Treileri

No “The Woods” par… “Blēras raganu”!

Šogad jau piedzīvojām "12 Cloverfield Lane" pārsteidzošo anonsu, bet te noticis kas vērienīgaks - žanra entuziastu vidū gaidītā Adama Vingarda ("You're Next", "The Guest") šausmu filma "The Woods", kurai pat bija iznācis plakāts un treileris, pēkšņi izrādījās... pilntiesīgs "Blēras raganas" sāgas turpinājums!

05.09.2016

Pēdējā laikā aizvien populārāki kļūst t.s. surprise announcements – vadošie pasaules mūziķi nāk klajā ar jauniem albumiem to iznākšanas dienā, un arī filmu veidotāji cenšas neatpalikt, pārsteidzot mūs ar (ilgi gaidītām) filmām, kuru uzņemšana tika turēta stingrā slepenībā! Šogad jau piedzīvojām “12 Cloverfield Lane” (mūsu recenzijas) pārsteidzošo anonsu, bet te noticis kas vērienīgaks – žanra entuziastu vidū gaidītā Adama Vingarda (“You’re Next”, “The Guest”) šausmu filma “The Woods”, kurai pat bija iznācis plakāts un treileris, pēkšņi izrādījās… pilntiesīgs “Blēras raganas” sāgas turpinājums! Opā!

Blair Witch, Blēras ragana

Tieši tā – nevis rīmeiks vai re-imagining, bet gan pilntiesīgs pirmo divu filmu notikumu turpinājums, kurš gan, protams, būs tie paši vēži tajās pašās kulītēs – kādreiz found-footage žanra pionieris, nu “Blair Witch” būs tikai un vienīgi kārtējā žanra filma, un tikai autoru meistarība noteiks, vai tā dos žanram svaigu elpu, vai arī iedzīs pēdējo naglu tā zārkā (būsim godīgi, no found footage esam jau krietni noguruši). Autora iepriekšējā kino-bagāža gan liek cerēt uz pirmo – tāpat kā ap filmu uzburtā slepenības kampaņa:

Vairāki universitātes studenti dodas uz Melnā kalna mežu, Merilendā, lai noskaidrotu mistēriju, kas ir apvijusi Džeimsa māsas pazušanu pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tiek uzskatīts, ka pazušana ir saistīta ar leģendāro Blēras raganu. Iesākumā studenti ir cerību pilni, kad vairāki vietējie piedāvā savu palīdzību parādīt labāko ceļu caur tumšajam un biezokņu pilnajam mežam. Tomēr brīdī, kad iestājas tumsa, viss mainās. Neaprakstāms un draudošs rēgs liek tiem saprast, ka dzirdētās leģendas ir patiesākas un vēl traģiskākas kā viņi varēja iedomāties. Šī pastaiga var kļūt par pēdējo viņu mūžā!

Visu patiesību par Blēras raganu un found footage žanra nākotni uzzināsim jau pavisam drīz – “Blēras ragana” Latvijas kinoteātros jau no 23. septembra, kas arī būs oficiālais meža pastaigu sezonas noslēgums!