Recenzijas

“Ghostbusters” (2016)

Mēs visi zinām, kam zvanīt, ja tuvākajā apkaimē notiek kas dīvains. Vai šī ir labākā filma, ko esmu redzējusi? Nē. Arī ne smieklīgākā vai ar labākajiem specefektiem, vai vislabāk nostrādāto scenāriju. Bet "Ghostbusters" ir laba filma, garantēts labi pavadīts laiks un lieliska izklaide!

27.07.2016

Mēs visi zinām, kam zvanīt, ja tuvākajā apkaimē notiek kas dīvains. “Ghostbusters” jeb “Spoku mednieki” ir viena no šī gada gaidītākajām filmām pasaulē – par filmu runā un strīdas jau kādus pāris gadus vismaz, interneta plašumi pilni atsauksmju un spoileru, bet nu beidzot ilgā gaidīšana ir galā, un “Spoku mednieki” ir sasnieguši arī Latvijas kinoteātrus.

“Ghostbusters” ir rīmeiks 1984.gada filmai (un laikam jau arī 1989.gada filmas otrajai daļai, ko es neesmu redzējusi vai vismaz to neatceros). Ar rīmeikiem un sīkveliem bieži sanāk diezgan skumīgi, kā tas bija ar “Independence Day 2” vai “Jurassic World”, kas solītā saldējuma vietā man iedeva sorbetu – nav jau nekas slikts un citiem patīk, bet tas nav tas, ko gribēju, un es jūtos drusku piečakarēta. Šis nav tas gadījums. Varbūt tāpēc, ka man nav īpašu jūtu pret oriģinālo filmu, vai arī varbūt tāpēc, ka man tiešām patīk visas galveno lomu atveidotājas, bet es atļāvos cerēt uz labu izklaidi un iespēju pasmieties. Dabūju vairāk nekā biju cerējusi, un esmu visai pārliecināta, ka “Ghostbusters” ir šī gada ideālā vasaras filma; man pat ir zinātniski pamatojumi, un tie ir vismaz tikpat ticami kā tie, kas bija filmā.

Ghostbusters, Spoku mednieki

“Ghostbusters” veiksmīgi ietilpst divās vasaras filmu kategorijās, un pie labas gribas var pievilkt arī trešo. Vispirms tā ir action filma – netrūkst ne ieroču, ne aizraujošu cīniņu ainu, ne specefektu un ne pakaļdzīšanās ainu. Vēl “Ghostbusters” ir arī komēdija – sākas lēni, bet pēc pirmajām 20 minūtēm, kad stāsta bāze noskaidrota, scenārija autori uzņem apgriezienus un es pieķēru sevi aizrautīgi ķiķinām (manuprāt, labs rādītājs). Vēl to patiesībā var mierīgi ievietot arī ģimenes filmu sarakstā – varbūt ne pašiem mazākajiem knēveļiem (monstri tomēr), bet padsmitniekiem jau ir pilnīgi droši un patiks visiem.

Galvenais uzvarošais elements tomēr ir aktieru ansamblis – visas galveno lomu atveidotājas, otrā plāna aktieri un īpašie viesi ir perfekti. Kristena Viga, Melisa Makkartija un Leslija Džounsa ir lieliskas, kas jau bija gaidāms, jo aktrises jau labi iepazītas gan komēdijšovā “Saturday Night Live”, gan citās filmās. Visvairāk atmiņā paliek tieši Keita Makkinona– viņas Džiliana Holcmane ar savu absolūto dīvainumu un šarmu izceļas pat jau tā visai ekscentriskajā četrotnē, ir pilnīgi pārņemta ar savām iespaidīgajām spoku ķeršanas ierīcēm un, visam piedevām, viņai tiek vislabākā cīņas aina visā filmā.

Ghostbusters, Spoku mednieki

Oriģinālās filmas cienītājiem pašiem savi saldēdieni – Ecto-1 un Slimer, un Marshmallow Man visi parādās arī šajā filmā, un, ja ar to vēl nepietiek, viesos ir arī teju visi no oriģinālās filmas. Patiesībā viena no lietām, kas man visvairāk patika ir daudzo atsauču uzķeršana un zināmo aktieru atpazīšana – papildus azarts, ja ar filmu pašu vien nepietiek (bet pietiek).

Vai šī ir labākā filma, ko esmu redzējusi? Nē. Arī ne smieklīgākā vai ar labākajiem specefektiem, vai vislabāk nostrādāto scenāriju. Bet “Ghostbusters” ir laba filma, garantēts labi pavadīts laiks un lieliska izklaide!

Zane Chai Pūpola, īpaši Kinoblogeri.lv