TV

Supervaroņu seriālu apskats (29.01.2016)

Neskatoties uz nedaudz vājajiem startiem pirms nedēļas, supervaroņu seriāli šonedēļ sniedza daudz labāku kvalitāti. Šis tas gan neizdevās, bet kopumā sērijas bija ļoti labas. Kā jau katru nedēļu, piedāvāju savu apskatu par katru seriālu atsevišķi.

02.02.2016

Neskatoties uz nedaudz vājajiem startiem pirms nedēļas, supervaroņu seriāli šonedēļ sniedza daudz labāku kvalitāti. Šis tas gan neizdevās, bet kopumā sērijas bija ļoti labas. Kā jau katru nedēļu, piedāvāju savu apskatu par katru seriālu atsevišķi:

Agent Carter – “Better Angels”

Šonedēļ “Agent Carter” nedaudz uzlabojās, neskatoties uz to, ka sižets nekur tālu nevirzījās. Kamēr Kārtere neveiksmīgi centās atklāt noslēpumaino sēdi (tie, kuri skatās “Agents of Shield”, jau nojauš, ka tā ir Hydra), Stārks kopā ar Vilksu mēģināja atrisināt nulles matērijas (darkforce) noslēpumu, bet tai pat laikā uzzinājām kaut ko vairāk par ļaundari Frostu. Kā jau minēju, sižets šajā sērija palika turpat, kur iepriekš. Protams, visādi citādi sērija bija diezgan jautra un aizraujoša, bet jācer gan, ka turpmāk redzēsim tālāku virzību lielajā sižetā.

Runājot par varoņiem, šeit beidzot parādījās arī pats Stārks. Šķiet, ka ar viņa parādīšanos seriāla humors palika mazāk muļķīgs un uzmanību novērsošs. Cik noprotu, Stārks atkal pazudīs uz pāris sērijām, tātad turpmāk mūs atkal centīsies smīdināt Džarviss. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, šoreiz lielāks uzsvars tika likts uz Pegijas centieniem izmeklēt lietu, kuru, kā jau ierasts, sabojā korumpētie un skeptiskie priekšnieki. Mazāks fokuss bija uz Pegijas personīgajām attiecībam, lai gan brīnumainā kārtā atgriezās Vilkss. Kaut vai daļēji.

No ļaundaru puses prasījās ko vairāk. Protams, Frosta šķiet ļoti sarežģīts tēls (jo īpaši uzzinot, kā darkforce ir izmainījis viņas ķermeni), bet viņas vīrs, šķiet, neko īpašu sevī neslēpj. Arī Misters Hants neko daudz nepiedāvāja. Tā vien šķiet, ka visi lielie pārsteigumi no ļaundaru puses tiek taupīti beigām. Kopumā – aizraujoša, bet ne perfekta sērija. Bija piezemēts humors, vairāk intrigas, tomēr sižeta nekustīgums un neinteresantie varoņi lika cerēt uz ko labāku. Cerams, ka turpmāk tas viss tiks izlabots. 8,5/10

Flash – “The Reverse-Flash Returns”

Šis bija ļoti iespaidīgs sniegums no “Flash”. Atpakaļ-Fleša atgriešanās seriālā izrādījās iespaidīgāka, nekā varēja paredzēt. Turpinājās arī Vestu ģimenes un Berija-Petijas attiecību drāmas, turklāt Džeja Gerika blakus-sižets izrādījās interesantāks nekā parasti.

Sāksim uzreiz ar Berija un Iobarda ilgi gaidīto otro raundu. Atpakaļ-Fleša atgriešanās izskaidrojums gan varēja nedaudz pamežģīt smadzenes, tomēr mūsu varonim tas izrādījās ļoti labs pārbaudījums. Berijs varēja ne tikai pierādīt, ka beidzot ir ticis galā ar Atpakaļ-Fleša radītajām galvassāpēm no pirmās sezonas, bet arī parādīt, ka viņš ir spējīgs upurēt pat savu uzvaru, lai tikai izglābtu sev tuvos cilvēkus. Lūk, šis ir tas varonis, kurš mums ir vajadzīgs, bet kuru neesam pelnījuši!

