TV

“Prison Break” atgriešanās – ieskats pirmajās trīs sērijās

Pirms nu jau vairāk nekā astoņiem gadiem TV skatītāji visā pasaulē dedzīgi sekoja līdzi Skoufīldu brāļiem un viņu centieniem izbēgt no cietuma. Nu ir klāt kulta seriāla turpinājums un (kā par brīnumu vai ne) - ne tik labs, kā varēja cerēt.

31.03.2017

Pirms nu jau vairāk nekā astoņiem gadiem TV skatītāji visā pasaulē dedzīgi sekoja līdzi Skoufīldu brāļiem un viņu centieniem izbēgt no cietuma. Kaut ko tādu iepriekš nebija redzējis neviens, un, lai arī uz beigām seriāls nedaudz “sagāja sviestā”, tas tik un tā ir un paliks viens no visu laiku ietekmīgākajiem TV piedzīvojumiem. Lai gan ar sirdi plosošu nobeigumu, stāsts tomēr tika pabeigts diezgan pienācīgi, un diez vai tam bija vajadzīgs turpinājums. Bet te nu tas ir, un (kā par brīnumu vai ne) – ne tik labs, kā varēja cerēt.

Pirmās sērijas laikā neizbēgami uznāk patīkamā nostalģijas sajūta par laikiem, kad “Izlaušanās” vēl bija kulta seriāls. Šī sajūta ātri vien norimst brīdī, kad kļūst skaidrs, ka kaut kas tomēr nav labi. Šajā gadījumā pat jājautā: “Ar ko lai sāk?” Varbūt ar to, ka jaunajā sezonā nav atgriezušies visi personāži. Kaut gan tā nav gluži nopietna problēma, jo no stāsta viedokļa ne visiem vajadzēja un ne visiem bija iespējams atgriezties. Tikmēr, palūkojoties uz esošajiem tēliem, ir redzamas zināmas pārmaiņas. Dažas no tām priecē (Maikls un Saimnieks, piemēram), bet tas arī viss. Pārējiem vai nu kaut kas ir pietrūcis, vai arī nekas nav mainījies. Turklāt daži no jaunajiem personāžiem (vismaz pagaidām) ir tik vāji, ka par tēliem tos pat īsti nevar nosaukt.

Prison Break, Izlaušanās

Runājot par pašu seriālu kopumā, agrākās sērijas spēja piedāvāt diezgan aizraujošu sižetu, kas bija teju pārpildīts ar spriedzi. Jaunajā sezonā tas diemžēl vairs nav jūtams. Spraigu notikumu gan netrūkst, tomēr tie nespēj radīt ne tuvu tādas sajūtas kā agrāk. Nākas arī atzīt, ka spriedzes seriālā tikpat kā nav, un par to var pateikties gan sasteigtajam sižetam, gan arī jebkāda veida ievada trūkumam. Tā vietā, lai vismaz no jauna atgādinātu, kas tie ekrānā redzamie personāži tādi ir un kādas ir spēles likmes, virsū klūp ar nogurdinošu ekspozīciju pārpildītas ainas.

Vainu varam uzvelt arī oriģinalitātes trūkumam, jo kaut gan galvenā notikumu vieta ir mainījusies, vadošās stāsta iezīmes paliek tās pašas, kas seriālu pavadīja agrāk. Šoreiz gan tās vairs tik labi nenostrādā, un tas pat ir diezgan loģiski – laiki un standarti ir mainījušies, tādēļ vecie triki vairs nedarbojas. Diez vai kāds arī šaubīsies par to, ka šāda veida turpinājumam būtu bijis jāseko uzreiz – pēc gada, nevis astoņiem. Varbūt veidotājiem vajadzēja pakonsultēties ar “Disney”? “The Force Awakens” piegājiens šajā gadījumā būtu bijusi daudz pareizāka izvēle.

Prison Break, Izlaušanās

Protams, vienmēr pastāv iespēja, ka pēc pirmajām trim sērijām situācija uzlabosies, pie reizes atklājoties kādam jaunam pārsteigumam. Katrā ziņā – neliela intriga par turpmākajām sērijām ir, jo vēlme uzzināt, vai seriāla varoņiem šoreiz netiks sniegtas laimīgākas beigas, tomēr pastāv. Tas arī noved pie seriāla galvenās domas, jo ir diezgan acīmredzams, ka jaunā sezona tika radīta tieši kvēlākajiem seriāla faniem, nevis “jaunajai paaudzei” vai kādam citam. Iepriekš nenoskatoties pirmās četras sezonas, skatītājiem ar jaunākajām sērijām klāsies grūti.

Tas, protams, nenozīmē, ka gluži visi fani būs pilnībā apmierināti, jo galu galā pagaidām jauno sezonu ir grūti nosaukt par izdevušos. Šī situācija nedaudz atgādina “X-failus”, jo arī tiem pirms gada iznāca turpinājums, kuru neviens vairs negaidīja. Nedaudz nostalģisks, bet reizē moderns ceļojums pagātnē – atpakaļ pie jau iemīļotajiem varoņiem. Izpildījums varēja būt labāks, tomēr skāde nav pārāk liela – kas gribēs, tie skatīsies, bet pārējie Skoufīldu brāļu jaunākajiem piedzīvojumiem nepievērsīs ne mazāko uzmanību.

“Prison Break” būs skatāms no 5. aprīļa katru trešdienu plkst. 22.00 kanālā FOX, kurš pieejams “Lattelecom Interaktīvās TV” un “Shortcut TV” abonentiem!

Raksta autors un Kinoblogeri.lv izsaka vissirsnīgāko pateicību “Lattelecom” un “FOX Latvia” par iespēju noskatīties seriālu un uzrakstīt par to vēl pirms tā iznākšanas uz TV ekrāniem!