TV

“The Walking Dead” s06e16: “Last Day On Earth”

Ilgi gaidītais “The Walking Dead” sezonas noslēgums beidzot ir klāt un tā sniegums ir vienkārši fantastisks. Seriāla varoņi dodas ceļā uz Hilltopu, lai palīdzētu Megijai, un viņi pat nenojauš par briesmām, kas viņus ceļā sagaida. Tomēr, ir kāds pavisam neliels sīkums, kas iespējams, šo sēriju ir izbojājis pilnībā.

04.04.2016

Ilgi gaidītais “The Walking Dead” sezonas noslēgums beidzot ir klāt un tā sniegums ir vienkārši fantastisks. Tomēr, ir kāds pavisam neliels sīkums, kas iespējams, šo sēriju ir izbojājis pilnībā. Sižets ir gaužām vienkāršs – Megijai ir nepieciešams ārsts, kura Aleksandrijā vairs nav, tādēļ Rikam ar grupu ir jādodas ceļā, lai aizvestu viņu uz Hilltopu. Tas ko viņi pat nenojauš, ir pārsteigums, ko Pestītāji viņiem ceļā ir sagādājuši.

SPOILER ALERT! Tā kā šis ir ļoti populārs seriāls, pieņemu, ka pirms dodaties zemāk, jaunāko sēriju esat jau noskatījušies. Ļoti aicinu arī izteikt viedokli par sēriju komentāros. 

Šoreiz sākšu ar mazāk svarīgajiem notikumiem, lielākos atstājot beigām. Tātad, ārpus visam lielajam “Riks vs. Pestītāji” sižetam, Morgans cenšas uzmeklēt Kerolu, kurai vēl pa pēdām seko Romāns (dzīvi palikušais Pestītājs no iepriekšējās sērijas). Mans minējums, ka arī viņus notvers Nīgans, neizpildījās, tomēr arī viņu sižets noveda pie patīkama pārsteiguma. Pirms tam gan vēl seko personāžu drāma, kurā Morgans cenšas izglābt Kerolu un atvest viņu atpakaļ uz Aleksandriju. Tomēr Kerola, kā jau tas iepriekš noskaidrojās, ir gana cietusi no līdzcilvēku zaudēšanas, un ir gatava savas gaitas turpināt viena, pat ja tas nozīmēs viņas nāvi.

Viena no spēcīgākajām Morgana ainām šajā sērijā bija riskēšana ar savu dzīvību, lai tikai dabūtu lejā pakārto zombiju. Kas to lai zina, vai tas cilvēks pirms tam pats bija pakāries šausmu ietekmē, vai to izdarīja kāds cits. Pa to laiku, Kerola paspēj aizbēgt prom, un Morganam nekas cits neatliek kā doties viņai pakaļ. Loģiski, ka Kerola beidzot uzduras virsū Romānam, kuru vairs interesē tikai atriebība par nogalinātajiem biedriem. Kā sods, viņam padomā ir lēna nāve, tomēr Kerolai par to nav ne silts, ne auksts. Ja Kerolu nenogalinās uzreiz, viņa turpinās cīnīties, un beigu beigās tāpat izdzīvos. Kerolas dzīvi pēdējā brīdī izdodas pagarināt Morganam, kurš tiek nostādīts grūtas izvēles priekšā – lai izglābtu Kerolu, viņam ir jāiet pretrunā ar savu filozofiju un jānogalina Romāns. To viņš arī izdara un drīz vien ierodas negaidīti viesi – vīri uz zirgiem, motosportistu tērpos, kuri piekrīt palīdzēt Kerolai. Nu jau ir vairāk kā skaidrs, ka nākošajā sezonā skatītāji varēs iepazīties ar pavisam jaunu izdzīvotāju komūnu – Kingdoma (un iespējams vēl satikt Ecekiēlu, un viņa tīgeri!)."The Walking Dead, Staigājošie Miroņi"

Teju visi atlikušie varoņi devās līdzi Rikam, lai aizvestu Megiju pie ārsta. Interesanti, ka par galveno nometnes apsargu ir iecelts Gabriels, kurš vēl sezonas sākumā bija viens no vājākajiem seriāla personāžiem. Ar tādu pārliecību, kāda viņā valda šobrīd, nav šaubu, ka Aleksandrijai nekādas briesmas nedraudēs. Par tām vairāk vajadzētu domāt tieši Rikam un viņa līdzgaitniekiem, no kuriem katram ir savi iemesli doties viņam līdzi. Ārons gluži vienkārši to ir parādā Megijai. Ļoti iespējams, ka viņš atsaucas uz sezonas sākumu, kurā abi viens otru izglāba no briesmām kanalizācijā.

