Ziņas

ASV filmu festivāls – no 17. līdz 19. decembrim

No 17. līdz 19. decembrim ASV vēstniecība Latvijā kopā ar projektu “Kino Kults” un kinoteātri "Kino Citadele" piedāvā ASV filmu festivālu (“US Film Festival”). Festivālā, kuram izvēlēta tēma “Vox populi”, uz lielā ekrāna tiks izrādītas izcilas un plaši atzītas ASV filmas.

06.12.2021

Festivālā būs iespēja noskatīties sešas filmas: trīs skatītāju jau iemīļotus darbus (“It’s a Wonderful Life”, “The Ides of March” un “Good Night, and Good Luck.”), kā arī trīs pēdējā gada laikā tapušas filmas, kuras iepriekš uz lielā ekrāna Latvijā vēl nav izrādītas (“Kajillionaire”, “Judas and the Black Messiah” un “One Night in Miami…”). 

Šī gada festivāla tēma “Vox populi” jeb “tautas balss” ir izvēlēta, ņemot vērā trauksmainos laikus, kādos dzīvojam. Kad pasaulē pastiprinās plaisa starp sabiedrību un tiem, kuru rokās ir iespēja mainīt pasaules virzību (tuvredzīgi politiskie lēmumi, nevelēšanās sadarboties klimata pārmaiņu mazināšanā, tehnoloģiju korporāciju nevelēšanās atzīt savas kļūdas utt.), aizvien svarīgāk ir dot balsi tiem, kuru balss ir klusāka.

2019. un 2020. gadā ASV vēstniecība Latvijā un “Kino Kults” skatītājiem piedāvāja divus ASV neatkarīgā kino festivālus, un šī gada festivāls turpina šo tradīciju, filmu programmā iekļaujot ne tikai neatkarīgā kino darbus, bet arī klasisko kino un interesantus un spēcīgus Holivudas studiju darbu paraugus. Pirms filmām skatītājiem būs iespēja dzirdēt informatīvi izglītojošus ievadus.

Festivāla seansi ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots. Filmas būs skatāmas angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Biļetes uz seansu tiks nosūtītas uz norādīto e-pasta adresi tuvāk seansa datumam. Sēdvietas tiks sadalītas prioritāri pēc secības, kādā tika saņemtas reģistrācijas biļetēm.

Ieeja tikai ar derīgiem COVID-19 sertifikātiem, kas apliecina vakcinācijas vai COVID-19 pārslimošanas faktu. Pie ieejas kinoteātrī jums būs jāuzrāda sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un biļete uz seansu.

It's a Wonderful Life, Šī brīnišķā dzīve

“It’s a Wonderful Life” (1946), rež. Frenks Kapra

Festivālu atklās klasiku klasika – Frenka Kapras režisētā “Brīnišķā dzīve”, kas palīdzēs arī ieskandināt drīzumā gaidāmos Ziemassvētkus. Stāsts par nesavtīgo un labsirdīgo Džordžu Beiliju, kuru nežēlīgie sistēmas radītie apstākļi teju noved līdz bezdibeņa malai, jau desmitgadēm ilgi ir sildījis skatītāju sirdis. Kapras filma brīnišķīgi (kā jau sola nosaukums) atgādina, ka ikviens cilvēks ir vērtība un ikviena balss ir no svara.

17. decembrī plkst. 19.00
Reģistrācija: ej.uz/usff-wonderful-life / SOLD OUT


Kajillionaire, Kadžilionārs

“Kajillionaire” (2020), rež. Miranda Džūlija

Režisores un scenāristes Mirandas Džūlijas krimināldramēdija “Kajillionaire” piedāvā neparastu žanru miksli, stāstot stāstu par kādu mīlošu, bet ekscentrisku ģimeni, kuras visi trīs locekļi – vecāki un viņu pieaugusī meita – nodarbojas ar sīkām zādzībām, lai nodrošinātu savu iztiku. Džūlija savā filmā dod balsi marginalizētai sabiedrības daļai, ko bieži vien izvēlamies neredzēt. Filma pirmizrādi piedzīvoja Sandēnsas kinofestivālā.

