Latvijas kino

Sāksies kinolektoriju cikls ‘’Otrā maiņa IV’’: Jaunais laiks (2005-2015)

LKA Rīgas Kino muzejs atsāk kinolektoriju “Otrā maiņa”, kas tika uzsākts 2011. gadā ar mērķi iepazīstināt publiku ar jaunajiem mākslas kritikas un kino teorijas profesionāļiem, radot auglīgu vidi, kurā tiek veidota diskusija par aktuālajiem audiovizuālās kultūras jautājumiem. Sākot jau ar 26. janvāri!

Kas ir “Kriminālās ekeslences fonds”?

Kinoblogeri metas lielajā kino un atbalsta pilnmetrāžas kriminālo komēdiju "Kriminālās ekselences fonds" - kā saka Holivudā, "from the creators of Piens short films" un tieši tas, ko mēs jau sen esam vēlējušies redzēt uz lielajiem ekrāniem! Lasām sīkāk par projektu un atbalstam to platformā ProjektuBanka.lv!

Starp Savējiem. Starp Krastiem. (“Prāta Vētra: Starp Krastiem”)

Visiem zināms, ka Prāta Vētra ir latviešu 'Coldplay', kurai gribot negribot sanāk sekot līdz, kuru dziesmu tekstus miegā mākam nodungot, un dziesmu „Rudens” noklausāmies vismaz reizi šajā gadalaikā. Kopumā, ir skaisti, ir patiesi, ir emocionāli, un ir ļoti, ļoti sirsnīgi. Paldies Jums!

Vai Romeo ar Džuljetu glābs Latviju? (“Romeo n’ Джульетта”)

Mēs visi vairāk vai mazāk esam pazīstami ar Šekspīra sarakstīto traģēdiju par Romeo un Džuljetu. Mūsu zemē šis stāsts filmā tiek apspēlēts ar krievu – latviešu attiecībām, konfliktiem, par pretstatiem, naidu starp abām tautām, jo filmā Romeo ir krievu tautības puisis, bet Džuljeta latviešu meitene.