Runājot par drāmām, Vestu ģimenes problēmas izrādījās vēl spēcīgākas un aizkustinošākas nekā iepriekš, satuvinot salauzto ģimeni vēl ciešāk kopā. Arī Berija-Petijas attiecības beidzot progresēja. Petija beidzot uzzināja Fleša īsto identitāti, un Berijs viņu nolēma palaist vaļā un doties tālāk, noņemdams smagumu ne tikai no saviem pleciem, bet arī no mūsējiem. Džeja Gerika nolikšana malā beidzot atmaksājās, uzzinot, ka viņa Earth-1 līdzinieks ir Hanters Zolomons (!). Tiem, kas nezina – DC komiksos Hantera Zolomona segvārds ir Zoom. Tātad, iespējams, esam noskaidrojuši Zūma identitāti. Interesanti arī tas, ka Atpakaļ-Flešs apstiprināja drīz gaidāmo Fleša nāvi. Izskatās, ka Vallija parādīšanās seriālā nav bijis nekas nejaušs. Vēlreiz tiem kas nezina – komiksos Vallijs Vests aizstāja Beriju, kurš ilgus gadus bija miris. Interesanti, ka Vallijs daudziem lasītājiem šķita daudz labāks Flešs nekā Berijs. Laiks rādīs, vai seriālā būs tāpat.

Kopumā ļoti spēcīga sērija. Atpakaļ-Fleša atgriešanās mums sniedza ne tikai lielisku drāmu, bet arī spēcīgus momentus no mūsu varoņiem. Cerēsim, ka seriāls šo formulu spēs saglabāt līdz pat beigām un sniegs neaizmirstamu sezonas nobeigumu, jo īpaši tad, ja varam nojaust stāsta iznākumu. 9,5/10

Arrow – “A.W.O.L.”

Šonedēļ pienākusi kārta filler sērijai. Galvenais stāsts uz brīdi tika apturēts, lai pievērstu vairāk uzmanības Diglu ģimenei un Felisitijai. Arī flešbeki šoreiz pievērsās Ollija piedzīvojumiem uz salas, uz Diglu brāļu gaitām armijā. Atgriezās arī A.R.G.U.S. ar Amandu Valleru priekšgalā. Turklāt arī nomira svarīgs personāžs.

Sērijas galvenais sižets raisījās ap Diglu ģimeni, kura, kā jau ierasts, piesaistīja arī A.R.G.U.S. uzmanību. Nevarētu teikt, ka pats konflikts ar A.R.G.U.S. varētu izcelties ar ko jaunu. Arī ļaundaris bija īpaši garlaicīgs un viendimensionāls, pat pēc šī seriāla standartiem. Ne mēs zinām viņa pagātni ar Valleru, nedz arī iemeslu, kādēļ bija vajadzīgi Rubicon kodi. Labi, ka vismaz atrisinājums atmaksājās, jo Diglu ģimene tagad beidzot ir apvienota. Arī Valleras nāve bija ļoti negaidīts notikumu pavērsiens, neskatoties uz to, ka neviens no varoņiem par to nelikās ne zinis.

Liela uzmanība tika pievērsta arī Felisitijai, kura cīnījās ne tikai ar savu nesen gūto traumu, bet arī ar savu pagātni. Negaidīti atgriezās tumšmatainā hakere, gote Felisitija, kuru pēdējo reizi redzējām trešajā sezonā. Protams, Felisitija savu problēmu atrisināja. Varbūt gan tas notika pārāk vienkārši. Toties interesanti, ka, kā jau paredzēju, Felisitijai piešķīra jaunu segvārdu – Overwatch. Protams, neiztiekot bez Lieldienu olām, tika pieminēta arī Oracle. Flešbeki šoreiz bija nedaudz labāki, veltot uzmanību Diglu brāļu armijas dienām. Tie labi sasaistījās ne tikai ar “mūsdienu” notikumiem, bet arī ar Ollija piedzīvojumiem uz salas. Šķiet, ka seriālam flešbekus būtu vairāk jāvelta Digliem nekā pašam Oliveram.

