Recenzijas

“Ex Machina”: īsās recenzijas no interesantiem cilvēkiem

Pirms filmas iznākšanas uz ekrāniem palūdzām dažiem sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kuriem jau bija iespēja to noskatīties, padalīties ar savu viedokli par redzēto - lai nav tikai kino kritiķu vai kino blogeru viedokļi!

24.04.2015

Pirms filmas “Ex Machina” iznākšanas uz lielajiem ekrāniem palūdzām dažiem sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kuriem jau bija iespēja to noskatīties (protams, ka kinofestivālā “Spektrs”!), padalīties ar savu viedokli par redzēto – lai nav tikai kino kritiķu vai kino blogeru viedokļi! Saskaitāmo summa gan no tā nemainās – nospoilosim, ka filma vairāk vai mazāk, bet patika visiem, jo citādi nemaz nevar būt:

Filma uz daudziem sevis uzstādītajiem jautājumiem atbildēja pati, kamēr ļoti daudz kas palika neatbildēts. Atsvaidzinoši, ka uz ekrāna ir veiksmīgi un eleganti parādītas mākslīgā intelekta teorijas idejas. Prakstiskās dabas jautājumi AI izveidē pat netika aizskarti, ar maziem izņēmumiem. Ļoti veiksmīga manipulācija ar sarežģītu un bīstamu tēmu. Kādam skatītājam gan varētu pienākt brīdis, kad viņš vairs negrib pakļauties režisora spēles noteikumiem. Tas nekas. Tas vairs nav svarīgi. Mērķis jau ir sasniegts. Režisors ir meistars. Gaidīšu nākamos viņa darbus.

Kaspars Foigts, Laacz.lv, Latvijas senākais blogeris

Ex Machina

“Iznākot no kinoteātra pēc filmas Ex Machina noskatīšanās, man bija patīkams pacilājums. Iespējams tāpēc, ka pēkšņi uzspīdēja saulīte, iespējams tāpēc, ka šī filma ļoti tieši un atklāti parādīja to, ko citas MI filmas man līdz šim nav īsti līdz galam spējušas parādīt. Vismaz pusi filmas man bija 2as domas – vai tas bārdainais džeks nav tas no New Girl seriāla, un ka šī filma ir nedaudz lēni garlaicīga un liek man justies mazliet neērti aktieru vietā (dēļ darbībām un tēmām, ko un kā viņi tās cilā). Toties filmas beigu daļa bija izcila un brutāla, kas atsvēra visu tās gauso sākumu. Man nedaudz pietrūka robotikas 3 likumi, bet hey – Skynets arī tiem nepakļāvās!”

Artis Āre, blogeris un IT speciālists

Ex Machina

“Время очень быстро идёт вперед, мне кажется, что мы даже иногда не замечаем насколько быстро. И тема искусственного интеллекта уже не научная фантастика, а дело не столь далёкого будущего. Поэтому и фильм Ex Machina воспринимается, как что-то происходящее здесь и сейчас. Поэтому и изобретатель не пожилой бородатый мужик с томным взглядом в белом халате, а прототип  Марка Цукерберга и Сергея Брина в одном лице, обладающий неограниченным количеством информации из принадлежащего ему самого крупного в мире поисковика. И пиво ему нравиться пить и девушки, странные девушки. Сразу чувствуется, что режиссёр не из мезозойской эры, живущий в уже давно не существующем мире, а хорошо чувствует, как может выглядеть современный гений. И пусть по эмоциональной нагрузке фильм до драмы “Her” для меня фильм не дотянул, в своём жанре психологического триллера он займёт достойное место в этом году.”

Staņislavs Tokalovs, kino režisors