Saraksti

101 filma, ko gaidīt 2022. gadā

Kino gads knapi vēl tikai ir ieskrējies – šo to jau esam paspējuši noskatīties (Scream, Nightmare Alley), bet vēl ļoti, ļoti daudz kā cita gaidāms turpmākajos 11 mēnešos, par ko tad arī rakstā!

29.01.2022

Kādus labumus mums atnesīs 2022. gads kino pasaulē? Kā jau allaž – dažnedažādus un vienu par otru interesantākus. Tāpēc tad nu arī bez liekiem un gariem ievadiem ķersimies klāt tradicionālajai 101 filmai, ko gaidīt 2022. gadā!

Tās salikām arī “Letterboxd” sarakstā, lai varat piemest klāt saviem skatāmsarakstiem jaunus nosaukumus. Kā arī aša piebilde, ka dažas filmas no saraksta izkrita ārā, jo tām jau tagad mūsu platuma grādos ir paredzētas pirmizrādes 2023. gadā (piemēram, Deimiena Čazela Holivudas drāmai “Babylon”, stāstam par #MeToo skandāliem “She Said” un Toda Fīldsa jaunajam darbam ar Keitu Blānšetu “TÁR”) – tas tā, lai neesat pārsteigti, ka daži lieli vārdi iztrūkst. Un, protams, “Mission: Impossible 7” pēdējā brīdī pārcēlās uz nākamā gada jūliju. Nu, neko darīt.

Bet tagad gan par to, ko ceram ieraudzīt šajā gadā (vai tas tā tiešām būs, rādīs laiks). Ja visu sarakstu negribat lasīt uzreiz, varat pafiltrēt pa žanriem!

1. 65

Režisori: Skots Beks, Braiens Vudss
Lomās: Ādams Draivers, Ariana Grīnblata, Hloja Koulmane
Uz ekrāniem: 29.04.2022.

Nav tāda lieta kā “Ādama Draivera gads” – jo visi gadi ir Ādama Draivera gadi, tostarp arī 2022. gads. Tieši Ādamam ir tas gods iesākt šī gada gaidītāko filmu sarakstu ar vienu no saviem nākamajiem projektiem, zinātniskās fantastikas trilleri, kam dots visnotaļ noslēpumains nosaukums “65”. Tas stāstīs par kādu astronautu, kura kosmosa kuģis avarē uz kādas nepazīstamas planētas, uz kuras, kā izrādās, astronauts nav viens… Filmas režisori Skots Beks un Braiens Vudss mums vislabāk ir pazīstami kā scenārija autori – viņi piedalījās “A Quiet Place” pirmās daļas scenārija rakstīšanā (kaut kā bieži vien piemirstam, ka Džons Krasinskis pilnīgi visu nedarīja viens pats šajā filmā), tā ka lūkosim, ko tad viņi sadarīs kā liela projekta režisori.

Žanri: trilleris, zinātniskā fantastika


2. Ambulance

Režisors: Maikls Bejs
Lomās: Džeiks Džilenhols, Jaja Abduls-Matīns II, Eiza Gonzalesa, Garets Dilahants
Uz ekrāniem: 25.03.2022.

Džeiks Džilenhols jau labu laiku karjeras ziņā ir šķietami dzīvojis “es daru, ko vien gribu” ērā, kas mums kā skatītājus arvien priecē, jo viņa izvēles turpina pārsteigt. Laikam jau tikai loģiski ir tas, ka kādā brīdī viņam vajadzēja nonākt arī pie Maikla Beja, kas tad arī notiks asa sižeta (protams) drāmā “Ambulance” (par sižetu nav vērts runāt, tā ir Beja filma, paši saprotat, kas tur svarīgākais). Džeiks, šķiet, arī sev ir uzdevis jautājumu “kāpēc gan iztikt tikai ar vienu dāņu filmas rīmeiku, ja var uztaisīt divus” – arī viena no Džilenhola iepriekšējām filmām “The Guilty” izmantoja dāņu jau iemēģinātu formulu. Bet, Džeik, kad tu atdosi Teilorei Sviftai to šalli?

Žanri: asa sižeta filma, drāma, kriminālfilma


3. Apollo 10½: A Space Age Childhood

Režisors: Ričards Linkleiters
Lomās: Glens Pauels, Džeks Bleks, Zaharijs Līvaijs, Džošs Viginss
Uz ekrāniem: TJR (tad jau redzēs)

Kā jau tas notiek katru gadu, arī šoreiz ir vairākas filmas, kuras pārveļas no pagājušā gada sarakstu uz šo gadu – it sevišķi šajos joprojām neparedzamajos pandēmijas apstākļos, kad filmas ceļo no viena iznākšanas kalendāra punktu uz nākamo. Pirmā no tām šajā sarakstā ir Ričarda Linkleitera animācijas filma “Apollo 10½: A Space Age Childhood”, kuras darbība norisināsies laikā, kad Nīls Ārmstrongs pirmoreiz izkāpa uz Mēness, atainojot, kā šo brīnumaino notikumu iedomājās un saprata bērni. Linkleiters esot pavadījis lielu daļu pandēmijas laika, strādājot pie šīs filmas monāžas, tā ka cerams, ka šogad tā arī tad varēs piedzīvot savu pirmizrādi, kas gaidāma “Netflix” straumēšanas platformā. Kā jau ir pierasts ar “Netflix” projektiem, šī platforma ar iznākšanas datumu izziņošanu pārāk nesteidzas.

Žanri: animācijas filma, ģimenes filma, komēdija, piedzīvojumu filma, zinātniskā fantastika


4. Argylle

Režisors: Metjū Vons
Lomās: Henrijs Kavils, Sems Rokvels, Braisa Dallasa Hovarde, Braiens Krenstons, Ketrīna O’Hara, Džons Sīna, Semjuels L. Džeksons, Dua Lipa, Airana DeBose, Robs Dileinijs
Uz ekrāniem: TJR

“The King’s Man” ne tā lielākā veiksme kinoteātros jau nu nekādi neapturēs Metjū Vonu – viņam projekti stāv rindā uz priekšu vēl ilgam laikam, turklāt nekur tālu no amizierēšanās par spiegu žanru viņš negrasās iet arī ar savu nākamo projektu “Argylle”, kas, starp citu, ir balstīts uz grāmatas, kas vēl tikai iznāks. Ar “Argylle”, kas stāstīs par pasaules labāko spiegu, Vonam esot bijis diezgan bezkaunīgs mērķis – ņemot vērā, ka pasaule nu ir jauna Bonda meklējumos, viņš esot gribējis savai filmai paņemt aktieri, kas būtu dzimis Bonda lomai, bet paspēt viņu ievilkt savos tīklos, pirms viņam tiek klāt Bonda cilvēki. Tā nu viņš nonāca pie Henrija Kavila (to, ka no viņa sanāk labs spiegs, jau zinām, jo redzējām “The Man from U.N.C.L.E.”), ar kuru un vēl citu lielisku aktieru izlasi tad tiks veidots šis spiegu stāsts, ko pats Vons raksturo kā viņa odu tādiem 80. gadu “action” stāstiem kā “Lethal Weapon” un “Die Hard”. Filmu savam arvien augošajam katalogam nopirkusi “Apple TV+” straumēšanas platforma.

Žanri: asa sižeta filma


5. Armageddon Time

Režisors: Džeimss Grejs
Lomās: Anna Hataveja, Entonijs Hopkinss, Džeremijs Strongs
Uz ekrāniem: TJR

Vēl viena no saraksta ilgdzīvotājām, Džeimsa Greja “Armageddon Time” vismaz nu izskatās soli tuvāk reālai iznākšanai (Grejam tas gan, šķiet, ir modus operandi, jo arī viņa “Ad Astra” gaidītāko filmu sarakstos ceļoja no viena gada uz nākamo). Filma, kas ir balstīta uz paša Greja bērnības pieredzēm, uzaugot 80. gados ASV, piedzīvoja pamatīgas pārmaiņas aktieru sastāvā – no oriģināli paredzētajiem un izziņotajiem aktieriem beigu beigās ir palikuši vien daži (prom ir gan Keita Blānšeta, gan Roberts Deniro, gan Oskars Aizeks), taču tas nebūt nenozīmē, ka paliekam zaudētājos, jo tā vietā uz ekrāna kopā ar Annu Hataveju redzēsim Entoniju Hopkinsu un Džeremiju Strongu (“Succession” hive, atsaucieties!). Spriežot pēc tā, cik daudz atzinības ir saņēmusi Keneta Branas “Belfast”, kas stāstīja par viņa bērnību, izskatās, ka skatītāji un kritiķi ir vairāk nekā gatavi sirsnīgi uzņemt šāda tipa stāstus.

Žanri: drāma, vēsturiska drāma


6. Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

Režisors: Džeimss Vans
Lomās: Džeisons Momoa, Ambera Hērda, Patriks Vilsons, Dolfs Lundgrēns, Jaja Abduls-Matīns II, Temuera Morisons, Nikola Kidmena
Uz ekrāniem: 16.12.2022.

Pēc “Aquaman” pirmās solofilmas vērā ņemamajiem panākumiem jautājumu par to, vai mūs gaidīs sīkvels, īpaši nebija – protams, ka gaidīs, un tam ir paredzēts iznākt šī gada nogalē. Interesanti ir tas, ka par filmas sižetu pagaidām konkrēti nezinām neko, varam vien izteikt savus minējumus, skatoties uz aktieru sarakstu – atgriežas lielākā daļa pirmajā filmā redzēto personāžu (arī Ambera Hērda – lai cik interneta petīciju arī taisītu Džonija Depa fani), tostarp Jajas Abdula-Matīna II “Black Mantis”, kam, iespējams, šoreiz būs lielāka teikšana ļaundarībās. Otrās filmas stāsta idejas autors esot pats Džeisons Momoa, kurš ar to esot padalījies vēl pirmās filmas uzņemšanas laikā. My man!

Žanri: asa sižeta filma, fantāzijas filma, komiksfilma, piedzīvojumu filma


7. Asteroid City

Režisors: Vess Andersons
Lomās: Tilda Svintone, Bils Marejs, Adrians Brodijs, Toms Henkss, Margo Robija, Ruperts Frends, Džeisons Švarcmens, Skārleta Johansone, Braiens Krenstons, Džefs Goldblūms, Houpa Deivisa, Džefrijs Raits, Līvs Šraibers, Tonijs Revolori, Mets Dilons, Sofija Lilisa, Maija Hoka, Fišers Stīvenss
Uz ekrāniem: TJR

Sasniedzis visvesandersonīgāko pakāpi ar savu pagājušā gada filmu “The French Dispatch”, Vess Andersons tomēr lūkos pats sevi pārspēt ar gaidāmo “Asteroid City”. Vismaz aktieru sastāvs liecina, ka pirmais solis šajā cēlajā misijā jau ir sperts veiksmīgi – šai filmi ir tas gods sevī ietilpināt līdz šim iespaidīgāko Andersona filmu aktieru izlasi (un konkurence šajā ziņā ir bijusi pamatīga). Par filmas sižetu visi gan pagaidām sazvērnieciski klusē, bet tā būšot romantiska dramēdija. Bils Marejs tikai ir pastāstījis, ka esot labi pavadījis laiku Spānijā, kur norisinājās “Asteroid City” uzņemšana, ar ko arī Bilu apsveicam.

Žanri: drāma, komēdija, romantika


8. Avatar 2

Avatar 2

Režisors: Džeimss Kamerons
Lomās: Sems Vortingtons, Zoja Saldana, Keita Vinsleta, Džovanni Ribisi, Mišela Jeo, Džemeins Klements, Sigurnija Vīvere, Stīvens Lengs
Uz ekrāniem: 16.12.2022.

Ticat vai ne, bet 2022. gadā beidzot atgriezīsimies Pandorā – “beidzot” gan, protams, atkarīgs no tā, vai vispār šo atgriešanos gaidījāt, jo Džeimsa Kamerona “Avatar”, neskatoties uz visu nopelnīto pasaules naudu, kaut kā nav tikpat spēcīgās ķetnās sagrābusi skatītāju sirdis, kā tas notika ar to makiem. Lai nu kā tur arī būtu vai nebūtu, 13 gadus pēc pirmās filmas iznākšanas pirmais no plānotajiem vismaz četriem sīkveliem būs klāt. Tajā sastapsim gan jau iepazītos personāžus, gan jaunus tēlus, tostarp Sigurniju Vīveri, kura gan it kā atveidošot citu tēlu (to gan Vīvere teica nu jau tik tālajā 2014. gadā, tā ka kas to lai zina, kas tur beigās noticis). 2009. gadā “Avatar” pārsteidza ar novatorisko pieeju 3D efektiem, no kuriem nogurām ļoti ātri, bet, ja nu ir kāds, kuram būs paslēpts kāds pārsteiguma dūzis kabatā arī sīkvelam, tad tas ir Džeimss Kamerons. Šobrīd gan filmas iznākšana paredzēta vienā datumā ar “Aquaman and the Lost Kingdom”, kas nešķiet reālistiska situācija, tā ka viena vai otra, visticamāk, kādā brīdī aizbīdīsies uz kādu citu datumu.

Žanri: piedzīvojumu filma, zinātniskā fantastika


9. The Banshees of Inisherin

Režisors: Mārtins Makdona
Lomās: Brendans Glīsons, Kolins Farels, Berijs Kīgans, Kerija Kondone
Uz ekrāniem: TJR

Te nu ir reunion, ko noteikti ir gaidījuši daudzi, – liela daļa “In Bruges” komandas ir ķērusies pie jauna projekta. “The Banshees of Inisherin” ir režisora un scenārista Mārtina Makdonas pirmā filma kopš “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”, un tai viņš talkā ir pasaucis savus “In Bruges” draudziņus Brendanu Glīsonu un Kolinu Farelu (pilnai laimei tad tikai vēl pietrūkst Reifa Fainsa). Bet negaidiet te nekādu zirgošanos – “The Banshees of Inisherin” būs nopietna drāma par diviem draugiem, no kuriem viens pēkšņi… izdomā, ka vairs negrib būt draugos ar otru. Tā kā visi galvenie projektā iesaistītie ir īru izcelsmes, varam vien tagad jau klusi čukstēt pateicības vārdus, ka pie mums filmas tiek laistas ar subtitriem – un te nu par akcentu autentiskumu varēsim neuztraukties (atšķirībā no tādiem “dārgakmeņiem” kā “Wild Mountain Thyme”, kas izraisīja “Irish accent emergency”).

Žanri: drāma


10. Bardo (or False Chronicle of a Handful of Truths)

Režisors: Alehandro G. Injaritu
Lomās: Daniels Himenezs Sančo, Grizelda Siciliani, Grentems Koulmens
Uz ekrāniem: TJR

Pazemojis Leonardo Dikaprio visos iespējamos veidos ar “The Revenant” (nav jau tā, ka Leo par to beigās būtu sūdzējies, jo ar to, protams, beidzās viņa “Oskaru” memes), Alehandro G. Injaritu, kurš pats par filmu nogrāba labākā režisora “Oskaru”, paņēma pamatīgu pauzi, bet nu ir gatavs ar jaunu enerģiju mesties darbos. Holivuda acīmredzot savu spozmi viņa acīs nedaudz ir zaudējusi, jo viņa nākamā filma “Bardo (or False Chronicle of a Handful of Truths)” (mīlestība pēc iekavotiem nosaukumiem Alehandro gan nekur nav zudusi) iztiek bez lieliem stāriem un tās darbība norisinās Injaritu dzimatajā Meksikā. Par sižetu pagaidām nekas nav zināms, bet “bardo” ir koncepts budismā, ar kuru tiek apzīmēts stāvoklis starp nāvi un atdzimšanu.

