Ziņas

Spektrs II: atsauksmes par filmu “Whiplash” (2014)

Kā zināms, upurus dzīvē prasa ne tikai mīlestība - tos prasa arī māksla. Aiz katra burvīgā koncerta slēpjas dienām, stundām, mēnešiem un pat gadiem ilgs sūrs darbs. Skatītājiem šie pūliņi parasti nav redzami - mums tiek glīts, tīrs un skaisti iesaiņots rezultāts. Ar to nav mierā jaunais režisors Deimiens Čazels, kurš ar filmu “Whiplash” paglūn mākslas tapšanas aizkulisēs.

11.11.2014

Kā zināms, upurus dzīvē prasa ne tikai mīlestība – tos prasa arī māksla. Aiz katra burvīgā koncerta, lieliskās izrādes un neaizmirstamās uzstāšanās slēpjas dienām, stundām, mēnešiem un pat gadiem ilgs sūrs darbs. Skatītājiem šie pūliņi parasti nav redzami – mums tiek glīts, tīrs un skaisti iesaiņots rezultāts. Ar to nav mierā jaunais režisors Deimiens Čazels, kurš ar filmu “Whiplash” paglūn mākslas tapšanas aizkulisēs.

Sekojot Darena Aronofska piemēram, kurš pirms pāris gadiem filmā “Black Swan” izķidāja baleta tumšākās puses, Čazels parāda, cik drūmas lietas varētu notikt pat šķietami tik brīvajā, atbrīvotajā un patīkami haotiskajā džeza pasaulē, sagādājot skarbu, saspringtu un neiedomājami muzikālu drāmu par daudzsološa bundzinieka grūto ceļu pa mūzikas karjeras līkločiem. Uzlecošā zvaigzne Mailzs Tellers (“The Spectacular Now”, “Project X”) spīd jaunā bungu pavēlnieka lomā, bet leģendārais raksturlomu aktieris Dž.K. Simonss (“Spider-Man”, “Juno”) iemiesos mūsu visu ļaunākos murgus par skolotājiem.

Vairāk šajā filmā it kā nekā arī nav, un neko vairāk arī nevajag – jo te jau ir mīla, naids, talants, apsēstība, pašupurēšanās, nelokāmība, bungas un Džezs ar lielo burtu!