Ziņas

Kinofestivāla “Spektrs 7” pirmizrāde: “20. gadsimta sievietes” (“20th Century Women”)

Turpinot iepazīstināt jūs ar kinofestivāla "Spektrs 7" filmām - viena no pagājušā gada spilgtākajām un emocionālākajām drāmām ar vienkārši fantastisku aktieru (aktrišu!) sastāvu. Kino leģenda Anete Beninga, neatkarīgā kino zvaigzne Grēta Gerviga un talantīgā jaunā aktrise Elle Faninga ir "20. gadsimta sievietes" ("20th Century Women")!

18.03.2017

Turpinot iepazīstināt jūs ar kinofestivāla “Spektrs 7” filmām – viena no pagājušā gada spilgtākajām un emocionālākajām drāmām ar vienkārši fantastisku aktieru (aktrišu!) sastāvu. Kino leģenda Anete Beninga, neatkarīgā kino zvaigzne Grēta Gerviga un talantīgā jaunā aktrise Elle Faninga ir “20. gadsimta sievietes” (“20th Century Women”)!

Biļetes vēl pieejamas: http://kinospektrs.lv/20th-century-women/

Trīs sievietes, trīs stāsti, trīs likteņi – triju paaudžu ekrāna dīvas Anete Beninga, Elle Faninga un Grēta Gērviga dzīvā un optimistiskā stāstā par sievietēm pagājušā gadsimta 70. gadu Kalifornijā…

Maiks Milzs uzauga vidē, kurā dominēja sievietes – tieši tādēļ režisors viņām nolēma veltīt veselu filmu. Galvenokārt jau savai mātei Dorotejai, kuru atveido lieliskā Anete Beninga un kuras tēlam filmas tapšanā tika pievērsta īpaša uzmanība. Nav jau tā, ka pārējās varones nebūtu pienācīgi veidotas, tomēr jāņem vērā, ka māte Milzu tomēr ir fascinējusi visvairāk. Filmā viņas tēls tiek attēlots tik dziļš, cik vien režisora veiktā izpēte un izpratne par Doroteju to ir ļāvusi panākt. Lai lomu padarītu autentiskāku, Beninga apguva fotografēšanas prasmes, kā arī baudīja visu, kas Dorotejai visvairāk gāja pie sirds – no filmām līdz mūzikai. Par rezultātu lai runā divas “Zelta globusu” un viena “Oskara” balvas nominācija, bet daudz svarīgāk, protams, to būs novērtēt pašiem uz lielā ekrāna kinofestivālā “Spektrs”.

  • Par cik režisors balstīja Anetes Beningas varoni uz savu māti, aktrise centās noskatīties visas režisora iemīļotās bērnības filmas, kuras viņš skatījies kopā ar māti, tai skaitā “Stage Door” (1937), “Casablanca” (1942), kura arī parādās filmā;
  • Filmas sagatavošanas laikā režisors ir panācis aktieru saliedētību ar kādu īpatnēju metodi – bieži vien darba dienu izskaņā viņš rīkoja deju ballītes, kur katram aktierim bija jāliek sava personāža iemīļotākā mūzika. Jādejo bija visiem, neatkarībā no prasmēm vai garstāvokļa – jo dejoja nevis aktieri, bet to varoņi;
  • Filma nominēta “Oscar” balvai par labāko scenāriju Maikam Milsam, kā arī diviem “Zelta globusiem” – par labāko filmu un par labāko sieviešu lomas atveidojumu Anetei Beningai. Kopumā filmai ir 64 dažādas kinofestivālu un/vai balvu nominācijas un 9 uzvaras.

Skatieties filmu “20. gadsimta sievietes” (“20th Century Women”) ekskluzīvi kinofestivālā “Spektrs” – seansi otrdien 19:30, sestdien 19:30 un svētdien 15:00! BIĻETES.