Žanri: komēdija, drāma


11. Batgirl

Batgirl

Režisori: Adils El Arbi, Bilals Falla
Lomās: Leslija Greisa, Dž. K. Simonss, Brendans Freizers, Maikls Kītons
Uz ekrāniem: TJR

2022. gads solās būt dāsns pret Sikspārņģimeni – mūs gaida vairākas tikšanās ar dažādiem Bet-pārstāvjiem, un viena no šīm filmām būs ilgi gaidītā “Batgirl” solofilma. Projektu sākotnēji sāka bīdīt pamatīgā nežēlastībā kritušais Džoss Vīdons (kurš ar nesenu interviju savu bedri kaut kā pamanījās izrakt vēl dziļāku), bet, viņam atstājot projektu, tas nonāca citas komandas rokās. Tā nu beigās par Sikspārņmeitenes iznācienu atbildīgie būs režisori Adils El Arbi un Bilals Falla, kuri sevi pierādīja arī negaidīti veiksmīgo “Bad Boys for Life”, un scenāriste Kristīna Hodsone, kurai jau ir pieredze ar DC komiksu ekranizācijām (viņa sarakstīja “Birds of Prey”). “Batgirl” būs “HBO Max” straumēšanas platformas filma, tā ka, cerams, līdz ar platformas ienākšanu Latvijas tirgū, arī mums netiks laupīta iespēja iepazīties ar Barbaru Gordoni. Par kaut kādu continuity ar citām DC komiksfilmām labāk nespekulēsim, jo tur jau galva griežas – skaidrs ir viens, ka kaut kāda saistība ir, jo šī Barbara ir jau iepazītā Džeimsa Gordona (Dž. K. Simonsa izpildījumā) meita, kā arī Maikla Kītona klātbūtne saka, ka būs arī kāda sasaiste ar “The Flash” filmu.

Žanri: asa sižeta filma, komiksfilma, kriminālfilma, piedzīvojumu filma


12. The Batman

Režisors: Mets Rīvss
Lomās: Roberts Patinsons, Zoja Kravica, Pols Deino, Džefrijs Raits, Džons Turturo, Pīters Sarsgārds, Endijs Sērkiss, Kolins Farels
Uz ekrāniem: 04.03.2022.

No viena sikspārņa uzreiz pie nākamā! “The Batman” droši vien nekāda lielā iepazīstināšana nav vajadzīga – filmu esam gaidījuši gana ilgu laiku, un interese par to ir tikai augusi augumā (pēdējie jaunumi vēsta, ka tā būs teju 3 stundas gara, kas Betmena filmām ir rekords). Šeit mums tiek solīts nedaudz jaunāks un vēl ne tik pieredzējis Betmens, kuru beidzot vairāk redzēsim pasaules labākā detektīva lomā. “The Batman” arī stāvēs ārpus pamatīgi samudžinātās DC pasaules – šajā filmā, piemēram, redzēsim citu Džeimsu Gordonu (Džefriju Raitu, nevis Dž. K. Simonsu, kurš figurēs iepriekšminētajā “Batgirl”). Gan jau kaut kā tiksim ar visu skaidrībā arī šajā ziņā – jāciešas vairs nav ilgi, jo filmai paredzēts iznākt jau marta sākumā.

Žanri: asa sižeta filma, drāma, komiksfilma, kriminālfilma


13. Beast

Režisors: Baltazars Kormakurs
Lomās: Idriss Elba, Šarlto Koplijs
Uz ekrāniem: 12.08.2022.

Idriss Elba pret milzīgu lauvu – ko jums vēl vairāk vajag zināt, ’nuff said! Aptuveni tāds arī ir šī trillera sižets – Baltazara Kormakura (“2 Guns”, “Everest”) jaunākā filma stāstīs par kādu tēvu un viņa divām tīņu vecuma meitām, kuriem pakaļ sāk dzīties milzu lauva, kuras mērķis, kā apgalvo sinopse, esot pierādīt, ka savannas plašumos esot vieta tikai vienam superplēsējam. Turam īkšķus, ka Šarlto Koplijs būs redzams lauvas lomā.

Žanri: trilleris


14. Beth and Don

Režisore: Nikola Holfsenere
Lomās: Džūlija Luī-Dreifusa
Uz ekrāniem: TJR

Izpalīdzējusi puisiešiem Benam Aflekam, Metam Deimonam un Ridlijam Skotam nesalaist dēlī tematiski ļoti jūtīgo “The Last Duel”, kas iznāca pagājušajā gadā un guva labu atzinību no kritiķu puses (skatītāji un, Ridlijaprāt, jo īpaši mileniāļi gan bija mazāk atsaucīgi), scenāriste un režisore Nikola Holofsenere 2022. gadu ir gatava veltīt pati savam projektam. “Beth and Don” ļaus Holofsenerei atkal sadarboties ar aktrisi Džūliju Luī-Dreifusu – abām lieliski saskanēja 2013. gadā iznākušajā komēdijā “Enough Said” (ja nav redzēta, ļoti iesakām). “Beth and Don” sola sagādāt interesantu lomu Luī-Dreifusai un pagaidām vēl nezināmam aktierim, kurš atveidos viņas vīru, – filma stāstīs par kādu rakstnieci, kuras laulība sāk brukt pēc tam, kad viņa nejauši dzird, kā viņas vīrs kādam sarunu biedram ļoti atklāti pastāsta, ko patiesībā domā par savas sievas darbiem.

Žanri: komēdija


15. Black Adam

Režisors: Žaume Kolets-Serra
Lomās: Dveins Džonsons, Noa Sentineo, Aldiss Hodžs, Sāra Šahi, Pīrss Brosnans
Uz ekrāniem: 29.07.2022.

Sarakstā neesam tikuši pat līdz 20. vienībai, bet te, lūk, jau ceturtā DC komiksu pasaules filma (un šī nebūs arī pēdējā, gatavojieties). Pārbagātību šajā ziņā nodrošinās arī ilgi, ilgi veidotā “Black Adam”, ko jau gadiem ilgi ir lolojis un attīstījis Dveins Džonsons. Šogad tad beidzot šim antivaronim, Melnajam Ādamam būs lemts nonākt pie skatītājiem, ļaujot mums iepazīt personāžu kārtīgi, pirms viņš stāsies pretī Šazamam – vismaz tā kādā brīdī vajadzētu notikt, ņemot vērā, ka Ādams ir viens no Šazama galvenajiem naidniekiem. Vērts gan piebilst, ka “Shazam!” sīkvela “Shazam! Fury of the Gods” (kas iznāks nākamgad) režisors jau ir noliedzis, ka Džonsons varētu parādīties viņa filmā – bet mēs jau zinām, kā ir ar komiksfilmām un “viņi mūsu filmā noteikti nav” apgalvojumiem.

Žanri: fantāzijas filma, komiksfilma, piedzīvojumu filma


16. Black Panther: Wakanda Forever

Režisors: Raiens Kūglers
Lomās: Lupita Njong’o, Danai Gurira, Martins Frīmens, Letīcija Raita, Vinstons Djūks, Andžela Baseta, Dominika Torna
Uz ekrāniem: 11.11.2022.

Protams, šogad neiztiksim arī bez “Marvel” kino pasaules (MCU) nākamajām filmām. Vienu no sarežģītākajiem ceļiem līdz kino ekrāniem būs piedzīvojusi “Black Panther” nākamā daļa “Black Panther: Wakanda Forever”. Pēc pirmās filmas fenomenālajiem panākumiem likās, ka viss nu ies kā smērēts, bet tad 2020. gada vasarā visiem iepriekš izkaltajiem plāniem treknu un traģisku krustu pāri pārvilka Čadvika Bouzmena negaidītā nāve. Raiens Kūglers & co. vēlāk pārgrupējās un darbu pie sīkvela turpināja. Tajā esot paredzēta lielāka loma Letīcijas Raitas atveidotajai Šuri, bet tad sākās problēmas ar Raitu – viņa filmēšanas laikā guva nopietnu traumu, kā rezultātā filmas uzņemšana tika apturēta uz trim mēnešiem (pēc tam, kad viss, ko bez viņas varēja nofilmēt, tika nofilmēts). Taču tad klīda baumas, ka ar Raitas pretvakcīnu uzskatiem varētu būt problēmas ar viņas turpmāko iesaisti filmā. Beigu beigās filmēšana it kā varēja atsākties 10. janvārī… lai uzreiz tiktu atkal aizklapēta ciet, jo vairāki filmēšanas komandas locekļi, tostarp Lupita Njong’o esot inficējušies ar COVID-19. Traki viņiem iet, tā ka atliek vien cerēt, ka kaut kā līdz finiša līnijai filma tomēr aizkārpīsies.

Žanri: komiksfilma, piedzīvojumu filma


17. Blonde

Režisors: Endrjū Dominiks
Lomās: Ana de Armasa, Adrians Brodijs, Bobijs Kanavale, Džuliana Nikolsone, Skūts Maknērijs
Uz ekrāniem: TJR

“Blonde” arī ir no filmām, kas šajā sarakstā parādās atkārtoti, bet tie ziņu krikumi, kas par filmu ir izskanējuši, nodrošina, ka to turēsim sarakstā, kamēr vien tā beidzot piedzīvos pirmizrādi. Endrjū Dominika veidotā filma par Merilinu Monro (jāuzsver, ka tā nav oficiāla biogrāfija) esot tikusi pie ASV bubuļreitinga NC-17 (respektīvi – filmu aizliegts skatīties pirms 17 gadu vecuma sasniegšanas). Ņemot vērā, ka šis jautājums parasti gan ir problēma filmām, kas iznāks kinoteātros (tie ir negribīgi ņemt pretī tik… riskantas filmas), “Blonde” autoriem it kā vajadzētu būt mierīgākai dzīvei, jo filma iznāks “Netflix” platformā. Bet baumo, ka pat “Netflix” bosi esot sašokējušies par to, kas filmā notiek, tā ka skaidrības par filmas likteni joprojām īsti nav.

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


18. Bones and All

Bones and All

Režisors: Luka Gvadaninjo
Lomās: Teilora Rasela, Timotijs Šalamē, Marks Railenss, Maikls Stūlbergs, Andrē Holands, Džesika Hārpere, Hloja Seviņī, Deivids Gordons Grīns
Uz ekrāniem: TJR

Kamēr “Call Me By Your Name” sīkvela veidošana joprojām ir pamatīgā miglā tīta (un, ņemot vērā Ārmija Hammera situāciju, droši vien labāk nekādas liekas cerības nelolot), Lukas Gvadaninjo un Timotija Šalamē tandēma fani varēs priecēt savas sirdis ar ko citu – “Bones and All”. Šīs filmas centrā gan būs kāda jauna sieviete – Teiloras Raselas atveidotā Marena, kura cenšas izdzīvot sarežģītā pasaulē. Lai gan Gvadaninjo to jau ir raksturojis kā ļoti romantisku filmu, “Call Me By Your Name” variantu te īsti nevajadzētu gaidīt, jo viens no filmas žanriem ir… šausmu kino! Tā ka, ja vien ar to nav domāti Timotija Šalamē sarkanie mati, “Bones and All” būs pārsteigumiem pilna. Ziņkārīgākie skatītāji var jau tagad izlasīt tāda paša nosaukuma grāmatu, kas ir filmas pamatā.

Žanri: drāma, romantika, šausmu filma


19. Borderlands

Borderlands

Režisors: Īlajs Rots
Lomās: Keita Blānšeta, Kevins Hārts, Džeks Bleks, Džeimija Lī Kērtisa, Ariana Grīnblata, Florians Muntenau, Heilija Beneta, Edgars Ramirezs
Uz ekrāniem: TJR

Ja viss izdosies kā plānots, tad 2022. gadā viesosimies veselās divās Pandorās – uz vienu aizvedīs jau minētā “Avatar 2”, bet citu Pandoru mums rādīs “Borderlands”. Ar šo filmu Īlajs Rots nu būs tas, kurš mēģinās atbildēt uz mūžseno un katru gadu uzdoto jautājumu – vai ir iespējama jēdzīga videospēļu ekranizācija? Par to domas joprojām dalās, bet arī šogad būs vairākas kandidātes, kuras, protams, cerēs atbildēt ar pārliecinošu “jā”. “Borderlands” var lepoties ar, šķiet, vienu no eklektiskākajiem aktieru sastāviem (Keita Blānšeta un Kevins Hārts?), taču, ja palūkojamies, kas šiem aktieriem ir kopīgs, tad bilde kļūst skaidrāka – viņi visi ir gatavi ampelēties un izpriecāties visdažādākā tipa kino. Atliek vien cerēt, ka ballīte būs izdevusies arī šoreiz.

Žanri: asa sižeta filma, komēdija, piedzīvojumu filma, zinātniskā fantastika


20. Brothers

Režisors: Makss Barbakovs
Lomās: Džošs Brolins, Pīters Dinkledžs, Glena Klouza, Brendans Freizers, Teilūra Peidža
Uz ekrāniem: TJR

Ja tava debijas pilnmetrāžas filma izrādās tik lieliska, kāda bija Maksa Barbakova laika cilpas komēdija “Palm Springs”, tad ir garantēts, ka tavs nākamais projekts teju automātiski iekļūs gaidītāko filmu sarakstā – tādi nu ir noteikumi. Par filmas “Brothers” sižetu nekas daudz nav zināms, tik vien mums ir pateikts, ka nosaukumā minētos brāļus atvidos Džošs Brolins un Pīters Dinkledžs. Šīs filmas scenārija tapšanā pats Barbakovs gan nav iesaistīts – to sarakstīs Ītans Koens (nē, ne TAS Ītans Koens – tas, kurš izveidoja, ēmmm… “Holmes & Watson”) un, jau iedrošinošāk, Meikons Blērs (pie kura šajā sarakstā vēl atgriezīsimies).

Žanri: komēdija


21. The Brutalist

Režisors: Breidijs Korbē
Lomās: Vanesa Kērbija, Mariona Kotijāra, Sebastians Stans, Džoels Edžertons, Marks Railenss, Alesandro Nivola, Rafija Kesidija, Steisija Mārtina
Uz ekrāniem: TJR

Kaut kur pamatīgi ir iekavējusies Breidija Korbē trešā režijas filma “The Brutalist” – ļoti iespējams, ka to pat atradīsim arī nākamā gada sarakstā. Bet, tā kā viņa pirmās divas filmas bija ārkārtīgi fascinējošās “The Childhood of a Leader” un “Vox Lux”, mēs neko daudz neļaunosimies un pacietīsimies ilgāk, ja tas būs nepieciešams. Breidija, kuram, starp citu, ir tikai 33 gadi (pilnīga bezkaunība būt tik talantīgam režisoram tādā vecumā), nākamā filma stāstīs par arhitektu, kurš 1947. gadā dodas uz ASV, kur pavada trīs desmitgades, strādājot pie sava meistardarba.

Žanri: drāma


22. The Bubble

Režisors: Džads Apatovs
Lomās: Kārena Gilana, Airisa Apatova, Freds Ārmisens, Marija Bakalova, Deivids Duhovnijs, Kīgans-Maikls Kīss, Leslija Manna, Pedro Paskāls, Pīters Serafinovičs, Robs Dileinijs
Uz ekrāniem: TJR

Pirms Džada Apatova jaunās komēdijas “The Bubble” skatīšanās skatītājiem sev droši vien būs jāuzdod jautājums – vai no izklaides produktiem gaidām absolūtu eskeipismu no sūrās dzīves realitātēs? Vai arī gluži pretēji – nav nekādu iebildumu pret nelielām realitātes devām, kas iespraucas pat amizantās komēdijās? Ja par COVID-19 pandēmiju un tās ietekmi uz dzīvi ārpus ziņu rakstiem negribat dzirdēt ne vārda, tad ar “The Bubble” būs grūti – filma stāstīs par kādas filmas uzņemšanas gaitu, filmas veidošanas komandai dzīvojot tā dēvētajā burbulī. Ja, no otras puses, šībrīža situācijā, kurā esam iestrēguši jau vairākus gadus, gribas atrast arī kādu smieklu avotu, tad Apatova jaunākais veikums, kas iznāks “Netflix” platformā, varētu būt pašā laikā.

