Dižraksti

Ko gaidīt no “Rogue One: Zvaigžņu karu stāsta”?

Turpinot, daudzuprāt, pagājušajā decembrī sekmīgi iesākto “Zvaigžņu karu” atdzimšanu ar kosmosa sāgas septīto daļu “Spēks mostas”, “Walt Disney” galvenie bosi nesnauž arī šogad un to nedarīs arī pārredzamajā nākotnē, jo klāt jau nākamā "instalācija", iespējams, pasaulē populārākās filmu franšīzes sāgā - "Rogue One: A Star Wars Story"!

12.12.2016

Turpinot, daudzuprāt (ieskaitot arī šo rindu autoru), pagājušajā decembrī sekmīgi iesākto “Zvaigžņu karu” atdzimšanu ar kosmosa sāgas septīto daļu “Spēks mostas”, “Walt Disney” galvenie bosi nesnauž arī šogad un to nedarīs arī pārredzamajā nākotnē, jo klāt jau nākamā “instalācija”, iespējams, pasaulē populārākās filmu franšīzes sāgā. Ja Dž. Dž. Abramsa režisētā septītā epizode hronoloģiski mūs atveda 30 gadus tālā nākotnē pēc notikumiem “Return of the Jedi”, tad “Rogue One” darīs pretējo, un darbība tiks pārcelta uz laiku, kad visa tāltālā galaktika nebija pazīstama nedz ar Lūka Skaivokera, nedz Hana Solo vai princeses Leijas varoņdarbiem.

Rogue One: A Star Wars Story (Felicity Jones) Ph: Film Frame ©Lucasfilm LFL

Ja gribam būt precīzi – “Rogue One” darbība risināsies laikaposmā starp “Episode III: Revenge of the Sith” un “Episode IV: A New Hope” (šīs filmas sākumu un “Rogue One” beigas šķirot tikai 10 minūtes). Filma gan neaptvers visus notikumus 19 gadus ilgajā “logā” starp iepriekšminētajām filmām, tā vietā koncentrējoties uz visnotaļ vitāli svarīgo dumpinieku alianses organizēto “Nāves zvaigznes” konstrukcijas plānu nolaupīšanu. Uzreiz, protams, skaidrs ir viens – galvenajai varonei Džinai Erso (Felisitija Džounsa) kopā ar domubiedriem izdosies īstenot šo pārdrošo uzdevumu, kam gan nebūt nevajadzētu mazināt filmas vērtību “Zvaigžņu karu” cienītāju (un ne tikai) acīs. Skatītājiem varētu rasties visai loģisks un pamatots jautājums – kāpēc “Rogue One” nosaukumu nerotā ierastā epizožu numerācija? Tas skaidrojams ar to, ka Gareta Edvardsa režisētā filma būs pirmā no topošās “Anthology” sērijas, kura mums gādās arī par Hana Solo… emm solo filmu (2018. gadā), kā arī vēl neizziņotu projektu 2020. gadā (ļoti ceram uz Obi-Vana stāstu, vēlams ar Jūenu Makgregoru). Vēl, protams, iemesls numerācijas neesamībai ir loģistisks, jo nosaukums “Episode 3,5” reti kuram viestu optimismu par izdevušos galaproduktu.

Tātad “Rogue One” zināmā mērā savienos prīkvelu un sīkvelu triloģijas, vienlaikus mūs iepazīstinot ar vairākiem jauniem varoņiem, kuru liktenis gan, visticamāk, būs visai bēdīgs (tikai spekulēju, lai mēs pārāk nepieķertos šiem personāžiem). Līdzās minētajai Džounsai redzēsim arī joprojām lielisko Forestu Vitakeru, talantīgo un daudzpusīgo meksikāni Djego Lunu, austrumu cīņu leģendu Doniju Jenu, nešaubīgu topošo zvaigzni Riza Ameda personā, kā arī pāris ne mazāk iespaidīgus vārdus – Madsu Mikelsenu un vienu no diviem (līdzās Maiklam Šenonam) šobrīd labākajiem aktieriem pasaulē (?) Benu “Mendo” Mendelsonu. Subjektīvi, bet pierādiet, ka ir citādi! Ja ar to vēl nav gana, dzirdēsim arī ikonisko Džeimsa Ērla Džounsa balsi skanam caur Dārta Veidera (ak, jā, šis arī būs) respiratoru. Situ lords nebūs vienīgais jau iepriekš iepazītais varonis, kurš būs redzams arī “Rogue One”, jo uz lielā ekrāna atgriezīsies arī Mon Motma (Dženevīva O’Railija) un Beils Organa (Džimijs Smitss). Režisora krēslā, kā jau tas tagad Holivudas blokbāsteriem pienākas, iesēdināts kāds vēl mazpazīstams, taču nešaubīgi daudzsološs un perspektīvs censonis – Garets Edvardss, kurš plašākai auditorijai pazīstams ar 2014. gadā iznākušo “Godzilla”. Nebūt ne vieglais darbs pie “Briesmoņu karaļa” filmas, kas, pat neskatoties uz dažbrīd pārlieku nevajadzīgajiem drāmas elementiem, kopumā vērtējams ar plusa zīmi, noteikti neatstāja vienaldzīgus arī “Disney” cilvēkus, tāpēc nav jābrīnās par izvēles krišanu tieši uz Edvardsu.

star-wars-rogue-one-trailer-teaser

Kā ziņo daži uzticami avoti, “Godzilla” redzētais vēriens un iespaidīgais mērogs, ar kādu tiek atainotas milzu konstrukcijas (un ne tikai) uz cilvēku fona, būs klātesošs arī “Rogue One”. Tāpat netrūks arī neskaitāmu kaujas ainu, kuru dēļ gan vēl filmas tapšanas procesā izskanēja neapmierinātības signāli no “Disney” bosiem par pārāk “tumšo un kara filmai līdzīgo” noskaņu. Šī iemesla dēļ šovasar “Zvaigžņu karu” cienītājus visā pasaulē pāršalca ziņa, ka “Rogue One” būs spiesta iziet cauri vairāku ainu pārfilmēšanai. Sākotnējo sašutuma vilni “Disney” nedaudz izkliedēja, skaidrojot, ka šāda rīcība jau bija ieplānota iepriekš un studijas interesēs ir skatītāju rīcībā nogādāt iespējami labāko filmu, kas godam spēs noturēt “Spēks mostas” augsti pacelto latiņu (cerības par milzīgo finansiālo panākumu atkārtošanu gan netiek lolotas). Uz to arī, protams, ceram!

Lai arī kā beigsies šīs spekulācijas par un ap “Rogue One”, filmu mēs visi galu galā jau pavisam drīz redzēsim paši savām acīm un varēsim spriest, kritizēt, priecāties vai gluži vienkārši turpināt savu ikdienu. Jo dzīve ar to nebeidzas un arī “Zvaigžņu kari” ne.

“Rogue One: Zvaigžņu karu stāsts” īpašajā “Kinoblogeri un Cēsu alus piedāvā” seansā jau piektdien, 16. decembrī! Biļetes vēl ir!