Ziņas

Satura pavēlnieks: kā “Amazon” atkārtoti ekranizēs Viduszemi

Ziņas par to, ka Džefa Bezosa vadītā "Amazon", pārtrumpojot un pārsolot tādus satura milžus kā HBO un "Netflix", nežēlīgā biznesa cīņā ir ieguvusi tiesības ekranizēt "Gredzenu pavēlnieku" seriāla (patiesībā jau - jebkādā) formātā, nebija nekāds pārsteigums. Jautājums nav par to, kas tas būs, jautājums ir - kā tas būs?

05.04.2018

Ziņas par to, ka Džefa Bezosa vadītā “Amazon”, pārtrumpojot un pārsolot tādus satura milžus kā HBO un “Netflix”, nežēlīgā biznesa cīņā ir ieguvusi tiesības ekranizēt “Gredzenu pavēlnieku” seriāla (patiesībā jau – jebkādā) formātā, nebija nekāds pārsteigums – kādam tas bija jādara, un mūsdienās tieši IT gigantiem, pie kuriem pieder “Amazon”, “Facebook” un “Apple”, ir visdziļākās kabatas, visbiezākie maki un vislielākā apetīte pēc aktuāla video satura. Jautājums nav “kas?”, jautājums ir – “kā?”

Lord of the Rings, Gredzenu pavēlnieks

Pateicoties Holivudas insaideriem (avots: “The Hollywood Reporter”) mēs beidzot sākam nojaust, kā tieši “Amazon” plāno atkārtoti ekranizēt Tolkīna daiļradi un reizē arī pārspēt “Troņu spēles” (būsim godīgi, tieši tāds bija radošais brīfs). Tā kā pats Džons Ronalds nu jau 45 gadus nav starp mums, viņa saimniecību pārvalda juridisko rīkļurāvēju brigāde “Tolkien Estate”, kura par sarunas tematu (t.i., tiesībām) vien atbrīvoja “Amazon” no 250 miljoniem ASV dolāru (brīdis, kurā no spēles izstājās HBO un “Netflix” – pass). Tālāk kļūst vēl interesantāk, jo “Amazon” šībrīža piedāvājums ir t.s. “commitment” jeb garantija vismaz piecām seriāla sezonām, kā arī dažādiem spin-off projektiem spēlfilmu vai animācijas veidā. Kopā ar jau izskanējušo informāciju par to, ka saturiski tas viss būšot “Hobita” un “Gredzenu pavēlnieka” prīkvels (turp/atpakaļ ar gredzenu vai bez neviens vairs nestaigās), tas dod bagātīgu augsni spekulācijām par to, ko redzēsim seriālā un/vai filmās. Un, jā, protams, “Silmarilions” (labāk tas nekā tās šausmas, kuras saturiski nāk ārā no “Shadow of Mordor” oficiālajām kanona videospēlēm). One simply does not buy just the rights to “The Lord of the Rings” – kopējās tiesību, ražošanas un honorāru izmaksas piecu sezonu seriālam, visticamāk, pārsniegs vienu miljardu ASV dolāru, padarot šo par visu laiku dārgāko seriālu, tam vēl esot tikai uz papīra. Ļoti daudz paciņu vajadzēs piegādāt, lai to visu atpelnītu – ar droniem vai tāpat.

Lord of the Rings, Gredzenu pavēlnieks

Ne mazāk nozīmīgs, bet, iespējams, pat interesantāks ir fakts, ka vienošanās par jaunā seriāla izveidi ir noslēgta starp četrām pusēm – jau minētajām “Amazon” un “Tolkien Estate” pievienojas izdevniecība “Harper-Collins” (Tolkīna darbu izdevējs, kurš rūpēsies par to, lai viss ir, kā saka, by the book), kā arī… “New Line Cinema”, kuru ieguldījums sāgā ir tās ekranizāciju finansēšana, bet noteikti ne tiesības. Kas nozīmē, ka “Amazon” var un vēlas izmantot Pītera Džeksona radītās pasaules vizuālos tēlus, idejas un vietas vai arī (visdrīzāk) vienkārši baidās atkārtoties un pēc tam ilgi tiesāties ar “House that Freddy built” par iespējamajām līdzībām un sakritībām – labāk uzreiz pasaukt bariņā.

Tajā, protams, trūkst vēl tikai viena personāža, un arī viņam pasta balodis jau aizsūtīts uz tālo Jaunzēlandi un esot pat saņemts – bet šobrīd PJ “vēl domā”. Par projektu, dzīvi kopumā vai potenciālo honorāru – par to insaideri klusē, bet ilgi neklusēs, jo pēc jau minētās vienošanās “Amazon” seriāla veidošana ir jāsāk tuvāko divu gadu laikā!

Ļoti gaidām!

* “Amazon Prime Video” (kur šis arī būs redzams) pavisam legāli pieejams arī Latvijā, ir arī pirmo 6 mēnešu iepazīšanās cena & shit.
** Titulbildē mākslinieka Meta Fērgusona satriecošās ilustrācijas!