Žanri: komēdija


23. Bullet Train

Režisors: Deivids Līčs
Lomās: Breds Pits, Džoija Kinga, Endrjū Kodži, Ārons Teilors-Džonsons, Braiens Tairijs Henrijs, Zazija Bītsa, Maikls Šenons, Logans Lērmans, Sandra Bulloka
Uz ekrāniem: 15.07.2022.

Iespējams, ka daudziem “Hobbs & Shaw” dēļ varētu būt grūti piedot režisoram Deividam Līčam, bet viņa nākamās filmas “Bullet Train” aprakstam tomēr vajadzētu likt spicēt ausis, jo šajā filmā Līčam ir visas iespējas izvērsties jomā, kura viņam padodas vislabāk, – pamatīgu un aizraujošu rubaku filmēšanā. “Bullet Train” darbība norisināsies, uzminējāt, ļoti ātri braucošā vilcienā, kur negaidīti sastapsies pieci algoti slepkavas un sapratīs, ka viņu misijām ir kaut kas kopīgs. Līčs un viņa kolēga Čads Stahelskis pirms dažiem gadiem atkal lika uzspīdēt Kianu Rīvsa action zvaigznes spozmei, šoreiz lūkosim, vai tamlīdzīga pārprofilēšanās gaida Bredu Pitu. Interesanti, ka šī būs tikai pirmā filma, kurā uz ekrāna sastapsies Pits un Sandra Buloka (viņa aizvietoja Lady Gaga, kura bija aizņemta, taking out the trash).

Žanri: asa sižeta filma, trilleris


24. The Contractor

Režisors: Tariks Sale
Lomās: Kriss Pains, Bens Fosters, Džiliana Džeikobsa, Edijs Mārsans, Kīfers Saderlends
Uz ekrāniem: 11.03.2022.

Kad aktieri Kriss Pains un Bens Fosters uz ekrāna sadarbojās pēdējoreiz, rezultāti bija vienkārši lieliski – runa ir par abu kopdarbu “Hell or High Water”, vienu no patīkamākajiem 2016. gada pārsteigumiem. Tāpēc ziņas par to, ka abi kopā būs redzami jaunā asa sižeta trillerī, domājams, visi uzņemam vairāk nekā pozitīvi. “The Contractor”, kas agrāk bija zināma ar nosaukumu “Violence of Action”, Pains atveidos kādu vīru, kurš pret paša gribu tiek atbrīvots no dienesta ASV Īpašo uzdevumu spēkos, tāpēc, lai varētu uzturēt savu ģimeni, viņš kopā ar labāko draugu pievienojas kādai privātai organizācijai. Visticamāk, visiem stāstā iesaistītajiem tas labi nebeigsies, bet skatītājiem gan vajadzētu iet jestri.

Žanri: asa sižeta filma, trilleris


25. Creed III

Režisors: Maikls B. Džordans
Lomās: Maikls B. Džordans, Tesa Tompsone, Džonatans Meidžorss, Filiša Rašada
Uz ekrāniem: TJR

Maikls B. Džordans jau pēdējos pāris gadus ne tikai filmējas dažādos projektos, bet ļoti aktīvi iesaistās arī to producēšanā. Tāpēc tas nebūs nekāds pārsteigums, ka nu viņš ir gatavs arī savai debijai režijā, turklāt kā savu pirmo filmu viņš ir izvēlējies kaut ko sev jau ļoti tuvu un pazīstamu – tā būs trešā daļa Adonisa Krīda sāgā “Creed III”. “Creed II” neizdevās gūt tik plašu atzinību, kādu izpelnījās “Rokija” stāsta pirmais atvasinājums, taču skatītāju mīlestība pret Apollo dēlu ir gana spēcīga, lai tomēr nodrošinātu arī šīs pasaules turpmāku paplašināšanu. Par trešās filmas sižetu pagaidām neko vēl nezinām – šeit arī mūs gaida satikšanās ar Tesas Tompsones atveidoto Bianku, bet jaunpienācējs stāstā būs šobrīd un noteikti vēl ilgi megaaktuālais Džonatans Meidžorss.

Žanri: drāma, sporta filma


26. Crimes of the Future

Režisors: Deivids Kronenbergs
Lomās: Vigo Mortensens, Lea Seidū, Kristena Stjuarte, Skots Spīdmens
Uz ekrāniem: TJR

Vienubrīd tā kārtīgi apsvēris došanos pensijā, Deivids Kronenbergs tomēr ir atpakaļ, turklāt ar pilnu jaudu. Viņa jaunā filma “Crimes of the Future” esot ideja, kas viņam esot bijusi jau ilgu laiku, bet, kad tā oriģināli esot radusies, izveidot filmu neesot bijis iespējams. Nu šī pati ideja esot nedaudz pārstrādāta, un mūs gaida jauna Kronenberga filma. Tās darbība norisināšoties ne pārāk tālā nākotnē, kurā cilvēce mācās pielāgoties sintētiskajai pasaulei visapkārt, un tā nu dažādu metamorfožu rezultātā mainās cilvēku bioloģija. Vigo Mortensens ir pačukstējis priekšā, ka šī filma atgādinot Kronenberga agrīnākās “body horror” filmas, tā ka “The Fly” un tamlīdzīgu viņa filmu fani var nepacietībā jau sākt berzēt rokas.

Žanri: drāma, šausmu filma, zinātniskā fantastika


27. Deep Water

Režisors: Adrians Lains
Lomās: Bens Afleks, Ana de Armasa, Treisijs Letss, Reičela Blanšarda, Finns Vitroks, Džeikobs Elordi
Uz ekrāniem: TJR

Anai de Armasai kaut kā galīgi neveicas ar projektu iznākšanu – bet to varam norakstīt uz interesantu izvēļu veikšanu. Par “Blonde” likstām jau parunājām, bet tamlīdzīgas problēmas ir piemeklējušas vēl vienu viņas filmu – “Deep Water” –, kurā de Armasa ir redzama kopā ar savu bijušo sirdsdraugu Benu Afleku (varbūt viņš pie visa vainīgs?). Adriana Laina pirmā filma pēc 20 gadu pārtraukuma, erotiskais trilleris (kā tad citādi) tika mētāts pa iznākšanas kalendāriem ilgi un dikti, līdz beigās no tiem pazuda pavisam. Bet ir arī kāds cerību stars, ka šo veikumu tomēr ieraudzīsim, – runā, ka ASV filma varētu iznākt “Hulu” straumēšanas platformā, savukārt pārējā pasaulē “Deep Water” nonāktu ar “Amazon Prime Video” gādību.

Žanri: trilleris


28. Disappointment Blvd.

Režisors: Ari Asters
Lomās: Vakīns Fīnikss, Neitans Leins, Petija Lupone, Eimija Raiena, Pārkere Pouzija, Maikls Gandolfīni
Uz ekrāniem: TJR

Pēc “Hereditary” un “Midsommar” iznākšanas Ari Asteru esam bijuši gatavi kronēt par jauno šausmu kino karali, un kaut ko šajā žanrā viņš grasās darīt arī ar savu nākamo filmu “Disappointment Blvd.”, bet ar nelielu twist – šī filma būšot šausmu komēdija. Tā vairāku desmitgažu garumā sekošot līdzi vienam no visu laiku veiksmīgākajiem uzņēmējiem. Pats Asters kādā intervijā apgavoja, ka viņa nākamā filma būšot murgu komēdija, turklāt piesolīja, ka tā būšot četras (!) stundas gara. To, vai mūs tiešām beigu beigās gaidīs tāds maratonpiedzīvojums ar Vakīnu Fīniksu priekšgalā, rādīs laiks.

Žanri: drāma, komēdija, šausmu filma


29. Disenchanted

Režisors: Ādams Šenkmens
Lomās: Eimija Adamsa, Patriks Dempsijs, Džeimss Mārsdens, Idina Menzela, Iveta Nikola Brauna, Džeima Meisa, Maija Rūdolfa
Uz ekrāniem: TJR

“Disney” korporācija nu tad beidzot ir pārstājusi cimperlēties – mums nu ir būtībā apsolīts, ka 2022. gads beidzot tad būs tas laimīgais, kad “Disney+” straumēšanas platforma oficiāli būs pieejama Latvijā. Un tas notiek tieši laikā, jo ir vismaz viens filmu projekts, ko ļoti gribētos redzēt un kas ir paredzēts kā “Disney+” ekskluzīva relīze – runa ir par vienas no burvīgākajām “Disney” filmām “Enchanted” sīkvelu “Disenchanted” (nejaukt ar “Netflix” animācijas seriālu “Disenchantment”). “Enchanted”, kā jau šādām filmām pienākas, sagādāja visiem mūsu varoņiem, kas to bija pelnījuši, laimīgas beigas, tā ka 15 gadus vēlāk viņiem nāksies stāties pretī jaunām problēmām, kuras, turpinot pirmās filmas stilu, būs gan “live action”, gan animācija.

Žanri: animācijas filma, fantāzijas filma, ģimenes filma, komēdija, piedzīvojumu filma


30. Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Režisors: Sems Reimi
Lomās: Benedikts Kamberbačs, Benedikts Vongs, Reičela Makadamsa, Čuvitels Edžiofors, Elizabete Olsena
Uz ekrāniem: 06.05.2022.

“Spider-Man: No Way Home” sensacionālajiem panākumiem nākamais MCU atbildes trieciens būs “Doctor Strange in the Multiverse of Madness”. Ja Pīteram Pārkeram “No Way Home” notikumi beidzās (visnotaļ nosacīti) veiksmīgi, tad doktoram Streindžam gan tik viegli vēl neies, jo, kā izrādās, lai gan ar Pīteru kopā ievārītā putra bija jāizstrēbj Spaidija solofilmā, putra bija pamatīgi piededzinājusi katliņu, kurā tā tika vārīta, tā ka nu nāksies berzt arī to. Durvis uz multiversu, kas ir koncepts, par kuru, kā atgādina pats Streindžs, ir zināms šaušalīgi maz, ir plaši atspērtas vaļā, tā ka ar nepacietību gaidām, kādus monstrus no tā vilks ārā Sems Reimi & co.

Žanri: fantāzijas filma, komiksfilma, piedzīvojumu filma


31. Don’t Worry Darling

Režisore: Olīvija Vailda
Lomās: Florence Pjū, Harijs Stailss, Kriss Pains, Olīvija Vailda, Džemma Čana, Kiki Leina, Niks Krolls
Uz ekrāniem: 23.09.2022.

Olīvijai Vaildai sevi kā režisorei izdevās pieteikt vairāk nekā spoži ar spuraino, amizanto un neaizmirstamo komēdiju “Booksmart”. Pēc tās iznākšanas nākamais jautājums uzreiz, protams, bija, ko Vailda izvēlēsies kā savu nākamo projektu, un, ja domājāt, ka tas varētu būt kaut kas līdzīgs “Booksmart”, tad smagi kļūdījāties. Vailda ir nolēmusi pagriezties par 180 grādiem, veidojot psiholoģisku trilleri “Don’t Worry Darling”, kas stāstīs par kādu mājsaimnieci 20. gadsimta 50. gados ASV, kura uzzina kādu baisu noslēpumu par savu vīru un sabiedrību, kurā dzīvo. “Don’t Worry Darling” Vailda atkal ir sadarbojusies ar scenāristi Keitiju Silbermani – abām brīnišķīgi saskanēja jau “Booksmart” tapšanā, kāpēc lai nesaskanētu arī šeit?

Žanri: drāma, kriminālfilma, šausmu filma, trilleris


32. Elvis

Režisors: Bazs Lurmens
Lomās: Ostins Batlers, Toms Henkss, Olīvija Dedžonga, Deivids Venhams, Ksavjērs Samuels
Uz ekrāniem: 01.07.2022.

Šogad, tāpat kā citus gadus, nekur neizpaliks arī biogrāfiskas filmas – tas ir, ja, protams, tās reāli iznāks, par ko šajos juku laikos nekādi nevaram būt droši. Piemēram, Baza Lurmena biogrāfiskā filma par Elvisu Presliju arī ir viena no šī saraksta ilgdzīvotājām, bet ļoti ceram, ka šogad tai beidzot būs lemts iznākt. Ostins Batlers šķiet nevainojami piemērots Preslija lomai – atliek vien tāds sīkums, kā to pierādīt arī realitātē. Bet Lurmens un muzikāli stāsti jau izsenis ir saderējuši kā cimds ar roku. Starp citu, “Elvis” gaidīšanas laiku varat nedaudz īsināt, savas Valentīna dienas svinības izvēloties pavadīt kopā ar citu Lurmena veikumu – februārī tikai pāris seansos uz lielā ekrāna būs iespējams baudīt viņa 1996. gada veikumu “Romeo + Juliet”.

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


33. Emancipation

Režisors: Antuāns Fukuā
Lomās: Vils Smits, Bens Fosters, Šarmeina Bingva
Uz ekrāniem: TJR

Savulaik Vils Smits atteicās no lomas Kventina Tarantīno “Django Unchained”, savu lēmumu paskaidrojot ar to, ka viņš neesot gribējis veidot filmu par verdzību, kuras centrā būtu atriebība. Smits vispār savas karjeras laikā ir izvairījies veidot filmas par verdzību – viņš neesot vēlējies melnādainos cilvēkus rādīt šādā gaismā, tā vietā vēloties izcelt viņu veiksmes un panākumus. Kā redzam, viss dzīvē plūst un mainās, un Smits nu ir gatavs tomēr piedalīties filmā par verdzību – “Emancipation” stāstīs par kādu vergu, kurš aizbēg no plantācijas un dodas uz ziemeļiem, kur pievienojas armijai, kuras sastāvā atgriežas dienvidos, lai glābtu pārējos. Smits apgalvo, ka Antuāna Fukuā filma esot tieši tas, ko viņš esot gribējis no “Django Unchained” – stāstu par melnādaino cilvēku spēku un mīlestību. Un, protams, action, jo tā tomēr ir Fukuā filma kā nekā.

Žanrs: asa sižeta filma, trilleris


34. Escape from Spiderhead

Escape from Spiderhead

Režisors: Džozefs Kosinskis
Lomās: Kriss Hemsvorts, Mailzs Tellers, Džurnija Smoleta
Uz ekrāniem: TJR

Izmantojot šī raksta autores privilēģijas, sarakstā netiks iekļauts Krisa Hemsvorta action trillera “Extraction” sīkvels, bet tā vietā te būs atradusies vieta citam Krisa Hemsvorta un “Netflix” projektam “Escape from Spiderhead”. Zvaigznes tā nu ir lēmušas, ka visu pandēmijas iekavējumu dēļ 2022. gadā pie mums var nonākt veselas divas Džozefa Kosinska filmas – “Top Gun: Maverick” (skat. tālāk) savu iznākšanu būs gaidījis tik ilgi, ka to būs panākusi otra Kosinska filma. “Escape from Spiderhead” darbība norisināsies netālā nākotnē, kurā cietumniekiem tiek piedāvāta iespēja kļūt par medicīnisku eksperimentu subjektiem, tādējādi īsinot viņiem piespriesto cietumsodu termiņus. Hemzijs tēlos šāda cietuma uzraugu, kurā Mailza Tellera atveidotajam cietumniekam tiek piedāvāta iespēja nomēģināt zāles, kas ietekmē cilvēku emocijas.