18. decembrī plkst. 12.20
Reģistrācija: ej.uz/usff-kajillionaire


Judas and the Black Messiah

“Judas and the Black Messiah” (2021), rež. Šaka Kings

To, cik bīstama var būt cīņa par to, lai tavu balsi izdzirdētu un ņemtu vērā pat tad, ja tā ir tikusi sistemātiski apspiesta gadsimtiem ilgi, vēsta Šakas Kinga režisētā drāma “Judas and the Black Messiah”. Filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem, stāstot, kā tuva sabiedrotā nodevības dēļ dzīvību zaudēja Ilinoisas “Melno panteru” frakcijas harizmātiskais līderis Freds Hemptons. Filma ieguva divas “Oskara” balvas: par labāko aktiera sniegumu otrā plāna lomā (Hemptona atveidotājs Daniels Kalūja) un labāko oriģināldziesmu.

18. decembrī plkst. 15.00
Reģistrācija: ej.uz/usff-judas-messiah


The Ides of March, Marta īdas

“The Ides of March” (2011), rež. Džordžs Klūnijs

15. marts jeb marta īdas ir iegājušas vēsturē ne tikai kā reliģisku svinību diena Romas republikā, bet arī kāda zīmīga notikuma dēļ – tieši šajā datumā 44. gadā pirms mūsu ēras tika nogalināts Jūlijs Cēzars. Džordža Klūnija režisētā politiskā drāma Cēzara laika intrigas, nodevības un divkosību pārceļ uz 21. gadsimta politisko arēnu, kurā nekas daudz nav mainījies. Galvenajās lomās filmā redzams Džordžs Klūnijs, Raiens Goslings, Evana Reičela Vuda, Pols Džiamati un vienmēr izcilais Filips Seimūrs Hofmans.

18. decembrī plkst. 18.00
Reģistrācija: ej.uz/usff-ides-march


One Night in Miami..., Kāda nakts Maiami

“One Night in Miami…” (2020), rež. Redžīna Kinga

Holivudā arvien biežāk aktrises, kuras sevi jau ir izcili pierādījušas kameras priekšā, nolemj stāties tai otrā pusē, iemēģinot roku režisora amatā. Viena no interesantākajām un atzītākajām pēdējo gadu debijām padevās Redžīnai Kingai, kura savai pirmajai filmai izvēlējās neparastu stāstu ar spožām personībām — filma “One Night in Miami…” iedomājas, kā varētu būt risinājusies 1964. gada februārī notikusī Malkolma X, Muhameda Ali, amerikāņu futbola zvaigznes Džima Brauna un mūziķa Sema Kuka privātā tikšanās.

19. decembrī plkst. 14.00
Reģistrācija: ej.uz/usff-night-miami


Good Night, and Good Luck., Arlabunakti un visu labu

“Good Night, and Good Luck.” (2005), rež. Džordžs Klūnijs

Žurnālisti, mediji un prese ir tie, kas var palīdzēt skaļāk izskanēt tām balsīm, kurām pašām par sevi izsisties līdz to sadzirdēšanai ir pagrūti. Taču tas uz žurnālistu pleciem uzliek arī lielu atbildības slogu – centieni paust patiesību var novest pie konfliktiem ar augstu stāvošām personām. Tieši šādu situāciju filmā “Good Night, and Good Luck.” atainoja Džordžs Klūnijs, stāstot par to, kā leģendārais ASV televīzijas diktors Edvards Murovs pagājušā gadsimta 50. gados nebaidījās stāties pretī ietekmīgajam ASV senatoram Džozefam Makartijam.

19. decembrī plkst. 17.00
Reģistrācija: ej.uz/usff-good-night