Ziņas

Kinofestivāla “Spektrs 7” pirmizrāde: “Prom!” (“Get Out”)

Turpinot iepazīstināt jūs ar kinofestivāla "Spektrs 7" filmām - viena no pēdējo gadu neparastākajām... "šausmu filmām" (protams, pēdiņās), kas reizē ir ļoti smieklīga komēdija un ne tik smieklīga (jo biedējoši reāla) satīra par šobrīd pasaulē notiekošo. Un pie tam vēl kases superhīts (!) ar 99% pozitīvu kritiķu vērtējumu.

18.03.2017

Turpinot iepazīstināt jūs ar kinofestivāla “Spektrs 7” filmām – viena no pēdējo gadu neparastākajām… “šausmu filmām” (protams, pēdiņās), kas reizē ir ļoti smieklīga komēdija un ne tik smieklīga (jo biedējoši reāla) satīra par šobrīd pasaulē notiekošo. Un pie tam vēl kases superhīts (!) ar 99% pozitīvu kritiķu vērtējumu. Šķiet, ka kopš pirmā “Scream” laikiem nekas līdzīgs žanrā nav piedzīvots, lai gan filma, protams, ir par ko pilnīgi citu. Viens gan ir skaidrs – “Prom!” (“Get Out”) ir jāredz, lai varētu piedalīties diskusijā!

Biļetes vēl pieejamas: http://kinospektrs.lv/get-out/

Kriss dodas iepazīties ar savas draudzenes vecākiem. Viņš ir nobažījies par to, kā meitenes vecāki uzņems viņu un, atbraucis, jūtas neērti, būdams vienīgais afroamerikānis ģimenes un atbraukušo viesu vidū. Taču viņš pat iedomāties nevar, kādi ir šīs ģimenes patiesie nolūki attiecībā uz viņu. Tās ir īstas šausmas!

Amerika, mūsdienas – puisis (tumšādains) nolemj apciemot draudzenes (baltādaina) ģimenes noslēpumaino savrupmāju. Kas gan no tā visa varētu sanākt? Kā izrādās – viens no gada lielākajiem hitiem! Filma jau ir paspējusi pamatīgi pārsteigt skatītājus Sandensā un nedaudz vēlāk arī visā ASV, kopā savācot kases ieņēmumus jau vairāk nekā 110 (!) miljonu ASV dolāru apjomā. “Prom!” (“Get Out”) ir komiķa Džordana Pīla pirmā režisētā filma  – šausmu trilleris/komēdija (ar uzsvaru uz “komēdija”), kas aplūko tematus par un ap rasismu:

  • Režisors Džordans Pīls darbā pie filmas iedvesmojās no… leģendārās Džordža Romero 1968. gada filmas “Night of the Living Dead” (arī tur galvenais varonis ir melnādainais un stājas pretīm briesmoņu ordām) un paša Edija Mērfija, kurš režisoram reiz atklājis stāstu no savas jaunības, kad viesojās pie savas baltādainās draudzenes vecākiem, un kas no tā sanāca. Skaidrs, ka smiekli caur šausmām – kā filmā;
  • Lai gan iepriekš Džordans Pīls pārsvarā darbojies komēdijas žanrā, viņam, pēc paša vārdiem, esot niezējuši nagi uzņemt kaut ko baisu, bet sociāli aktuālu – neskatoties uz atšķirībām, viņaprāt abi žanri ir līdzīgi savās iespējās pastāstīt par aktuālām problēmām, bet nesaucot lietas īstajos vārdos. Ņemot vērā, ka šis ir tikai pirmais no vismaz pieciem turpmāk plānotajiem Pīla sociāltematiskajiem trilleriem, šī filma noteikti ir jāredz!
  • Filmu producēja “Insidious”, “The Visit” un “The Gift” (un “Whiplash”, un “Split”, un… daudz kā laba) producentu kompānija “Blumhouse”, kas jau ir kļuvusi par kvalitātes zīmi žanra kino.

Prieks, ka skatītāji un kritiķi vienojās kopējā sajūsmā par filmu – pirmie tai ienesa virs 100 milj. ASV dolāru peļņu (pie 5 milj. budžeta), bet otri dāvāja 99% fresh reitingu RottenTomatoes, 83/100 iekš Metacritic un 8,3/10 iekš IMDb!

Pavisam drīz jau varēsim pārliecināties paši – “Prom!” (“Get Out”) seansi kinofestivālā “Spektrs 7” pirmdien, un ceturtdien, 18:40! BIĻETES.