Recenzijas

Pamests uz Marsa (“Marsietis”)

Filma ir labākais Ridlija Skota darbs pēdējos gados un arī daudz interesantāka nekā pērnā gada "Interstellar" - laikam tādēļ, ka tā necenšas pasniegt pārgudras kvantu fizikas teorijas. Obligāta skatāmviela jebkuram zinātniskās fantastikas cienītājam, Ridlija Skotam fanam vai arī vienkārši cilvēkam, kuram patīk labs kino!

29.09.2015

Interesanti, ka filma vēl nav iznākusi, bet tā jau ir tikusi nodēvēta par tādu kā prīkvelu pagājušā gada “Interstellar” tās aktieru ansambļa (Džesika Časteina un Mets Deimons) un ļoti līdzīgā žanra dēļ. Taču pēc filmas noskatīšanās nācās konstatēt, ka šis salīdzinājums ir galīgi aplams, un ka šī filma, iespējams, ir pat labāka!

Filmas sižets seko neveiksmīgam astronautam Markam Vatnijam (Mets Deimons), kas negadījuma dēļ ticis pamests uz Marsa. Markam nākas izmantot uz planētas palikušos pārtikas krājumus un savas maņas, lai izdzīvotu, un viņam arī jāizdomā veids, kā signalizēt Zemei pēc palīdzības. Par filmas sižetu nav pārāk daudz, ko teikt – tas nav nekas ļoti drausmīgs, bet nav arī nekas pārāk oriģināls – “Cast Away” kosmosā.

Martian

Neskatoties uz to, ka filma nav pārpilna ar dažnedažādiem sprādzieniem, trakiem kosmosa braucieniem vai arī cita veida action ainām, garlaicīgi nepaliek, pateicoties asajiem dialogiem no scenārista Drū Godarda (“Cabin in the Woods”, “World War Z”) un interesantajiem veidiem, kā Meta Deimona tēls rīkojas, lai izdzīvotu uz sarkanās planētas. Arī aktieru sastāvs ir vēl viena lieta, kas palīdz filmai kustēties uz priekšu, jo ir pietiekami daudz dažādu un interesantu tēlojumu no tādiem aktieriem kā Džefa Daniela, Kristenas Vīgas, Šona Bīna u.c.

Salīdzinot ar režisora Ridlija Skota iepriekšējiem veikumiem, “Martian” nebūs tāda paša zinātniskās fantastikas klasika kā “Blade Runner” vai “Alien”, bet tik un tā šo filmu uzskatu par vienu no režisora labākajiem veikumiem un soli priekšā 2012. gada “Prometheus”, kura, pēc manā domām, nav nemaz tik slikta, kā to skatītāji mālē. Ja runā par “Prometheus”, tad jāpiemin, ka astronautu skafandri no “Martian” tomēr izskatās aizdomīgi līdzīgi tiem, kas bija jau pieminētajā “Prometheus”– slinkums vai arī potenciāls “crossover”?

pKbgZjQjd1NCFBn3FxesGdlIff6

Runājot par filmas negatīvajiem aspektiem, to nav daudz, tomēr – ja jūs pamestu filmu pāris minūtes pirms filmas beigām, tad īpaši daudz gar degunu nepalaistu. Filmai var arī pārmest lēnumu, salīdzinot ar ierastajiem zinātniskās fantastiskas Holivudas gabaliem, kas var likt vilties skatītājiem, kuri būtu gaidījuši kaut ko uz pēdējo gadu “Star Trek” filmu pusi.

Kopumā, filma ir labākais Ridlija Skota darbs pēdējos gados un arī daudz interesantāka nekā pērnā gada “Interstellar” – laikam tādēļ, ka tā necenšas pasniegt pārgudras kvantu fizikas teorijas. Obligāta skatāmviela jebkuram zinātniskās fantastikas cienītājam, Ridlija Skotam fanam vai arī vienkārši cilvēkam, kuram patīk labs kino!