TV

Supervaroņu seriālu apskats (05.02.2016)

Supervaroņu piedzīvojumi televīzijā turpinās arī šonedēļ. Jauni un sen neredzēti varoņi, jauni fakti par jau esošajiem personāžiem, kā arī daudzi patīkami pārsteigumi un lieliskas action ainas. Par to visu, sīkāk, šajā iknedēļas apskatā.

05.02.2016

Supervaroņu piedzīvojumi televīzijā turpinās arī šonedēļ. Jauni un sen neredzēti varoņi, jauni fakti par jau esošajiem personāžiem, kā arī daudzi patīkami pārsteigumi un lieliskas action ainas. Par to visu sīkāk šajā iknedēļas apskatā.

Agent Carter – “Smoke & Mirrors”

Šīs nedēļas “Agent Carter” vairāk uzmanības pievērsa varoņiem nekā sižetam. Pegija ar Džarvisu centās iegūt informāciju no Mistera Hanta, kamēr Frosta apguva savas jauniegūtās spējas. Pirmo reizi parādījās flešbeki, kuri par Pegiju un Frostu atklāja daudz ko jaunu. Sižets diemžēl turpina stāvēt uz vietas. Neskatoties uz Pegijas centieniem iegūt informāciju no Hanta un atmaskot Council of Nine, viņa paliek turpat, kur iepriekš. “Augstāka vara” turpina bloķēt jebkādus aģentes centienus apturēt ļaundarus. Par laimi, beigās tiek dota cerība, ka turpmāk mūsu varoņi būs uz Frostas pēdām. Tas viss, pateicoties viņas pašas neuzmanībai, kura sekoja no flešbekos gūtās pārdrošības.

Frostas pārgalvība nebija vienīgais, ko pagātnes ainas šeit sniedza. Paralēli Frostas un Pegijas personāžu izaugsmei uzzinājām daudz ko jaunu par galvenajām varonēm. Frosta, kā izrādās, sevī slēpj ģēniju, kas pārspēj pat Džeisona zināšanas. Viņas pagātne, kā jau ļaundariem pieklājas, nebija rozēm kaisīta. Arī māte Frostai neko labu nepiedāvāja, noliedzot viņas gudrību un liekot saprast, ka bez laba izskata Vitnija nekur tālu netiks. Tas viss, protams, beidzas ar to, ka Frostai sakāpj galvā un viņa kļūst pārliecināta, ka var darīt visu, ko vien vēlas.

Pegijas atmiņas tikmēr parāda daudzus, pavisam jaunus faktus par protagonisti. Piemēram, viņai, kā izrādās, bija brālis Maikls, kurš viņai palīdzēja izvēlēties tieši tādu dzīvi, kādu viņa dzīvo šobrīd. Vēl viņa gandrīz apprecējās, tomēr brāļa negaidītā nāve visu izmainīja, un Pegija saprata, ka Maiklam tomēr bija taisnība. Izskatās, ka ap Pegiju sāk veidoties mīlas trijstūris ar Danielu un Džeisonu. Daniela uzvedība norāda uz to, ka viņš, iespējams, bija vairāk satraucies par Pegijas drošību nekā par to, ka viņa savā mašīnā bija iespundējusi Hantu. Daniela jūtas vēl vairāk apstiprināja viņa greizsirdīgais skatiens brīdī, kad Pegija ar Džeisonu sadevās rokās.

Sērijas atmosfēru nedaudz bojāja humors, kura šeit bija nedaudz par daudz. Joki šķita nevietā tik emocionālā un dramatiskā sērijā. Bet, skatoties uz sēriju kopumā, var ieraudzīt vairāk labo nekā slikto. Lai arī joki varēja būt mazāk, tie tik un tā bija smieklīgi. Un, lai gan sižets paliek nekustīgs, tā vietā saņēmām personāžu izaugsmi. Frosta varbūt nebūs vienā līmenī ar Killgrave vai Kingpin, bet viņas ļaundares tēls turpina augt un attīstīties. 8/10

The Flash – “Fast Lane”

Arī šonedēļ “Flash” turpina pārsteigt. Stāsts turpināja virzīties uz priekšu, liekot Berijam un Velsam pieņemt sarežģītus lēmumus. Arī Vestu ģimenes attiecības nepalika malā un turpināja vēl vairāk satuvināt sagrautās ģimenes saites. Neskatoties uz to, ka iknedēļas ļaundaris palīdzēja virzīt dažus sižeta pavedienus, viņa personāžs varēja būt daudz dziļāks.

