Recenzijas

“Demolition” jeb “Sabrukums” (2016)

Ja Jums ir vēlme un gribēšana sākt cītīgāk sekot kāda talantīga aktiera gaitām, varu sacīt, ka uz doto brīdi, visticamāk, neatradīsiet interesantāku un harizmātiskāku aktieri par Džeiku Džilenholu. Filma par dzīvi un drosmi atrast, atklāt sevi.

13.04.2016

Nākamais festivāla seanss sestdien, 20:00!
Biļetes te:https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/240762/

Ja Jums ir vēlme un gribēšana sākt cītīgāk sekot kāda talantīga aktiera gaitām, varu sacīt, ka uz doto brīdi, visticamāk, neatradīsiet interesantāku un harizmātiskāku aktieri par Džeiku Džilenholu. Šis 35 gadus vecais amerikāņu aktieris ir uzņēmis ārkārtīgi veiksmīgu, aizraujošu tempu savā karjerā, un turpina priecēt ar savdabīgām, interesantām, izaicinošām lomām gan skatītājus, gan sevi pašu. Aktiera jaunākais darbs filmā „Demolition“ jeb „Sabrukums“ pilnīgi un noteikti ir pieskaitāms pie viņa zelta darbiem.

Lieliskā režisora Jean- Marc Vallée jaunākā mākslas filma ir stāsts par veiksmīgu finansistu Deivisu (Džeiks Džilenhols), kurš zaudējot autokatastrofā sievu, meklē sevī dzirksteli un emocijas, lai sākuma pakāpieni jaunas dzīves uzsākšanai liktos jēdzīgi un patiesi. Īpatnējā veidā iepazīstoties ar Kārenu (Naomi Vatsa), Deivis saredz cerību staru, bet, lai uzsāktu jaunu dzīvi, viņam jāizjauc un jāsagrauj tā dzīve, kuru viņš iepriekš pazinis – arī burtiski.

"Demolition, Sabrukums"

Personīgi mani filma ārkārtīgi uzrunāja un ievilka sevī, bet es negribu filmu saukt par perfektu, jo tā tāda nav, bet šoreiz nevēlos ieciklēties uz filmas trūkumiem, jo tādu ir maz un kopumā viņi maz ietekmēja filmas kopējo bildi. Filma ir ļoti valdzinoša, jauki depresīva ar ļoti dzīvīgu, bet reizēm smagnējošu atmosfēru, kuru reizēm līdzsvaro simpātiskais filmas humors un ironija. Tas notiek tik izjusti un patiesi, ka nevienā brīdī tas neaiziet galējībās un nepārtop par parodiju.

Tas, protams, viss pateicoties  Jean-Marc Vallée gludajai, precīzajai, patīkamajai režijai, kā arī filmas galvenā varoņa Deivisa dēļ, kurš ir sarežģīts, savāds personāžs (to viņam filmas laikā atgādina arī citi personāži), kuru ir ārkārtīgi interesanti vērot un uz kura turās visa filma un tās stāsts. Skatoties filmu, brīžiem liekas, ka ne filmas stāsts virza un attīsta Deivisa personāžu, bet gan pats varonis veido un raksta šo stāstu. Gluži kā dzīvē – mēs paši veidojam savu stāstu un sevi, nevis vadāmies pēc kāda scenārija, vai citu domām un cerībām.

Demolition

No tehniskās puses, šī filmas ir ekselents darbs. Filma vizuāli izskatās ļoti pievilcīgi, spožais montāžas darbs, piepalīdzot lieliski piemeklētajai mūzikai, palīdz mainīt filmas elpu un noskaņu, turklāt režisors Jean- Marc Vallée ir viens no tiem režisoriem, kuri spējīgi dabūt no saviem aktieriem laukā visu labāko (“Dallas Buyers Club”, “Wild)” un šī filma nav izņēmums. Otrā plāna aktieri, sākot no Naomi Vatsas līdz Krisam Kūperam (Fils – Deivisa sievastēvs un priekšnieks), savu darbiņu padara spīdoši, bet šī ir Džeika filma no galvas līdz kājām. Vinš ir elektrisks, gaisīgs, magnētisks, cik vien iespējams.

Šīs lietas ir tās, kāpēc šī filma strādā, aizkustina un liek dzīvot līdzi. Filma par dzīvi un drosmi atrast, atklāt sevi.

Filmas vērtējums: 4.5/5