Ziņas

Spektrs: “Steve Jobs” pirmizrāde un atsauksmes!

Režisora Denija Boila (Slumdog Millionaire, Trainspotting, The Beach) stāsts par vienu no dižākajiem prātiem pasaulē - kompānijas Apple dibinātāju Stīvu Džobsu. Filma kā luga vai izcila teātra izrāde - tā sastāv no 3 svarīgākajām ainām/brīžiem Džobsa dzīvē, un, bez šaubām, spilgti rezonēs ar teātri, Apple un diskusijas mīlošo Latvijas publiku.

22.11.2015

Šķiet, ka kaislību ap “Stīvu Džobsu” virmoja pat vairāk nekā ap pašu Apple līdzdibinātāju – ilgu laiku filmu režisēt plānoja “Sociālā tīkla” autors un Apple superfans Deivids Finčers, kura perfekcionisms un nepiekāpība īstenā Džobsa stilā maksāja tam režisora amatu. Superproducents Skots Rudins (“Sociālais tīkls”, “Kur sirmgalvjiem nav vietas”) filmas dēļ nāvīgi sakašķējās ar studijas Sony vadītāju Eimiju Paskālu un aizveda projektu citur, bet Stīva Džobsa atraitne personīgi zvanīja Leonardo Dikaprio un Kristianam Beilam, lai atrunātu tos no galvenās lomas atveidošanas!

Filmai tika izvēlēta netradicionāla pieeja – tā sastāv no trim ainām, trim spilgtākajiem Džobsa dzīves brīžiem (Apple Macintosh prezentācija 1984. gadā, NeXT 1988. gadā un iMac 1998. gadā), kuri, sekojot tehnoloģiju attīstībai, tika filmēti 16mm, 35mm un digitālajās tehnikāsKādreiz par to visu noteikti uzņems filmu (kuru arī sarakstīs ģeniālais Ārons Sorkins), bet tikmēr mūsu priekšā ir vairāk fiktīva nekā dokumentāla, bet līdz ar to vēl jo aizraujošāka attiecību drāma, kura pasaulei atklās pavisam citas, agrāk nezināmas Stīva Džobsa personības šķautnes. Un, iespējams, iedvesmos un liks palūkoties dziļāk arī sevī!

Biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/231654/
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/770858776392648/