Šajā sērijā vijās daudzi sižeti pavedieni, bet vislielākais uzsvars bija uz Berija un Velsa attiecībām. Velsa nodevīgajai rīcībai ļoti labi palīdzēja paša sajustā nožēla. Turklāt, pateicoties viņam un ļaundarim Tar Pit, Velsa rīcībai bija gandrīz dramatiskas sekas, kas caurvijās arī ar Vestu ģimenes konfliktu. Berijs tikmēr centās satuvināties ar personu, kura līdzinieks viņu iepriekš ir sāpinājis. Visgrūtākais pārbaudījums Berijam bija pieņemt lēmumu piedot Velsa noziegumu un palīdzēt viņam atrast savu meitu. No tā izriet ne tikai laba personāžu izaugsme, bet arī tas, ka nākamreiz redzēsim Earth-2!

Jau kopš Vallija parādīšanās Vestu ģimene turpina iet cauri savstarpējām grūtībām. Arī šī sērija nav izņēmums, jo šoreiz Airisa beidzot sāka rast kopīgu valodu ar savu brāli Valliju. Paliek tikai jautājums, vai Vallijs turpinās piedalīties sacīkstēs? Džo šoreiz sevi parādīja nedaudz citādā gaismā, ar vienu sitienu izslēdzot ne tikai Velsu, bet arī sērijas ļaundari Tar Pit!

Action ainas bija lieliskas, jo īpaši tik ļoti dramatiskā aina, kurā Berijam neizdevās notvert stikla lausku, kura savainoja Airisu. Zūms pierādīja, ka pat parādoties tikai uz minūti, spēj iedvest bailes skatītāju acīs. Kopumā – ļoti lieliska sērija, kas satuvināja varoņus, palīdzēja tiem augt un pat lika pamatus nākamās nedēļas piedzīvojumam, kurš norisināsies Earth-2 jeb, no Velsa skatupunkta, Earth-1! Liekam lielas cerības un gaidām kārtējo Berija sadursmi ar Zūmu. 8,5/10

Arrow – “Unchained”

“Arrow” sniegums šonedēļ bija lielisks. Spēles laukumā atgriezās daudzi varoņi. Tai skaitā Rojs Hārpers, Katana (!), Nīsa un daudzi citi, kuru starpā parādījās arī jauni personāži. Viens no tiem bija sērijas ļaundaris Kalkulators, kurš centās sagraut pilsētas interneta tīklu. Un, nē, jūs nepārlasījāties. Vairāki pārsteigumi, daudz drāmas – gluži viss, kas nepieciešams labai “Arrow” sērijai!

Sižeta līnijas šeit bija daudz, tādēļ sākšu ar sērijas ļaundari. Kalkulators nemaz nav dīvainākais no ļaundaru vārdiem. Pagājušā gadsimta komiksos var atrast pat vēl nejēdzīgākus pseidonīmus, piemēram, Deltaplāna Vīrs vai “Roku-Noņemt” Vīrs. Neskatoties uz savādo segvārdu, arī šis ļaundaris nebija nekas vairāk kā sižeta virzītājs. Ar to gan Kalkulatora stāsts nebeidzās. Tieši pretēji – tas pavisam noteikti turpināsies nākamajās sērijās, jo izrādās, ka viņš patiesībā ir Felisitijas tēvs! What a twist! Runājot par ne tik pārsteidzošiem notikumu pavērsieniem, sev neierastā veidā atgriezās arī Rojs Hārpers, kurš šoreiz, cerams, ir uz palikšanu. Ar diezgan sarežģītu ultimātu Oliveram atgriezās arī Nīsa Al Gul, sev līdzi ņemot arī seriālā tik sen gaidīto Katanu, kura, par spīti izskatam, nav tā pati Katana, kuru redzēsim filmā “Suicide Squad”, bet par to, sīkāk, šajā rakstā.

Tikmēr Ollijam bija jāpieņem smagi lēmumi saistībā ar lēnām mirstošo Tiju. Un kurš gan cits viņu var izglābt, ja ne Dārks? Malkolmam beigās izdevās Oliveru pārliecināt neslēgt vienošanos ar Dārku. Vienu lietu gan es šeit nesapratu. Ollijs sarunāja tikšanos ar Dārku, uz kuru pats pēc tam neieradās. Manā izpratnē, Dārkam vajadzēja izvirzīt vismaz kādas sankcijas pret Oliveru, jo neierasties uz tikšanos tomēr ir nepieklājīgi.

