Ziņas

Re-Enter the Matrix: “The Matrix 4” dota zaļā gaisma!

Cik ilgi mēs vadām visu šo štelli, tikai reto reizi ir bijušas ziņas, kad patiešām jāpārbauda kalendārs - vai tiešām nav 1. aprīlis? Nē, it kā nav. "The Matrix 4" pavisam oficiāli top! Lana Vačovski piekritusi sarakstīt un režisēt ceturto filmu "Matriksa" pasaulē, Kianu Rīvzs un Kerija-Enna Mosa atgriezīsies Neo un Trīsvienības lomās, filmēšanu paredzēts uzsākt 2020. gada sākumā.

21.08.2019

Cik ilgi mēs vadām visu šo štelli, tikai reto reizi ir bijušas ziņas, kad patiešām jāpārbauda kalendārs – vai tiešām nav 1. aprīlis? Nē, it kā nav.

Nosvinējusi divdesmitgadi ar “re-release” un jaunu treileri (kaut gan vecais rullē vēl joprojām), “The Matrix” triloģija ik pa brīdim uzliesmoja ar baumām par turpinājumu – kā nekā dzīvojam rīmeiku un sīkvelu gadsimtā, un arī “Warner Bros.” pēdējā laikā nebūt neiet viegli, var saprast. Tam visam pa vidu pavisam oficiālas ziņas par Zaku Pennu (“The Avengers”, “Last Action Hero”), kuram uzticēts jaunās filmas (rīmeika? reboot’a? Who knows?) scenārijs un baumas par Maiklu B. Džordanu, kurš nebūs Vils Smits un noteikti neatteiksies

Kā vakarnakt ziņo Variety, “Lana Vačovski piekritusi sarakstīt un režisēt ceturto filmu “Matriksa” pasaulē, Kianu Rīvzs un Kerija-Enna Mosa atgriezīsies Neo un Trīsvienības lomās, filmēšanu paredzēts uzsākt 2020. gada sākumā.” Bang!

Lai pārliecinātu mūs, ka tiešām, tiešām nav 1. aprīlis, tālāk seko “Warner Bros.” dižgaru apliecinājumi, ka viss ir pa īstam, bet tos mēs izlaidīsim. Labāk parunāsim par lietu – kopā ar Lanu (un ne Liliju jeb Endiju – lai nav apjukums, labāk vienkārši izlasiet Wiki) jauno filmu sarakstīs Deivids Mičels, “Cloud Atlas” romāna autors un viens no Netflix seriāla “Sense8” scenāristiem, pārbaudīts cilvēks. Kas notiek ar Neo un Trīsvienību, šobrīd nav skaidrs, bet studijas kastinga aģenti meklē “gados jaunu Morfeju” – varbūt darbiņš Maiklam B. Džordanam?

Interesanti, ka jau kuro reizi Zaks Penns ir kritis par upuri studijas mahinācijām (viņa “The Avengers” scenāriju Džoss Vīdons izmeta mēslainē, to pat nelasot, bet viņa “Extremely Violent” jeb “Last Action Hero” tika būtiski pārrakstīts). Šķiet, ka viss noritēja pēc plāna – pēc pirmajām ziņām par “The Matrix” reboot/sequel scenārija plāniem burtiski uzsprāga viss kinointernets, vēlāk Zeku ar jautājumiem par gaidāmo projektu nelika mierā nevienā intervijā, un voila – ar paši savu scenāriju pieslēdzās franšīzes īstie autori, kas arī bija nepieciešams. Labs darbiņš, kas padarīts? Ceram, ka Zekam vismaz samaksāja…

Kianu ir zirgā pēc “John Wick” un “Cyberpunk 2077” paziņojuma (TĀ reakcija), “Warner Bros.” trūkst hitu pēc DC pasaules fiasko un “Fantastic Beasts” klupiena, kā arī jauna kino skatītāju paaudze ir izaugusi… viss tikai loģiski. Neapšaubāmi “Warner Bros.” ir nozagusi šīsnedēļas (šīmēneša) uzmanību kino pasaulē – gaidām bezgalīgu rakstu, podkāstu un cita veida viedokļu straumi no mūsu iemīļotākajiem kino resursiem par jaunā “Matriksa” tēmu. Un kāds vēl čīkstēja par to, vai “The Matrix” 20 gadu jubilejas seansus rādīs arī pie mums – šis taču ir daudz jaudīgāk, vai ne?

Gaidām ar nepacietību, jo taču “Matrikss”!