Recenzijas

“Jason Bourne” (2016)

Daudzas atvērtas durvis, nebeidzama spriedze un spēcīgi varoņi ir filmas "Džeisons Borns" lielākais trumpis. Vēlmes pamest kinozāli nav nevienā brīdī, jo, filmai sākoties, adrenalīna deva uzreiz jau ir tik liela, ka skatītājs burtiski pielīp pie krēsla.

28.07.2016

Jūs zināt viņa vārdu. Supervaronis Džeisons Borns ar varenu blīkšķi atgriezies uz ekrāniem un ir gatavs jauniem piedzīvojumiem. Pēdējo gadu laikā Mets Deimons ar režisoru Polu Grīngrāsu ir spējuši nostiprināt “Džeisona Borna” filmas kā spēcīgu zīmolu kvalitatīvam spriedzes kino. Tajā ir visas kārtīgam grāvējam raksturīgas iezīmes, bet tajā pašā laikā to var uzskatīt par īstu autorkino.

Būsim godīgi – par tādu adrenalīna devu, kādu skatītājiem spēj piegādāt filmas režisors Pols Grīngrāss, daudzi kinomīļi sapņo, slapinot biksēs. Šis režijas brīnumbērns laika gaitā ir izveidojis savu unikālo stilu, filmējot “Džeisona Borna” filmas ar tā saucamo “trīcošās kameras” efektu, kas šai franšīzei sniedz spēcīgu dokumentālā kino piesitienu. Tiek apspēlētas nopietnas, pasaulē aktuālas tēmas, un filmas radošā komanda ir atradusi visefektīvāko veidu, kādā to pasniegt skatītājiem. Kaulos ir jūtams tas, cik filma ir brutāla un skarba ar savu ieskatu apkārt notiekošajā.

Bourne

“Džeisons Borns” sākas ar vairākiem kadriem, kas izceļ pašas drūmākas epizodes iepriekšējās franšīzes daļās. Galvenais varonis tiek parādīts skarbāks kā vēl nekad, bet dziļi sirdī joprojām ievainojams un pagātnes rēgu nomocīts.

Ilgu laiku bija jautājums – kāda jēga Džeisonam Bornam atgriezties uz lielā ekrāna? “Borna ultimāts” bija perfekts noslēgums fenomenālai triloģijai. Tika sniegtas atbildes uz visiem neatbildētajiem jautājumiem, un skatītāji ar prieka asarām acīs varēja vien starot, kamēr šis lieliskais varonis aizpeldēja no ekrāna uz nekurieni. Tomēr pēc studijas “Universal” izmisīgajiem centieniem dabūt Metu Deimonu atpakaļ spēlē, Džeisons Borns ir atgriezies un, paldies visiem kino dieviem, filmas veidotāji ir atraduši pašu labāko veidu, kā turpināt šo franšīzi.

Jason Bourne, Džeisons Borns

Daudzas atvērtas durvis, nebeidzama spriedze un spēcīgi varoņi ir filmas lielākais trumpis. Vēlmes pamest kinozāli nav nevienā brīdī, jo, filmai sākoties, adrenalīna deva uzreiz jau ir tik liela, ka skatītājs burtiski pielīp pie krēsla un paliek pie tā līdz pat beigu titriem, kurus fonā pavada jaunā un lieliskā Mobija “Extreme Ways” kaverversija.

Džeisons Borns ir atpakaļ un prom doties netaisās. Kurš gan viņu gribētu apturēt? Režisors Pols Grīngrass kārtējo reizi paveicis lielisku darbu, parādot pasaulei, ka joprojām ir iespējams uztaisīt kvalitatīvu spriedzes kino. Vienkārši jāmāk to izdarīt. Aktieru sapņu komanda ar Metu Deimonu, Tomiju Lī Džonsu, skarbu Vinsentu Kaselu un jaunpienācēju Alīsiju Vikanderi priekšgalā sniedz izcilas aktierspēles paraugstundu. Gandarījums pēc seansa garantēts, un jau atkal sasniegta augsta spriedzes kino kvalitāte, kuru pārspēt nebūs tik viegli. “Džeisons Borns” uz ekrāniem no 29. jūlija!

Filmas vērtējums: 4/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv