Dižraksti

Terminatoru gaidot: interesantākie fakti par “Terminator: Genisys”

"Terminatora" nedēļa Kinoblogeri.lv, un šajā rakstā apskatīsim filmu, kuras dēļ šī tēma vispār ir pacelta - pilntiesīga piektā daļa, jaunas triloģijas sākums un Arnolda Švarcenegera atgriešanās fantastiskajā grāvējā "Terminator: Genisys"!

07.07.2015

“Terminatora” nedēļa Kinoblogeri.lv, un šajā rakstā apskatīsim filmu, kuras dēļ šī tēma vispār ir pacelta – pilntiesīga piektā daļa, jaunas triloģijas sākums un Arnolda Švarcenegera atgriešanās fantastiskajā grāvējā “Terminator: Genisys”!

1) Kamerona atriebība
Studija Paramount Pictures (kura savulaik gribēja finansēt pirmo “Terminatoru”, bet strikti bez Džeimsa Kamerona režisora krēslā) ieplānoja divus nākamos “Terminatorus” vēl pirms šīs daļas pirmizrādes – 2017. un 2018. gadā, un ne jau tapēc, ka tas viss ir akmenī cirsts (biežāk nav, kā ir), bet gan tādēļ, ka 2019. gadā visas tiesības uz “Terminatoru” un Terminatoriem atgriežas pie Džeimsa Kamerona, un skaidrs, ka lai nu ko, bet viņš pats tās neizmantos – tagad Džeimsa dzīvē ir tikai “Avatars”!

Bet mēs no savas puses iesakam Kameronam rīkoties moderni, inovatīvi un absolūti negaidīti – piemēram, nodot tiesības publiskā īpašumā, lai katrs interesents varētu taisīt savus “Terminatorus”. Sliktāk jau nebūs, fakts.

TERMINATOR GENISYS

2) Vecais-labais Ārnijs
Tā vietā, lai mocītos ar Švarcenegera “atjaunināšanu” ar sarežģītu CGI specefektu palīdzību (skat. “X-Men: The Last Stand”, “Kingsman”, gaidāmo “Ant-Man” u.c.), filmas autori izdomāja veidu, kā to “novecināt” ar scenārija palīdzību – roboti arī noveco, vai vismaz viņu virsējā kārta. “Izdomāja” ir spēcīgi teikts – šī “bezmaksas” ideja kas nāca no paša Džeimsa Kamerona. Tieši tādēļ filmā redzēsim Švarcenegera dabīgi sirmos matus – kā izrādās, tad viņš tos krāso tikai ikdienā!

TERMINATOR GENISYS

3) Pumping iron
Lai sagatavotos darbam pie filmas, Arnolds Švarcenegers atgriezās pie savas “Terminatora” diētas un trenniņprogrammas, kas paredzēja vingrinājumus trīs stundas dienā, sešas dienas nedēļā, sešus mēnešus. Jokus par Terminatoru-pensionāru nost – uz “Terminator: Genisys” filmēšanas sākumu aktierim bija precīzi tāds pats svars un gabarīti, kā pirms “Terminator 3: Rise of the Machines” filmēšanas! Un tas bija pirms 12 gadiem – starp citu, tieši tikpat pagāja starp seriāla otro un trešo daļu.

TERMINATOR GENISYS

4) Trakais Džons Konors
Toms Hārdijs bija filmas autoru otrais kandidāts Džona Konora lomai, bet izvēlējās piedalīties filmā “Trakais Makss: Skarbais ceļš”. Pirmais kandidāts, Kristians Beils, “neesot bijis pieejams” – bet mēs taču visu saprotam… turklāt tas radītu pamatotus satraukumus filmas operatoram. Pēdējais kandidāts, Džeisons Klārks, ir jau piektais (!) Džona Konora lomas atveidotājs tikpat daudz filmās!

Arī Roberts Patriks atteicās no “goda” vēlreiz atveidot T-1000 (viņa vietā redzēsim korejiešu aktieri Byung-hun Lee), primāri tapēc, ka “nevēlējās aizēnot savu iepriekšējo performanci”, un tikai sekundāri tādēļ, ka ir vecs, klibs (tas nav joks) un vispār lai jau tie jaunie tur skraida. Ak, Robert… bet vismaz redzēsim cameo!

TERMINATOR GENISYS

5) Specefekti
Pirmā seriāla filma, kurā robotus neizgatavos specefektu leģenda un tuvs Arnolda Švarcenegera draugs Stens Vinstons – viņš, diemžēl, nomira 2008. gadā. Bet pie filmas krietni pastrādāja viena no Holivudas vadošajām specefektu studijām Legacy Effects, kura sastāv no ex-Vinstona studijas gaišākajiem prātiem.

TERMINATOR GENISYS

6) Message from the King
Rakstā tik bieži pieminētais Džeimss Kamerons ne tikai palīdzēja filmas veidotājiem ar padomiem, bet arī oficiāli atbalsta jau gatavo filmu un uzskata to par pilntiesīgu savu “Terminatora” filmu turpinājumu un vispār “oficiālo” trešo daļu (Džonatans Mostovs un Makdžī klusi raud stūrī, bet, būsim godīgi – savā laikā viņš nosacīti pozitīvi izteicās arī par viņu filmām). Mums ir skaidrs, ka Kameronam vienkārši patīk nauda kino, Švarcenegers un Terminatori, kā arī, pa lielām šaibām, viņam ir diezgan vienalga – labāk, kā viņam, tāpat nesanāks 🙂

TERMINATOR GENISYS

7) Radu būšana
Sāras Konores lomas atveidotāja Emīlija Klārka popularitāti ieguvusi ar seriālu “Troņu spēles”, kurā tēlo kopā ar Lenu Hīdiju… Sāras Konores lomas atveidotāju seriālā “Terminator: The Sarah Connor Chronicles”! Emīlija Klārka seiālā “Troņu spēles” tēloja kopā ar Džeisonu Momoa, kurš vēlāk atveidoja Konanu – lomu, kura padarīja slavenu Arnoldu Švarcenegeru. Toms Hārdijs tika izskatīts Džona Konora lomai, bet izvēlējās atveidot Trako Maksi filmā “Mad Max: Fury Road”. Sems Vortingtons tēloja galveno lomu filmā “Terminator Salvation”, un tika izskatīts Trakā Makša lomai filmā “Mad Max: Fury Road”. Džeimss Kamerons publiski atzinies, ka “Terminatoru” lielā mērā iedvesmoja “Mad Max: The Road Warrior”. Toms Hārdijs iepriekš atveidoja Beinu filmā “The Dark Knight Rises”, šis personāžs redzams arī filmā “Batman & Robin”, kurā piedalījās Arnolds Švarcenegers. Kristians Beils un Džeisons Klārks piedalījās filmā “Public Enemies” un atveidoja Džona Konora lomu – katrs savā filmā. Emīlijai Klārkai un Džeisonam Klārkam ir viens uzvārds, bet viņi nav radinieki. KO, AKTIERU TRŪKST, VAI???