“Galaktikas sargu” negaidītā (varbūt kādam, bet tikai ne Marvel Studios) veiksme mūs noveda pie divām svaigām kino tendencēm. Pirmās ietvaros neskaitāmi zema un vidēja līmeņa studiju menedžerēni šobrīd rok cauri 70-to un 80-to gadu mūzikas industrijas arhīviem, centienos piedot saviem projektiem “Galaktikas sargu skanējumu” – un, protams, ir nolemti satriecošai neveiksmei.
Bet otrās ietvaros mūs gaida jaunas, intriģējošas filmas par maksimāli ērmotiem supervaroņiem, kuri agrāk putēja aizmirstībā studiju (un, ko nu liegties, arī komiksu) plauktos, bet nu tiek celti gaismā ar mērķi uzpelnīties uz “Galaktikas sargu” negaidītās (un vairumam konkurentu arī līdz galam neizprotamās) popularitātes. Jau pavisam drīz sagaidām pirmo lielbudžeta mēģinājumu, bunch of a-holes no DC Comics lappusēm – superneliešu komandu “Suicide Squad”, ar kuru to mūs iepazīstinās rezidentais DC Comics eksperts Namejs Ercums (brīdinājums – iespējami spoileri):
Kā jau visām lietām, kas ir saistītas ar supervaroņiem un komiksu grāmatām, tam ir vajadzīgs savs izcelsmes stāsts jeb origin story. Suicide Squad jeb Task Force X ir ASV valdības speciālo uzdevumu vienība, kas sastāv no noziedzniekiem un dažādiem superļaunadariem, kuri atrodas ieslodzījumā. Tā kā šo cilvēku grupu nevarētu nosaukt par uzticamiem, katram biedram ir piestiprināta mikrobumba, lai nepaklausības gadījumā vaininieku neitralizētu. Par uzdevumu veiksmīgu veikšanu katram tās biedram ir iespēja dabūt pāris gadus nost no izciešamā soda laika. Komandai ir bijušas vairākas versijas un daudz dažādi biedri, pazīstamākie no tiem ir – Deadshot, Harley Quinn, Poison Ivy, Reverse-Flash (Daniel West) u.c. Kas ir visi šie bēdīgi slavenie mērgļi? Mēģināsim tikt skaidrībā:
Trešās šķiras supervaroņa (Henkok, Tu?) lomā superzvaigzne Vils Smits, kurš, kā zināms pēc viņa atvasēm, ir sliktāks vecāks, kā televizors (pa kuru nerāda Vila Smita filmas).
Deadshot rašanās ir līdzīga Betmenam, jo, pirms viņš kļuva par vienu no DC komiksu pasaules pazīstamākajiem un bīstamākajiem algotņiem, viņš bija miljardieris, kurš arī izvēlējās apkarot noziedzību, bet, atšķirībā no Betmena, izmantoja šaujamieročus. Kaut arī Betmens un Deadshot sākumā sadarbojās un apkaroja noziedzību kopā, Betmenam tomēr bija aizdomas par viņa negaidītā biedra patieso dabu, un drīz vien noskaidroja Deadshot patiesos nodomus aizstāt Betmenu un kļūt par Gothemas ietekmīgāko mafijas bosu.
Lai gan šī ir pirmā tēla parādīšanās uz lielā ekrāna, šī nebūt nav pirmā reize, kad tēls parādās vizuālajā medijā ārpus komiksiem – viņš jau ir paviesojies CW wannabe Batman (nav domāts sliktā nozīmē) seriālā “Arrow”, kur tēlam ir samērā liela loma, un arī bijis redzams citos seriālos, animācijas filmās (“Batman: Assault on Arkham” – obligāta rekomendācija, ja ir vēlme vairāk uzzināt par komandu) un arī dažās videospēlēs.
Jāatzīst, ka, neskatoties uz tēla senajām saknēm komiksos, viņam nekāda pārsteidzoša origin story nav, bet būtiskākais, ko vajadzētu izcelt ir tas, ka viņš kalpo kā Suicde Squad līderis. Vislabākais salīdzinājumus būtu DC versija Nikam Fjūrijam ar dažām sīkām izmaiņām.
