Ziņas

Kas ir “Kriminālās ekeslences fonds”?

Kinoblogeri metas lielajā kino un atbalsta pilnmetrāžas kriminālo komēdiju "Kriminālās ekselences fonds" - kā saka Holivudā, "from the creators of Piens short films" un tieši tas, ko mēs jau sen esam vēlējušies redzēt uz lielajiem ekrāniem! Lasām sīkāk par projektu un atbalstam to platformā ProjektuBanka.lv!

09.11.2015

Kurš gan nav redzējis vismaz kādu no leģendārajām “Piens” īsfilmām? Kas sākās kā īsfilmu eksperimenti pašu priekam, pārauga daudz vērienīgākā un tautā iemīļotā projektā, kur katra nākamā īsfilma tika gaidīta ar nepacietību! “Olimpiskie Zēni un Trenere”, “Musketieri, Tubists & Bumbulītis”, “Polka balles kurpēs” un citas īsfilmas kopumā ir skatītas vairāk kā 600 000 reižu. Tapēc nav pārsteigums, ka to veidotāji režisora Oskara Rupenheita vadībā ķeras klāt pie pilnmetrāžas filmas – “Kriminālās ekselences fonds”! Sižetiski tā nebūs saistīta ar “Piens” īsfilmām, bet saglabās to vizuālo stilistiku, humoru un šarmu:

Filmas par pusaudžu sarežģījumiem, černuhu un vagoniem uz Sibīriju ir vajadzīgas, bet kā būtu ar vienu sulīgu kriminālo komēdiju “Oušena bandas”, “Amerikāņu afēras” un “Briljanta rokas” stilā? Filma pārstāvēs Latvijas kino skatītāju vidū tik ļoti populāro kriminālās komēdijas žanru – vieglu, labsirdīgu un humora pilnu:

Divi draugi, Imants un Harijs (viens – ne pārāk veiksmīgs televīzijas scenāriju autors, bet otrs caurkritis – aktieris) nesagaidot pusmūža krīzi nolemj krasi mainīt savu dzīvi un kļūt par… krāpniekiem! Un nevis vienkārši blēžiem, bet gan izsmalcinātiem, tautā mīlētiem afēristiem, par kuriem klīdīs leģendas…

Pirmo reizi Latvijas kino vēsturē skatītājiem ir iespēja ne tikai detalizēti sekot līdzi visiem filmas posmiem, bet arī pilntiesīgi piedalīties tās tapšanā – platformā ProjektuBanka.lv, kur uzsākts vērtienīgs kolektīvā ieguldījuma projekts, kurā katrs varēs ne tikai atbalstīt filmas tapšanu, bet arī saņemt par to vērtīgu un un pienācīgu atalgojumu no vārda filmas titros un biļetēm uz pirmizrādi līdz pat lomai filmā! Vairāk par Con-Men, filmas ideju un ieguldījuma veikšanu iespējams uzzināt projekta atraktīvajā pieteikuma video, kuru veidojis talantīgais ilustrators Harijs Grundmanis un animators Mārcis Loķis:

Kļūsti par daļu filmas komandas jau tagad: https://projektubanka.lv/projects/kriminalas-ekselences-fonds

“Kriminālās ekselences fonda” veidotājiem šobrīd aiz muguras ir 3 filmēšanas mēneši 11 dažādās lokācijās, iesaistot 252 cilvēkus, izmantojot 5 antīkus auto un vienu ieroci. Radošā komanda saka lielu PALDIES tiem, kuri jau ir noticējuši filmas idejai un devuši savu ieguldījumu tās tapšanā. Savukārt aktieru komandai ar “Projektu bankas” starpniecību pievienojušies jau seši aktieri, bet noteikti ir vajadzīgi vēl!

Filmas tapšanas procesam ir iespējams sekot līdzi tās sociālo tīklu vietnēs:
Facebook: https://www.facebook.com/kriminalasekslencesfonds
Twitter: https://twitter.com/kef_filma
Instagram: https://instagram.com/kef_filma/
Draugiem.lv: http://www.draugiem.lv/keffilma/

Filmas “Kriminālās ekselences fonds” pirmizrāde ir paredzēta 2016. gada rudenī.

Filmas “Kriminālās Ekselences Fonds” atbalstītāji:
Jura Podnieka studija, Projektu Banka, Kinoblogeri.lv, kinoprojekts “Spektrs”, Piens Gatavo, Riga Bus Rent. Sazinieties ar mums un kļūstiet par atbalstītāju!