Karls tikmēr ir pārliecināts, ka ir parādā visai grupai. Par viņa teikto nekas konkrēts atmiņā neuzpeld, tādēļ visticamāk, ka viņš vienkārši vairs nevēlas būt neaizsargātā bērna lomā, un pats grib rūpēties par savu drošību. Ļoti dīvaini bija tas, kā viņš iespundēja skapī īnidu. Vēlāk gan izrādījās, ka viņam izdevās meiteni pasargāt no briesmām, tomēr viņa tikai vēlējās palīdzēt Megijai, kas šķiet pat ļoti loģiski, skatoties uz nesenajiem notikumiem. Dīvainākais ir tas, ka viņa tur, visticamāk, atrodas joprojām…

Sižets šajā sērijā tika izspēlēts perfekti, jo Riks ar savu grupu, gluži kā lopi uz kautuvi, tika dzīti šurpu turpu līdz pat sērijas nobeigumam. To ļoti labi palīdzēja izdarīt ģeniālie šķēršļi, kurus Pestītāji bija sagatavojusi mūsu varoņiem. Pirmajos no tiem, grupa joprojām ir pārliecināta, ka iznākums būs viņiem labvēlīgs, un atsakās no viņu lieliskā piedāvājuma. Pie otrā šķēršļa varoņi saprot, ka Pestītāju skaits ir diezgan ievērojams, tomēr optimisms vēl tiek saglabāts. Riks turpina Megijai skaidrot, ka viss taču būs labi, jo viņi visi līdz pat šim brīdim ir tikuši ar kopīgiem spēkiem, bet Ābrahams Sašai piedāvā kopīgi ieņemt bērnu, jo viss taču ir tik labi un skaisti."The Walking Dead, Staigājošie Miroņi"

Pie trešā šķēršļa, kas ir ķēdēs sapīti zombiji, grupa jau saprot, ka mēsli ir lieli, jo Pestītāji ar norādēm lepni paziņo, ka “Hei! Pie mums ir jūsu cilvēki!” un raida vairākus šāvienus grupas virzienā. Spriedze šajā ainā bija milzīga, un pārbijies sāka kļūt arī Riks, kuru uztrauc arī grupas drošība. Nākošajā šķērslī Pestītāji lieliski pierāda savu skaitlisko pārsvaru. Ābrahama atbilde uz Rika pavēli doties atpakaļ ir īsa un kodolīgi izsaka esošo situāciju. Tik tiešām. Kurp gan lai dodas? Jo grupas misija, nogādāt Megiju drošībā, jau ir pārtapusi par centieniem izkļūt no briesmām. Braucot tālāk, grupu sagaida ceļš, kas piekrauts ar baļķiem, piedevām vēl no tilta tiek pakārts nejaušs izdzīvotājs, kurš no Pestītājiem muka prom jau sērijas sākumā. Tas viss ne tikai parāda Pestītāju nežēlību, bet arī to, ka papildus viņu iespaidīgajam skaitam, Pestītāju īpašumā atrodas arī ievērojama smagā tehnika.

Šajā brīdī Jūdžinss saprot, ka Pestītāji viņus trenkā šurpu turpu, gaidot kamēr treilerim beigsies degviela. Salīdzinot ar “Twice As Far”, šoreiz Jūdžinsam ir iespēja sevi pierādīt pa īstam, vienam pašam varonīgi dodoties aizmānīt Pestītājus prom, lai Riks ar pārējiem varētu Megiju nogādāt drošībā. Ļoti emocionālajā mirklī, Ābrahams apskauj Jūdžinsu. Varētu pat padomāt, ka šie ir viņa pēdējie mirkļi. Izrādās, ka Pestītāji nav nekādi muļķi, un grupa tomēr nonāk slazdā, jeb savā galapunktā. Te nu beidzot ir pienācis tas ilgi gaidītais brīdis, kurš jūtami tika būvēts jau vairākas sērijas iepriekš. Pestītāju skaits ir milzīgs, un Riks beidzot ir nonācis situācijā, no kuras nedz viņam, nedz arī viņa biedriem nav pilnīgi nekādu cerību izkļūt sveikā cauri.

