Recenzijas

“Logans” un godam pelnītās atvadas

Visām labajām lietām reiz pienāk gals, tāpat kā tas šobrīd notiek ar Vilknadzi Hjū Džekmena atveidojumā. Klāt ir Džeimsa Mangolda “Logans” - nestandartiski nopietnāka un dziļāka supervaroņu filma, kas jau otro gadu pēc kārtas pierāda to, cik labi studija “Fox” ir iemanījusies apvienot supervaroņus un R reitingu.

19.02.2017

Visām labajām lietām reiz pienāk gals, tāpat kā tas šobrīd notiek ar Vilknadzi Hjū Džekmena atveidojumā. Un šajā gadījumā gan skatītāji, gan arī filmas veidotāji saņem retu iespēju atvadīties no ikonas tik pienācīgi, cik vien tas ir iespējams. Ne tik vienkāršo uzdevumu pilda Džeimsa Mangolda “Logans” – nestandartiski nopietnāka un dziļāka supervaroņu filma, kas jau otro gadu pēc kārtas pierāda to, cik labi studija “Fox” ir iemanījusies apvienot supervaroņus un R reitingu.

Visvairāk filmas laikā izceļas ļoti brutālā vardarbība, kas nav gluži vistrakākā, kāda uz lielajiem ekrāniem vispār būtu redzēta, toties ir daudz spilgtāka par kaut vai to pašu “Dedpūlu”. Arī tādā ziņā, ka šeit vardarbība nav lietota kā provocēšanas vai šokēšanas līdzeklis. Tā vietā rodas pārdomas par to, kādēļ filmas varoņi (tostarp bērni) līdz vardarbībai vispār ir nonākuši un kādas tam visam ir sekas. Pat ņemot vērā, ka Vilknadzis līdz šim nav bijis tik nežēlīgs un asiņains, cīņu ainu radītā izklaide (ja tā to var nosaukt) tiek nostādīta sekundārā pozīcijā.

Logan, Logans

Paskatoties cauri ik uz stūra esošajiem slaktiņiem, var ieraudzīt, ka Mangolds ir lieliski pacenties ar režiju, krietni vien pārspējot savu iepriekšējo “Vilknadzi”. Arī Džons Matīsons (filmas operators) ir uzdevumu augstumos, padarot šo par vizuāli skaistāko filmu visā Vilknadža, nē, pat X-cilvēku sērijā. Bet visvairāk pārsteidz detaļas, kas ļoti priecē, jo zinātniskās fantastikas žanrs šeit vairs neaprobežojas tikai ar mutantu klātesamību. Filmā ir redzamas futūristiskas tehnoloģijas, kas nav svarīgas sižetam, toties ir tik specifiskas, ka ātri vien iespiežas atmiņā.

Bet kā tad ar atvadām no paša Vilknadža? Protams, tam tiek izvēlēts daudzmaz paredzams ceļš, bet tajā pašā laikā no personāža redzam visu to, kas jau ir bijis, bet nu jau desmit reizes jaudīgāk. Klāt nāk arī bezgala novecojis Profesors X (Patriks Stjuarts), kā arī jaunpienācēja X-23 (Dafne Kīna), par kuru ātri vien rodas vēlme redzēt atsevišķu filmas turpinājumu (un ļoti ticams, ka tāds patiešām būs). Tieši šādā veidā filma sniedz iespēju atvadīties no vecā, lai dotu ceļu jaunajam.

Logan, Logans

Kopumā “Logans” sagādā vēl labākas atvadas Džekmena lomai, nekā to varētu vēlēties, pie reizes radot vienu no visu laiku labākajām un skaistākajām komiksfilmām. Tagad Džekmens droši un ar mierīgu sirdi varēs pievērsties citiem projektiem, un, lai arī kas ar personāžu notiktu turpmāk, Džekmens vienmēr paliks mūsu atmiņā kā īstais un vienīgais Vilknadzis. 9/10

Skatieties “Loganu” kinoteātros no 3. marta!