Ziņas

Vai skatītāji sapņo par “Blade Runner” turpinājumu?

Kāmēr cilvēces spožākie prāti joprojām lauž galvas pie mūžīgā jautājuma "Are we humans or are we dancers?", "Blade Runner" sīkvels, iespējams, piedāvās atbildi uz ne mazāk svarīgu lietu - vai Dekards tomēr bija vai nebija replikants? Citādi jau nemaz nav vērts filmēt - vai arī lai tad tā filma pazūd, kā asaras lietū.

30.01.2016

Kinoblogeri piedāvā “Blade Runner” īpašais seanss jau 13. maijā: https://www.facebook.com/events/1582698645355054/

Klasisku un mīlētu filmu turpinājumi vienmēr ir diezgan slidena padarīšana – un, ja ilgspēlējušu seriālu gadījumā (“Star Trek”, “Rocky”, nu jau arī “Star Wars”), kuru vēsturē ir bijušas veiksmes un neveiksmes, bet lokomotīve tomēr kustējusies uz priekšu, pie noteiktu apstākļu (laiks, veidotāji, parametrs “luck”) sakritības galarezultāts var būt tīri apmierinošs, tad ar kulta klasiku ir daudz, daudz bīstamāk. Tieši tādēļ visas sarunas par “Blade Runner” oficiālo* turpinājumu paiet emotikona O_o zīmē.

Vēl pārsteidzošākais šajā projektā (bez tā, ka tam ir faktiskais filmēšanas starta datums) ir tajā iesaistītie spēki, kurus par diletantiem nekādi nevar nosaukt – parotaļājies ar šo ideju pāris gadus, sers Ridlijs Skots atstāja sev izpildproducenta krēslu (lasīt – koferi), bet režisora vietu atstāja kanādietim Denī Vilnēvam, kurš jums noteikti ir pazīstams (un ja nav – marš skatīties) pēc ļoti ne-glupiem trilleriem “Enemy” (rādīja “Spektrs”), “Prisoners” un “Sicario” (arī “Kinoblogeri piedāvā” seansā) un kuram šis noteikti nav “gadījuma” projekts.

Blade Runner

Harisons Fords un Ridlijs Skots “Blade Runner” filmēšanā

Vairāk – galveno “pa asmeni skrienošo” šoreiz atveidos visas pasaules galvenais lēdiju magnēts Rajens Goslings, tapēc finansiāli filma jau ir izdevusies (vismaz uz mājas video formātiem, jo nemaz tik pelnošas tās Goslinga filmas nav). Kompāniju viņam sastādīs iepriekšējās paaudzes visas pasaules galvenais lēdiju (un ne tikai lēdiju) magnēts, pats Harisons Fords, kurš arī būs redzams filmā, bet ne galvenajā lomā. Atceroties viņa aizdomīgi entuziastisko piedalīšanos “Zvaigžņu karu” promo kampaņā, šoreiz būsim modri – ja aktieris intervijās un vakara šovos smaidīs un jokos, tātad p*zģec Dekardam jau filmas 20. minūtē!

Ne mazāk interesanti personāži sapulcējušies arī aizkadrā – filmu sarakstīja oriģinālās filmas līdzautors Hemptons Fančers, balstoties uz savu un Ridlija Skota stāstu, kurš norisināsies vairākas dekādes vēlāk (lai izskaidrotu sirmo Fordu). Filmas operātors būs leģendārais Rodžers Dīkinss, kurš jau sadarbojās ar Vilnēvu pie filmām “Prisoners” un “Sicario”, un kuram ir 13 nominācijas, bet neviena “Oskara”.

Denis Villineuve, Denī Vilnēvs

Denī Vilnēvs un Rodžers Dīkinss

Bet kāmēr cilvēces spožākie prāti joprojām lauž galvas pie mūžīgā jautājuma “Are we humans or are we dancers?”, “Blade Runner” sīkvels, iespējams, piedāvās atbildi uz ne mazāk svarīgu lietu – vai Dekards tomēr bija vai nebija replikants? Citādi jau nemaz nav vērts filmēt – vai arī lai tad tā filma pazūd, kā asaras lietū.

Pirmizrāde 2017. gadā, gaidām ar ziņkārību!

ps. Grāmatu tārpi šoreiz ir priekšā visiem, jo jau sen ir izlasījuši “Blade Runner 2: The Edge of Human”, “Blade Runner 3: Replicant Night” un pat “Blade Runner 4: Eye and Talon”! Iesakām arī pavisam gaumīgo un nu jau vintāžīgo adventure Blade Runner no Westwood, ja vien varat to atrast un iedarbināt 😉

* Ne visi zin, bet režisora Pola W.S. Andersona 1998. gada filma “Soldier” ar Kurtu Rasselu pavisam oficiāli norisinās tai pat pasaulē, kur “Blade Runner”.