Recenzijas

“The Equalizer” (2014)

Neskatoties uz šiem neapzinātā humora elementiem, Denzelu mīlam tāpat, un viņa "Oskari" atļauj veikt arī šādu strauju karjeras pavērsienu – nekas jauns vai vēl viena "Oskara" vērts tas nav, bet "B" kino lauciņā sen nav redzēts nekas tik jaudīgs! Vai jātaisa jauna, bet sen pelnīta rubrika – Denzelfilmas?

03.10.2014

“Fun fact” nr. 1 – filma “The Equalizer” ir visu laiku visaugstāk novērtētā filma “Sony Pictures” testa seansu vēsturē (cilvēki mīl Denzelu – nu gan “brīnums”). “Fun fact” nr. 2 – filma ir kārtējā seriāla ekranizācija, kur pirmavotā galvenais varonis bija baltais (kā “Wild Wild West”). Vairs nekā “fun” šajā filmā nav, jo mūsu priekšā ir maksimāli ciets un skarbs atriebības trillera apakšžanra “vigilante” pārstāvis. Un sasodīti labs – ja tam pieiet pareizi.

Denzela (būsim godīgi – ir tikai viens Denzels, tāpēc piebilde “Vašingtons” ir lieka un vienmēr tāda bijusi) un režisora Antuāna Fukuā sadarbība mums iepriekš nesusi filmu “Training Day”, Denzelam “Oskaru” un Fukuā (nevis Antuānam, ja) jaunas karjeras perspektīvas. Ne pirms, ne pēc tam Fukuā tā arī nav uzfilmējis neko pat attāli tikpat jaudīgu, tāpēc dižgaru atkalapvienošanos gaidījām ar divējādu uzmanību – un kāpēc šis, nevis, teiksim, pašsaprotamais (pat ja banālais) “Training Day” prīkvels?

Jo arī Denzels ir cilvēks (pat ja ar Oskaru), un šī ir labākā “B” filma aktiera karjerā (kura tāpat pilna ar tām)! Kā tas viss iet kopā ar seriālu, es īsti nezinu, bet Denzela urbānais atriebējs lauž kaulus un caurumo neliešus R reitinga iespēju robežās (pa skarbo, tas ir), sevī iemiesojot labāko no Čārlija Bronsona un Šafta. Bet, ja godīgi, tad šī vienkārši ir klasiska Stethemfilma (vai Volbergfilma), tikai ar Denzelu galvenajā lomā – ko gan vairāk var vēlēties?

Un mūsu platuma grādos arī gandrīz komēdija, protams, neapzināta. Vai tas ir Putina pēdējā laika manevru dēļ vai vienkārši sakritība (patiesībā, protams, ka nav), bet krievi strauji atgriežas Holivudas neliešu aprindās, arī šeit – Denzelam pretī stājas tā saucamie “vory”, notetovēti ar miroņgalvām, krustiem un kupoliem, tiek pieminēti “pirozhki” un “olygarkhi”, bet galveno ļaundari sauc “Mr. Pushkin” (tas nav joks) un to tēlo jaunzēlandietis Martons Čokašs. Vēl vienu no rokaspuišiem tēlo pasaules labākā “Instagram” konta autors, bet mazāk galvenais ļaundaris vizuāli atgādina režisoru Deividu Finčeru, un tā, protams, nav nejaušība.

Bet, neskatoties uz šiem neapzinātā humora elementiem, Denzelu mīlam tāpat, un viņa “Oskari” atļauj veikt arī šādu strauju karjeras pavērsienu – nekas jauns vai vēl viena “Oskara” vērts tas nav, bet “B” kino lauciņā sen nav redzēts nekas tik jaudīgs! Vai jātaisa jauna, bet sen pelnīta rubrika – Denzelfilmas?