Ziņas

Kulta filma “The Room” uz LIELĀ ekrāna Latvijā!

Istaba” (“The Room”) pirmo reizi uz lielā ekranā Latvijā kopā ar tās otras galvenās lomas atveidotāju Gregu Sestero jau 28. oktobra vakarā k/t "Kino Citadele" (ForumCinemas).

26.10.2022

Kulta filma “Istaba” (“The Room”) pirmo reizi uz lielā ekranā Latvijā kopā ar tās otras galvenās lomas atveidotāju Gregu Sestero jau 28. oktobra vakarā k/t “Kino Citadele” (ForumCinemas).

Par 2003. gada filmu “Istaba” (“The Room”) kino pasaulē klīst leģendas, kas ir atsevišķas grāmatas vai pat filmas vērtas! Patiesībā, tas jau ir izdarīts – aktiera un rakstnieka Grega Sestero grāmata “The Disaster Artist” par filmas veidošanas laikā piedzīvoto kļuva par pārdošanas hītu, un 2017. gadā pēc tās motīviem iznāca aktiera un režisora Džeimsa Franko spēlfilma, kurā tas piedalījās ar savu brāli Deivu… par ko tas viss?

2000-o gadu sākumā Holivudā ieradās iepriekš nevienam nezināms aktieris Tomijs Vaizo. Holivuda ir iespēju zeme un jaunais (vai ne tik jaunais, jo Tomija vecums publiski nav zināms) censonis mērķēja visaugstāk – dramatiski panākumi, skatītāju atzinība un, protams, “Oskars”. No personīgiem līdzekļiem (un tie ir vairāki miljoni ASV dolāru) tika izveidota psiholoģiskā drāma “Istaba”, režisors, scenārija autors, galvenās lomas atveidotājs, brīžiem arī operators, gaismotājs un mūziķis – Tomijs Vaizo.

Galarezultāts ne tikai izgāzās pilnīgi visos iespējamajos veidos, bet drīz vien iemantoja patiešām kulta slavu – pie tiem dažiem kinoteātriem, kuros turpināja demonstrēt “visu laiku sliktāko filmu”, sāka veidoties rindas un filma iemantoja īstu mutvārdu slavu, jo ikviens kino fans vēlējās personīgi pārliecināties, cik slikti ir “tik slikti, ka jau ir labi”. Kopš tā laika filma ir kļuvusi par kulta hītu, visā pasaulē uz īpašajiem filmas seansiem pulcējot kino, mākslas performanču un vienkārši dažādu ērmību fanus, kuri novērtē filmas neapzināto humoru un unikālo stilu, kurš var rasties tikai tad, kad viss ir tik slikti, ka jau ir labi 🙂

To ir pelnījuši arī pašmāju kino skatītāji, tādēļ vienā seansā “Istabu” varēs noskatīties arī Latvijā, īpašā seansā 28. oktobra vakarā k/t “Kino Citadele” (ForumCinemas). Turklāt filmu mums piedāvās aktieris, režisors un “The Disaster Artist” autors Gregs Sestero, kurš ne tikai padalīsies ar “Istabas” tapšanas laikā piedzīvoto, bet arī piedāvās mums savu jaunāko režijas darbu, šausmu komēdiju “Brīnumu ieleja” (“Miracle Valley”). Mūs gaida brīnišķīgs, jautrības, humora un kino fanošanas pilns vakars:

  • Plkst. 18.30 – “Miracle Valley” (2021) seanss ar Grega Sestero ievadvārdiem
  • Plkst. 20.00 – pārtraukums
  • Plkst. 20.10 – Q&A ar Gregu
  • Plkst. 20.30 – “The Room” (2003) seanss
  • Plkst. 22.00 – tikšanās ar faniem, grāmatu un disku parakstīšana, socializēšanās un pasākuma neformālā daļa.

Uz tikšanos 28. oktobra vakarā k/t “Kino Citadele” (ForumCinemas) uz “Vakars ar Gregu Sestero” pasākumu-dubultseansu. Paķeriet līdzi plastmasas karotīties… ja zināt, par ko mēs 😉

Biļetes jau pieejamas: https://kinokults.lv/room (biļetes cena 15 EUR)
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/307619048252449