Recenzijas

“Suicide Squad” (2016)

Sekojot “Betmens pret Supermenu” neveiksmei, “Pašnāvnieku vienība” vēlreiz skatītājiem atgādina, ka “DC Films” ir kā apmaldījies cilvēks tumsā. Paies vēl ilgs laiks, kamēr atradīs gaismu.

07.08.2016

“Pašnāvnieku vienība” ir “filma” ar lielu spēku un vērienu. Daudzi komiksu fani ir pavadījuši vairākas negulētas naktis, skaitot dienas līdz tās pirmizrādei. Īsi pēc iznākšanas internetā, gan arī visā plašajā pasaulē šis “pasakainais” darbs kļuvis par ļoti karstu un aktuālu diskusiju tematu. Rūgtā patiesība ir tāda, ka visa šī jezga ir ap pilnīgu sviestu, kas var lepoties tikai ar izcilu mārketinga kampaņu.

Lai cik skumji nebūtu to atzīt, “Pašnāvnieku vienību” īsti pat nevar nosaukt par filmu. Tas ir izklaidējošs, divu stundu garš lielbudžeta “YouTube” video mikslis. Kruta mūzika, smuki aktieri un radošā komanda ir spējuši uztaisīt vairākas spēcīgas epizodes, kuras ir labas tikai tad, kad tās skatās atsevišķi. Līme noteikti ir ostīta tapšanas procesā, bet stāsts kopā salikts ļoti neveikli.

Suicide squad, Pašnāvnieku vienība

Pareizāk sakot, filmā nav nekāda stāsta. Tā ir savā ziņā ekskluzīva iespēja skatīties, kā veiksmīgi cilvēki iekasē nepieklājīgi lielu naudas summu par “DC” komiksu fanu sapņu sagraušanu. Gandrīz nekāda satura, vienkārši plika spriedze, kurai pa vidu iepīts nodrāzts “glābšanas misijas” scenārijs. Ir cilvēki, kuriem par to būs absolūti vienalga, bet filmu laika gaitā atcerēsies tikai retais.

Pašnāvnieku brigādē nav jūtama nekāda ķīmija. Nevienā epizodē nav kāpinājuma kādai lielākai lietai, tāpēc arī nevienā brīdī nav kulminācijas. Atnāc uz kinoteātri, paskaties, kā divas stundas tavas dzīves paslīd garām tumšā telpā, un tad dodies mājās. Tikpat labi to pašu laiku var pavadīt, stāvot pie pisuāra un skatoties sienā. Diži lielas atšķirības nebūs.

Suicide squad -2, Pašnāvnieku vienība

“Pašnāvnieku vienības” visās nozīmēs lieliskā mārketinga kampaņa ir mudinājusi neskaitāmus kinomīļus aplaupīt sevi gan naudas, gan laika ziņā. Ja cerības tiek nolaistas maksimāli zemu, filmā var saskatīt vairākas tiešām pozitīvas lietas. Džareda Leto Džokers ir izklaidējošs visas tās desmit minūtes, cik viņš tur ir. Skaņu celiņš, kas sākas ar “Skrillex” un beidzas ar “Black Sabbath”, tiešām uzlabo vairākas citās ziņās neveiksmīgas ainas. Ir daudz materiāla, ko var attīstīt, bet silti ieteiktu necerēt, ka tuvākajā laikā kāda “DC” komiksu filma spēs pozitīvi pārsteigt.

Sekojot “Betmens pret Supermenu” neveiksmei, “Pašnāvnieku vienība” vēlreiz skatītājiem atgādina, ka “DC Films” ir kā apmaldījies cilvēks tumsā. Paies ilgs laiks, kamēr atradīs gaismu. “Pašnāvnieku vienība” jau uz ekrāniem.

Filmas vērtējums: 1/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv