Dižraksti

Cita Albiona: kā tapa “Karalis Artūrs: Leģenda par zobenu”

Kamēr filma "Karalis Artūrs: Leģenda par zobenu" vēl skatāma Latvijas kinoteātros, aicinām ielūkoties filmas aizkulisēs un uzzināt, kā radās ideja uzticēt vienu no britu dārgākajām un nozīmīgākajām leģendām t.s. inteliģentajam huligānam Gajam Ričijam.

19.05.2017

Kamēr filma “Karalis Artūrs: Leģenda par zobenu” vēl skatāma Latvijas kinoteātros, aicinām ielūkoties filmas aizkulisēs un uzzināt, kā radās ideja uzticēt vienu no britu dārgākajām un nozīmīgākajām leģendām t.s. inteliģentajam huligānam Gajam Ričijam.

Kā jau tas notiek Holivudā, filmas projekts radās ilgi pirms Gaja Ričija un, ja esam godīgi, mūsdienu pasaku/leģendu ekranizāciju buma – sākotnējo versiju bija paredzējis uzņemt režisors Deivids Dobkins (“Shanghai Knights”, “Wedding Crashers”), un galvenās lomas tajā bija paredzētas Kitam “You know nothing, Jon Snow” Haringtonam (Artūrs) un Džoelam “Robokopam” Kinamanam (Lanselots), bet studija viedi nolēma, ka šie aktieri filmu neizvilks. Tāds pats liktenis gaidīja versiju ar Kolinu Farelu (Artūrs) un Geriju Oldmenu (Merlins), bet Kolinam daudz labāk patīk turēties pie pudeles nekā pie zobena, tādēļ izpalika arī šī. Un tikai brīdī, kad Gajs Ričijs piedāvāja studijai savu versiju – kuru apzīmēja kā “The Lord of the Rings” meets “Snatch” -, zvaigznes nostājās savās vietās un darbs pie filmas varēja sākties.

King Arthur, Karalis Artūrs

Bet vispirms – Artūrs! Kuriozs atgadījums par galvenās lomas atveidotāja izvēli. Pēc garām provēm Ričijs nonāca pie trīs kandidātiem – Henrija Kevila, Džaja Kortnija un Čārlija Hanema. Visi trīs aktieri veica proves vienā dienā, taču “konkurentu” klātbūtne no katra tika rūpīgi slēpta. Klāt visam Hanems tikko bija beidzis filmēties “Sons of Anarchy” pēdējā sezonā un bija morāli un arī fiziski iztukšots, maz izskatīdamies pēc seno teiku apdziedātā cīnītāja. Saprazdams, ka viņa fiziskais stāvoklis (īpaši salīdzinot ar Supermenu Kevilu) neatstāja uz Ričiju nepieciešamo iespaidu, Hanems meta malā provju scenāriju un piedāvāja Ričijam tūlīt pat samizot pa muti pārējiem diviem kandidātiem, lai pierādītu, ka ir lomas cienīgs. Šī aktiera nekaunība esot ļoti pārsteigusi Ričiju, kurš saprata – viņa meklētais Artūrs ir atrasts!

King Arthur, Karalis Artūrs

Hanemam gan bija jāapsola Ričijam, ka lomas dēļ viņš sasniegs izcilu fizisko formu, ko aktieris arī izdarīja – spēka un izturības treniņi turpinājās gan sagatavošanās laikā, gan arī visu filmēšanas periodu, jo nepārtraukta zobena vicināšana darbojās kā vislabākais cardio, un visa rītos/vakaros uzņemtā muskuļu masa pa dienu tikusi izvicināta ārā. Filmēšanas starplaikos Hanems spieda uz piepumpēšanos, dažkārt piepumpējoties pat 1000+ reizes dienā! Kā sava varoņa prototipu viņš redzēja īru MMA cīkstoni Konoru Makgregoru un pētīja gan viņa cīņas, gan arī intervijas ārpus ringa, lai uz to pamata būvētu savu street-style Artūru.

King Arthur, Karalis Artūrs

Sākotnēji baumoja, ka Artūra mentoru un Merlina prototipu filmā atveidos Idriss Elba, bet šīs baumas izrādījās nepatiesas – tāpat kā Mariona Kotijāra burves Morganas lomā. Abi galveno lomu atveidotāji Čārlijs Hanems un Džūda Lovs jau reiz bija tikušies uzņemšanas laukumā, tikai apgrieztās lomās – 2003. gada romantiskajā kara drāmā “Cold Mountain” Džūda tēloja galveno pozitīvo varoni, bet Hanems tēloja vienu no filmas ļaundariem.

Filmas trikus, cīņu horeogrāfiju un motion-capture kustības veica “Prime Fury Stunt Team” (Mačejs Kviatkovskis, Vojčeks Roguski un Slavomirs Kureks) – tā pati komanda, kura to darīja kritiķu apjūsmotajai datorspēlei “The Witcher 3: Wild Hunt”. Tikmēr Sema Lī izpildītā “The Wild Wild Berry”, kas skanēja filmas treilerī, tik ļoti iepatikās skatītājiem, ka tika ierakstīta īpaša dziesmas filmas versija, kura ir iekļauta arī tās skaņu celiņā.

Visbeidzot – filmas oriģinālais nosaukums bija “Knights of the Roundtable: King Arthur” – tā ir domāta kā pirmā no kopumā sešām (!) daļām. Vai tas tā notiks, rādīs laiks – ASV filmu nepieņēma, bet visā pasaulē to skatās ar lielu interesi, tā ka viss vēl ir priekšā!

“Karalis Artūrs: Leģenda par zobenu” joprojām Latvijas kinoteātros!