Recenzijas

Starp Savējiem. Starp Krastiem. (“Prāta Vētra: Starp Krastiem”)

Visiem zināms, ka Prāta Vētra ir latviešu 'Coldplay', kurai gribot negribot sanāk sekot līdz, kuru dziesmu tekstus miegā mākam nodungot, un dziesmu „Rudens” noklausāmies vismaz reizi šajā gadalaikā. Kopumā, ir skaisti, ir patiesi, ir emocionāli, un ir ļoti, ļoti sirsnīgi. Paldies Jums!

03.11.2015

Visiem zināms, ka grupa “Prāta Vētra” ir latviešu  ‘Coldplay’, kurai gribot negribot sanāk sekot līdz, kuru dziesmu tekstus miegā mākam nodungot, un dziesmu „Rudens” noklausāmies vismaz reizi šajā gadalaikā.

Pēc filmas pārņēma patriotiska siltuma sajūta, ko var saprast tikai piederot pie mazas nācijas, kā arī neviltots prieks par “Prāta Vētras” puišiem. Filma saturiski, iespējams, bija diezgan paredzama, jo ko gan viņi varēja parādīt un pateikt tādu, ko mēs jau nezinātu (atvainojos – Jubalts pliks uz staba bija kas negaidīts). “Prāta Vētra”, kā poproka grupa, caur gadiem ir saglabājusi savu labo puišu statusu, par spīti ekskluzīvajiem kadriem, ar trakām un reibinošām izdarībām, iesaistot arī alkoholu un plikumus.  Tieši šie ballīšu kadri izsauca lielākās smieklu šaltis, atgādinot, ka viņi bija un ir tikai vienkārši, bet talantīgi jaunieši no Jelgavas, kuri dara to, kas viņiem patīk un sanāk. Pēc virknes smieklīgu video ar ālēšanos, Reiganiem un jokiem, smaids uz lūpām kļūst sūrs, kad tiek pieminēts Muminsh – traģēdijā zaudēts grupas biedrs, kuru atceras ikviens. Labi, ka šis traģiskais moments nebija pārlieku uzspīlēti emocionāls, kaut gan kamols kaklā sakāpa tāpat.

Prāta Vētra: starp krastiem.

Filmā varam ‘izstaigāt’ viņiem līdz, sākot ar pagalmu, kur iepazinās, skolu, kurā nodibināja grupu, līdz Antona Korbjina satikšanai un viņa talantīgajai ietekmei. Paralēli biogrāfiskajiem kadriem, filma atgriežas studijā, kur tapa albums „7 Soļi Svaiga Gaisa”, parādot radošo mūzikas radīšanas  procesu, kas iekļāva Renāra roku nepametošu vīna glāzi.

Filmā precīzi tika atainotas padomju Latvijā dzimušās paaudzes mentalitātes iezīmes, un ko šāda bērnība dāvāja, gan muzikāli, gan vēsturiski. Šīs vēsturiskās un ģeogrāfiskās ietekmes kaut nedaudz paskaidro, kāpēc Prātinieku talants vēljoprojām nav sadzirdams Rietumu tirgum, bet ir novērtēts un mīlēts Krievijā. Tas liek noprast, ka  filmas nosaukums „Starp Krastiem” nav izvēlēts netīši. Starp citu, Bībele arī netika pieminēta…

Kopumā, ir skaisti, ir patiesi, ir emocionāli, un ir ļoti, ļoti sirsnīgi. Paldies Jums!