TV

2017. gada gaidītākie seriāli

Ilgi gaidītas atgriešanās, ambiciozas idejas, Holivudas aktieri, miniseriāli un antoloģijseriāli, supervaroņu bums - tā ir tikai neliela daļa no atslēgvārdiem, ar kādiem varētu aprakstīt visus TV seriālus, kuri iznāks 2017. gada laikā. Un, tā kā seriālu šogad būs ļoti, ļoti daudz, vajadzētu apkopot vismaz nozīmīgākos no tiem.

02.01.2017

Ilgi gaidītas atgriešanās, ambiciozas idejas, Holivudas aktieri, miniseriāli un antoloģijas tipa seriāli, supervaroņu bums – tā ir tikai neliela daļa no atslēgvārdiem, ar kādiem varētu aprakstīt visus TV seriālus, kuri iznāks 2017. gada laikā. Un, tā kā seriālu šogad būs ļoti, ļoti daudz, vajadzētu apkopot vismaz nozīmīgākos no tiem. Tālāk sekos saraksts ar 28 seriāliem, kurus nākamā gada laikā būs ļoti grūti izlaist no sava redzesloka. Ņemot vērā aizvadītā gada notikumus, ir labi apzināties, ka vismaz seriālu ziņā nākamais gads būs lielisks.

Sherlock
(4. sezona, sākums 1. janvārī)

Seriāls, kuram ir vispacietīgākie fani pasaulē (jo īpaši pēc “The Abominable Bride”), jau atkal ir atgriezies uz TV ekrāniem. Nav gan skaidrs, vai seriālam sekos arī turpinājums (un kad, ja tāds būs), tādēļ jaunās sērijas jābauda tā kārtīgi. Turklāt izrādās, ka slavenais Doila īsais stāsts “The Final Problem” pa īstam tiks ekranizēts tikai šīs sezonas beigās, kas nozīmē to, ka otrās sezonas nobeigums varētu izrādīties tāds sīkums vien. Lai arī kas nenotiktu, ir labi apzināties, ka vismaz divās no trim sērijām redzēsim neatkārtojamo Kamberbača un Frīmena duetu risinām jau ierastās, bet ellīgi sarežģītās mūsdienu mīklas.

Taboo
(Miniseriāls, sākums 7. janvārī)

Izskatās, ka Toms Hārdijs turpinās pārsteigt arī 2017. gadā, jo kopā ar savu tēvu Čipsu Hārdiju un savu britu televīzijas sadarbības partneri Stīvenu Naitu ir sagatavojis pavisam oriģinālu miniseriālu. Tajā Hārdijs pats attēlos galveno lomu – atriebības kāru vīru, kurš 19. gadsimta sākumā atgriežas dzimtajā Anglijā, lai būvētu savu kuģniecības impēriju. Vēl ir vērts pieminēt, ka pirmās četras sērijas režisēs Kristofers Neiholms, kurš iepriekš ir strādājis pie “The Killing” dāņu versijas. Tātad seriāls noteikti būs īsta bauda gan britu, gan dāņu, gan arī vēsturisko seriālu cienītājiem, kamēr Toma Hārdija faniem šīs būs īstākās dzīres.

Homeland
(6. sezona, sākums 15. janvārī)

Pirmo reizi sešu sezonu laikā “Homeland” uz TV ekrāniem atgriezīsies nedaudz vēlāk, nevis ierastajā rudens periodā. Un tas nemaz nav jāuztver slikti, jo ilgāks tapšanas process varētu nozīmēt augstāku kvalitāti, lai gan pretējs rezultāts arī nav pilnībā izslēgts. Lai arī cik laba vai slikta nebūtu jaunā sezona, tā tik un tā centīsies apskatīt šobrīd globāli aktuālus tematus, kā drošība un terorisms. Kā nekā pirms gada piektā sezona zināmā mērā pārsteidza, apskatot Eiropas bēgļu krīzi, kas tolaik bija viens no karstākajiem tematiem. Arī jaunajā sezonā seriāla aktualitāte nekur neizpaliks, šoreiz gan pārejot atpakaļ uz ASV un vairāk apskatot tajā esošās musulmaņu komūnas, kā arī prezidenta ievēlēšanas periodu.

Riverdale
(Jauns seriāls, sākums 26. janvārī)

Par kanāla “The CW” seriāliem var sacīt visu ko, tomēr jāatceras, ka mērķauditorija tiem tomēr ir jaunieši. Arī jaunākais kanāla veikums – “Riverdale” – visticamāk, ne ar ko neatšķirsies, lai gan šis ir tas gadījums, kad seriāla premisa spēj atsvērt pat stingrākos skatīšanās ieradumus. Proti, šī pārsteidzošā kārtā ir pirmā reize 75 gadu laikā, kad uz TV tiek ekranizēti labi zināmie Ārčija komiksu varoņi. Protams, šo komiksu popularitāte ir attiecināma uz “tikai Amerikā”, tādēļ īsumā – stāsts ir par nelielu pilsētiņu Riverdeilu. Tās iedzīvotāji bieži vien tiek ierauti nepatikšanās, kuras parasti izraisa neveiklais, toties labsirdīgais pusaudzis Ārčijs. Mierīgā pilsētiņas ikdiena tiek izjaukta brīdī, kad tiek atrasts kādas pusaudzes līķis. Uzreiz kļūst skaidrs, ka šis notikums uz visiem laikiem izmainīs Riverdeilas ļautiņu dzīves, pamazām atklājot katru vistumšāko un rūpīgi glabāto noslēpumu…

Izklausās gaužām pazīstami, vai ne? Tik tiešām – arī seriāla veidotāji nekautrējas atzīt, ka šis seriāls būs Ārčija un Tvinpīksas sajaukums. Jāatzīst, ka pirmajai īstajai Ārčija komiksu TV ekranizācijai šī šķiet, maigi izsakoties, neparasta izvēle. Un, pat ja seriāls izrādīsies ne tik labs, kā izklausās, nav arī iemesla, lai vismaz nepamēģinātu pirmo sēriju, kad tā būs iznākusi.

Powerless

Powerless
(Jauns seriāls, sākums 2. februārī)

Ja skatoties “Man of Steel” vai “Batman v Superman” kaut reizi esat iedomājušies “Bet kā tad ar parastajiem iedzīvotājiem?”, šis komēdijseriāls jūs varētu ieinteresēt. “Powerless” darbosies DC komiksfilmu pasaulē (līdzīgi kā “Agents of S.H.I.E.L.D.” ir “Marvel” pasaules sastāvdaļa) un stāstīs par kādu visai neveiksmīgu apdrošināšanas kompāniju – “Wayne Security” (paša Brūsa Veina “cameo” gan labāk negaidīt). Kopumā projekts izklausās pat ļoti interesants, un atsauksmes par pilotsēriju ir samērā labas. Diemžēl nedaudz mulsina šova veidotāja Bena Kvīna pēkšņā aiziešana no projekta. Kaut gan, ņemot vērā, ka katra sērija ir tikai aptuveni 20 minūtes gara, arī sliktākajā gadījumā īpaši daudz laika nebūs zaudēts. Lai vai kā – šajā neskaitāmo supervaroņu laikmetā sāk aptrūkties tieši humora un satīras, tādēļ atliek vien cerēt, ka seriāla veidotāji nesalaidīs dēlī tik labu ideju.

Legion
(Jauns seriāls, sākums 8. februārī)

Nedaudz vairāk kā pirms gada komiksfilmu cienītājus sagaidīja ļoti patīkamas un pārsteidzošas ziņas – “Marvel” un “Fox” turpmākās sadarbības rezultātā X-cilvēki nonāks arī uz mazajiem ekrāniem. Kā pirmie divi no sadarbības projekta izrietošie seriāli tika izziņoti “Hellfire” un “Legion”. Pirmais no tiem dīvainā kārtā aizgāja pa burbuli, kaut gan jāatzīst – labi, ka tā, jo tas tomēr būtu bijis “Fox” seriāls. Vēl dīvainākā kārtā, neskatoties uz “Fox” apakškanāla un HBO lielākā konkurenta FX bēdīgi slaveno pieredzi ar komiksu seriāliem, “Legion” izstrādes process ir izrāvies mērkaķa ātrumā. Nemaz nerunājot par to, ka seriāla autors ir tas pats, kurš veidoja “Fargo” – Noass Houlijs! Tādēļ ir zināma iespējamība, ka šis seriāls par mutantu-šizofrēniķi (un Čārlza Ksavjēra dēlu) varētu izrādīties pat vēl labāks par “Marvel” un “Netflix” kopražojumiem. Katrā ziņā jācer, ka “Legion” vismaz spēs atvērt durvis jaunām mazāk zināmu X-cilvēku ekrāna versijām.

Big Little Lies
(Miniseriāls, sākums 19. februārī)

Kanāls HBO 2017. gadā bliezīs no visām frontēm, tostarp arī ar miniseriālu “Big Little Lies”, kurš piedāvā pārsteidzoši daudz. Pirmkārt, seriāls centīsies ekranizēt romānu ar tādu pašu nosaukumu, kas nozīmē, ka ar humora palīdzību tiks apskatīta vardarbība ģimenē, par ko reālajā dzīvē parasti mēdz klusēt. Otrkārt, seriālu režisēs Žans Marks Valē (“Dallas Buyers Club”), bet galvenajās lomās redzēsim daudzus labi pazīstamus Holivudas aktierus, tostarp Nikolu Kidmenu, Rīzu Viterspūnu, Aleksandru Skārsgārdu, Šeilīnu Vudliju, Lauru Dernu un citus.

Iron Fist
(Jauns seriāls, sākums 17. martā)

Pirms “Marvel” un “Netflix” sadarbības lielā noslēguma miniseriālā “Defenders” atlicis iepazīt vēl tikai vienu personāžu – Deniju Rendu jeb Dzelzs dūri. Viss, kas pagaidām jāzina, nepadarot skatīšanos garlaicīgu, ir tas, ka Denijs ir cīņas mākslas meistars, kurš, kā jau viņa iesauka to pasaka priekšā, spēj izmantot či enerģiju, lai savas dūres padarītu tēraudcietas. Kā arī – komiksu lappusēs Denijs kopā ar Lūku Keidžu ir veidojis sava veidu biznesu, kurā par nelielu samaksu abi ir gatavi palīdzēt ikvienam grūtībās nonākušajam. Diez vai seriālā šī sadarbība ir gaidāma tuvākajā laikā, bet nekad nesaki “nekad”!

Tikmēr ir daudz argumentu, kas liecina, ka šis varētu būt līdz šim labākais “Marvel”-“Netflix” seriāls vai vismaz viens no labākajiem. Galvenokārt to var teikt tāpēc, ka pie vadības pults ir Skots Baks, kurš reiz ir strādājis pie tādiem seriāliem kā “Dexter” (sākumā, kad tas vēl bija labs), “Rome” un “Six Feet Under”. Tāpat ir arī vērts pieminēt Dzelzs dūres komiksus, kuru skaita ziņā ir salīdzinoši nedaudz, toties stāsti tajos ir tik labi, ka to ekranizācija nevar neizdoties. Un, runājot par galvenā aktiera izvēli, satraukties par Fina Džounsa izvēli nevajadzētu. Kā nekā līdz šim “Marvel” eksperti nevienu vien reizi ir pierādījuši, ka viņi labi apzinās, ko dara, jo īpaši tad, ja runa ir par supervaroņu lomu atveidotājiem. Bet nekad nesaki “nekad”!

The Leftovers

The Leftovers
(3. sezona, visticamāk, sāksies aprīlī)

Gandrīz noteikti jau ir zināms, kurš būs 2017. gada labākais seriāls. Viss atkarīgs no tā, vai “The Leftovers” spēs pārspēt pats sevi vai vismaz noturēt otrajā sezonā uzstādīto pārsteigumu un emociju līmeni. Lai arī nekad neko nevar droši paredzēt (ASV vēlēšanu rezultātus, piemēram), ir skaidrs, kaut vai no pieredzes vien, ka tagad gan visas Deimona Lindelofa radošās slūžas būs vaļā līdz galam. Līdzīgi kā tas bija ar “Hannibal”, kura veidotājiem, šķiet, ar katru sezonu tika dota arvien lielāka un lielāka brīvība no TV kanāla puses. Vienīgais, kas šobrīd ir zināms par seriāla noslēdzošo sezonu, ir, ka tā būs astoņas sērijas gara, darbības vieta pārcelsies uz Austrāliju un seriāls tēmēs uz “Game of Thrones” ierasto raidlaiku (sākums tiek solīts aprīlī). Grūti iedomāties, ko seriāla veidotāji būs sarūpējuši skatītājiem, tomēr ir skaidrs, ka tas būs kaut kas īpašs un neaizmirstams. Atbildes gan ir iesakāms negaidīt, jo tās seriālam ne tikai nav vajadzīgas, bet to arī nebūs.

American Gods
(Jauns seriāls, visticamāk, sāksies pavasarī)

Ja būtu jāliek likmes uz to, kurš no 2017. gada jaunajiem seriāliem kļūs par nākamo “Game of Thrones” vai “The Walking Dead”, visdrošāk būtu cerēt uz šo ļoti ambiciozo ekranizāciju leģendārā rakstnieka Nīla Geimena romānam ar tādu pašu nosaukumu. Un, kā jau tas pasaka priekšā, seriāls stāsta par mūsdienu dieviem, galvenokārt par kādu vīru vārdā Mēness Klejotājs, kurš pēc ieslodzījuma sastop Trešdienas kungu un tiek brīdināts par tuvojošos vētru (kas, protams, izklausās pēc nejaušas vārdu virknes, bet tā vis nav). Protams, ne burtisku vētru, bet, ņemot vērā grāmatas notikumus, visai pamatīgu gan.

Neskaitot faktu, ka Geimena stāsti ir, maigi izsakoties, fantastiski pat bez ekranizācijām, lielākais seriāla pluss ir tā vadītājs Braiens Fullers. Vēl pavisam nesen seriāls “Hannibal” stingri pārliecināja, ka Fulleram piemīt brīnišķīga vīzija seriālu veidošanai, tādēļ jebkurš jauns projekts, kuram viņš tiek piesaistīts, acumirklī nokļūst jebkurā gaidītāko seriālu sarakstā. Nesen uzpeldējušās ziņas, ka Fullers turpmāk strādās tikai pie “American Gods”, ir vēl labāki jaunumi šim seriālam (bet ne tik labi jaunajam “Star Trek: Discovery”). Un, protams, atliek vēl pieminēt galveno lomu atveidotājus, kuru vidū ir daudzi jau labi zināmi aktieri, piemēram, Džiliana Andersone, Īans Makšeins, Pablo Šrībers un Pīters Stormērs.

Star Trek: Discovery
(Jauns seriāls, visticamāk, sāksies maijā)

“Zvaigžņu ceļš” jau vairāk nekā 50 gadus (ilgāk nekā “Zvaigžņu kari”) ir viena no visu laiku lielākajām un iemīļotākajām filmu un TV franšīzēm. Tādēļ ir liels prieks zināt, ka pēc vairāk nekā desmit gadus ilgas pauzes tā beidzot atgriezīsies uz mazajiem ekrāniem. Par spīti visām cerībām uz šo ļoti aizraujošo projektu nesen tika paziņots, ka Braienam Fulleram nācās (nākt pie prāta) un pamest šova veidotāja pozīciju, lai pilnībā nodotos iepriekšminētajai “American Gods” ekranizācijas veidošanai. Labā ziņa ir tāda, ka vismaz Fullera galvenās idejas būs uz palikšanu. Piemēram, pretēji visiem iepriekšējiem “Zvaigžņu ceļa” seriāliem stāsts risināsies vairāku sēriju garumā, nevis “katrā sērijā cits piedzīvojums” stilā. Nevienu reizi vien ir pierādījies, ka šādi seriāli strādā daudz labāk un efektīvāk, tādēļ atliek vien gatavoties vienam kārtīgam kosmosa piedzīvojumam.

Ewan McGregor

Fargo
(3. sezona, visticamāk, sāksies pavasarī)

Pagaidām par šī nu jau kulta seriāla turpinājumu ir zināms ļoti maz. Tik vien, ka trešajā sezonā stāsts atgriezīsies (gandrīz) tagadnē, precīzāk, 2010. gadā. Tātad varam sagaidīt nedaudz vairāk saistības ar pirmo sezonu, nekā tās bija otrajā. Un, tā kā līdz šim galvenajās lomās esam redzējuši visai pārsteidzošas sejas, to pašu varam gaidīt arī šoreiz. Piemēram, pagaidām nezināmas lomas seriālā atveidos Jūens Makgregors, Kerija Kūna (kura, starp citu, piedalīsies veselos divos izcilos seriālos gada laikā!) un Mērija Elizabete Vinsteda. Protams, ir ļoti ticams, ka atkal sastapsim arī dažus jau redzētus un iemīļotus tēlus/aktierus. Tas tad pagaidām arī viss. Kaut gan – atliek tikai noskatīties iepriekšējās sezonas, lai saprastu, ka turpinājums seriālam nemaz nevar būt mazāk kā lielisks.

The Americans

The Americans
(5. sezona, visticamāk, sāksies pavasarī)

Tā kā iepriekšējā sezona pienāca nedaudz vēlāk, nekā ierasts, ir grūti prognozēt, kad tieši uz TV ekrāniem varētu atgriezties viens no visu laiku labākajiem seriāliem, par padomju spiegiem 80. gadu Amerikā. Kaut gan, ja reiz seriāla stāstam ir atlikušas vairs divas sezonas (šo ieskaitot), tad varbūt labāk vien būs, ja seriāla veidotāji nekur nesteigsies.

Kā jau tas mēdz notikt, gaidot labu seriālu nobeigumus, jau doma vien uzdzen nelielas skumjas (vismaz tiem, kas vispār skatās). Tomēr jāatzīst, ka arī sešas sezonas šādam spriedzes un sarežģītas tēlu psihes pilnam seriālam ir pārsteidzošs sasniegums. Beigu beigās stāstu tomēr labāk ir pabeigt laicīgi un tā, kā pienākas, nevis bezmērķīgi turpināt mocīt laukā n-tās sezonas, salaižot grīstē visu, kas iepriekš ir bijis sasniegts. Ir ļoti žēl, ka piemēru otram gadījumam ir pārāk daudz, tādēļ prieks, ka reizi pa reizei parādās arī tādi izņēmumi kā “The Americans”.

Twin Peaks
(3. sezona, visticamāk, sāksies pavasarī)

“Mēs tiksimies atkal pēc 25 gadiem,” ir vārdi, kurus Laura Pālmera sacīja Deilam Kūperam seriāla “Twin Peaks” noslēguma sērijā. 25 gadi ir pagājuši, TV seriāli ir mainījušies līdz nepazīšanai, bet “Twin Peaks”, kā jau tas tika solīts, gatavojas atgriezties TV ekrānos, lai, iespējams, vēlreiz parādītu, kā tās lietas (seriālu veidošana) ir jādara. Jaunajā sezonā būs 18 sērijas, un tām visām (!) scenāriju raksta un režiju veido Deivids Linčs un Marks Frosts. Patiešām iespaidīgs fakts, jo abi oriģinālā seriāla autori iepriekš ir sarakstījuši un režisējuši tikai dažas no sērijām.

Ne mazāk pārsteidzošs ir milzīgais aktieru sastāvs, kuru veido vairāk nekā 200 (!!) aktieri – gan no iepriekšējām sezonām (vismaz tie, kuri ir izturējuši ilgo laika posmu), gan arī jaunas sejas (tostarp Džims Belušī un Roberts Knepers). Un tas vēl nebūt nav viss, jo pie skaņu celiņa atgriezīsies arī komponists Andželo Badalamenti. Vienīgā iespējamā problēma, kas seriālu varētu piemeklēt, ir kanāls “Showtime”, kurš pēdējo gadu laikā saviem seriāliem, šķiet, nes lielu neveiksmi. Spriežot pēc visas pieejamās informācijas (lai arī cik skopa un noslēpumaina tā nebūtu), jaunā “Tvinpīksa” būs vai nu kaut kas neiedomājami labs, vai arī pilnīga izgāšanās. Katrā ziņā šo notikumu nevajadzētu laist garām. Un, protams, vismaz būs labs iemesls, lai vēlreiz (vai pirmo reizi) noskatītos visas iepriekšējās sērijas.

Preacher

Preacher
(2. sezona, visticamāk, sāksies vasarā)

Ar pirmajām sezonām ne vienmēr iet tik gludi, kā gribētos, un izcilā komiksa “Preacher” ekranizācija nebija nekāds izņēmums. Seriāls, protams, bija lielisks, tomēr komikss viegli nepadevās ekranizācijai (tajā ir daudzi politnekorekti stāsta elementi). Tā rezultātā ne visas Seta Rougena un Evana Goldberga veiktās izmaiņas izdevās tik labi, kā vajadzētu. Par laimi, tieši pirmās sezonas seriāliem ir viskritiskākās, jo tās veidotājiem palīdz noteikt, kādā virzienā seriālam virzīties turpmāk (un parasti tas vairs netiek mainīts). Tieši tādēļ sezonas nobeigums, kurā Džesija, Tulpes un Kesidija trijotne devās prom no nelaimīgās Envilas pilsētiņas, bija tieši laikā, jo tas atstāja ļoti plašas un neparedzamas iespējas turpinājumam.

Game of Thrones

Game of Thrones
(7. sezona, visticamāk, sāksies vasarā)

Kur tad nu bez visu iemīļotajām “Troņu spēlēm”. Arī šogad tās neizpaliks, pat ja ar pāris ļoti būtiskām izmaiņām. Pirmkārt, jaunā sezona debitēs vasarā atšķirībā no ierastā aprīļa mēneša, bet, otrkārt, desmit sēriju vietā būs vien septiņas. Neskatoties uz to, ka neoficiālos avotos jau esot atrodami iespējami spoileri, par šobrīd oficiāli zināmo jau var izdarīt dažus secinājumus. Piemēram, iemesls pagarinātajai sezonas izstrādei esot vajadzība filmēt sniegainos laikapstākļos (jo beidzot taču atnāca tas, ko Šons Bīns jau no paša sākuma solīja). Kaut gan nav arī pilnībā izslēgta versija, ka papildu laiks tiks izmantots, lai turpinājumu padarītu vēl iespaidīgāku. Kā nekā seriāls jau ir sācis savu ceļu finiša taisnē (vēl divas sezonas ar 13 sērijām kopā), tādēļ nobeigumā ir jāieliek viss iespējamais, lai stāstu pabeigtu ar vērienu.

Stranger Things

Stranger Things
(2. sezona, visticamāk, sāksies vasarā)

Kurš gan būtu iedomājies, ka divi līdz šim nezināmi režisori (brāļi Mets un Ross Daferi) radīs vienu no šībrīža vispopulārākajiem seriāliem? Ņemot vērā, ka seriāls sevī ir savācis teju visu, kas vien ir bijis topā 80. gados, bet galvenās lomas atveido ļoti harizmātiski bērnu aktieri, nav nemaz ko brīnīties. Cik nu pagaidām ir zināms, nākamā sezona apskatīs dziļāk ar Vila pazušanu saistīto mitoloğiju (Yes!), kamēr pilsētiņas iedzīvotāji centīsies atgriezties normālā ikdienas gaitā. Tas viņiem, visticamāk, neizdosies, tādēļ gaidām ar nepacietību, kādus vēl brīnumus brāļi Daferi mums būs sagatavojuši un kas tad galu galā notika ar Vienpadsmit.

 

The Defenders
(Miniseriāls, visticamāk, sāksies rudenī)

Par “Marvel” un “Netflix” nu jau veiksmīgo sadarbību tika paziņots 2013. gadā, kad tika solīti četri atsevišķi supervaroņu seriāli, kuri vēlāk tiktu apvienoti vienā lielā miniseriālā “The Defenders”. Ilgi gaidītais brīdis vairs nav aiz kalniem un tiek solīts jau 2017. gada rudenī, kad Mets Mērdoks, Džesika Džounsa, Lūks Keidžs un Denijs Rends gribot negribot apvienos savus spēkus, lai aizstāvētu Ņujorku no Sigurnijas Vīveres. Seriāla veidotāji pat sola, ka šie nebūs vis nekādi televīzijas Atriebēji, bet gan kaut kas pavisam cits. Tas arī šķiet ļoti ticami, jo komiksos zem seriāla nosaukuma slēpjas supervaroņu apvienība, kura stājas pretī pārdabiskiem un mistiskiem draudiem. Par izpildījumu gan jautājums paliek atklāts, jo, lai gan varoņi ir ļoti “kruti”, “Marvel”-“Netflix” seriāli kvalitātes ziņā īpaši neizceļas. “Aizstāvjiem” būs visas iespējas uzlabot šo situāciju.

Rick & Morty

Rick & Morty
(3. sezona, datums pagaidām nav noteikts)

Ar milzu nepacietību gaidām, gaidām un vēlreiz gaidām Rika un Mortija jaunākos piedzīvojumus! Šāda sajūsma valda, vēl pat neņemot vērā iepriekšējās sezonas graujošo sižeta pavērsienu, kas, “spoiler alert” (un nav pat attaisnojuma, lai šis seriāls jau nebūtu noskatīts), beidzās ar Rika iesēdināšanu aiz restēm, turklāt vēl Intergalaktiskā cietumā. Kas notiks tālāk, to mēs redzēsim, cerams, pavisam drīz. Jaunā sezona tika solīta 2016. gada beigās, tomēr oficiāla paziņojuma trūkums tomēr liek domāt, ka labākais zinātniskās fantastikas animācijas seriāls kopš “Futurama” un neskaitot “The Venture Bros.” atgriezīsies kaut kad 2017. gadā.

The Punisher

The Punisher
(Jauns seriāls, datums pagaidām nav noteikts)

“Daredevil” otrā sezona varbūt nebija no labākajiem “Marvel” pēdējā laika veikumiem, bet tas nenozīmē, ka nekas labs no tā neiznāca. Pats labākais, ko no seriāla beigās ieguvām, neapšaubāmi, bija Soģis aktiera Džona Berntāla atveidojumā. Un, kā izrādās, viņš bija pietiekami labs, lai būtu pelnījis pats savu “Netflix” seriālu, pat neskatoties uz to, ka nemaz tik daudz no viņa vēl neesam redzējuši. Ar Stīvenu Laitfutu (strādājis pie “Hannibal”) kā galveno seriāla veidotāju priekšgalā “The Punisher” būs tas, kas mums sen jau bija vajadzīgs. Kas zina – iespējams, šis seriāls būs arī neliels solis uz priekšu, lai iedrošinātu “Marvel” un “Netflix” galvas veidot vēl vairāk mazāk zināmu varoņu seriālus (“Moon Knight”, piemēram).

Emma Stone, Jonah Hill, Cary Joji Fukunaga

Maniac
(Jauns seriāls, datums pagaidām nav noteikts)

Iespējams, labākais TV režisors Karijs Fukunaga kopš “True Detective” pamešanas ir nodevies citiem ļoti interesantiem projektiem (un varbūt arī labi, ka tā). Viens no tiem ir gaidāmā “Netflix” situāciju komēdija “Maniac”, kas stāstīs par kādu vīru, kurš savus sapņus pavada fantāziju pasaulē, bet realitātē atrodas ieslēgts trakonamā. Ja vēl tas nešķiet nekas īpašs, tad galvenās lomas atveidos Džouna Hils un Emma Stouna. Uz papīra izklausās gandrīz vai izcili, ja vien neskaita to, ka šī ir “viena no tām” – kārtējā ārzemju seriāla adaptācija. Šajā gadījumā ideja ir ņemta no norvēģu seriāla ar tādu pašu nosaukumu. Tomēr tam nevajadzētu jebkādā veidā atbaidīt (kaut vai tos pašus skandināvu seriālu cienītājus), jo, tā kā pie stūres ir Fukunaga, gala iznākumam diez vai būs vairāk kopīga ar norvēģu seriālu par nosaukumu un ideju.

Whatever Happened to Baby Jane?

Feud
(Jauns seriāls, datums pagaidām nav noteikts)

Antoloģijseriālu karalis Raiens Mērfijs (“American Horror Story” un “American Crime Story” autors) ir izveidojis jau trešo šāda veida seriālu, kas šoreiz attēlos vēsturē labi zināmas sāncensības. Pirmā no tām būs aktrišu Džoannas Krofordas un Betijas Deivisas savstarpējā cīņa filmas “Whatever Happened to Baby Jane?” uzņemšanas laikā. Par to, kā šis stāsts beidzās, pāris minūtēs var noskaidrot ar “Google” palīdzību (vai arī izlasot grāmatu “Best Actress”, uz kuru seriāls balstīsies), tomēr, ja tas tiek pasniegts tik labā kvalitātē, kā to spēj vienīgi FX seriāli, ir ļoti grūti atteikties. Kur nu vēl apzinoties to, ka viens no seriāla izpildproducentiem būs Breds Pits, bet galvenajās lomās redzēsim aktrises Džesiju Lengu un Sjūzenu Sarandonu.

The Son
(Jauns seriāls, datums pagaidām nav noteikts)

Kopš “Breaking Bad” laikem kanāls AMC ar saviem jaunajiem seriāliem tēmē vai nu ļoti augstu, vai vispār nekur. Viens no šādiem gadījumiem ir Filipa Meijera romāna ar tādu pašu nosaukumu (jā, šķiet, ka citādi mūsdienās vairs nenotiek) ekranizācija. Spriežot pēc pieejamās informācijas, tas būšot episks stāsts vairāk nekā pusotru gadsimtu garā laika posmā par kādu ļoti ietekmīgu un nežēlīgu dzimtu, kura balstās uz savu naftas biznesu. Notikumu vieta, protams, ir Teksasa, tādēļ loģiski, ka seriālā būs gan vesterna, gan pat “The Revenant” (ne tik auksti, un maz ticams, ka būs arī lācis) līdzīgi elementi. Pat ja tas viss nepiesaista, tad seriāla galveno lomu atveidos Pīrss Brosnans, kurš seriālos nav bijis manīts kopš savas aktiera debijas tālu tālajā TV filmā “Murphy’s Stroke”.

The Terror

The Terror
(Jauns seriāls, datums pagaidām nav noteikts)

Antoloģijseriāli TV kanāliem ir kā jauns modes kliedziens un ne velti, jo tie gandrīz vienmēr nostrādā teicami. Galvenokārt tas ir tādēļ, ka katrai seriāla sezonai ir sākums un beigas, kas producentus piespiež veidot saturīgākus stāstus, nevis tos bieži vien stiept nevajadzīgi garus pa vairākām sezonām. Atsevišķos gadījumos tieši stāsts vai ideja ir seriāla veiksmes faktors, kā tas varētu izrādīties arī AMC jaunākā seriāla “The Terror” gadījumā. Proti, seriāls centīsies ekranizēt romānu ar tādu pašu nosaukumu, kas stāsta par kapteiņa sera Džona Frenklina zudušo ekspedīciju pa Ziemeļu Ledus okeānu.

Ir gan viens āķis, jo tas nebūs vis nekāds vēsturiskais gabals, bet gan asinis stindzinošs šausmu stāsts ar izdzīvošanu nāvejošā aukstumā, kanibālismu un nezināmu monstru, kurš kuģotājiem dzenas uz papēžiem. Pagaidām gan ir grūti spriest, cik labs vai slikts šis seriāls varētu būt, toties tam ir visas iespējas nostāties līdzās “The Thing”, “The Revenant” un citiem darbiem, kuriem šis seriāls varētu līdzināties vismaz atmosfēriskā līmenī.

Amy Adams

Sharp Objects
(Jauns seriāls, datums pagaidām nav noteikts)

Grāmatu ekranizācijas, tāpat kā lieliski HBO seriāli. 2017. gadā nekur neizpaliks, gluži kā šis Gilianas Flinnas romāna “Sharp Objects” pārnesums uz TV ekrāniem. Šajā gadījumā stāsts par kādu žurnālisti, kura atgriežas dzimtajā pilsētiņā ar mērķi izmeklēt nesen notikušas slepkavības nav tik svarīgs. Daudz vairāk piesaista galvenās lomas atveidotāja Eimija Adamsa, kura, pierādījusi sevi Holivudā, nu dosies iekarot mazāku, toties – visai loğiski – izaicinošāku skatīšanās formātu. Bet seriāla veidotāja Martija Noksone iepriekš ir strādājusi pie tādiem seriāliem kā “Buffy the Vampire Slayer” un “Mad Men”. Pagaidām visi fakti pārliecina, bet kanāls HBO jau droši var sākt berzēt rokas – cerot, ja ne uz reitingiem, tad vismaz “Emijiem” un Zelta globusiem gan.

American Crime Story

American Crime Story
(2. sezona, datums pagaidām nav noteikts)

Grūti iedomāties, kā tieši “ACS” saistās ar “AHS” (neskaitot abu seriālu nosaukumus, veidotājus un aktierus). Tomēr vēl pārsteidzošāk šķiet tas, cik negaidītā veidā uzradās un mūs visus apstulbināja (labā nozīmē) pavisam jauns antoloģijseriāls par bēdīgi slaveno O. Dž. Simpsona lietu. Pagaidām vēl nav droši zināms, vai šis seriāls atgriezīsies jau 2017. gadā, tomēr seriāla veidotāji jau kopš sākta gala ir atklājuši, par kādu tematu taps turpinājumi. Proti, otrā sezona stāstīs par kādu ne mazāk svarīgu notikumu jeb viesuļvētru “Katrīna”, bet trešā sezona (jo tā arī šobrīd ir tapšanas procesā!) stāstīs par noslēpumā tīto modes dizainera Džanni Versačes slepkavību. Nākamajām sezonām diemžēl vairs nebūs tie paši veidotāji (Skots Aleksandrs un Lerijs Karaševskis), tomēr maz ticams, ka kanāls FX tam jebkādā veidā ļaus sabojāt uz seriālu liktās cerības.

The Deuce

The Deuce
(Jauns seriāls, datums pagaidām nav noteikts)

Kad skrupoloza žurnālistika saplūst ar televīziju, rodas tādas lieliskas “doķenes” kā, piemēram “O.J.: Made in America” un “Making a Murderer”. Bet, ja dokumentālais formāts tiek aizvietots ar smalki izstrādātu stāstniecību, rodas tādi izcili seriāli kā “The Wire” un “Treme”. Šīs pieejas aizsācējs un tādējādi arī labāko seriālu autors Deivids Simonss ir sagatavojis savu līdz šim neparastāko HBO kopsadarbības projektu “The Deuce”. Tas būs ieskats 70. un 80. gadu porno industrijas attīstībā, narkotiku un HIV epidēmijā, nekustamā īpašuma tirgus burbulī, kā arī citos tā laika savstarpēji saistītos tematos. Starp aktieriem redzēsim jau labi pazīstamas sejas no citiem Simonsa seriāliem, bet galvenajās lomās būs Megija Džilenhola un Džeimss Franko, kurš, starp citu, spēlēs veselas divas lomas. Laiks rādīs, kas no šāda mikšļa beigās sanāks, tomēr nekas neliecina, ka būtu gaidāms kaut kas mazāk iespaidīgs par līdzšinējiem Simonsa darbiem.

[Raksts laika gaitā var tikt papildināts.]