Ziņas

Ko darīt ar (bijušās) draudzenes tēvu vienas trakas nakts laikā?

Labākais veids, kā tikt pāri neveiksmīgām attiecībām? Doties neprātīgā nakts piedzīvojumā ar bijušās tēvu! Kinoblogeri un Labs Kino piedāvā pavasara trakāko komēdiju "Vienas nakts piedzīvojums" ("All Nighter") ar nepārspējamo duetu J. K. Simmons un Emile Hirsch!

07.04.2017

Holivudas filmu scenāriju autori, it īpaši – komēdiju scenāriju autori, iedvesmu savu varoņu dēkām un piedzīvojumiem nereti smeļas no dzīves, pamatīgi tos papildinot un izpušķojot labākajās “reiz man gadījās…” sarunu tradīcijās. Taču komēdijas “Vienas nakts piedzīvojums” notikumi ir tik patiesi savā absurdā, ka nudien tici, ka ar scenārija autoru Setu Ouenu (vai viņa brālēnu, draugu u. tml.) viss tieši tā arī notika! Vai ir iespējama vēl dīvaināka, bet reizē ticamāka situācija par neprātīgu nakti Eņģeļu pilsētā jeb Losandželosā ar bijušās draudzenes tēvu, meklējot viņa noslēpumaini pazudušo meitu un paralēli kārtojot svešas un arī savas attiecības? Tieši tā viss arī notika:

Kopš Džinnija viņu pameta, Mārtina dzīve ripo lejā kā no kraujas – dzīvoklis, izskats un pašsajūta līdzinās miskastei un garīgais ir pilnīgā tūtā. Tomēr kādu dienu pie Mārtina durvīm uzrodas Gallo kungs, Džinnijas stingrais un valdonīgais tēvs. Kā izrādās, meitene ir pazudusi bez vēsts, un tikai Mārtins var palīdzēt viņu atrast! Aicinādams Mārtinu neprātīgā nakts piedzīvojumā, Gallo kungs pat nenojauta, cik ļoti tas mainīs abu tik ļoti atšķirīgo vīriešu dzīves!

Skaidrs, ka tik neprātīgam sižetam bija nepieciešami izcili aktieri, kuri varētu ticami atspoguļot uz ekrāna valdošo haosu – tieši tādi arī tika atrasti, un vārds “izcili” šeit galīgi nav lieks! Džinnijas tēvu, Gallo kungu, atveido, iespējams, viens no spilgtākajiem raksturlomu aktieriem mūsdienu kino Dž. K. Simonss (J.K. Simmons) – aktieris ar tik neparastiem sejas vaibstiem, ka tos atceras ikviens kino skatītājs, kad tos reiz ir redzējis. Spilgtas, prātā paliekošas lomas “Spider-Man” triloģijā, seriālos “Oz” un “The Closer”, kā arī pelnītā “Oscar” balva par cietsirdīgā skolotāja lomu filmā “Atsitiens” (“Whiplash”) padarīja Simonsu par vienu no mūsdienu interesantākajiem aktieriem.

Vienas nakts piedzīvojums

Bet Mārtinu, emocionālo un izklaidīgo mākslinieku ar zelta sirdi, atveido viens no ASV neatkarīgā kino atpazīstamākajiem jaunajiem aktieriem Emīls Hiršs, kurš jau pašos savas karjeras pirmsākumos izdarīja izvēli par labu interesantām lomām, nevis spožai Holivudas karjerai. Izvēle, kas noveda viņu pie izcilām un kritiķu novērtētām lomām filmās “Into the Wild”, “Alpha Dog”, “Milk” un citām. Šo pašu izklaidīgā, bet sirsnīgā hipija tēlu aktieris spīdoši ekspluatē arī te, ļaujot tam efektīvi kontrastēt ar Simonsa atveidoto perfekcionistu.

Tik atšķirīgi, bet tik līdzīgi un viens otru papildinoši – spilgtākajiem kino duetiem pievienojas Mārtins un Gallo kungs no filmas “Vienas nakts piedzīvojums”, kura jau skatāma Latvijas kinoteātros!