Žanri: asa sižeta filma, drāma, kriminālfilma, zinātniskā fantastika


35. Everything Everywhere All at Once

Režisori: Danieli (Daniels Kvans, Daniels Šeinerts)
Lomās: Mišela Jeo, Džeimija Lī Kērtisa, Stefānija Hsu, Džeimss Hongs, Džonatans Ke Kvans, Dženija Sleita
Uz ekrāniem: 25.03.2022.

Ja kaut kādu neizskaidrojami principiālu iemeslu dēļ jūs 2022. gadā esat apņēmušies skatīties tikai vienu filmu par multiversu, tad, lai mums piedod doktors Streindžs, visticamāk, vislabākā izvēle būs režisoru Danielu jaunā filma “Everything Everywhere All at Once”. Šo izvēli balstām ne tikai filmas daudzsološajā treilerī, bet arī mūsu iepriekšējā pieredzē ar šiem kungiem – abu kopīgā pilnmetrāžas režijas debija bija “Swiss Army Man” jeb, jā, tā filma, kurā ir purkšķošs līķis. Turklāt papildus visam citam izskatās, ka filma heitos birokrātus – kā ķirsītis visam pa virsu.

Žanri: fantāzijas filma, komēdija, piedzīvojumu filma, zinātniskā fantastika


36. The Fabelmans

Režisors: Stīvens Spīlbergs
Lomās: Mišela Viljamsa, Sets Rogens, Pols Deino, Džūlija Batersa, Džīnija Berlina
Uz ekrāniem: 25.11.2022.

Vēl viens režisors, kurš ar savu nākamo filmu ir nolēmis atskatīties uz savu bērnību un tajā piedzīvoto, ir neviens cits kā Stīvens Spīlbergs! Viņa nākamais veikums “The Fabelmans” iedvesmu ir smēlusies Spīlberga ģimenē, un ideju par šādu filmu Spīlbergs esot lolojis jau sen (bet viņam esot bijis bail, ko par to teikšot viņa vecāki, kuri nu jau ir devušies mūžībā). Pat Stīvens ir arī pielicis savu roku scenārija rakstīšanā, kas tapis kopā ar viņa iemīļoto sadarbības biedru Toniju Kušneru, – pēdējā pilnmetrāžas filma, kuras scenārija tapšanā Spīlbergs pats piedalījās, bija “A.I. Artificial Intelligence”, kas iznāca nu jau pirms divām desmitgadēm.

Žanri: drāma, vēsturiska drāma


37. Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Režisors: Deivids Jeitss
Lomās: Edijs Redmeins, Džūda Lovs, Ezra Millers, Dens Foglers, Džesika Viljamsa, Ketrīna Voterstone, Madss Mikelsens
Uz ekrāniem: 15.04.2022.

Droši vien pat kvēlākajiem “The Wizarding World” faniem būtu grūti noliegt, ka skatītāju mīlestība pret “Fantastic Beasts” franšīzi krietni, krietni iepaliek tai sajūsmai, kādu joprojām bauda oriģinālās “Harry Potter” grāmatas un to ekranizācijas. Taču, lai gan pēc otrās “Fantastisko būtņu” filmas atsalums pret šo franšīzi kļuva vēl saltāks, interese par trešo filmu pieauga pamatīgi brīdī, kād “Warner Bros.” padevās spiedienam un Grindevalda lomā Džoniju Depu nomainīja pret Madsu Mikelsenu, kuru mīl, šķiet, pilnīgi visi. Tā ka iesim lūkot, kādi tad ir tie Dumidora noslēpummi, kādas jaunas fantastiskas būtnes mums tiks atrādītas šoreiz un ar kādu cliffhanger beigsies šis stāsts, lai nodrošinātu, ka kinozālēs atgriezīsimies pēc gada vai diviem arī uz turpinājumu.

Žanri: fantāzijas filma, piedzīvojumu filma


38. The Flash

The Flash

Režisors: Endijs Mušeti
Lomās: Ezra Millers, Rons Livingstons, Maikls Kītons, Kīrsija Klemonsa, Maikls Šenons, Antje Traue, Bens Afleks
Uz ekrāniem: 04.11.2022.

Ja jums likās, ka ar jau minētajiem Betmeniem, Betmeitenēm un citiem DC komiksu varoņiem sāk veidoties putra, tad tikai pagaidiet, kas vēl notiks, kas uz ekrāniem beidzot nonāks “The Flash” – tur kultenis, iespējams, tiks sakults vēl trakāks (vai arī liks visam nostāties savās vietās, kas to lai zina). Ironiskā kārtā Zibšņa pilnmetrāžas filmas gaidīšana ir iestiepusies negaidīti ilga – sākotnēji filmai bija paredzēts iznākt vēl 2018. gada (!) martā. Bet tad nu četrus īsus gadus vēlāk “The Flash” būs beidzot arī atskrējis pie mums, negaidītā kārtā līdzi paķerot Maikla Kītona Betmenu (kuram gan pirmā atkalatgriešanās sanāks jau minētajā “Batgirl”), satinot kopā dažādas iepriekšējas DC pasaules iterācijas.

Žanri: komiksfilma, piedzīvojumu filma


39. God Is a Bullet

God Is a Bullet

Režisors: Niks Kasavītiss
Lomās: Maika Monro, Džeimijs Fokss, Dženjuerija Džonsa, Ītans Saplijs, Nikolajs Kosters-Valdau
Uz ekrāniem: TJR

Niks Kasavītiss, Džona dēls, pēc ilgāka pārtraukuma ir atgriezies pie režisūras, un viņa nākamais projekts “God Is a Bullet” solās būt diametrāli pretējs viņa pēdējai režijas filmai “The Other Woman” un tikpat pretējs viņa, laikam, slavenākajam veikumam “The Notebook”. “God Is a Bullet”, kas ir balstīta uz tāda paša nosaukuma grāmatas, stāstīs par kādu detektīvu, kura bijušo sievu nogalina un meitu nolaupa kāds sātanisks kults, kā rezultātā viņš cenšas tajā iefiltrēties ar kultu pametušas jaunas sievietes palīdzību. Te nu, iespējams, arī būs jāraud, bet, visticamāk, ne tā, kā darījām “The Notebook” laikā.

Žanri: kriminālfilma, trilleris


40. The Good Nurse

Režisors: Tobiass Lindholms
Lomās: Edijs Redmeins, Džesika Časteina, Namdi Asomuga, Noa Emerihs, Kima Dikensa
Uz ekrāniem: TJR

Interese par true crime stāstiem kā neiet, tā neiet zudumā, un tiem, kas ar īpašu interesi seko līdzi reāli pastrādātu noziegumu atainojumiem filmās vai seriālos, ir vērts savos kalendāros atzīmēt Tobiasa Lindholma režisēto “The Good Nurse”. Filma stāstīs par sērijveida slepkavu Čārlzu Kalenu (Edijs Redmeins), kurš savos 16 darba gados kā medbrālis nogalināja prātam neaptveramu skaitu cilvēku – viņš atzinās 40 cilvēku slepkavībās, oficiāli ir apstiprināti 29 upuri, bet tiek lēsts, ka kopumā viņš varētu būt nogalinājis 300 vai pat 400 cilvēkus. Ja gribat sīki un smalki visas detaļas par Kalena notveršanu izzināt jau laikus, varat izlasīt “The Good Nurse: A True Story of Medicine, Madness, and Murder”, kas ir filmas scenārija pamatā.

Žanri: kriminālfilma, trilleris


41. The Gray Man

Režisori: Entonijs Ruso, Džo Ruso
Lomās: Raiens Goslings, Kriss Evanss, Ana de Armasa, Džesika Henvika, Vāgners Moura, Džūlija Batersa, Redžijs-Žans Peidžs, Billijs Bobs Torntons, Alfre Vudarda, Maikls Gandolfīni
Uz ekrāniem: TJR

Filmu budžeti laika gaitā ir tā uzblīduši, ka par tiem runāt gandrīz vai nav vērts, bet “The Gray Man” sakarā pienākums tomēr liek bilst, ka šī asa sižeta filma ir līdz šim dārgākā straumēšanas platformas “Netflix” vēsturē – viņi ir bijuši gatavi uzticēt Džo un Entonijam Ruso 200 miljonus dolāru. Atkarībā no tā, kā mums un jums ies pie sirds šis spiegu trilleris, ir labas vai sliktas ziņas – “The Gray Man” ir balstīta uz grāmatas, kura aizsāka veselu franšīzi, tā ka, ja šī lieta aizies, tad mūs var gaidīt vesela čupa sīkvelu (pirmajai grāmatai jau ir iznākuši astoņi turpinājumi). Nešaubīgi tieši šāds arī noteikti ir “Netflix” plāns, atliek vien to īstenot arī realitātē.

Žanri: asa sižeta filma, trilleris


42. The Greatest Beer Run Ever

Režisors: Pīters Farelijs
Lomās: Zaks Efrons, Rasels Krovs, Bils Marejs
Uz ekrāniem: TJR

Režisors Pīters Farelijs, šķiet, ir pilnībā nolēmis atmest zirgošanos – pēc “The Green Book” viņa nākamā filma būs drāma “The Greatest Beer Run Ever”, kuras darbība norisināsies Vjetnamas kara laikā un stāstīs par kādu vīru, kurš 1967. gadā no Ņujorkas devās uz Vjetnamu, lai saviem bērnības draugiem, kuri tur cīnījās, piegādātu dažādas mantas, tostarp… alu. Ja jums gāja pie sirds “The Green Book”, tad šeit ir daudz tamlīdzīgu elementu, lai arī “The Greatest Beer Run Ever” iepriecinātu – uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par draudzību, grūtībām un šķēršļiem dzīvē. Ja “The Green Book” ar visām tās kontroversijām pie sirds negāja, tad gan droši vien jau tagad skaidrs, ka arī ar Farelija jauno darbu būs jāpiesargājas.

Žanri: drāma, vēsturiska drāma


43. Halloween Ends

Halloween Ends

Režisors: Deivids Gordons Grīns
Lomās: Džeimija Lī Kērtisa, Kaila Ričardsa, Endija Matičaka, Niks Kāsls
Uz ekrāniem: 14.10.2022.

Lai gan “Halloween” turpinājums “Halloween Kills” tika uzņemts krietni vēsāk nekā 2018. gada veikums, jau sen bija apsolīts, ka skatītājus gaidīs vismaz divi turpinājumi, tāpēc solīts šoreiz makā krīt, un šogad mūs gaida arī “Halloween Ends”. To, vai tiešām te visam būs beigas vai tie būs kārtējie saltie meli, rādīs laiks, bet vismaz nosaukums sola visnotaļ galīgu nobeigumu. Sākotnējā ideja bija, ka visas trīs filmas norisināsies viena vakara laikā, bet nu Deivids Gordons Grīns ir pārdomājis un saka, ka trešā filma norisināsies vairākus gadus pēc “Halloween” (2018) notikumiem un tostarp aizskaršot arī COVID-19 pandēmijas tēmu. Varbūt kovids beigu beigās būs tas, kas apturēs Maiklu Maiersu?

Žanrs: šausmu filma, trilleris


44. Havoc

Režisors: Garets Evanss
Lomās: Toms Hārdijs, Forests Vitakers, Timotijs Olifants, Džastins Kornvels
Uz ekrāniem: TJR

Neļaujiet nosaukumam sevi mulsināt – “Havoc” nav ne 2005. gada filmas ar Annu Hataveju rīmeiks, ne arī X-cilvēku varoņa solofilma (kura vārds gan rakstās ar “k”). “Havoc” ir “action” žanra pērles “The Raid” režisora Gareta Evansa nākamais darbs, kurā arī neizpaliks mahāšanās, kriminālās pasaules intrigas un baisas izdarības. Filma stāstīs par kādu detektīvu, kurš centīsies glābt kāda politiķa dēlu no kriminālnoziedznieku ķetnām, pa vidu visam vēl iejaucot narkodīleru darījumus un citas trakas lietas. Starp citu, ja esat Evansa stila fani, tad, ja vēl nav mēģināts, ir vērts dot iespēju viņa veidotajam seriālam “Gangs of London”, kur kautiņi ir veidoti labākajās “The Raid” tradīcijās, turklāt seriālam jau izziņota otrā sezona.

Žanri: asa sižeta filma, kriminālfilma, trilleris


45. I Wanna Dance with Somebody

Režisore: Kasi Lemonsa
Lomās: Naomi Akija, Eštons Sanderss, Stenlijs Tuči, Nafesa Viljamsa
Uz ekrāniem: 23.12.2022.

Papildinot saraksta biogrāfisko filmu sadaļu, gada nogalē svētki būs leģendārās dziedātājas Vitnijas Hjūstones faniem, jo tieši uz Ziemassvētkiem gaidāma filma “I Wanna Dance with Somebody”, kas vēstīs par viņas nebūt ne vienkāršo dzīvi. Galvenajā lomā redzēsim talantīgo aktrisi Naomi Akiju, kuru lielākā daļa no mums, visticamāk, iepazina “Star Wars: The Rise of Skywalker” laikā. Scenāriju filmai savukārt saraktīs biopiku meistars Entonijs Makārtens – viņa “spalvai” pieder tādas filmas kā “The Theory of Everything”, “Darkest Hour” un… ēēēēē… “Bohemian Rhapsody”.

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


46. Infinity Pool

Režisors: Brendans Kronenbergs
Lomās: Aleksandrs Skarsgārds, Mia Gota, Tomass Krečmans, Amanda Brūgela
Uz ekrāniem: TJR

Viens Kronenbergs sarakstā jau ir labi, bet ko teiksiet par veseliem diviem? 2022. gadā ar jaunu filmu skatītājus sola iepriecināt (un droši vien arī pamatīgi nošokēt) arī Deivida Kronenberga dēls Brendans Kronenbergs, kurš pirms diviem gadiem atstāja neaizmirstamu iespaidu ar filmu “Possessor”. Savā jaunajā filmā “Infinity Pool” Kronenbergs jaunākais stāstīs par kādu bagātu pāri, kuri ir devušies ekskluzīvā ceļojumā uz kādu salu, taču izrādās, ka ārpus smalkās viesnīcas teritorijas slēpjas kaut kas ļoti bīstams. Jāsaka, ka šo rindu autorei stīvas kājas jau būtu no izsmalcinātiem skatiem ar šiem “bezgalības baseiniem” vien, tā ka droši vien jāgatavo sirdszāles pirms films skatīšanās.

Žanri: šausmu filma, trilleris, zinātniskā fantastika


47. Jurassic World Dominion

Režisors: Kolins Trevorovs
Lomās: Kriss Prats, Braisa Dallasa Hovarde, Sems Nīls, Lora Derna, Džefs Goldblūms, Omārs Sai
Uz ekrāniem: 10.06.2022.

“Jurassic World: Fallen Kingdom” noslēgums solīja to, ka cilvēcei nu viss ir diezgan lielā pakaļā – dinozauri nu ir tikuši brīvībā, līdz ar ko iznīcība var sākties. To, cik tieši lielā pakaļā viss ir, tad nu mums rādīs “Jurassic World Dominion”, kuras režijas krēslā atkal ir sēdies “Jurassic World” režisors Kolins Trevorovs. Īpašu interesi par trešo “Jurassic World” (un sesto “Jurassic Park”) filmu raisa tas, ka nu visiem ir izdevies pielauzt uz atgriešanos ne tikai Džefu Goldblūmu, bet arī Semu Nīlu un Loru Dernu, kuri atkal atveidos skatītāju jau iemīļotos varoņus. Nīls gan jau ir pateicis, ka šai trijotnei “Jurassic World Dominion” būšot pēdējā filma franšīzē. Nekad gan nesaki “nekad”, Nīl.

Žanri: piedzīvojumu filma, zinātniskā fantastika


48. The Killer

Režisors: Deivids Finčers
Lomās: Maikls Fasbenders
Uz ekrāniem: TJR

Deivids Finčers sev ir atradis omulīgas mājas “Netflix” paspārnē un nekur prom iet negrasās. “Mindhunter” turpinājumu no viņa droši vien varam negaidīt (ir laiks samierināties), bet viņa nākamais projekts “The Killer” varētu šo caurumu daudzu sirdīs aizlāpīt labāk, nekā to darīja “Mank”. “The Killer”, kas būs pirmā Finčera sadarbība ar scenāristu Endrjū Kevinu Volkeru kopš “Se7en” laikiem, stāstīs par kādu profesionālu slepkavu, kuru sāk mocīt sirdsapziņas pārmetumi par arodu, bet tikmēr darbi uz morālu dilemmu pārdomāšanu negaida. Viens no “Netflix” šefiem Skots Stūbers jau ir paspējis paziņot, ka šī varētu būt viena no Fasbendera visu laiku labākajām lomām, tā ka mēs visi varam vien degt nepacietībā – filmēšana noslēgsies pēc pāris mēnešiem, un, cerams, “The Killer” ieraudzīsim vēl šogad.

Žanri: asa sižeta filma, drāma, kriminālfilma


49. Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

Režisors: Mārtins Skorsēze
Lomās: Leonardo Dikaprio, Roberts De Niro, Džesijs Plemonss, Lilija Gledstouna, Brendans Freizers, Džons Litgovs
Uz ekrāniem: TJR

Viena no galvenajām mistērijām, kas apvij Mārtina Skorsēzes nākamo filmu “Killers of the Flower Moon”, ir – kas tieši tajā ir tāds, kā rezultātā filmas budžets uzblīda līdz blokbāsteru cienīgajiem 200 miljoniem dolāru? Filma, kas ir balstīta uz tāda paša nosaukuma grāmatas, stāsta par to, kā FIB pagājušā gadsimta 20. gados izmeklēja noslēpumainas osedžu cilts pārstāvju slepkavības. Bet vispār jau šī nu nekādi nav filma, kas jums būtu “jāpārdod” – varam vien piebilst to, ka šis būs sestais Skorsēzes un Leonardo Dikaprio kopdarbs, desmitā kopīgā Skorsēzes un Roberta Deniro pilnmetrāžas filma, bet tikai pirmā reize, kad visi trīs sastrādājas vienā projektā.

Žanri: drāma, kriminālfilma, vēsturiska drāma


50. KIMI

Režisors: Stīvens Soderbergs
Lomās: Zoja Kravica, Rita Vilsone, Indija de Buforta, Emīlija Kuroda
Uz ekrāniem: TJR

2022. gadā Latvijā sola debitēt arī “HBO Max” platforma, kurā savas mājas pēdējā laikā ir atradis allaž ražīgais Stīvens Soderbergs (protams, ka 2022. gadā neiztiksim bez kāda jaunuma arī no viņa). Kad platforma ienāks tirgū, precīzi vēl nav zināms, tāpēc arī pagaidām grūti prognozēt, kad un kur varēsim redzēt Soderberga jauno filmu “KIMI” – vai tas būs jau “HBO Max” vai kādā citā no vietējām straumēšanas platformām. Lai kā arī beigās izrādītos, sekosim situācijai līdzi ar interesi, jo “KIMI” izskatās tieši pēc tāda enerģiska un aizraujoša trillera, kādu Soderbergs pieprot vedot, šķiet, pat ar aizvērtām acīm, un pats Stīvens filmu ir raksturojis kā miksli starp “Rear Window”, “The Conversation” un “Panic Room”.

Žanri: kriminālfilma, trilleris


51. Knives Out 2

Režisors: Raiens Džonsons
Lomās: Daniels Kregs, Deivs Bautista, Edvards Nortons, Džanela Monē, Ketrīna Hāna, Leslijs Odoms juniors, Keita Hadsone, Džesika Henvika, Ītans Hoks
Uz ekrāniem: TJR

Saistībā ar Raiena Džonsona “Knives Out” sīkvelu ārkārtīgi aktuāli ir divi jautājumi. Pirmkārt, kāds būs filmas galīgais nosaukums (iespējams, protams, ka tas paliks pavisam vienkāršs “Knives Out 2”, bet gribētos domāt, ka Džonsons būs izdomājis ko asprātīgāku vai aizņēmies kaut ko no fanu ieteikumiem). Otrkārt, vai Daniels Kregs paturēs to pašu akcentu, kas viņam bija pirmajā filmā, vai izvēlēsies kaut ko citu, bet tikpat interesantu? Pēc pirmās filmas panākumiem Džonsons par sīkvelu tiesībām ļāva sacensties visai Holivudai, un šajā cīņā uzvarēja “Netflix”, kurā redzēsim ne tikai “Knives Out 2”, bet arī garantēti “Knives Out 3”. Par to, cik krāšņa būs trešās filmas aktieru buķete, varam vien sapņot.

Žanri: komēdija, kriminālfilma


52. Lightyear

Režisors: Anguss Makleins
Lomās: Kriss Evanss, Taika Vaititi
Uz ekrāniem: 12.08.2022.

Savulaik “Pixar” animācijas studija bija diezgan slavena ar to, ka pārlieku neaizrāvās ar sīkvelu veidošanu, bet nu šīs dienas jau sen ir aiz muguras. Tā nu esam nonākuši arī līdz neizbēgamajam spinofam – animācijas filma “Lightyear” būs “Toy Story” pasaules atvasinājums, kā jau nosaukums saka priekšā, un tā stāstīs par filmu pasaulē reālo astronautu Bazu Gaismasgadu, uz kura pēcāk tad ir balstīta rotaļlieta, ar kuru jau esam ļoti labi pazīstami. Tas arī izskaidro, kāpēc šajā filmā Baza lomu ieskaņos nevis rotaļlietu ierunājušais Tims Alens, bet gan Kriss Evanss. To infinity and beyond!

Žanri: animācijas filma, ģimenes filma, piedzīvojumu filma


53. The Lost City

Režisori: Ārons Nī, Ādams Nī
Lomās: Sandra Bulloka, Čanings Teitums, Daniels Redklifs, Davīna Džoja Rendolfa, Breds Pits
Uz ekrāniem: 08.04.2022.

Reizēm no kino gribas nevis kaut ko sarežģītu un dziļas pārdomas raisošu, bet vienkārši smieklīgu, aizraujošu un maķenīt romantisku, vai ne? Tieši šādu klasisku un nekomplicētu kokteili uz paplātes sola pienest piedzīvojumu komēdija “The Lost City”, kurā Sandra Bulloka atveidos romantisku grāmatu autori, kuru aptracis bagātnieks ievelk nepatikšanās, liekot meklēt zudušu pilsētu, kuru autore bija aprakstījusi savā grāmatā. Bet bez bēdu – Bulloku steigs glābt viņas grāmatu vāku modelis Čaninga Teituma atveidojumā, lai pierādītu, ka nav tikai smukulītis vien. Vienīgais pārmetums, ko pagaidām var veltīt filmai, ir, ka tās nosaukums tika noīsināts no krietni divdomīgākā un piedauzīgākā “The Lost City of D” uz salīdzinoši neko neizsakošo “The Lost City”.

Žanri: komēdija, piedzīvojumu filma, romantika


54. Maestro

Režisors: Bredlijs Kūpers
Lomās: Bredlijs Kūpers, Kerija Maligana, Džeremijs Strongs
Uz ekrāniem: TJR

Pēc tam, kad Bredliju Kūperu ASV Kinoakadēmija nolēma apdalīt, nepiešķirot viņam labākā režisora nomināciju par viņa debijas filmu “A Star Is Born”, Kūpers atzinās, ka sākotnēji esot juties apkaunots par šo “pāridarījumu” – sajūta esot bijusi tāda, ka viņš tātad neesot līdz galam izdarījis savu darbu. Tas viss jau ir pagātnē, un ar savu nākamo filmu Bredlijam ir visas iespējas Kinoakadēmijai parādīt, ka vajadzēja tomēr patiešām ticēt viņa talantam, jo tā solās būt ne mazāk ambicioza kā viņa pirmā. “Maestro”, kas arī būs muzikālās noskaņās, stāstīs par leģendāro diriģentu un komponistu Leonardu Bernstainu un viņa 25 gadus ilgušo laulību ar viņa sievu Felišu (bet spoiler alert – Bernstains bija gejs). Galvenajā lomā – pats Bredlijs!

Žanri: biogrāfiska filma, drāma


55. Men

Režisors: Alekss Gārlands
Lomās: Džesija Baklija, Rorijs Kinērs, Pāpa Esiedu
Uz ekrāniem: TJR

Šogad ar jaunu pilnmetrāžas filmu uz ekrāniem atgriezīsies arī Alekss Gārlands (pēc “Annihilation” viņš izveidoja miniseriālu “Devs”), kurai ir dots SEO ļoti nedraudzīgais nosaukums “Men”. Filma stāstīs par kādu sievieti, kura pēc bijušā vīra nāves vienatnē dodas pārgājienā pa Anglijas lauku ārēm – kas tieši viņu tur sagaida, pagaidām nezinām, jo detaļas par filmu tiek turētas pamatīgā noslēpumā, bet par to, ka tas nebūs nekas labs, varam būt absolūti droši. Gārlanda faniem ir arī vēl kādas labas ziņas – jau ir zināms, ka viņa nākamā filma būs futūristisks trilleris “Civil War” tajā pašā “A24” studijā un galvenajā lomā šajā filmā redzēsim Kirstenu Danstu.

Žanri: drāma, šausmu filma


56. Monkey Man

Režisors: Devs Patels
Lomās: Devs Patels, Šarlto Koplijs, Sobita Dulipala, Sikandars Kers
Uz ekrāniem: TJR

Arvien augošajam sarakstam ar aktieriem, kas nolemj iemēģināt roku otrpus kamerai, varam pievienot vēl vienu mums labi zināmu vārdu – režijai nolēmis pievērsties arī Devs Patels. Viņš kā savu pilnmetrāžas debiju ir izvēlējies asa sižeta filmu “Monkey Man”, un izskatās, ka pieteikumam ir visas iespējas būt iespaidīgam (ja tā padomā, nav jau ko niekoties, vai ne?) – “Monkey Man” jau ir raksturota kā “Džons Viks Mumbajā”. Papildus režijas pienākumiem Patels pats ir uzņēmies arī galvenās lomas atveidošanu, kā arī piedalījās scenārija rakstīšanā, un to, kā viņam būs izdevies sažonglēt visus šos amatus, varēsim uzzināt, kad filma piedzīvos savu pirmizrādi “Netflix” plaformā.

Žanri: asa sižeta filma, trilleris


57. Moonfall

Režisors: Rolands Emerihs
Lomās: Halle Berija, Patriks Vilsons, Džons Bredlijs, Maikls Penja, Donalds Saderlends
Uz ekrāniem: 04.02.2022.

Kategorijā “izslēdz smadzenes un vienkārši skaties, skaļi smejoties” īstens lielmeistars ir Rolands Emerihs, un šogad viņš mūs priecēs ar savu kārtējo katastrofu vājprātu “Moonfall”. Tajā, kā jau liek noprast nosaukums, kritīs pats Mēness, bet tas, ko nosaukums nesaka priekšā, ir, ka laikam tajā visā vēl ir iejaukti arī kaut kādi citplanētiešu spēki vai kas tamlīdzīgs. Te nu vienkārši padusē jāpasit lielā tūta popkorna, jāiesēžas dziļāk krēslā un jāpasaka liels paldies augstākajiem kinospēkiem, kas viena gada laikā mūs būs aplaimojuši gan ar Maikla Beja, gan Rolanda Emeriha daiļradi.

Žanri: asa sižeta filma, piedzīvojumu filma, zinātniskā fantastika


58. Morbius

Režisors: Daniels Espinosa
Lomās: Džareds Leto, Mets Smits, Adrija Arhona, Džareds Heriss, Tairīss Gibsons, Maikls Kītons
Uz ekrāniem: 01.04.2022.

Miljons dolāru jautājums – kāds ir īstais iemesls tam, kādēļ “Morbius” pirmizrāde tika pārcelta no janvāra beigām uz 1. aprīli? Vai tas ir tāpēc, ka COVID-19 pandēmija nerimstas un būtu prātīgāk filmu izlaist pavasarī, kad tai varētu būt lielākas cerības uz panākumiem? Vai arī tas ir tāpēc, ka “Sony”, ieraugot “Spider-Man: No Way Home” sensacionālos panākumus nu uz karstām pēdām vēl steidz “Morbius” ielipināt cik vien daudz iespējams atsauču uz pārējo Spaiderversu? Reālas atbildes uz šiem jautājumiem, visticamāk, nesaņemsim nekad, bet “Morbius” visi tāpat iesim skatīties, nemaz neliedzieties – pievienojieties mums “Kino Kulta” seansā.

Žanri: komiksfilma, piedzīvojumu filma


59. My Policeman

Režisors: Maikls Grandadže
Lomās: Harijs Stailss, Emma Korina, Ruperts Everets
Uz ekrāniem: TJR

Ja nu kādam vēl bija šaubas, ka Harijs Stailss pilnīgi nopietni uztver savu aktiera karjeru, pēdējais laiks no tām tikt vaļā – šajā sarakstā vien, lūk, jūsu priekšā jau otrā filma ar viņa dalību, turklāt neviena no tām nav nekādas ākstības, bet nopietnas, grodas filmas ar pamatīgām ambīcijām. Par “Don’t Worry Darling” jau parunājām, un otra Stailsa filma būs “My Policeman” – kuras darbība interesantā kārtā arī norisinās pagājušā gadsimta 50. gados, taču Braitonā. Stailss atveidos policistu Tomu, kurš, neskatoties uz to, ka ir gejs un attiecībās ar kāda muzeja kuratoru Patriku, apprec skolotāju Marionu. Šādi noslēpumi, protams, ēd cilvēku dvēseli, un to, kā šī drāma attīstīsies, varēsim noskaidrot drīzumā.

Žanri: drāma


60. Napoleon

Režisors: Ridlijs Skots
Lomās: Vakīns Fīnikss, Vanesa Kērbija
Uz ekrāniem: TJR

Pasaulē vismazāk pārsteidzoša pavērsiena rezultātā sera Ridlija Skota filma, kura ilgu laiku bija zināma kā “Kitbag”, nu ir tikusi pie jauna nosaukuma – “Napoleon”. Līdz ar to arī no nosaukuma vien jau ir diezgan skaidrs, kādu stāstu Ridlijs ir nolēmis stāstīt kā nākamo – “Napoleon” būs Napoleona Bonaparta dzīvesstāsts, īpašu uzmanību pievēršot tieši viņa attiecībām ar Žozefīni. Sākotnēji kā Fīniksa ekrāna partnere bija paredzēta “The Last Duel” zvaigzne Džodija Komere, taču viņa citu darba saistību dēļ bija spiesta no dalības filmā atteikties, kā rezultātā pie lomas tika Vanesa Kērbija. Vērts gan atzīmēt, ka abas aktrises ir krietni jaunākas par Fīniksu, kurš atveidos Napoleonu, lai gan realitātē Žozefīne bija sešus gadus vecāka (!) par Bonapartu. Tāda nu ir tā Holivuda.

Žanri: biogrāfiska filma, drāma, vēsturiska drāma


61. Next Goal Wins

Režisors: Taika Vaititi
Lomās: Maikls Fasbenders, Elizabete Mosa, Kaimana, Oskars Kaitlijs, Reičela Hausa, Vils Ārnets
Uz ekrāniem: TJR

“Next Goal Wins” ir vēl viena gaidītāko filmu saraksta ilgdzīvotāja, un nu esam aizdzīvojušies tiktāl, ka šogad līdz ar to principā mums vajadzētu būt iespējai skatīties veselas divas Taikas Vaititi režisētas filmas (skat. tālāk sadaļā “Thor”). “Next Goal Wins”, kas ir balstīta uz burvīgas dokumentālās filmas par pasaules sliktāko futbola izlasi, nesen arī pārfilmēja filmas ainas, kurās bija redzams Ārmijs Hammers – viņa vietā nu ir ticis Vils Ārnets, turklāt nu šī pati loma, kas sākotnēji esot bijusi domāta kā neliels cameo, esot paplašināta tieši Ārnetam (par to, vai tas ir domāta kā īpaši bezkaunīga vidējā pirksta parādīšana Hammeram, vēsture klusē).

Žanri: drāma, komēdija, sporta filma


62. Nope

Nope

Režisors: Džordans Pīls
Lomās: Daniels Kalūja, Keke Palmere, Stīvens Jeuns, Bārbija Fereira
Uz ekrāniem: 22.07.2022.

Par Džordana Pīla jauno filmu “Nope” nezinām pilnīgi neko, tikai tik, cik redzams uz tās pirmā plakāta, kas līdz šim ir arī bijis vienīgais informācijas avots. Filma sagādāšot mums jaunus terorus, un tajā galvenajā lomā atkal Pīla filmā būs redzams nesen svaigi “oskarotais” Daniels Kalūja. Varam vien apbrīnot to, cik milzīgu skatītāju uzticību Pīls ir pamanījies iemantot tik īsā laikā – šī ir tikai viņa trešā filma vien kā režisoram, bet mums visiem jau pietiek ar faktu vien, ka tāda būs, lai jau izbrīvētu sev pirmizrādes dienu kino gājienam, nezinot ne nieka par to, kas mūs tur gaidīs.

Žanri: šausmu filma


63. The Northman

Režisors: Roberts Egerss
Lomās: Aleksandrs Skarsgārds, Nikola Kidmena, Anja Teilore-Džoja, Vilems Defo, Ītans Hoks, Klejs Bangs, Bjorka, Keita Dikija, Ralfs Ainesons
Uz ekrāniem: 22.04.2022.

Roberta Egersa jauno filmu “The Northman” gaidījām ar interesi jau tad, kad par to zinājām vien nosaukuma līmenī, bet pēc filmas pirmā treilera noskatīšanās interese izauga vēl vispārākā pakāpē. Ja jums likās, ka “The Lighthouse” nebija gana daudz dubļu un netīrības, tad “The Northman” situāciju stabili labos, klāt vēl piešaujot pamatīgu devu vardarbības, asiņu, Aleksandra Skarsgārda eight-pack un vēl visu ko citu. Starp citu, ja filmas stāsts par vikingu princi, kurš ir uzsācis atriebības misiju pēc tam, kad viņa tēvocis nogalina viņa tēvu, izklausās maķenīt pazīstams, jūs nekļūdāties – paralēles ar Viljama Šekspīra “Hamletu”, kas iedvesmu smēlās senā dāņu leģendā, ir speciālas un apzinātas.

Žanri: piedzīvojumu filma, drāma, vēsturiska drāma


64. Operation Fortune: Ruse de Guerre

Režisors: Gajs Ričijs
Lomās: Džeisons Stethems, Obrija Plaza, Džošs Hārtnets, Kerijs Elvss, Hjū Grānts, Edijs Mārsans
Uz ekrāniem: 18.03.2022.

Gajs Ričijs pēdējā laikā filmas ražo tādā tempā, ka, šķiet, tās pie skatītājiem ceļo pa taisno no konveijera kādā ražotnē. Bet mums tā īsti nav par ko sūdzēties, jo, ja nu ir kaut kas, ko Ričijs gadu gaitā ir pamatīgi izkopis, tad tā ir prasme tā kārtīgi izklaidēt. Acīmredzot pēc ilgāka pārtraukuma labi pavadījis laiku ar Džeisonu Stehemu, uzņemot filmu “Wrath of Man” (viņu iepriekšējā filma bija “Revolver” tālajā 2005. gadā), Ričijs ar aktieri uzreiz gribēja sastrādāties vēlreiz. Tā nu drīzumā mūs gadīs jauna asa sižeta komēdija ar visnotaļ komplicēto nosaukumu “Operation Fortune: Ruse de Guerre” (iepriekš zināma kā “Five Eyes” – kas tieši lika pāriet no viena nosaukuma uz otru, lai paliek kā interesanta mistērija).

Žanri: asa sižeta filma, komēdija, trilleris


65. The Pale Blue Eye

Režisors: Skots Kūpers
Lomās: Kristians Beils, Harijs Melings, Džiliana Andersone, Lūsija Bointone, Šarlote Geinsbūra, Tobijs Džonss, Timotijs Spols, Roberts Duvāls
Uz ekrāniem: TJR

Režisors Skots Kūpers savas karjeras laikā ir ceļojis pa dažnedažādiem žanriem, bet izskatās, ka pēdējā laikā viņu vairāk interesē šausmu filmu un trilleru nostūris (viņa iepriekšējā filma bija šausmu stāsts “The Antlers”, kas beigu beigās līdz Latvijas kinoteātru ekrāniem tā arī nenonāca). Viņa jaunā filma “The Pale Blue Eye” stāstīs par kādu detektīvu, kurš izmeklē dažādas slepkavības, un šim detektīvam ir palīgs kadets ar mums visiem labi zināmu vārdu – Edgars Alans Po. Viens vienojošs elements, kas sasien kopā vairākas Kūpera filmas, ir aktiera Kristiana Beila līdzdalība tajā – arī šeit galvenajā lomā redzēsim tieši viņu, bet gados jauno Po atveidos Harijs “Dūdijs Dērslijs” Melings.

Žanri: kriminālfilma, šausmu filma, trilleris


66. Persuasion

Persuasion

Režisore: Kerija Kraknela
Lomās: Dakota Džonsone, Henrijs Goldings, Kosmo Džārviss, Suki Voterhausa, Ričards E. Grānts
Uz ekrāniem: TJR

Cīņā starp divām Džeinas Ostinas romāna “Persuasion” ekranizācijām varēja būt tikai viens uzvarētājs, un nu tas ir zināms – divu projektu konkurencē pārākumu beigu beigās guva Kerijas Kraknelas veidotā versija ar Dakotu Džonsoni (runa, starp citu, nav tikai par iekļūšanu šajā sarakstā – otra versija, kurā galveno lomu bija paredzēts atveidot Sārai Snukai, esot vienkārši atcelta). Kā jau visi Ostinas romāni, arī “Persuasion” ir ticis ekranizēts jau vairākkārt, bet šim romānam, kas no Ostinas darbiem ir salīdznoši mazāk mīlēts, ir visas iespējas vēl tikt pie tās vienas un īstās ekranizācijas.

Žanri: drāma, romantika


67. Peter Pan & Wendy

Režisors: Deivids Lauerijs
Lomās: Aleksandrs Molonijs, Evera Andersone, Jara Šahidi, Džūda Lovs, Alans Tudiks, Mollija Pārkere
Uz ekrāniem: TJR

Izveidojis vienu no interesantākajām pagājušā gada filmām “The Green Knight”, režisors Deivids Lauerijs atkal ir gatavs karjerā griezties par 180 grādiem, taču šoreiz viņš aizgriezīsies pie kaut kā, ar ko viņam jau ir iepriekšēja pieredze, – runa ir par “Disney” filmas veidošanu. Lauerijs, kurš 2016. gadā izveidoja, daudzuprāt, nepelnīti nenovērtēto “Pete’s Dragon”, ir uzņēmies no jauna izstāstīt stāstu par Pīteru Penu filmā “Peter Pan & Wendy”. Visus, protams, interesē, kurš šoreiz tiks pie kapteiņa Āķa lomas – te iespēja izpausties būs nevienam citam kā Džūdam Lovam. Arī šī ir paredzēta kā “Disney+” straumēšanas platformas relīze.

Žanri: fantāzijas filma, ģimenes filma, piedzīvojumu filma


68. Pinocchio

Režisori: Giljermo del Toro, Marks Gustafsons
Lomās: Gregorijs Manns, Jūens Makgregors, Deivids Bredlijs, Rons Perlmans, Tilda Svintone, Kristofs Valcs, Keita Blānšeta, Tims Bleiks Nelsons, Finns Volfhards, Džons Turturo
Uz ekrāniem: TJR

Tikko svaigi noskatījāmies Giljermo del Toro jaunāko režijas darbu “Nightmare Alley”, bet 2022. gadam azotē ir vēl viena viņa filma – del Toro ilgi lolotā (kura del Toro filma gan tāda nav) “Pinocchio” versija. Šī leļļu animācijas filma, ko del Toro režisēja kopā ar Marku Gustafsonu, ir kaut kādā attīstības stadijā bijusi kopš 2008. gada, līdz nu beidzot tad ieraudzīs saules gaismu. Un saules gaisma droši vien ir kaut kas, ko del Toro Pinokio labprāt redzētu – šī, kā sola del Toro, būšot tumšāka versija par mums visiem labi zināmo stāstu. Precīzs filmas pirmizrādes datums vēl nav zināms, bet Giljermo sola, ka tā būšot pieejama “Netflix” platformā gada nogalē.

Žanri: animācijas filma, ģimenes filma, piedzīvojumu filma


69. Pinocchio

Režisors: Roberts Zemekiss
Lomās: Toms Henkss, Sintija Erivo, Lūks Evanss, Bendžamins Evans Einsvorts, Džozefs Gordons-Levits, Kīgans-Maikls Kīss, Lorēna Brako
Uz ekrāniem: TJR

Nē, te nav nekāda kļūda – 2022. gadā mūs tik tiešām gaida vairākas “Pinokio” versijas (lai visu padarītu vēl sarežģītāku, aprīlī gaidāma arī “Pinocchio: A True Story”, animācijas filma no Krievijas, bet par to šoreiz sīkāk gan ne). Par del Toro lolojumu tikko parunājām, bet vērts pieminēt arī Roberta Zemekisa “live action” rīmeiku “Disney” slavenajai animācijas filmai. Šī filma laika gaitā ir izgājusi cauri vairākiem režisoriem (iepriekš projektam bija piesaistīti tādi vārdi kā Sems Mendess un Pols Kings), bet beigu beigās izvēle krita par labu Zemekisam, kurš centīsies no pleciem nopurināt “The Witches” rīmeka neveiksmi. Arī šī filma paredzēta ekskluzīvi “Disney+” platformai – gaidām, gaidām.

Žanri: ģimenes filma, komēdija, piedzīvojumu filma


70. Poor Things

Režisors: Jorgs Lantims
Lomās: Emma Stouna, Vilems Defo, Ramijs Jusefs, Marks Rafalo, Kristofers Abots, Mārgareta Kvellija
Uz ekrāniem: TJR

“The Favourite” veidošanas laikā režisoram Jorgam Lantimam acīmredzot fantastiski saskanēja ar aktrisi Emmu Stounu, jo tieši viņai viņš ir piedāvājis dalību arī savā jaunajā filmā “Poor Things”. Tā būs Alasdēra Greja romāna ekranizācija, kas ir sava veida variācija par Frankenšteina tēmu – tā stāstīs par kādu sievieti, kurai pēc tam, kad viņa noslīcinās, lai tikai tiktu prom no sava vardarbīgā vīra, smadzenes tiek samainītas ar viņas nedzimušā bērna smadzenēm… Uzstādījums interesants, turklāt kino faniem labas ziņas būs arī tās, ka šīs filmas scenāriju ir sarakstījis Tonijs Maknamara, kurš ar Lantimu sadarbojās jau pie minētās “The Favourite” un daudziem būs labi zināms kā seriāla “The Great” autors (tā ka varam jau nojaust, aptuveni kāds stils mūs sagaida arī šeit).

Žanri: komēdija, zinātniskā fantastika


71. Prey

Režisors: Dens Trahtenbergs
Lomās: Ambera Midtandere, Deins Dilegro, Dakota Bīversa
Uz ekrāniem: TJR

Pēc tam, kad Šeina Bleka “The Predator” smagi noflopoja pilnīgi visos iespējamos veidos, nav nekāds brīnums, ka franšīzes turētāji steigšus domāja, kā atkal koriģēt kursu un atgūt fanu labvēlību. “Steigšus” pandēmijas laikā, protams, ir nosacīts jēdzins, bet ar Plēsoņas nākamo filmu, šķiet, tomēr tiks mēģināts kaut kas jauns. “Prey” pievērsīsies Plēsoņas izcelsmes stāstam, kas esot atrodams komanču cilts apdzīvotā teritorijā pirms 300 gadiem. Filmas režisors būs Dens Trahtenbergs, kurš savulaik patīkami pārsteidza ar interesantām idejām savā debijas filmā “10 Cloverfield Lane”, un interesanti, ka “Prey” tā arī būs tikai viņa otrā pilnmetrāžas filma karjerā.

Žanri: asa sižeta filma, šausmu filma, zinātniskā fantastika


72. Rebel Ridge

Režisors: Džeremijs Solnjē
Lomās: Ārons Pjērs, Dons Džonsons, Džeimss Badžs Dīls, Džeimss Kromvels, Annasofija Roba, Emorijs Koens
Uz ekrāniem: TJR

Negaidīti aizkavējies ir arī Džeremija Solnjē jaunais trilleris “Rebel Ridge”. Te pie vainas būs bijusi ne tikai pandēmija (bez kuras ietekmes, protams, arī neiztika), bet arī vēl negaidītākas izmaiņas aktieru sastāvā, kas notika pēc tam, kad filmēšana jau bija sākusies. Sākotnēji filmā galveno lomu bija paredzēts atveidot Džonam Bojegam, bet mēnesi pēc tam, kad filmēšana bija sākusies, Bojega projektu pameta it kā ģimenes iemeslu dēļ. Pēc tam gan sāka parādīties baumas, ka Bojega neesot bijis apmierināts ar scenāriju un citām lietām – viņš gan šīs baumas ir noliedzis. Kā nu tur bija īstenībā, zinās tikai visi iesaistītie, bet darbs pie filmas turpinās – Bojegas loma tika piešķirta aktierim Āronam Pjēram, kura talantu ļoti rekomendējam novērtēt Berija Dženkinsa veidotajā miniseriālā “The Underground Railroad”, kur Pjērs atveido Cēzaru.

Žanri: asa sižeta filma, trilleris


73. Salem’s Lot

Režisors: Gerijs Daubermans
Lomās: Lūiss Pulmans, Makenzija Lī, Bills Kamps, Spensers Trīts Klārks, Alfre Vudarda, Viljams Seidlers, Pilū Asbeks
Uz ekrāniem: 09.09.2022.

Pirms pāris gadiem viens no kino pasaules aktuālajiem bumiem bija Stīvena Kinga darbu ekranizācijas – griezies, kurā virzienā gribi, kāda noteikti gaidīja gan uz lielajiem, gan mazajiem ekrāniem. Pēdējā laikā šis entuziasms nedaudz, šķiet, ir pieplacis, bet tas nenozīmē, ka bez Kinga ekranizācijām iztiksim pilnībā – šogad uz ekrāniem paredzēts iznākt jaunai viņa slavenā romāna “Salem’s Lot” ekranizācijai. Šo romānu Kings intervijās vairākkārt ir nodēvējis par vienu no saviem mīļākajiem darbiem, tā ka režisoram un arī scenārija autoram Gerijam Daubermanam būs ko pacensties. Labās ziņas ir tādas, ka viņš nav pirmoreiz ar pīpi uz jumta – viņš bija viens no “It” pirmās daļas scenārija līdzautoriem un “It Chapter Two” scenārija autors.

Žanri: šausmu filma


74. Showing Up

Režisore: Kellija Raiharta
Lomās: Mišela Viljamsa, Honga Čau, Džads Hiršs, Andrē Bendžamins
Uz ekrāniem: TJR

Amerikāņu režisorei Kellijai Raihartai varbūt nav pasaulē plašākais pielūdzēju pulks, bet tas pulks, kas viņai ir, ir ārkārtīgi dedzīgs un tāpēc ziņas par viņas jauno filmu “Showing Up” uzņems ļoti jūsmīgi. Šajā filmā Raiharta jau atkal sadarbosies ar vienu no savām iemīļotākajām aktrisēm Mišelu Viljamsu – šī būs abu ceturtā kopīgā filma (pēc “Wendy and Lucy”, “Meek’s Cutoff” un “Certain Women”). “Showing Up” stāstīs par kādu mākslinieci, kura gatavojas izstādei, kas var mainīt viņas karjeru, un dzīves haoss ar ģimeni, draugiem, kolēģiem un citiem tās dalībniekiem galu galā kļūst par iedvesmu dižai mākslai.

Žanri: drāma, komēdija


75. The Son

Režisors: Florians Zellers
Lomās: Hjū Džekmens, Lora Derna, Vanesa Kērbija, Entonijs Hopkinss
Uz ekrāniem: TJR

Florians Zellers ar savu debijas režijas filmu “The Father” uz kino pasauli atstāja vairāk nekā spēcīgu iespaidu – filma saņēma vairākas “Oskara” balvas un iekaroja skatītāju sirdis (tostarp arī “Kino Kulta” – filma ieguva 4. vietu mūsu pagājušā gada filmu topā). Zellers ļoti prātīgi dzelzi kaļ, kamēr tā vēl ir karsta, un uzreiz ir ķēries pie vēl vienas savas lugas ekranizācijas – “The Son”. Lai gan nosaukums atgādina viņa pirmo darbu, šeit mūs gaidīs cits stāsts – filma būs par kādu vīrieti, kura dzīve ar jauno dzīvesbiedreni un viņu bērnu tiek ierauta haosā, kad uzrodas vīrieša bijusī sieva kopā ar viņu tīņu vecuma dēlu. Galvenajā lomā – Hjū Džekmens, kurš varbūt jau lolo klusas “Oskaru” cerībās? Tad jau redzēsim.

Žanri: drāma


76. Sonic the Hedgehog 2

Režisors: Džefs Faulers
Lomās: Bens Švarcs, Idriss Elba, Džeimss Mārsdens, Džims Kerijs
Uz ekrāniem: 01.04.2022.

2020. gadā iznākusī filma “Sonic the Hedgehog” (kas, iespējams, pretendē uz titulu “viena no visu laiku labākajām videospēļu ekranizācijām”, kas gan vairāk ir skumjš komentārs par situāciju žanrā, ne tik daudz slavas vārdi Sonikam) izrādījās negaidīts pārsteigums – pierādījusi, ka interneta bullying reizēm strādā, filma ar veiksmīgi redizainēto ezi Soniku ne tikai neizrādījās katastrofa, bet izpelnījās gana pieklājīgas atsauksmes un kļuva par vienu no pelnošākajām pandēmijas nomocītā 2020. gada filmām. Saprotams, ka līdz ar to mūs gaida arī stāsta turpinājums, kura galvenais trumpis, salīdzinot ar pirmo filmu, ir Idriss Elba, kurš aizlienējis savu balsi Sonika jaunajam pretiniekam “Knuckles”.

Žanri: animācijas filma, komēdija, piedzīvojumu filma


77. Spaceman

Režisors: Johans Renks
Lomās: Ādams Sandlers, Kerija Maligana, Pols Deino, Izabella Roselīni
Uz ekrāniem: TJR

Tad, kad mēs jau bijām pieraduši pie tā, ka apzīmējums “Ādama Sandlera “Netflix” filma” nozīmē tikai vienu vienīgu lietu, ko uzreiz visi savām gara acīm varam iedomāties, Sandlers nolēma situāciju patīkami sarežģīt ar “Uncut Gems”. Lai gan tipiskās Sandlera “Netflix” filmas nekur nepazudīs (neuztraucieties, “Murder Mystery 2” top, viss būs), Sandlers acīmredzot ik pa laikam tomēr ir nolēmis šo komēdiju jūru atšķaidīt ar kaut ko interesantāku. Tā nu mūs drīzumā gaida filma “Spaceman” – tā būs 2017. gadā iznākušā romāna “Spaceman of Bohemia” ekranizācija, un tajā Sandlers atveidos vīrieti, kurš izdara visu, lai varētu kļūt par Čehijas pirmo astronautu. Bet tā, protams, ir tikai stāsta viena daļa…

Žanri: drāma, zinātniskā fantastika


78. Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)

Režisori: Žoakims dos Santošs, Kemps Pauerss, Džastins K. Tompsons
Lomās: Oskars Aizeks, Šamiks Mūrs, Heilija Stainfelda, Džeiks Džonsons, Issa Reja
Uz ekrāniem: 07.10.2022.

Knapi esam paspējuši atgūties no vieniem Zirnekļcilvēka un multiversa piedzīvojumiem, kad jau jāsāk gatavoties nākamajiem. Grafiks saspringts, bet no mums par to nedzirdēsiet nekādas sūdzības, jo nākamajā filma šajā Spaidijsarakstā ir brīnišķīgās animācijas filmas “Spider-Man: Into the Spider-Verse” turpinājums “Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)”. Kā jau nosaukums saka priekšā, ar šo filmu ēverģēlības neaprobežosies, jo te tiks izstāstīta tikai daļa stāsta, kurā, kā jau bija solīts pirmās filmas pēctitru ainā, svarīgu lomu spēlēs Oskara Aizeka ierunātais Zirnekļcilvēks 2099. Animētais Spaidijs multiversā rotaļājās, vēl pirms tas bija stilīgi, tā ka gaidīsim, ar ko tad šis Spadijnostūris pārsteigs šoreiz.

Žanri: animācijas filma, ģimenes filma, komiksu filma, piedzīvojumu filma


79. Tetris

Režisors: Džons S. Bērds
Lomās: Tārons Edžertons, Ņikita Jefremovs, Rodžers Alams, Entonijs Boils, Tobijs Džonss
Uz ekrāniem: TJR

Daudzi savulaik skaļi zvaigāja, kad tika izziņota “tā “Facebook” filma”, kas galu galā izrādījās “The Social Network”, liekot smiekliem apklust. Būtu vērtīgi atcerēties šo mācību un nenorakstīt šķietami absurdo ideju “filma par tetri”, jo arī šīs mums visiem tik labi pazīstamās spēlītes ceļš aizkulisēs nebija gluži rozēm kaisīts. Filma ne tik daudz stāstīs par to, kā pareizi salikt klucīšus uz ekrāna (to gan arī droši vien mēs skatītos, ko tur liegties), bet gan ieskatīsies notikušajās juridiskajās cīņās par tiesībām uz spēli, kas risinājās pagājušā gadsimta 80. gados. Tas nozīmē, ka vismaz vienā ziņā “Tetris” varētu būt interesantāks par “The Social Network” – ja tur varējām lūkoties uz nebeidzamu jūru ar hudijiem, šeit mūs gaidīs Tārons Edžertons ar interesantām ūsām.

Žanri: drāma, vēsturiska drāma


80. Texas Chainsaw Massacre

Režisors: Deivids Blū Garsija
Lomās: Sara Jarkina, Elsija Fišere, Marks Bērnems, Džeikobs Latimors
Uz ekrāniem: 18.02.2022.

2022. gadā veiksmīgi sevi jau atdzīvināja viena šausmu kino franšīze (“Scream”), un pavisam drīz jaunas asinis (burtiskā un pārnestā nozīmē) sev centīsies iebliezt cita – “Texas Chainsaw Massacre”. Šī būs jau devītā franšīzes filma, bet tas ir vairāk nekā piedodami, ja vairākas no tās daļām jums būs vienkārši paslīdējušas garām (cik daudzi ir redzējuši iepriekšējo filmu, 2017. gadā iznākušo “Leatherface”?). Zināms ir tas, ka šī filma pievērsīs uzmanību gados vecākam “Leatherface”, aizņemoties paņēmienu, ko savukārt bija izmantojusi vēl cita šausmu franšīze – “Halloween”.

Žanri: šausmu filma


81. They Cloned Tyrone

Režisors: Džuels Teilors
Lomās: Džons Bojega, Džeimijs Fokss, Tejona Parisa
Uz ekrāniem: TJR

Visbiežāk, kad kāda filma vai seriāls pievēršas klonu tematikai, tad tas tiek darīts ar akmenscietām sejām, dramatiskām sekām un nāvīgu nopietnību. Tāpēc Džuela Teilora debijas filma šajā ainavā izskatās īpaši interesanti – “They Cloned Tyrone” būs komēdija par klonēšanu. Kādas tieši sižeta peripetijas mūs te sagaida, pagaidām vēl tiek turēts noslēpumā, bet filmas centrālais duets – Džons Bojega un Džeimijs Fokss – jau ir gana labs iemesls vien, lai filmai pieliktu vēl vienu papildu plusiņu. Gaidām kaut kad šogad “Netflix” platformā.

Žanri: komēdija, zinātniskā fantastika


82. Thirteen Lives

Režisors: Rons Hovards
Lomās: Vigo Mortensens, Kolins Farels, Džoels Edžertons
Uz ekrāniem: 18.11.2022.

Mūsdienu informācijas pārsātinātajā pasaulē ik dienu ir tik daudz jaunu ziņu, ka iepriekšējie notikumi ātri aizmirstas. Tāpēc, lai gan varētu likties, ka Taizemē notikušajai neticamajai glābšanas operācijai, kuras laikā no applūstošas alas tika izglābti 12 zēni un viņu futbola komandas treneris, visa pasaule ar aizturētu elpu sekoja līdzi pirms veselas mūžības, patiesībā tas notika tikai pirms četriem gadiem. Tas ir arī pietiekami ilgs laiks, lai Holivuda varētu paspēt salikt kopā savu lielā ekrāna versiju par notikušo, šoreiz režisora Rona Hovarda vadībā. Par to, vai filmā kādā brīdī kāds atainos arī Īlonu Masku, pagaidām nekas nav dzirdēts.

Žanri: drāma, trilleris


83. Thor: Love and Thunder

Režisors: Taika Vaititi
Lomās: Kriss Hemsvorts, Tesa Tompsone, Natālija Portmane, Kristians Beils, Kriss Prats, Džeimija Aleksandra, Poma Klementjeva, Deivs Bautista, Kārena Gilana, Šons Gans, Džefs Goldblūms, Vins Dīzels
Uz ekrāniem: 08.07.2022.

Ai, kā pēdējā laikā kaut kā ir pietrūcis pērkondieva Tora, ne? Šogad viņš būs atpakaļ ar pilnu jaudu savā ceturtajā solofilmā “Thor: Love and Thunder” (pat Dzelzs vīram bijam tikai trīs individuālās filmas), kur atkal šefību uzņēmies Taika Vaititi pēc “Thor: Ragnarok” lieliskajiem panākumiem. Šī filma sola vismaz tikpat daudz (ja ne vēl krietni vairāk) jestra haosa kā iepriekšējas Tora sologājiens – Tora pasaulē atgriežas Natālija Portmane, kura filmā kļūs par… Toru! “Marvel Cinematic Universe” valdzinājumam turklāt nav spējis turēties pretī arī Betmens – filmā redzēsim Kristianu Beilu ļaundara lomā. Savu lomu spēlēs arī Galaktikas sargi, kuru kompānijā Toru atstājām, kad pēdējoreiz viņu redzējām uz lielā ekrāna. Kā arī, protams, mūs priecēšot vesela čupa interesantu cameo, kurus visus te nespoilosim.

Žanri: fantāzijas filma, komiksu filma, piedzīvojumu filma


84. Three Thousand Years of Longing

Režisors: Džordžs Millers
Lomās: Idriss Elba, Tilda Svintone
Uz ekrāniem: 08.07.2022.

Kamēr Džordžs Millers aktīvi gatavojas tam, lai atgrieztos “Wasteland” ar “Mad Max” franšīzes turpinājumu/atvasinājumu “Furiosa” (kurā, kā zināms, redzēsim Anju Teilori-Džoju kā gados jaunāku Furiousu), viņam vēl jāpaspēj pabeigt sava “Trakajiem Makšiem” pa vidu iesāktā episkā romantiskā filma “Three Thousand Years of Longing”. Izskatās, ka šogad tad beidzot tā arī varētu nonākt līdz ekrāniem – kā jau ļoti daudz ko citu šajā sarakstā, arī šo filmu aizkavēja COVID-19 pandēmija. Bet, lai varētu uz ekrāna Džordža Millera filmā redzēt kopā strādājam Idrisu Elbu un Tildu Svintoni, varam arī nedaudz paciesties, vai ne?

Žanri: drāma, fantāzijas filma, romantika


85. Ticket to Paradise

Režisors: Ols Pārkers
Lomās: Džordžs Klūnijs, Džūlija Robertsa, Billija Lurda, Keitlina Dīvere, Lūkass Bravo
Uz ekrāniem: 09.09.2022.

“Netflix” straumēšanas platformai uzurpējot romantisko komēdiju žanru, kuras tur tiek ražotas biezā slānī, laika gaitā ir sākusi izzust īpašā romantisko komēdiju variācija – romantiskās komēdijas ar absolūtām superzvaigznēm to centrā. Šo netaisnību grasās labot gaidāmā filma “Ticket to Paradise”, kurā Džordžs Klūnijs un Džūlija Robertsa atveidos šķīrušos pāri, kuri metas uz vienu roku un dodas uz Bali, lai apturētu viņu meitu, kura grasās precēties – viņuprāt, viņa grasās pielaist to pašu kļūdu, ko pieļāva viņi pirms 25 gadiem. Vienīgais darvas piliens šajā medus mucā – tad jau vēl redzēsim, kā būs ar filmas iznākšanas datumu, jo filmas uzņemšanu pavisam nesen nācās apturēt uz vismaz trim mēnešiem (protams, ka kovida dēļ, kā gan cita).

Žanri: komēdija, romantika


86. Top Gun: Maverick

Režisors: Džozefs Kosinskis
Lomās: Toms Krūzs, Mailzs Tellers, Dženifera Konelija, Džons Hamms, Eds Hariss, Vals Kilmers
Uz ekrāniem: 27.05.2022.

“Top Gun: Maverick” šajā sarakstā ir uzkavējusies tik ilgi, ka jebkādi apraksti jau sen ir kļuvuši bezjēdzīgi. Tāpēc atliek vien vienkārši lūgties un zemoties, lai kino dievi beidzot, LŪDZU, ĻAUJ MUMS PASKATĪTIES, KĀ TOMS KRŪZS LIDINA ĻOTENES! Is it too much to ask? It sevišķi tagad, kad “Misson: Impossible 7” ir aizceļojusi uz 2023. gadu.

Žanri: asa sižeta filma, drāma


87. The Toxic Avenger

Režisors: Meikons Blērs
Lomās: Pīters Dinkledžs, Džeikobs Tremblejs, Teilūra Peidža, Kevins Beikons, Džūlija Deivisa, Elaidža Vuds
Uz ekrāniem: TJR

Nesakiet, ka “Kino Kults” nekad nepilda solījumus! Pie šī saraksta 20. vienības minējām, ka pie Meikona Blēra vēl atgriezīsimies, un, lūk, te nu viņš arī ir – kā filmas “The Toxic Avenger” režisors. Neļaujiet nosaukumam sevi mulsināt – šis nu pilnīgi noteikti nebūs jaunākais MCU Atriebēju komandas papildinājums, lai gan sava veida supervaroņu filma tā būs gan. “The Toxic Avenger”, kam vispār jau ir sava filmu franšīze, būs kā jauna versija par šo personāžu, kuru filmā atveidos Pīters Dinkledžs. Tā stāstīs par kādu vīru, kurš iekrīt toksisku atkritumu tvertnē un kļūst nevis par Džokeru, bet gan par mutantu, kuru sabiedrība sākotnēji atgrūž, bet pēcāk viņš kļūst par viņu glābēju. Gaidām daudz melna humora, kādu “Disney” filmās neredzēt kā savu degunu.

Žanri: komēdija, piedzīvojumu filma, šausmu filma


88. Triangle of Sadness

Režisors: Rūbens Estlunds
Lomās: Hariss Dikinsons, Čarlbija Dīna, Vudijs Harelsons, Zlatko Buričs
Uz ekrāniem: TJR

Viena no pandēmijas cietējām kinofilmu rindās ir izrādījusies arī Rūbena Estlunda jaunā filma “Triangle of Sadness”, kuras uzņemšanu nācās apturēt veselas divas reizes. Bet cerības uz šo satīru par bagāto un vareno pasauli liekam lielas – Estlunds sola kritizēt gan bagātnieku izšķērdību, gan modes pasauli. Filmas nosaukums, kā stāsta pats Estlunds, esot termins, ko izmanto plastiskie ķirurgi – tā esot procedūra, kurā ar botoksa palīdzību 15 minūšu laikā tiekot izlīdzināta tā krunciņa starp acīm.

Žanri: drāma, komēdija


89. Turning Red

Režisore: Domī Ši
Lomās: Rozālija Čanga, Sandra O, Eiva Morsa, Maitreji Ramakrišnana
Uz ekrāniem: 11.03.2022.

Tā kā “Disney+” debija pie mums tiek solīta vien vasarā, tas nozīmē, ka “Pixar” nākamajai filmai “Turning Red” būs vēl iespēja izbēgt to likteni, kas šīs animācijas studijas filmas pēdējā laikā piemeklējis valstīs, kurās jau ir pieejama “Disney” straumēšanas platforma – tās līdz kinoteātru ekrāniem tur nemaz nenonāk, pa taisno tiekot piedāvātas straumēšanai. Tas pats ASV un citur notiks arī ar “Turning Red” (interesanti, ka šis niķis “Disney” piemīt tikai attiecībā uz “Pixar” oriģinālfilmām), bet, tā kā filmas pirmizrāde gaidāma jau martā, tad pie mums lielo sarkano pandu varēsim izbaudīt visā tās krāšņumā uz lielajiem ekrāniem.

Žanri: animācijas filma, ģimenes filma, komēdija, piedzīvojumu filma


90. The Unbearable Weight of Massive Talent

Režisors: Toms Gormikans
Lomās: Nikolass Keidžs, Pedro Paskāls, Šārona Horgana, Tifānija Hadiša, Nīls Patriks Hariss
Uz ekrāniem: 22.04.2022.

Nikolass Keidžs ir transcendējis uz savu nākamo esības plakni, filmā “The Unbearable Weight of Massive Talent” atveidojot pašam sevi. Ko vēl vairāk te piebilst? Vēl tikai jāsagaida “Renfield”, kurā Keidžs atveidos Drakulu un kuras dēļ Keidžs tagad esot gots ar savu pieradināto vārnu, un tad jau šai pasaulei mierīgi var arī pienākt ilgi solītais gals – augstāku punktu mēs tā arī nesasniegsim.

Žanri: komēdija


91. Uncharted

Režisors: Rūbens Fleišers
Lomās: Toms Holands, Marks Volbergs, Antonio Banderass, Sofija Ali
Uz ekrāniem: 18.02.2022.

Tā vietā, lai mēģinātu te īsi un koncentrēti pārstāstīt “Uncharted” sarežģīto tapšanas vēsturi, labāk vienkārši draudzīgi paaicināsim jūs izlasīt īpaši šai sāgai veltīto rakstu, kurā izejam cauri visai režisoru, aktieru, scenāristu un kā tik vēl ne straumei, kas pēdējo 10 un pat vēl vairāk gadu laikā ir bijuši piesaistīti šim projektam. Beigu beigās kaut kā viss nostājās savās vietās gana stabili tiktāl, lai pie mums tad arī nonāktu filma, kuru skatīsimies jau pavisam drīz. Un, tā kā jau esam investējuši tik daudz laika un enerģijas, lai visām šīm amerikāņu kalniņu cienīgajām epopejām izsekotu līdzi, tad, protams, “Uncharted” skatīsimies visi kopā “Kino Kulta” seansā!

Žanri: asa sižeta filma, piedzīvojumu filma


92. Wendell and Wild

Režisors: Henrijs Seliks
Lomās: Kīgans-Maikls Kīss, Džordans Pīls
Uz ekrāniem: TJR

Šogad leļļu animācijas jomā priecēs ne tikai Giljermo del Toro ar iepriekšminēto “Pinocchio” – “Netflix” sagādās īstus svētkus šajā jomā, piedāvājot arī leļļu animācijas meistara Henrija Selika (“The Nightmare Before Christmas”, “Coraline”) jauno filmu “Wendell and Wild”. Filma stāstīs par diviem shēmojošiem dēmonu brāļim, kuri stāsies pretī savam galvenajam ienaidniekam – dēmonu iznīcinātājai, mūķenei Hellijai un viņas diviem palīgiem, gotiem tīneidžeriem Ketai un Raulam. Vēl papildu interesi filma piesaista ar to, ka tajā atkalsatiksies komiķu duets Kīgans-Maikls Kīss un Džordans Pīls – tā kā pēdējā laikā abi aizņemti katrs ar savām lietām, katra iespēja sastrādāties jāizmanto.

Žanri: animācijas filma, fantāzijas filma, ģimenes filma, komēdija


93. The Whale

Režisors: Darens Aronofskis
Lomās: Brendans Freizers, Seidija Sinka, Honga Čau, Samanta Mortone, Tajs Simpkinss
Uz ekrāniem: TJR

Vai 2022. gads beidzot varētu būt Brendana Freizera renesanses gads? Šis aktieris, kurš noteikti bija neatņemama bērnības vai jaunības sastāvdaļa daudziem no mums, ilgāku laiku bija pazudis no lielajiem ekrāniem un izgāja cauri patiešām smagām lietām savā personīgajā dzīvē (ja neesat lasījuši, ļoti iesakām šo GQ interviju ar viņu). Tāpēc prieks par to, ka pēdējā laikā viņš sāk aktīvāk atgriezties pie darbiem, turklāt ļoti interesantiem darbiem, ir ļoti liels. Kā viens no uzmanību piesaistošākajiem pieturas punktiem viņa nākotnes plānos nešaubīgi ir Darena Aronofska jaunā filma “The Whale”, kurā Freizers atveidos galveno lomu – kādu vīrieti, kurš cieš no ārkārtīgi liela liekā svara un kurš cenšas nodibināt attiecības ar savu tīņu vecuma meitu.

Žanri: drāma


94. When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

Režisors: Džesijs Aizenbergs
Lomās: Džuliana Mūra, Finns Vulfhards, Ališa Boja, Džejs O. Sanderss
Uz ekrāniem: TJR

Kā jau katru gadu, interesantas filmas, par kurām vēl gada gaitā parunāsim, savu pirmizrādi piedzīvo Sandēnsas kino festivālā. Tā, piemēram, tur šogad vieta atradās aktiera un nu jau arī režisora Džesija Aizenberga debijas filmai “When You Finish Saving the World”. Šajā filmā Aizenbergs turklāt sēž uz ne viena vien krēsla – viņš tātad ir ne tikai filmas režisors, bet arī tās scenārija autors, turklāt filma ir balstīta uz paša Aizenberga sarakstītas audiolugas, paplašinot tās stāstu un izstāstot to no citām perspektīvām. Aizenberga debija piedzīvoja gana labas atsauksmes, tā ka gaidīsim iespēju to novērtēt arī mums.

Žanri: drāma, komēdija


95. Where the Crawdads Sing

Režisore: Olīvija Ņūmane
Lomās: Deizija Edgara-Džonsa, Teilors Džons Smits, Hariss Dikinsons, Deivids Stretērns, Garets Dilahants
Uz ekrāniem: 22.07.2022.

2022. gads nebūs nekāds izņēmums vēl vienā ziņā – arī šogad mūs gaida lasītāju traki iemīļotu grāmatu ekranizācijas. Viena no grāmatām, kas pirms dažiem gadiem piederēja kategorijai “redzama pilnīgi visur”, bija Dēlijas Ouensas “Where the Crawdads Sing” (izdota arī latviski kā “Kur vēži dzied”), kas vienā daļā stāsta par kādu jaunu meiteni, kura bērnību vientuļi pavada, dzīvodama kādā Ziemeļkarolīnas purvā, bet otrā seko līdzi vietējās slavenības slepkavības izmeklēšanai. Vienā no galvenajām lomām būs redzama Deizija Edgara-Džonsa, kura par sevi lika runāt teju visai pasaulei pēc kādas citas grāmatas ekranizācijas – miniseriāla “Normal People”, kas savukārt bija balstīts uz Sallijas Rūnijas grāmatas ar tādu pašu nosaukumu.

Žanri: drāma


96. White Noise

Režisors: Noa Baumbahs
Lomās: Ādams Draivers, Grēta Gerviga, Rafija Kesidija, Andrē Bendžamins, Alesandro Nivola, Džodija Tērnere-Smita, Dons Čīdls
Uz ekrāniem: TJR

Režisori Noa Baumbahs un Grēta Gerviga ir pāris ne tikai dzīvē, bet sadarbojas arī profesionālajā jomā. Pirms abi ķeras pie “Bārbijas” scenārija rakstīšanas (ko Gerviga arī režisēs), Baumbahs vispirms mums piedāvās savu versiju par Dona Delillo pasaulslaveno romānu “White Noise”, kas iznāca nu jau tālajā 1985. gadā, bet tematiski ir aktuāls joprojām. Scenāriju savai filmai Baumbahs gan raksta lepnā vientulībā, bet Gervigai ir atvēlējis vienu no galvenajām lomām – viņa uz ekrāna būs redzama tandēmā ar Ādamu Draiveru, kurš ar Baumahu lieliski sastrādājies jau ir iepriekš ne vienu reizi vien.

Žanri: drāma


97. Windfall

Režisors: Čārlijs Makdauels
Lomās: Džesijs Plemonss, Lilija Kolinsa, Džeisons Sīgels
Uz ekrāniem: TJR

Ja iepriekš to vēl nezinājāt, kategorijai “slavenību atvases, kuras pievēršas režijai” varam pieskaitīt arī Malkolma Makdauela dēlu Čārliju Makdauelu. Viņš regulāri sadarbojas ar scenāristu Džastinu Leideru, un šim tandēmam pievienojās Džeisons Sīgels un Endrjū Kevins Volkers (!), lai kopīgiem spēkiem izveidotu “Windfall”. Nekas ļoti daudz par sižetu pagaidām gan nav zināms – filma stāstīšot par jaunu pāri, kuri ierodas savā vasrnīcā brīdī, kad tā tiek aplaupīta. Galveno sieviešu lomu Čārlijs iešķiebis savai jaunajai sieviņai Lilijai Kolinsai, savukārt galvenajā vīriešu lomā redzēsim šobrīd superaktuālo un arī supertalantīgo Džesiju Plemonsu.

Žanri: drāma, trilleris


98. The Woman King

Režisore: Džīna Prinsa-Baitvuda
Lomās: Viola Deivisa, Tuso Mbedu, Lašana Linča, Džons Bojega
Uz ekrāniem: 16.09.2022.

Ja pēc “Black Panther” noskatīšanās jūs bijāt starp tiem, kas uzreiz nodomāja, ka labprāt noskatītos filmu, kas būtu veltīta “Dora Milaje” kareivēm, tad, iespējams, šo caurumu dzīvē palīdzēs aizpildīt gaidāmā Džīnas Prinsas-Baitvudas (“The Old Guard”) filma “The Woman King”. Tā stāstīs par Dahomijas valstības sieviešu militāro vienību, kuru vadīja Naniska (Dahomijas amazones, starp citu, tik tiešām eksistēja). Galvenajā lomā redzēsim vienmēr fantastisko Violu Deivisu, bet viņas armijas jauno dalībnieci atveidos talantīgā aktrise Tuso Mbedu – jau atkārtoti šajā rakstā nākas piesaukt Berija Dženkinsa “The Underground Railrod”, jo šajā miniseriālā Mbedu vienkārši neatkārtojamā veidā atveido galveno lomu.

Žanri: drāma, vēsturiska drāma


99. Women Talking

Režisore: Sāra Pollija
Lomās: Frānsisa Makdormanda, Bens Višovs, Rūnija Mara, Klēra Foja, Džesija Baklija
Uz ekrāniem: TJR

2022. gadā savus fanus iepriecinās arī režisore Sāra Pollija, kura pēdējā laikā bija vairāk pievērsusies dokumentālajām filmām – viņas pēdējā mākslas filma bija 2011. gadā iznākusī “Take This Waltz”. Savai jaunajai filmai Pollija ir uzņēmusies ambiciozu, bet ļoti fascinējošu projektu – filma “Women Talking”, kas ir balstīta uz tāda paša nosaukuma romāna, stāstīs par astoņām menonītu grupas sievietēm, kuras slepeni tiekas, lai apspriestu to, kā iepriekšējo divu gadu laikā viņas un vēl simtiem citu sieviešu viņu kolonijā naktīs izvaro dēmoni, kas ir ieradušies, lai viņas sodītu par viņu grēkiem. Romāna stāsts ir balstīts uz reāliem notikumiem, kurus ziņkārīgākie var izzināt jau tagad, bet, visticamāk, uzminēt var daudzi jau no apraksta vien.

Žanri: drāma


100. The Wonder

The Wonder

Režisors: Sebastians Lelio
Lomās: Florence Pjū, Kierans Haindss, Nīva Algāra, Tobijs Džonss, Toms Bērks
Uz ekrāniem: TJR

Filmā “The Wonder” (nejaukt ar pirms dažiem gadiem iznākušo “Wonder” ar Džeikobu Trembleju) kopīgiem mērķiem apvienosies vairāki interesanti talanti. Pirmkārt, tā ir čīliešu režisora Sebastiana Lelio (“Gloria”, “A Fantastic Woman”) jaunā filma. Otrkārt, tajā galveno lomu atveidos viena no šībrīža aktuālākajām, interesantākajām un talantīgākajām aktrisēm Florence Pjū. Un treškārt, filma ir Emmas Donogjū romāna ar tādu pašu nosaukumu ekranizācija, un Donogjū kino skatītājiem vislabāk būs pazīstama kā grāmatas “Room” autore – šī grāmata tika ekranizēta 2015. gadā un sagādāja Brī Larsonei “Oskaru”. Kādus labumus Donogjū veidotais stāsts sagādās Florencei Pjū? To uzzināsim jau šogad.

Žanri: drāma, trilleris


101. X

Režisors: Tajs Vests
Lomās: Mija Gota, Kid Cudi, Dženna Ortega, Britānija Snova
Uz ekrāniem: TJR

Bērni, nefilmējiet porņukus svešos īpašumos!

Žanri: šausmu filma