Ja var ticēt nesenajām baumām par filmu, tad tēla loma filmā nav pārāk liela, kas arī bija iemesls, kura dēļ Toms Hārdijs aizgāja no filmas un kāpēc atteicās arī otrs labākais kandidāts (Donijs Darko). Nemelošu sakot, ka mani nepārāk sajūsmina Džoela Kinamana izvēle, bet, tā kā tēls filmā nebūšot ļoti daudz, tad tas tomēr nav tik slikti.
Nepateicīgākā loma “Oskara” laureātam Džaredam Leto, jo to salīdzinās GAN ar Hītu Ledžeru, GAN ar Džeku Nikolsonu (jo lai nu ko mums patīk darīt, tad tas ir salīdzināt). Visticamāk, ka 30 Seconds to Mars k-gs mēģinās apzināti novērsties no jebkādiem salīdzinājumiem ar iepriekšējiem Džokeriem, veidojot atšķirīgu, taču ne atsvešinātu tēlu – atkarībā no filmas veidotāju izvēlētās pieejas, ir aizdomas, ka mūs gaida Džokers no Betmena animācijas filmām (kalsns, teatrāls, spilgts personāžs, kurš ir tālu no Ledžera drūmā psihopāta).
Džokeru var izcelt ar to, ka tēlam nav viens konkrēts origin story, bet pa gadiem ir bijuši daudzi un dažādi – neveiksmīgs komiķis, Red Hood bandas līderis un pati jaunākā versija, nemirstīga nelabā personifikācija. Džokers nekad nav bijis daļa no Suicide Sqaud, un, ja var ticēt baumām par filmas sižetu, tad arī nebūs. Domāju, ka ideālais variants būtu dot Džokerim mazliet vairāk nekā cameo un notīzot neizbēgamo Betmena solo filmu.
Beidzot uz lielajiem ekrāniem praktiski pirms katras jaunās Betmena filma solītā Harley Quinn! Pirms kļūšanas par jūsmīgu Džokera palīdzi, Hārlija bija viena no Arkhāmas trakonama psihiatrēm, kurai nācās strādāt ar daudziem no Betmena ienaidniekiem, starp kuriem, protams, bija arī Džokers. Nepagāja ilgs laiks līdz viņa sāka izjust patiku pret Džokeru dēļ viņa stāstiem par smago bērnību un blēdīgo tēvu, kas Hārlijai nebija svešs. Sapratusi savas patiesās jūtas pret viņu, Hārlija palīdzēja viņam izbēgt no Arkhāmas un pievienojās kā sabiedrotā un mīļākā.
Domājams, ka filmas Hārlija būs jau vairākus gadus bijusi kopā ar Džokeru un ka filmas sākumā abi varētu būt pašķīrušies, jo, ja var ticēt baumām, Džokers lielāko filmas daļu pavadīs ieslodzījumā. Interesants fakts par tēlu – atšķirībā no visiem citiem tēliem, kas būs filmā, Hārlija ir vienīgā, kura vispirms parādījusies animācijas seriālā „Batman: The Animated Series” (obligāta skatāmviela katram sevi cienošam Betmena fanam). Hārlijas Kvinnas lomā redzēsim uzlecošo zvaigzni Margo Robiju.
Jay Courtney kā zatička každoi bočke – gan “Cietajā Riekstā”, gan “Terminatorā”, gan “Divergent”, gan te, gan tur, bet nekur “pēc publikas pieprasījuma”. Labs aģents čalim – tālu tiks (gan aģents, gan Kortnijs, diemžēl).
Ja salīdzina ar iepriekš minētajiem tēliem, Kapteinim Bumerangam nav visnopietnākais origin story – uzaudzis Austrālijā (jo Austrālija bez bumerangiem nebūtu Austrālija), kur viņš arī iemācījās svēto bumerangu mešanas mākslu, bet vēlāk pārvācās uz dzīvi ASV, kur viņam uz laiku bija darbs kā rotaļlietu līnijas sejai. Protams, šis darbs viņam nebija pārāk ilgi, un pēc tā viņš arī pievērsās noziedzības dzīvei.
