Ziņas

“The Witcher”: grāmata, datorspēle, tagad arī “Netflix” seriāls!

Vakar internetu pāršalca un vētru noteiktās aprindās sacēla ziņa par to, ka poļu rakstnieka Andžeja Sapkovska astoņu (šobrīd) romānu sāga "The Witcher", kura nu jau daudz veiksmīgāk dzīvo kā tāda paša nosaukuma studijas "CD Projekt RED" datorspēļu sērija, kļūs par nākamo lielbudžeta "Netflix" seriālu. Jo visi grib savu "Game of Thrones", un "Netflix" nav izņēmums.

18.05.2017

Vakar internetu pāršalca un vētru noteiktās aprindās sacēla ziņa par to, ka poļu rakstnieka Andžeja Sapkovska astoņu romānu sāga “The Witcher”, kura nu jau daudz veiksmīgāk dzīvo kā tāda paša nosaukuma studijas “CD Projekt RED” datorspēļu sērija, kļūs par nākamo lielbudžeta “Netflix” seriālu. Jo visi grib savu “Game of Thrones”, un “Netflix” nav izņēmums.

Kas īsti ir “The Witcher”? Citējot mūsu draugu Īenu Makšeinu: “It’s just tits and dragons!” Un nav jau arī tālu no patiesības – īsts kastroļ-fantasy kārtīgā Austrumeiropas mērcē borščā (komentāros gaidām atspēkotājus), pana Sapkovska radītais Geralts no Rīvijas ir dēmonu, raganu un dažādu nešķīsteņu mednieks, kurš klejo pa apšaubāmām fantasy vietām un iesaistās dažādos piedzīvojumos ar gaišajiem/tumšajiem spēkiem un pretējo dzimumu. Citiem vārdiem sakot – brīnišķīgs pamats fantasy seriālam “Game of Thrones” izskaņā.

Kā jau minēju, šobrīd “The Witcher” pārsvarā ir pazīstams kā ļoti veiksmīgs datorspēļu cikls – trešā un pēdējā daļa “The Witcher III: Wild Hunt” izpelnījās vairāk nekā 100 dažāda veida “Game of the Year” apbalvojumus. Augstāk arī treileris kopējam ieskatam, bet pats pans Sapkovskis pret spēlēm izturas visai vēsi, lai neteiktu – uzsvērti naidīgi, uzskatot, ka tās gandrīz vai pat bojā uztveri par viņa radīto pasauli. Bet viņš ir ārkārtīgi priecīgs par Veģmaka pārdoto grāmatu skaitu (90% no tām mūsdienās ir ar varoņa videospēles iterāciju uz vāka). Sāpe par “CD Projekt” veiksmi arī daļēji izskaidrojama ar pana Sapkovska netālredzību pārdodot tiesības (viņš palūdza visu summu uzreiz un no “The Witcher” videospēļu panākumiem tiešā veidā nesaņem neko), bet cerēsim, ka “Netflix” gadījumā viņš būs bijis gudrāks:

“Esmu sajūsma par “Netflix” darījumu un to, ka viņi pārnesīs manus stāstus uz ekrāna, saglabājot to unikalitāti, kuru es esmu izkopis pēdējos 30 gadus (un beidzot saņemšu reālu naudiņu.” – Andžejs Sapkovskis

Iepriekš Sapkovskis bija arī izteicies, ka atšķirībā no paši-saprotat-kā viņš savu grāmatu ciklu jau veiksmīgi ir noslēdzis, uz ko paši-saprotat-kas atbildēja ar neviennozīmīgu tvītu. Turpināsim uzmanīgi sekot līdzi Sapkovska izteicieniem, popkorns jau ir uzlikts vārīties…

“The Witcher”, kuru producēs seriāla “The Expanse” (yay!) komanda kopā ar poļu vizuālo efektu studiju “Platige Image”, pirmizrāde “Netflix” platformā paredzēta jau 2018. gadā!