Recenzijas

“Now You See Me 2” (2016)

Beidzot uz ekrāniem nonākusi filma, kas ir domāta ļoti specifiskai auditorijai – tiem, kas uz kinoteātri iet “atslēgties”. Pasēdēt filmas laikā Instagramā, parunāt ar sen nesatiktiem draugiem un vēl pie reizes skaļi ēst popkornu, kas ir apbērts ar kaut kādu dīvainu pulveri.

13.06.2016

Beidzot uz ekrāniem nonākusi filma, kas ir domāta ļoti specifiskai auditorijai – tiem, kas uz kinoteātri iet “atslēgties”. Pasēdēt filmas laikā Instagramā, parunāt ar sen nesatiktiem draugiem un vēl pie reizes skaļi ēst popkornu, kas ir apbērts ar kaut kādu dīvainu pulveri.

“Krāpšanas ilūzija 2” ir pieņemams izklaides gabals – tas ar savu ātro tempu, krāšņo bildi un skaļajiem efektiem liks divām stundām paiet nemanot. Problēmas būs tad, ja skatītāji pēc seansa sāks analizēt tikko redzēto. Tā var diezgan viegli nonākt pie secinājuma, ka filma ir taisīta par lielu naudu, bet ir lēta pēc savas būtības. Sākot ar to, ka tajā nav nekādas spriedzes. Viss notiek pēc konkrētas formulas. Nevienā epizodē neuzmetas zosāda, jo tālākais ir ļoti paredzams – tiks veikts kāds nereāls triks, viss izdosies, un pēc tam vēl galvenie varoņi skatītājiem izstāstīs, kā viņi to izdarīja. Pat pašās skarbākajās ainās tu zini, ka “četri jātnieki” atradīs veidu, kā tikt galā. Skatītājiem nav jādomā līdzi nevienā brīdī.

Šādai filmai nav jābūt daudzslāņainai un pārbāztai ar filozofijas gudrībām. Tomēr ir nepatīkami skatīties, kā viss iespējamais tiek ieliets skatītāju mutēs. Tā, it kā veidotāji uzskatītu, ka filmas mērķauditorija ir pilnīgi idioti. Ir ļoti viegli atšķirt attapīgas izklaides filmas no tām, kas vienkārši gribētu tādas būt. Šis noteikti ir otrais variants.

Lieliskais aktieru ansamblis ir vienīgais iemesls nepamest zāli divdesmit minūtes pēc seansa sākuma. Viņu saspēle nevienā brīdī neliekas samākslota un drīzāk izceļas ar savu dabiskumu. Joki ir smieklīgi, kas liek domāt, ka tā noteikti ir improvizācija. Nekas cits ar tik lielu attapību nepaspīd.

Īpaši tas, ka daudzviet filma ir nopietnāka, nekā tai patiesībā vajadzētu būt. “Krāpšanas ilūzija 2” ir  bezsmadzeņu izklaides gabals, kas nereti bur drāmu tur, kur tā nav vajadzīga. To lieliski izceļ kaut vai Daniela Redklifa atveidotais ļaundaris. No sākuma ir patīkami redzēt, ka šis aktieris ir atgriezies pie burvju trikiem, un viņa klātbūtne uz ekrāna ir patīkama. Tikai ar laiku, kad pēkšņi viņa tēls paliek nopietns, pazūd jebkāda interese par viņu. Pirmās četrdesmit minūtes viss ir jautri, jautri, jautri, bet te pēkšņi – filma kļūst nopietna, kas ir gaužām nevietā.

Beigās rodas iespaids, ka filmas veidošanas process ir bijis pilnīgs juceklis. Scenāristi ir uz atsevišķām lapiņām sarakstījuši burvju trikus, jokus un dažādas idejas tēliem. Pēc tam mēģinājuši saspiest to visu vienā scenārijā un radījuši pievilcīgu, bet gaužām dumju haosu – “Krāpšanas ilūzija 2”. Filma jau uz ekrāniem.

Filmas vērtējums: 2/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv