Kino Kulta seansi

Kinoblogeri un Cēsu alus aicina uz “Maģiskajām būtnēm”!

08.11.2016

Šī gada 16. novembrī 18:30 k/t “Kino Citadele” notiks īpašais pirmizrādes seanss filmai “Fantastiskās būtnes – un kur tās meklēt”, ļaujot visiem Harija Potera pasaules faniem atkal atgriezties maģiskajās nedienās!

Biļetes jau pieejamas: http://ej.uz/beasts

Kad iznāca pēdējā, septītā, grāmata “Harija Potera” piedzīvojumu sērijā, Harija faniem nācās liet gaužas asaras, jo Dž. K. Roulingas paredzētais ceļš savam varonim tobrīd bija beidzies. Asaru plūdi ilgi gan neturpinājās – līdz brīdim, kad fani atcerējās, ka filmas gan vēl nav visas uzņemtas un ka prieki vēl vismaz kādam laiciņam ir nodrošināti. Pēc tam, kad pirmizrādi piedzīvoja astotā HP filma, atkal gan varēja sākties skumjas un vaimanas, jo tobrīd turpmākie plāni šai franšīzei visdažādākajās tās formās vēl bija neskaidri. Taču arī šoreiz pārāk ilgi ciest un pārtikt tikai no “fan fiction” labumiem Potergalvām nenācās – šogad uz teātra skatuves pirmizrādi piedzīvoja luga “Harry Potter and the Cursed Child” (dažiem gan asaras bira arī par šo, bet citu iemeslu dēļ, turklāt tas vispār ir stāsts citai reizei), bet kinomīļus priecēs Potera pasaules paplašinājums – burvja-zoologa Ņūta Skamandera piedzīvojumi ar fantastiskām būtnēm 20. gadu Ņujorkā:

Jauni piedzīvojumi Dž. K. Roulingas radītajā burvju pasaulē ir klāt! Tie tevi aizvedīs uz 70 gadu senu Ameriku, pirms Harijs Poters Anglijā iepazina burvju pasauli. Jauns burvis Ņūts Skamanders ieradies Ņujorkā pēc pasaules apceļošanas, lai apkopotu un iepazītu pasaules neparastākās būtnes. Tur viņš sastop Jēkabu, vientiesi, kurš atver Ņūta čemodānu un izlaiž brīvībā visus viņa savāktās fantastiskās būtnes. Lai glābtu Ņujorku no haosa, Ņūts ir spiests meklēt un atrast visas pazudušās būtnes…

Vadības grožus Potera kino pasaulē vēl joprojām tur Deivids Jeitss (Harija Potera piektās, sestās, septītās un astotās filmas režisors), bet šoreiz viņa spēļu laukums ir pilnīgi cits. Skamanders un viņa domubiedri plosīsies pa džeza laikmeta Ņujorku, kas, protams, nozīmē jaunus ekstravagantus un vizuālus priekus, turklāt Potera pasaules cienītājiem tiks pavērtas durvis uz citādu maģisko valstību – no viesmīlīgās Lielbritānijas šoreiz pārceļamies uz ASV, kurā valda pavisam citi maģiskās pasaules termini (mūs, nabadziņus, kuri Cūkkārpas vēstuli tā arī nesagaidīja, amerikāņu burvji par “vientiešiem” nedēvēs – nāksies pierast pie jauna apzīmējuma) un arī kārtība.

Tāpēc Kinoblogeri un Cēsu alus aicina izzināt jauno, bet tikpat maģisko un burvīgo pasauli kopā, tiekoties seansā šī gada 16. novembrī 18:30 k/t “Kino Citadele” SCAPE auditorijā! Neaizmirstam paķert līdzi savus zižļus, apmetņus, Cūkkārpas šalles un pārējo atribūtiku (slotaskātus, pūces un lolotos baziliskus gan labāk šoreiz atstājam mājās)!

Pirmās atsauksmes no ārvalstu skatītājiem: