TV

Ko gaidīt no TV seriāliem 2016. gadā?

Lai arī šajā gadā ir aizritējis jau mēnesis, vēl arvien ir jūtams pierimums televīzijas jomā. Jā, atsākās supervaroņu fronte, jā, atsākās The 100, un, jā, arī ilgi gaidītais X-Failu turpinājums ir klāt. Bet lielākie notikumi TV vēl ir tikai mums priekšā. Tādēļ pastāstīšu, ko šogad ir vērts gaidīt un kāpēc.

02.02.2016

Lai arī šajā gadā ir aizritējis jau mēnesis, vēl arvien ir jūtams pierimums televīzijas jomā. Jā, atsākās supervaroņu fronte, jā, atsākās The 100, un, jā, arī ilgi gaidītais X-Failu turpinājums ir klāt. Bet lielākie notikumi TV vēl ir tikai mums priekšā. Tādēļ pastāstīšu, ko šogad ir vērts gaidīt un kāpēc.

“American Crime Story” (2. februāris)

Kanāls FX ir nolēmis, ka jāveido vēl vienu antoloģijas seriālu. Kā jau var minēt pēc nosaukuma, šoreiz tas būs par noziedzniekiem, turklāt balstīts uz patiesiem notikumiem. Pirmā sezona stāstīs par O.J. Simpson slepkavības lietu. Seriāla veidotāji Scott Alexander un Larry Karaszewski sola, ka šī sezona katram skatītājam liks rūpīgi pārdomāt apsūdzētā vainu vai pat, tieši otrādi, nevainīgumu. Interesanti, ka seriāla otrā sezona jau ir tapšanas procesā – tā stāstīs par viesuļvētras “Katrīna” nodarītajiem postījumiem.

“Animals” (5. februāris)

Mūsdienās ir ļoti sarežģīti radīt jaunu animācijas seriālu. Ar kvalitāti un labiem jokiem vien nepietiek, ir vajadzīga arī oriģināla ideja un animācijas stils, uz kuru balstīties. Izskatās, ka viens no šī gada pārsteigumiem, “Animals”, to visu būs sasniedzis. Nav šaubu, ka HBO radītam animācijas komēdijseriālam par dzīvniekiem būtu jābūt lieliskam. Pats kanāls neko daudz animācijas pasaulē nav radījis, tādēļ būs interesanti vērot, kā HBO tiks galā ar tik intriģējošu projektu kā “Animals”.

“The Walking Dead” (14. februāris), “Fear The Walking Dead” (11. aprīlis)

Lai arī iesākās pat ļoti labi, “The Walking Dead” 6. sezona zaudēja savu asumu un daudziem skatītājiem lika vilties izpildījumā (nu nevar tā vienkārši beigt sēriju brīdī, kad sākas action!). Cerams, ka drīzumā gaidāmais sezonas turpinājums uzlabos šo situāciju, jo, kā zināms, beidzot ir pienākusi mazā ekrāna debija ilgi gaidītajam ļaundarim Nīganam, kuru atveidos aktieris Jeffrey Dean Morgan. Pats aktieris izteicās, ka sekos līdzi tam, lai viņa tēls pēc iespējas vairāk atbilstu komiksos attēlotajam – varam gatavoties kaudzei lamuvārdu, kā arī turēt pie rokas mutautiņu, jo seriāla veidotāji Nīganam sola asiņainu debiju (mums tevis pietrūks, Glen, un šoreiz pa īstam). Vēl, kā izrādās, 11. aprīlī mūs jau sagaida arī “Fear The Walking Dead” 2. sezona. Par zombiju trūkumu šogad nevarēsim sūdzēties.

“Vinyl” (14. februāris)

Reizē ar “The Walking Dead” debitēs pavisam jauns HBO seriāls, kurš stāstīs par septiņdesmito gadu rokmūzikas dzīvi – kā izpildproducenti šeit darbosies Mārtins Skorsēze un pats Miks Džegers! Galvenās lomas atveidos Bobby Cannavale, kuru redzējām “Boardwalk Empire” (kuru arī producēja Skorsēze), bet vēl nesen uz lielajiem ekrāniem filmā “Ant-Man”, un Olīvija Vailda no “House MD.”. HBO jau sen bija vajadzīga jauna, kvalitatīva drāma, tādēļ cerības uz šo seriālu ir milzīgas.

“Better Call Saul” (15. februāris)

Šis “Breaking Bad” prīkvels pagājušogad mums pierādīja, ka spēj rādīt augstu klasi arī bez Valtera un Džesija. Un, kā izrādās, Sols nemaz nav tikai smieklīgs blēžu advokāts – aiz viņa slēpjas pavisam cits Albukerkes pilsētas slānis, kas ir pilns ar birokrātiju, naudas krāpšanu, korumpētiem policistiem, brāļu attiecībām, gurķūdeni un daudz ko citu. Turklāt, hei – mums bonusā dod arī Maika origin stāstu! Kas var būt vēl labāks?

“11.22.63” (15. februāris)

Ar Stīvena Kinga grāmatu ekranizācijām ir gājis visādi. Ir bijušas gan izcilas filmas (“The Shawshank Redemption”, “The Shining”), gan arī draņķīgi seriāli (“Under The Dome”). Šis mini-seriāls gan izskatās, ka velk uz labo pusi, jo galvenie producenti šim projektam ir neviens cits kā J.J. Abrams, kā arī pats Stīvens Kings, bet galvenajā lomā redzēsim pašu (pašu!) Džeimsu Franko! Tas viss zem straumēšanas servisa Hulu pajumtes, papildinot sāncensību starp Amazon un Netflix. Pats stāsts ir par vīru, kurš aizceļo pagātnē uz 1963. gada 22. novembri, lai novērstu prezidenta Kenedija slepkavību… Ja tas vēl nav izraisījis jūsu interesi, tad nezinu, kas vēl to spēs.

“Fuller House” (26. februāris)

“Mirušo seriālu” atdzīvināšana pēdējā laikā jau kļūst par ierastu lietu, un šīs kņadas aizsācējs Netflix (kuram Latvijā ir ierobežota, bet jaudīga bibliotēka) jau ir paspējis sagatavot savu nākamo projektu, “Pilnas mājas” turpinājumu “Fuller House”. Šo ļoti cheesy sēžam-komēdiju noteikti vislabāk atceras mūsu pašmāju skatītāji, un tagad, pavisam negaidīti, saņemsim 13 jaunas sērijas ar visiem vecajiem aktieriem (izņemot vienīgi Olsenas). Nevarētu teikt, ka “Full House” varēja lepoties ar kvalitāti (kā jau visi sitcomi), bet esmu drošs, ka Netflix zina, ko dara, un skatītājiem ir sagatavojuši ko īpašu.

“Agents Of S.H.I.E.L.D.” (8. marts)

Lai arī Marvel mums sagādāja diezgan mokošu pirmo sezonu, pēc tās viņi seriālu uzlaboja, pilnībā izmainot status quo un padarot interesantus pat viskaitinošākos varoņus, kā arī tiekot vaļā no “iknedēļas ļaundara” formāta. Arī 3. sezona turpina būt tikpat spēcīga, jo īpaši ar teicamo “4722 Hours” sēriju. Arī pus-sezonas fināls bija tik iespaidīgs, ka pat ar “Agent Carter” būs grūti sagaidīt turpinājumu. No Shield aģentiem vēl sagaidām “Secret Warriors” debiju, kā arī vēlamies redzēt, cik ļoti “Captain America” filma šoreiz ietekmēs seriāla status quo.

“The Americans” (16. marts)

Šogad mūs sagaidīs kritiķu atzītā seriāla “The Americans” 4. sezona, kas solās būt vēl iespaidīgāka nekā iepriekš. Dženningsu ģimenes attiecības ir kļuvušas krietni saspīlētākas, kopš Peidža uzzināja par vecāku patieso nodarbošanos. Tagad, kad par to zina arī Mācītājs Tims, situācija kļūs arvien sarežģītāka. Pavisam noteikti redzēsim ne tikai to, kā Filips un Elizabete tiek galā ar šo īpaši sarežģīto situāciju, bet arī nekur citur neredzētu aktierspēli, kā arī citus pārsteigumus.

“Daredevil” (18. marts) , “Luke Cage” (TBA), “Jessica Jones” (TBA)

Aizvadītajā gadā Marvel kopā ar Netflix mūs visus nolika uz sēžamvietām ar kvalitāti, kāda supervaroņu seriālos nekad iepriekš nebija redzēta. Tieši tādēļ nevaram vien sagaidīt, kad beidzot iznāks Daredevil 2. sezona, kurā ne tikai redzēsim mūsu tumši sārto aizstāvi, bet arī The Punisher un pat Elektru. Kas zina, iespējams, pat Bullseye savu debiju pieredzēs šogad. Vēl ir zināms, ka šogad iznākšot arī seriāls par Luke Cage, kuru redzējām jau “Jessica Jones” pirmajā sezonā. Protams, šogad ļoti ceram sagaidīt 2. sezonu arī no Džesikas.

“The Path” (30. marts)

Strīminga servisam Hulu šogad, starp citu, gaidāms arī vēl viens ievērības cienīgs projekts “The Path”. Interesantākais ir fakts, ka šeit redzēsim tādas zvaigznes kā Aaron Paul un Hugh Dancy, kuru gan labprātāk redzētu Hannibal 4. sezonā (ha, ja vien tāda būtu). Stāsts būs par sektas līderi, kurš pats sāk šaubīties par savu ticību. Interesanti, ka arī šis seriāls, līdzīgi kā “11.22.63”, pagaidām vairāk piesaista ar filmēšanā iesaistītajiem cilvēkiem nekā ar sižetu.

“Banshee” (1. aprīlis)

Šim īpaši brutālajam un tumšajam stāstam par viltus šerifu, kurš visiem līdzekļiem cenšas ieviest kārtību nelielā ciematā ar nosaukumu Banshee, nu ir pienākušas beigas – lai arī nedaudz saīsinātā, astoņu sēriju sezonā. Šim gan bija jāatsākas jau janvārī, tomēr kanāls Cinemax nolēma datumu nedaudz pārcelt uz aprīli. Vienīgā labā ziņa ir tāda, ka, iespējams, šis būs tas retais gadījums, kad seriālam tiek dota iespēja beigties uz augstas nots tā vietā, lai turpinātos n-tās sezonas, līdz zemo reitingu dēļ tas tiek piebeigts ar pēdējā brīdī sacerētu nobeigumu.

“Game of Thrones” (24. aprīlis)

Bet, protams, kur gan bez visu iemīļotajām “Troņu spēlēm”! Iepriekšējā sezona tika pabeigta uz tikai šim seriālam cienīga cliffhanger’a. Labā ziņa ir tāda, ka 10 mēnešus ilgā gaidīšana nu drīz būs galā un mēs beidzot uzzināsim Sniedziņa galīgo likteni. Arī Brens kopā ar Hodoru beidzot būs atpakaļ. Interesants ir arī fakts, ka seriāls beidzot ir apsteidzis grāmatas (izņemot dažas sižeta līnijas), tādēļ arī grāmatu faniem šeit beidzot būs kas jauns, ko redzēt.

“Orange Is The New Black” (17. jūnijs)

Neapšaubāmi Netflix līdz šim labākais veikums, kuram šogad gaidāma jau 4. sezona. Spriežot pēc iepriekšējās sezonas beigām, Ličfīldas labošanās iestādi sagaida milzīgas pārmaiņas ne tikai ar kaudzi jaunu ieslodzīto, bet arī ar izmaiņām apsardzes vidū un pat vadībā. Lietas, kas mūs noteikti neatstās, ir seriāla ģeniālais vienkāršums, varoņu dažādība un, protams, arī visapkārt virmojošā mīlestība. Katrā ziņā šis neatstās vienaldzīgu nevienu, arī šogad.

“The Last Man On Earth” (TBA)

Pagājušogad mūs negaidīti pārsteidza komēdijseriāls ar tikai vienu personāžu pilot-sērijā. Izrādījās, ka seriāls bija ne tikai interesants, bet arī smieklīgs. Turklāt vēl oriģināls. Viss labais gan nedaudz tika sabojāts tikko sāka parādīties arvien jauni personāži. Arī Tendijs sāka kļūt kaitinošs. 2. sezonai gan šo situāciju veiksmīgi izdevās saglābt, uzlabojot varoņus un ieviešot jaunu personāžu, kurš viens pats atradās kosmosa izpētes stacijā! Pagaidām gan nav zināms, kad atsāksies 2. sezona, bet viens gan ir skaidrs – šo seriālu vienkārši nedrīkst laist garām.

“Outcast” (TBA)

Kopš “The Walking Dead” panākumiem kanāliem ir skaidrs, ka jaunas idejas jāsmeļas no “grafiskajām novelēm” vai komiksiem (sauc, kā gribi). Tādēļ “Outcast” būs nākamā komiksa ekranizācija uz mazajiem ekrāniem, šoreiz zem mazāk zināma kanāla Cinemax pajumtes. Stāsts ir par puisi Kailu, kurš kopā ar vietējo mācītāju apvienojas, lai izmantotu savas spējas dēmonu izdzīšanā. Tieši tā – šis būs seriāls par eksorcismu. Bet, lai neatbaidītu skeptiķus, oriģinālmateriāla autors sarakstīja arī iepriekš minēto “The Walking Dead”, tā ka nav šaubu, ka šis seriāls ir jāatzīmē savos kalendāros (kad tiks izziņots tā iznākšanas datums).

“Preacher” (vasaras vidus)

Mūs šogad sagaida vēl dažas komiksu ekranizācijas. Visgaidītākā no tām noteikti ir “Preacher”, kurā mācītājs kopā ar īru vampīru dodas ceļojumā atrast Dievu. Ja tas izklausās pārāk muļķīgi, varbūt jāpiemin pāris fakti, piemēram, seriāla izpildproducents ir neviens cits kā Sets Rogens, kurš jau ilgu laiku ir bijis milzīgā sajūsmā par šo projektu un ir solījis ļoti precīzi atainot komiksā notiekošo. Ņemot vērā, ka pats komikss vairākkārt ir atzīts par vienu no visu laiku labākajiem gan lasītāju, gan kritiķu vidū, tas tikai priecē. Protams, ir jauki arī tas, ka šis projekts ir zem AMC paspārnes, kuram jau ir pieredze ar ļoti labi zināmu komiksu ekranizāciju – “The Walking Dead”.

“Arrow” (rudens)

Jā, es zinu, ka “Arrow” šobrīd ir redzamas jaunas sērijas, bet šoreiz ir runa par nedaudz tālāku nākotni. Proti, rudenī gaidāmo 5. sezonu seriālam, kurš praktiski aizsāka visu šo supervaroņu bumu televīzijas industrijā. Pēdējās divas sezonas Arrow ir gājis ļoti švaki, jo īpaši ar flešbekiem. Tas gan ir tikai mans minējums, bet, tā kā katrā sezonā tiek parādīts tieši viens gads, ko Ollijs pavadīja uz salas, tad 5. sezona rādīs piekto un pēdējo gadu, beidzot noslēdzot Ollija flešbeku sēriju. Šī būs ļoti lieliska iespēja beidzot atdzīvināt veco seriāla flešbeku maģiju un parādīt ļoti spēcīgu un aizraujošu konfliktu ne tikai uz salas, bet arī tagadnē. Gluži kā tas bija seriāla pirmsākumos.

“Legion”, “Hellfire” (rudens?)

Vēl nesen visus pārsteidza paziņojums par Marvel un Fox kopīgu sadarbību. Un, nē, es nerunāju par Zirnekļcilvēku, bet gan par X-cilvēkiem. Tieši tā – šoruden ir gaidāmi veseli divi jauni, ar mutantiem saistīti seriāli. Kanāla FOX producētais “Hellfire” būs stāsts par ļaunu mutantu grupējuma pirmsākumiem. Manu interesi gan vairāk piesaista “Legion”. Pirmkārt jau tādēļ, ka to producēs kanāls FX, kurš jau ir pazīstams ar kvalitatīvu saturu. Otrkārt, Legion ir mutants, kura galvā mitinās tūkstošiem ar dažādām spējām apveltītu personību. Tātad šis noteikti būs ļoti interesants projekts. Pārsteidzoši, ka abu seriālu tapšana rit diezgan ātri, tāpēc iespējams, ka tos redzēsim jau šī gada nogalē.

“Prison Break” (TBA)

Kārtējais TV seriālu atdzīvināšanas upuris. Turklāt nedaudz pārsteidzošs, jo beigas seriālam bija pietiekami apmierinošas. Arī Ventvorts Millers un Dominiks Persels šobrīd filmējas “Legends of Tomorrow”. Nemaz nerunājot par scenārija autoriem, kuriem būs par ko palauzīt galvu, lai izdomātu sakarīgu veidu, kā atdzīvināt Maiklu. Nekas daudz par šo projektu šobrīd nav zināms. Tikai tas, ka tam vajadzētu debitēt šī gada laikā. Laiks rādīs, cik veiksmīga būs slavenā “Prison Break” atgriešanās.

“Archer” (TBA)

Pēdējā laikā kvalitatīviem seriāliem patīk nedaudz aizkavēties. Arī “Archer” 7. sezona nav nekāds izņēmums. Parasti Ārčers jaunas sērijas sāka izlaist janvārī. Šoreiz nav pat zināms, kad tieši iznāks jaunā sezona. Zinām tikai to, ka tam jānotiek šogad. Pats seriāls ir reti labs žanra pārstāvis, kurš turpina nezaudēt savu kvalitāti. Šajā sezonā, līdzīgi kā pirms diviem gadiem, ir gaidāmas izmaiņas status quo. Cerams, ka šoreiz tās būs veiksmīgākas nekā 5. sezonā.

“American Gods” (TBA)

Izcilā rakstnieka Nīla Geimena romāna “American Gods” ekranizācija jau pāris gadus ir meklējusi pajumti, zem kuras varētu tikt uzsākta tās veidošana. Sākumā tas bija HBO. Diemžēl no tā nekas nesanāca, un projekts nonāca kanāla Starz rokās. Šobrīd seriāla veidošanas process ir nonācis tik tālu, ka ir atrasti aktieri, un tā debija tiek solīta jau šajā gadā. Sižeta centrā būs dažādi mūsdienu dievi, kuri pastāv tādēļ, ka cilvēki tiem tic. Vēl interesanti ir tas, ka seriāla izpildproducents būs Bryan Fuller. Tas pats, kurš mums sniedza trīs neaizmirstamas “Hannibal” sezonas.

“The Deuce” (TBA)

“The Wire” veidotāju David Simon un George Pelecanos jaunais HBO seriāls, kurš stāstīs par septiņdesmito un astoņdesmito gadu porno industriju. Vai man tiešām ir jāstāsta vēl kas?

“Westworld” (TBA)

Šis noteikti ir šī gada visintriģējošākais jaunais seriāls. Kanālam HBO laikam nepietika ar “Game of Thrones”, tādēļ jārada vēl viens kulta seriāls. “Westworld” būs 1973. gada filmas ar tādu pašu nosaukumu iedvesmots vesterns, kura darbība norisinās futūristiskā atrakciju parkā, kurā mitinās dažādas mākslīgas būtnes (lasi – roboti). Aktieru blice šeit ir izcila un tikai kanālam HBO raksturīga. Nemaz nerunājot par seriāla veidotāju Jonathan Nolan, kurš iepriekš kopā ar brāli Kristoferu ir strādājis pie filmām “The Dark Knight”, “Memento”, “Interstellar” u.c. It kā pašam seriālam vajadzētu debitēt šogad, bet nesen tika pārtraukta tā veidošana. Cerēsim gan, ka drīz tā atsāksies un seriālu sagaidīsim vēl šogad.

Un vēl…

Ir vēl daži seriāli, kuri jau iepriekš ir kavējušies, tādēļ nevajadzētu lolot īpaši lielas cerības, ka šogad tie parādīsies. Bet ja nu tomēr? “True Detective”, “Fargo” un “Leftovers” diez ko nesteidzas, lai atgrieztos ar jaunām sezonām, tādēļ, labākajā gadījumā, kāds no tiem atgriezīsies tikai gada beigās. Neizskatās, ka arī “Mr. Robot” kaut kur steigtos – pilnīgi nekas nav zināms par tā otro sezonu. Nemaz nerunājot par “Rick & Morty” un “Louie”, kuri ir bijuši vēl lēnāki, tapšanas procesu ieildzinot no pusotra līdz pat diviem gadiem, tādēļ būs labi, ja viņus redzēsim vismaz nākamgad!

Rakstu sagatavoja: Alvis Gļeba