Ziņas

Kinofestivāla “Spektrs 7” pirmizrāde: “Gandrīz septiņpadsmit” (“The Edge of Seventeen”)

Turpinot iepazīstināt jūs ar kinofestivāla "Spektrs 7" filmām - neparasta, interesanta, svaiga un drosmīga jaunas režisores debija "Gandrīz septiņpadsmit" ("The Edge of Seventeen") par laiku, kuru piedzīvojis ikkatrs no mums, bet katrs atceras pa savam. Par tiem septiņpadsmit, protams.

18.03.2017

Turpinot iepazīstināt jūs ar kinofestivāla “Spektrs 7” filmām – neparasta, interesanta, svaiga un drosmīga jaunas režisores debija “Gandrīz septiņpadsmit” (“The Edge of Seventeen”) par laiku, kuru piedzīvojis ikkatrs no mums, bet katrs atceras pa savam. Par tiem septiņpadsmit, protams. Nevis jauniešu filma, bet filma par jauniešiem – mūsdienīgi, aktuāli, arī kvalitatīvi – 95% “svaigs” Rotten Tomatoes, kā arī nominācija “Zelta globusam”.

Biļetes vēl pieejamas: http://kinospektrs.lv/the-edge-of-seventeen/

Vidusskolniece Nadīna jau no bērnības ir sabiedrības atgrūsta, bet mājās māte to ignorē, tā vietā veltot visu savu uzmanību brālim. Viņas vienīgā uzticības persona bija tēvs, bet kādu dienu viņš pārcieš insultu un mirst, atstājot Nadīnu pavisam vienu. Situācija vēl vairāk saasinās, kad viņas vienīgā draudzene Krista sāk tikties ar Nadīnas brāli…

Ak, šie vidusskolas gadi – vieniem tas ir labākais laiks viņu mūžā, bet citiem visīstākās mocības. Tāpat kā filmas galvenajai varonei Nadīnai (meitene no “True Grit” jeb Heilija Stainfelda!), kuras dzīve jau tā bija neciešama, un tad pēkšņi vēl labākā draudzene Krista sāk tikties ar meitenes brāli. Tālākie notikumi, protams, ir daudzmaz skaidri – pusaudze centīsies pieņemt savu dzīvi tādu, kāda tā ir, reizē kļūstot pieaugušākai.

Ja jums šķiet, ka tas jau simtām reižu ir redzēts, padomājiet vēlreiz, jo filma piedāvā jaunā sadarbību ar veco. Citiem vārdiem sakot, pie tās ir strādājusi gan jaunā režisore – Kellija Fremona Kregsa -, gan arī TV un filmu veterāns, kā arī viens no “Simpsonu” radītājiem Džeimss L. Brukss. Un, pat ja tas līdz galam neuzrunā (neiespējami), tad vienu no galvenajām lomām spēlē jebkuras filmas kvalitātes garants Vudijs Harelsons. Kurš aktieris gan būtu labāk iedomājams tīņu filmas skolotāja lomā, ja ne pats Vudijs?

  • Filmas laikā Nadīna nēsā T-kreklu ar attēlu, kuru iedvesmojusi brāļu Koenu filma “Lielais Lebovskis”. Heilija Steinfilda, kura atveido Nadīnu, kopā ar Lebovska lomas atveidotāju Džefu Bridžesu ir piedalījusies brāļu Koenu filmā “Īstenā drošsirdība” (“True Grit”)
  • Režisorei Kellijai Fremonai Kregsai šī ir debijas filma. Uzrakstījusi filmas scenāriju, viņa aizsūtīja to savam elkam, leģendārajam režisoram/producentam Džeimsam L. Bruksam, nemaz necerot, ka viņš to pat izlasīs. Galarezultātā Brukss ne tikai izlasīja scenāriju, bet kļuva par filmas producentu un parūpējās par Kellijas vietu režisora krēslā;
  • Filmas nosaukums “Gandrīz septiņpadsmit” (“The Edge of Seventeen”) iedvesmots/aizgūts no Stīvija Niksa tāda paša nosaukuma 1982. gadā izlaistās dziesmas, lai gan sākotnējais filmas scenārija nosaukums bija “Besties”.

Skatieties filmu “Gandrīz septiņpadsmit” (“The Edge of Seventeen”) ekskluzīvi kinofestivālā “Spektrs” – seansi pirmdien 19:30, Trešdien 19:30 un Sestdien 14:10! BIĻETES.