Kopumā visai viduvēja pildītāj-sērija, kas garlaicīgo sižetu un ļaundarus centās attaisnot ar varoņu izaugsmi, piedevām nogalinot samērā svarīgu personāžu. Šoreiz gan mērķis pilnībā neattaisnoja līdzekļus, bet pati sērija arī nebija peļama. Filleriem tas ir piedodami. 7/10

Legends of Tomorrow – “Pilot, Part 2”

Lai gan pilotsērija “Rītdienas Leģendām” izrādījās samērā vāja, šīs nedēļas sniegums sniedza milzīgus uzlabojumus. Mūsu supervaroņu komanda turpināja centienus apturēt Vandal Savage. Kamēr Vanagu pāris centās risināt pagātnes noslēpumus, pārējā komanda mēģināja saglābt nedaudz sačakarēto laika līniju un atrast ieroci, ar kuru beidzot apturēt Vandal Savage. Rezultāti šeit bija diezgan iespaidīgi un pat mazliet šokējoši.

Varoņu savstarpējās attiecības un iekšējās problēmas šoreiz bija lieliskas. Seriāls turpināja savietot kopā tik ļoti dažādos personāžus un pierādīt, ka viņi nemaz nav tik atšķirīgi. Palmers ar Snārtu abi ir elektroinženierijas speciālisti, bet profesors Stains, kā izrādās, jaunības dienās bija ļoti līdzīgs saviem mūsdienu kolēģiem. Vēl Stains piedzīvoja nelielu personības krīzi un gandrīz pat zaudēja savu sievu. Iespējams, labāk būtu bijis, ja viņš patiešām sievu būtu zaudējis, jo tādā gadījumā visa šī ceļošanas laikā padarīšana kļūtu daudz nopietnāka.

Bez nopietnības pilnīgi gan neiztikām. Vanagu pāra attiecības pārvērtās traģēdijā, jo, pavisam negaidīti, Vandal Savage ņēma un nogalināja Kārteru! Viņa nāvi nedaudz sabojāja Kendras tik ļoti klišejiskais “Tev viss būs kārtībā.” Tomēr brīdī, kad viņa atzinās, ka beidzot bija atcerējusies par savām jūtām pret Kārteru, situācija atkal kļuva dramatiskāka.

Action ainas visā sērijā bija lieliskas, jo īpaši, ja ņemam vērā network kanālu budžetus. Arī humors bija piezemētāks un tādējādi smieklīgāks. Nedaudz uzlabojās pat Džeksa tēls, kurš sevi parādīja kā lietderīgs komandas biedrs, kļūstot vairāk nekā vienkāršs jokdaris.

Par spīti veiksmēm bija arī lietas šoreiz izdevās ne tik labi. Piemēram, daži sižeta caurumi – Palmers atpazina mājas drošības sistēmu, bet nezināja, ka tai ir viltus slēdži? Arī Staina “laulības izgaišana” mazliet jauca galvu. Ja jau viņu laulība sāka izgaist, kā Stains ko tādu vispār varēja atcerēties? Neizdevās arī nobeigums. Lai arī cik ļoti iedvesmojošs un varoņus tuvinošs tas nebūtu bijis, mēs tieši tādas pašas beigas redzējām pagājušajā nedēļā! Vai tiešām scenāristi domāja, ka skatītāji nespēj atcerēties to, kas noticis pirms nedēļas?

Kopumā šī bija lieliska sērija. Ļoti labi tika sajaukts jautrais ar nopietno, bet varoņi kļuva dziļāki un ciešāk sasaistīti. Par spīti pāris kļūdām šis bija tieši tas laikā ceļojošu supervaroņu seriāls, kādu mēs gaidījām. Un cerams, ka tā arī tas paliks! 9/10

Apskatu izveidoja: Alvis Gļeba