Ziņas

Un beigās paliks tikai viens!

Ir projekti, kuri vienkārši nemirst ("pun intended"), un viena no visu laiku izvarotākajām kino franšīzēm grasās atgriezties visā savā 21. gadsimta spožumā - briest jauns "Highlander" jeb, kā viņu pazīst LTV skatītāji, "Kalnietis"!

30.11.2016

Ir projekti, kuri vienkārši nemirst (“pun intended”), un viena no visu laiku izvarotākajām kino franšīzēm (ko tikai alkatīgie producenti ar nabagu nav darījuši…) grasās atgriezties visā savā 21. gadsimta spožumā – briest jauns “Highlander” jeb, kā viņu pazīst LTV skatītāji, “Kalnietis”! Holivudā šobrīd ir divi projekti, no kuriem autori rotē iekšā/ārā un viens pie otra, un tie ir “Kalnieša” un “Kraukļa” rīmeiki. Par otro kaut kad vēlāk (ja vispār), par pirmo gan tūlīt pat!

Oriģināla ideja nav peļama, tā ir pat ļoti apsveicama – mistiskie nemirstīgie, cīņas ar zobeniem uz jumtiem un autostāvvietās, “The Prize” un “Queen” mūzika (mūsdienās to, visticamāk, aizvietos grupa “Muse”), un tieši tas arī piesaistīja studiju “Lionsgate” veidot rīmeiku, protams, ignorējot visu, kas seriālā notika tālāk (arī seriālu, ja). Darbs pie rīmeika sākās vēl 2008. gadā, un ar to bija saistīti tādi vārdi kā Džastins Līns (režisors), Melisa Rozenberga (scenārija autore) un Raiens Reinoldss (Konors Maklauds?). Arī ļaundara Kurgana (oriģinālā Klensijs Brauns) lomai pa visu Holivudu tika meklēti ne pārāk dārgi aktieri ar kantainu žokli – no Vinnija Džounsa līdz Rejam Stīvensonam, pēdējais par lomu runāja Deivs Bautista. Protams, ka visi šie cilvēki šobrīd nodarbojas ar citiem – prestižākiem – projektiem.

Highlander, Kalnietis

Darbs atsākās līdz ar Huana Karlosa Fresnadiljo (Juan Carlos Fresnadillo) (“28 Weeks Later”) iecelšanu režisora kārtā, bet nu viņš režisēs… “Jurassic World 2”, tādēļ studija izšķīrās par labu Čedam Stahelski, vienam no “John Wick” režisoriem, kuri (kopā ar Deividu Liču) Džonu Viku taisa kopā, bet visu pārējo – atsevišķi. Ļoti laba un atbilstoša izvēle – Čeds ne tikai ir piedalījies neskaitāmu grāvējfilmu veidošanā kā otrās filmēšanas grupas režisors vai triku koordinators, bet pat dublējis Brendonu Lī filmā “Krauklis” (arī pēc Brendona bojāejas). Labs cilvēks – redzēsim, vai spēs pacelt “Kalnieti”!

Skatīties iepriekšējās daļas šoreiz jūs nesūtīsim – to diez vai ir vērts darīt (ja nu vienīgi oriģinālu un otro, režisora versijā – lai mēģinātu saprast, kas tad Raselam tajā brīdī galvā notika…), bet pēc “Kalnieša” izsalkušajiem ir vērts pagaidīt oficiālo komiksu, kuru izdevniecība IDW sola jau 2017. gadā. Tas vēstīs par Konora Maklauda piedzīvojumiem pirms filmām – un atšķirībā no rīmeika tas, visticamāk, iznāks laikā!

Un beigās paliks tikai viens: