Ziņas

Spāņu filmu dienas kinoteātrī KSuns!

Hola! Como llegar a la estación? Jeb, citiem vārdiem sakot, Spānijas filmu dienas Rīgā, kinoteātrī KSuns jau šonedēļ! Programmas ietvaros jūs gaida trīs brīnišķīgas spāņu filmas (ar subtitriem angļu valodā_, bet šajā rakstā iepazīstināsim jūs ar tām sīkāk. Un atceramies - šie seansi ir bezmaksas!

10.05.2016

Hola! Como llegar a la estación? Jeb, citiem vārdiem sakot, Spānijas filmu dienas Rīgā, kinoteātrī KSuns jau šonedēļ – jūs gaida trīs brīnišķīgas spāņu filmas, bet šajā rakstā iepazīstināsim jūs ar tām sīkāk:

Familia

“ĢIMENE” (“Familia”)
Otrdien, 10. maijā, 17:30

Režisora Fernando Leona de Aranoa 1996. gada filma, kur galvenās lomas tēlo  Huans Luiss Galiardo un Amparo Muņosa.

Kāds ir teicis, ka Dieva vienīgā kļūda ir tā, ka viņš cilvēkam nav piešķīris divas dzīves – vienu mēģinājumam un otru īstajam tēlojumam. Bet Santjago ir gatavs to labot. Šajā stāstā ir gan pozitīvas lietas, gan negatīvas lietas. Pozitīvais ir tas, ka,  Santjago pieceļoties no rīta kā parasti, ģimene pilna sastāvā sagaida viņu virtuvē, nodzied apsveikuma dziesmu un iedod bučas un dāvanas dzimšanas dienā. Negatīva puse sākas, kad Santjago nav apmierināts ar mazā dēla dāvanu, un netic viņam, ka viņš viņu mīl, un tamdēļ sāk kliegt uz dēlu, izliek viņu uz ielas un sastrīdas ar visu pārējo ģimeni. Kurš gan kādreiz nav sapņojis par ideālu ģimeni?

Šīs filmas režisors Fernando Leons de Aranoa ir dzimis Madridē 1968. gadā un darbojies gan kā režisors, gan scenārists. Savu darbu viņš uzsāka ar televīzijas seriāliem. Viņa debija kino bija 1994. gada ar īsmetrāžas filmu “Nāras”, kas tika apbalvota vairākos nacionālajos festivālos. Viņa pirmā pilnmetrāžas filma ir “Ģimene”, kurai viņš ir rakstījis arī scenāriju. Par šo filmu viņam piešķīra Goijas balvu kā labākajam jaunajam režisoram.

Miguel y William

“MIGELS UN VILJAMS” (“Miguel y William”)
Trešdien, 11. maijā, 17:30

Spāņu režisores un scenāristes Ineses Parisas filma, kas pirmizrādi piedzīvoja 2006. gadā un kurā galvenās lomas tēlo Elena Anaja, Malena Alterio, Vils Kemps un Huans Luis Galiardo. Migels de Servantess (Huans Luis Galiardo) un Viljams Šekspīrs (Vils Kemps), kas tiek uzskatīti par 17. gadsimta izcilākajiem rakstniekiem, vienojas doties navē vienā un tajā pašā dienā, bet viņi arī iemīlas vienā un tajā pašā sievietē, Leonorā de Vibero (Elena Anaja), kas centīsies panākt, lai abi rakstnieki apvienotu savu talantu un kopā sarakstītu vienu darbu. ¨Migels un Viljams¨ ir piedzīvojumu komēdija, kurā kaisle, māksla un viltus ir galvenie ieroči, ko varoņi izmanto, lai stātos pretī pasaulei.

Šīs filma režisore Inese Parisa ir dzimusi Madridē 1963. gadā. Viņa ir gan scenāriste, gan režisore ar lielu pieredzi televīzija un kino. Divas pirmās filmas viņa uzņēma kopā ar režisoru Danielu Fejermanu. Pirmā pašas filma ir “ Migels un Viljams”. Režisore ir saņēmusi Goijas balvu kā jaunākā labakā režisore kopā ar Danielu Fejermanu par filmu “ Manai mātei patīk sievietes”.

Crimen Ferpecto

“FERPEKTAIS NOZIEGUMS” (“El Crimen Ferpecto”)
Ceturdien, 12. maijā, 17:30

Kulta spāņu režisora Aleksa de la Iglesias 2004. gada filma, kurā galvenās lomas izpilda  Villijs Toledo un Monika Servera. Valdzinošākais kāda lielveikala pārdevējs nejauši nogalina sava veikala stāva vadītaju. Vienīgā lieciniece ir kāda viņa darba kolēģe, kas izmanto šo gadījumu, lai viņu seksuāli šantažētu…

Šīs filmas režisors ir Alehandro de la Iglesia Mendoza, kas dzimis Bilbao 1965. gadā un darbojas nevien kā režisors, bet arī producents un scenārists. Pateicoties, tam, ka viņam ir liela uzdrošināšanās, viņš ir uzņēmis daudz un dažādas filmas, gan sižetu, gan aktieru ziņā, izceļoties ar ambicioziem projektiem, kas adresēti gan starptautiskai publikai, gan spāņu publikai, kurās izmantotas groteskas un melnais humors. Filma “Ferpektais noziegums” ieguva divas balvas Konjakas detektīvfilmu festivalā un Goijas balvai tika nominēta sešās kategorijās.

Filmas spāņu valodā ar angļu subtitriem (bez tulkojuma latviešu valodā). 
Ieeja bez maksas.