Pārsteidzošā kārtā uzslavu ir pelnījuši nu jau bēdīgi slavenie flešbeki, kuri šoreiz izrādījās ļoti dramatiski. Beidzot, beidzot tie virzīja uz priekšu Olivera agrāko attīstību līdz tam varonim, kāds viņš ir šobrīd. Vienīgais mīnuss bija tas, ka bija pārāk grūti saprast pagātnē notiekošo. Ja Barona nāve un Šado uzrašanās bija tikai Ollija halucinācijas, tad kā viņš tika atbrīvots no važām? Kopumā šī nebija ideāla sērija, tomēr ļoti lielisks sākums uz pareizā ceļa. Pieņemot, ka šādi un vēl labāk seriāls pavadīs savas turpmākās gaitas. Varbūt ir laiks beidzot tikt vaļā no iknedēļas ļaundariem? Seriālā jau esošo personāžu sastāvs ir pietiekami liels, lai tiem papildus nevajadzētu ļaundarus, kuri tāpat neko aizraujošu nepiedāvā. 9/10

Legends of Tomorrow – “Blood Ties”

Ļoti aizraujoša sērija no Rītdienas Leģendām pierādīja, ka pagātni ne vienmēr var izmainīt. Rips un Sāra centās atņemt Vandāļa varu. Tikmēr Rejs kopā ar Martinu darīja visu, lai izglābtu Kendras dzīvību, bet Leo mēģināja izmainīt pats savu pagātni.

Ripa un Sāras centieni iztukšot Vandāļa naudas krājumus izrādījās neveiksmīgi. Tomēr atklājās daudz kā jauna par varoņiem. Piemēram, izrādās, ka Rips jau agrāk ir centies nogalināt Vandāli, protams, neveiksmīgi. Vēl atklājās, ka Sāra nemaz nav tikusi vaļā no savas “asinskāres”, neskatoties uz to, ka “Arrow” veltīja veselu sēriju, lai to izdarītu. Ir, protams, ļoti labi, ka seriāls cenšas būt iecietīgs pret jauniem skatītājiem, nejaucot tiem galvu ar “Arrow” un “Flash” notikumiem. Tomēr šis varēja radīt nelielu apjukumu jau esošajiem faniem. Sērijas beigās atklājās vēl kas interesants par Ripu. Proti, ļoti iespējams, ka viņš pats ir vainīgs pie savas ģimenes nāves, atklājot Vandālim viņu vārdus un izskatu. Šis bija negaidīti labs un dramatisks notikumu pagrieziens, kurš pavisam noteikti atsauksies arī turpmākajā seriāla gaitā.

Lai arī Leo centieni izmainīt pašam savu pagātni varētu šķist ļoti muļķīgi, jo īpaši tad, ja Rips ir vairākkārt aizrādījis, ka tā darīt nevajag, šī sižeta līnija izvērtās par spēcīgāko sērijas daļu, kuras rezultātā Snārts uzzināja, ka dažkārt pagātni izmainīt nevar. Staina un Pālmera sižeta līnija uz visas pārējās sērijas fona izskatījās vājāka par pārējām, bet ne ar ko sliktāka tā nebija. Abi varoņi, glābjot Kendru, uzzināja kaut ko vairāk paši par sevi. Kendras loma šeit gan nebija no tām labākajām. Ļoti neskaidrs palika jautājums – kādā veidā viņa zināja, kur atrodas Vandālis? Varoņiem tas, protams, ļoti palīdzēja, bet skatītājiem tikai veicināja apjukumu.

Šajā sērijā bija mazas neskaidrības, bet kopumā viss izdevās ļoti labi. Personāžu drāma bija lieliska, pat Vandālis sevi beidzot sāka pierādīt kā vienu no spēcīgākajiem seriāla ļaundariem. Action ainas, kā parasti, ir diezgan aizraujošas. Priecēja arī tas, ka Kārters saņēma pienācīgas atvadas (bet vai uz ilgu laiku?). Par sliktu noteikti nenāks arī laika un telpas maiņa uz astoņdesmitajiem gadiem. Vismaz skaidrs, ka varoņi uz vietas tomēr nepaliks un dosies tālāk. 8/10