Kā jau Rikam iepriekš tika solīts, šī patiešām kādam no viņa grupas biedriem būs pēdējā diena uz zemes. Šķiet, ka tik pārbijies viņš šajā seriālā nekad iepriekš nav bijis! Visas sērijas garumā, ik pa brīdim bija redzamas baiļu raisošas ainas, kurās, kā jau viegli varēja noprast, Derils ar pārējiem tupēja tumsā, pat nenojausdami to, kas ar viņiem notiks tālāk. Tagad, viņi beidzot tiek izlaisti laukā, un viss ir nostājies savās vietās, lai sagaidītu lielo Nīgana uznācienu. Jau iepriekš tika solīts, ka šis būšot visu laiku labākais personāža uznāciens televīzijā – un tā tik tiešām arī ir! Īpašas, satraucošas un šokējošas – šīs pēdējās piecpadsmit sērijas minūtes tik tiešām ir sagādājušas kaut ko vēl nebijušu seriālu vēsturē!"The Walking Dead, Staigājošie Miroņi"

“Tā jums visiem tagad šeit būs jātup līdz nākošajai sezonai.”

Nīgans jau momentā kļūst par labāko seriāla ļaundari, jo neskatoties uz viņa ļaunumu, nekādīgi nav iespējams stāties pretī viņa šarmam. Toties Jeffrey Dean Morgan ir paveicis lielisku darbu viņa attēlošanā, par spīti tam, ka viņa slavenais monologs (kurš ir zelta raktuves citātu faniem!) no komiksa ir ticis tikai daļēji adaptēts. Iemesls tam bija milzīgais skaits rupjību un aizvainojumu, kurus televīzijā nav ļauts izteikt. Arī šeit nebūtu vēlams to darīt, tādēļ atliks jums vien tās ieguglēt vai painteresēties par komiksu. Īpaši pacietīgie var jau sākt gaidīt sezonas DVD iznākšanu, jo seriāla veidotāji tajā sola iekļaut necenzēto un neapgraizīto Nīgana debiju. ­­­

Ir gan lieta, ko seriāla veidotāji šoreiz nespēs izlabot, un tas ir šīs sērijas neveiksmīgais nobeigums. Esmu vairāk kā drošs, ka nebiju vienīgais, kas bija pārliecināts par to, ka šajā sērijā kāds no personāžiem tiks nogalināts. Kāds jau protams tika nogalināts, bet seriāla veidotāji diezgan nejaukā veidā ir paturējuši noslēpumā, kuram tad no varoņiem šoreiz nepaveicās. Iespējams, ka seriāla veidotāji vēlējās izspēlēt visai savādu fanu servisu, liekot skatītājam iejusties tā personāža lomā, kuru Nīgans piebeidza ar Lusilli. Pat ja nodomi bija labi, rezultāts ir diezgan nomācošs. Fani ir vīlušies un visas sezonas garumā rūpīgi būvētais nobeigums acumirklī tiek sabojāts. Iespējams, ka daļai šī būs pēdējā diena, kad viņi šo seriālu vispār skatās.

Vēl jāpiemin brīnišķīgie aktieru tēlojumi, tostarp no Andrew Lincoln, iepriekš pieminētā Jeffrey Dean Morgan, kā arī lieliskā Steven Ogg, jeb Trevora no Grand Theft Auto V, kura lomu šeit gaidīju tik pat cītīgi kā Nīganu. Neskatoties uz neveiksmīgo nobeigumu, pati sērija bija gandrīz perfekta. Visas varoņu tuvās attiecības šo padarīja par īpaši satraucošu un biedējošu sēriju, jo personāži ir kļuvuši jau pārāk tuvu sirdij. Tomēr, sērijai pavisam, pavisam nedaudz pietrūka līdz izcilībai. Vismaz priecē tas, ka jau pēc nedēļas atsāksies “The Walking Dead” kompanjonseriāls “Fear The Walking Dead”, kas cerams, ļaus kaut nedaudz aizmirst šo nepatīkamo nobeigumu. 8,5/10