Neskatoties uz faktu, ka gan tēls, gan aktrise varētu būt vismazāk pazīstamā komandas biedrene, nevajadzētu vērtēt viņu par zemu, jo viņas spēju līmenis ir vislielākais no visiem Suicide Squad biedriem. Viņas origin story ir samērā vienkāršs – sieviete tiek uzaicināta uz kostīmu ballīti pilī, kura viņa sastopas ar maģisku būtni, kas viņai iedod maģiskas (doh!) spējas. Neesmu gan drošs, vai filmas veidotāji pie šī pieturēsies.
Vēl viena lieta, ko vajadzētu pieminēt – tēls, visticamāk, kalpo kā atbilde Scarlet Witch, kuru varēsim ieraudzīt Atriebēju turpinājumā. Ja runā par Marvel, tad nevajadzētu jaukt tēlu ar Marvel pasaules tēlu ar tādu pašu nosaukumu.
Šķiet, ka vēl vairāk ļaundaru no Betmena neliešu galerijas nevar būt slikta lieta, pareizi? Ja man kāds būtu pirms pieciem gadiem pateicis , ka ieraudzīšu Killer Croc DC komiksu lielāko neliešu team-up tipa filmā, būtu pajautājis viņam: “Ko tu pīpē?”, bet te nu mēs esam, un šis jau ir realitāte.
Liekas, ka interesantākais fakts par Killer Croc ir tas, ka sākotnēji tēls savas gaitas sāka kā pagrīdes mafijas boss, kas raustīja marionetes vadus aizkadrā, protams, pa šo laiku daudz kas ir mainījies un no šī Killer Croc ir saglabājies samērā maz. Tas noved mūs pie “Suicide Squad” versijas – kā jau var noprast pēc nopludinātajām bildēm, mūs sagaida “komandas muskulis” tipa tēls, kurš neizcelsies ar savu intelektu, bet tā nebūt nav slikta lieta, jo tāda paskata būtni būtu diezgan pagrūti noturēt par ģēniju. Arī vēlos piezīmēt, ka viņa izskats tiek pārsvarā veidots ar dažāda veida make-up, kas liek cerēt, ka mūs negaida vēl viens Lizards.
Nē, šī nav sadaļa, kurā tiks spekulēts par potenciālo Betmena solo filmu un kas tajā būs, bet gan vairāk par viņa lomu pašā „Suicide Squad” filmā, jo pēc nesenajām bildēm un video no uzņemšanas laukuma top neapšaubāmi skaidrs, ka tumšais bruņinieks IR filmā un ka viņa loma ir vairāk nekā mazs cameo.
Tā kā filmas nosaukumā nav ne vārdu “Dark Knight”, ne “Batman” tad būtu droši teikt, ka Betmens filmā nebūs vairāk par desmit minūtēm, kuras būs veltītas tam, lai izskaidrotu tieši kā Džokers nonāca ieslodzījumā un lai parādītu Betmena nostāju pret pašu komandu (viņš nebūs priecīgs).
Diemžēl jāatzīst, ka neesmu redzējis nevienu no režisora iepriekšējām filmām, bet ir dzirdētas labas lietas gan par “End of Watch”, gan par neseno “Fury”. Pašlaik režisors nav izpaudis pārāk daudz detaļu par filmas sižetu, bet baumo, ka tajā būšot ne tikai Betmens, bet arī Lekss Lutors. Eijers ir arī komentējis, ka tonāli no filmas varam gaidīt līdz kaut ko līdzīgu „Dirty Dozen”. Iepriecina arī fakts, ka režisora iepriekšējās filmas ir bijušas ar stipru “R” vecuma ierobežojumu, kas liek domāt, ka varam gaidīt “Galaktikas Sargu” brutālāku un realistiskāku versiju (pat ja skaidrs, ka filma būs paskarba, bet “PG-13” reitinga ietvaros). Un, kā jau DC pieņemts, bez humora – ne jau visu laiku ķiķināt, vai ne?
“Suicide Squad” mūs apciemos 2016. gada Augustā!
Foršs izsmeļošs raksts. Vienīgi par Džoelu Kinemanu gan nepiekrītu, viņš kā aktieris ir pat ļoti ok 🙂
Kas ir dredu džeks, kas ir šķībā un kas ir meksikānis?