Ziņas

Tuk-tuk! Kas tur ir? Brūss Villiss! Kas..?

Šķietami bezgalīgā epopeja ar filmas "Death Wish" rīmeiku turpinās ar jaunu sparu. Ideja par rīmeiku galīgi nav jauna, pat ja šī 1974. gada filma (un tās četri turpinājumi) pati ir kļuvusi par pamatu veselam kino žanram. Atriebības krēslā gatavi sēsties Brūss Viliss kopā ar Īlaju Rotu! Bet par visu pēc kārtas...

23.06.2016

Šķietami bezgalīgā epopeja ar filmas “Death Wish” rīmeiku turpinās ar jaunu sparu – atriebības krēslā gatavi sēsties Brūss Viliss kopā ar Īlaju Rotu! Bet par visu pēc kārtas:

Ideja par “Death Wish” rīmeiku galīgi nav jauna, pat ja šī 1974. gada filma (un tās četri turpinājumi) pati ir kļuvusi par pamatu veselam kino žanram. Sākotnēji projektu realizēt plānoja režisors Džo Karnahans (“The Grey”, “Narc”, “The A-Team”), kurš galvenajā lomā redzēja nevienu citu kā savu BFF Frenku Grillo. Studija Paramount bija citās domās un vienkāršā ģimenes cilvēka lomā vēlējās nevienu citu kā daudzkārtējo pasaules glābēju un vienkārši supervaroni reālajā dzīvē – Brūsu Villisu. Karnahans (tāpat kā Kevins Smits) nepiekrita un devās prom. Tāpat ilgi neizturēja filmas “Big Bad Wolves” radošais duets Ārons Kešaless un Navots Papušado, lietojot tos pašus argumentus – “creative differences”. Bet tagad, kā saka videospēlēs un interneta memēs, “we have a new challenger”Īlajs Rots, kuram zemāk krist vairs nav kur.

Death Wish

Kā vienmēr, izmantošu šo ziņu kā iemeslu refleksijai par tēmu – un tēma ir tāda, ka nu jau ir pavisam skaidrs, ka Īlajs Rots pavisam, pavisam, pavisam nav labs režisors. Centīgs un mērķtiecīgs (“Cabin Fever” uzņēma par saviem un vecāku iekrājumiem), īsts kinomāns, kurš redzējis visu un ar kuru noteikti var forši patērzēt par kino (ko izmanto Kventīns un citi), noteikti var dabūt kvalitatīvu zāli. Bet tas viss nepadara viņu par labu režisoru, producentu vai pat aktieri – “The Green Inferno” un “Knock Knock” (īpaši “Knock Knock”) to uzskatāmi pierāda.

Bet Brūss Viliss… nu, jūs jau paši zināt, bet, ja nezināt, tad atgādināšu: “The Prince”, “Vice”, “Extraction”, “Precious Cargo” (treileris), “Marauders” (treileris)… tās visas ir Vilisa pēdējās filmas, un, ja jūs pat nezināt šos nosaukumus, tad jūs var tikai apskaust (citiem nav tā paveicies). Un nu savas paaudzes sliktākais aktieris satiekas ar savas paaudzes over-hype’otāko režisoru – kas tur sanāks, to redzēsim jau pavisam drīz, bet prātā, nez’ kāpēc, atkal nāk tikai “Cop Out”.

Starp citu, filmai “Death Wish” jau ir viens brīnišķīgs, līdz kaulam pavelkošs neoficiāls rīmeiks no mūsu mīluļa Džeimsa Vana (“The Conjuring”, “Furious 7”) ar Kevinu Beikonu galvenajā lomā – “Death Sentence”. Ļoti, ļoti iesakām, ja vēl nav redzēts.