TV

“The Walking Dead” s06e13: “The Same Boat”

Burkāns, ola vai kafijas pupiņas? Kurš no šiem esat jūs? Šādu un vēl citus jautājumus personāžiem un skatītājiem uzdeva jaunākā “The Walking Dead” sērija. Jā, diemžēl, stāsts uz brīdi apstājās, tomēr šī tāpat bija lieliska un saspringta sērija, kas risināja iepriekš atstāto sižeta pavērsienu.

14.03.2016

Burkāns, ola vai kafijas pupiņas? Kurš no šiem esat jūs? Šādu un vēl citus jautājumus personāžiem un skatītājiem uzdeva jaunākā “The Walking Dead” sērija. Jā, diemžēl, stāsts uz brīdi apstājās, tomēr šī tāpat bija lieliska un saspringta sērija, kas risināja iepriekš atstāto sižeta pavērsienu, kurā Kerola ar Megiju nonāca Pestītāju gūstā. Bez šaubām, dāmas jau ir pietiekami rūdītas un ir skaidrs, ka viņas pašas tiks brīvībā, tādēļ glābējus nav vērts gaidīt. Bet viss nemaz nav tik vienkārši."The Walking Dead, Staigājošie Miroņi"

Proti, problēma ir ar Kerolu un visa sērija balstās tieši uz viņas tēlu. Iespējams, jums līdz šim brīdim šķita, ka šo skarbo sievieti ļoti labi pazīstat. Viņai nevar stāties pretī itin neviens un tikt galā ar šādu situāciju viņai būs tīrais nieks. Izrādās, ka jūs smagi kļūdījāties, jo Kerolas personāžs ir daudz sarežģītāks, nekā varētu šķist. Viņas personība likās nesalaužama, līdz brīdim, kad to visu izmainīja divi notikumi – Sema nāve un Megijas grūtniecība, kas Kerolā atmodināja cilvēcīgumu un cerību uz gaišāku nākotni. Šīs īpašības ļoti spilgti bija redzamas viscauri Kerolas uzvedībā. Ja domājāt, ka viņa gluži kā vilks tēlo nobijušos jēru, lai apmānītu Pestītājus, jūs atkal kļūdījāties. Viņa patiešām bija nobijusies un ne jau no nāves vai no briesmām, kas draud Megijai, bet gan pati no sevis un savas rīcības. Kerola beidzot saprot rūgto patiesību par sevi un pārējo izdzīvotāju grupu, ka nogalinot Pestītājus, viņi paši pamazām kļūst par slepkavām. Nav arī nekāds pārsteigums, ka beigās Kerola ar Megiju nogalina ne tikai sagūstītājus, bet arī viņu papildspēkus, pietam diezgan brutālos veidos.

Varbūt Kerola aizēnoja pārējos personāžus, bet tas nenozīmē ka tiem nebija vērts pievērst uzmanību. Izrādās, ka Megija, iespējams mātes instinktu dzīta, ir kļuvusi par pretstatu Kerolai, tādēļ būs interesanti vērot, kas viņas tēlu sagaida turpmāk. Nelielā Pestītāju grupa izrādījās ļoti interesanta un labi motivēta. Lai gan viņu starpā bija lieliskais Rus Blackwell, lielāks uzsvars tika likts uz sievietēm, jo īpaši uz Alicia Witt tēloto Paulu. Atklājās arī interesanti fakti par Pestītājiem. Izrādās, ka Nīgans ir nevis viens cilvēks, bet gan katrs no viņiem. Vismaz viņi ir ļoti pārliecināti par to. Tostarp, Riks, kurš tagad noteikti domās, ka ir nogalinājis īsto Nīganu. Tas protams, nav ne tuvu patiesībai, jo īsto ļaundari mēs vēl tikai redzēsim."The Walking Dead, Staigājošie Miroņi"

Vēl kas ir interesanti, ka pie viena no Pestītājiem atradās Derila motocikls, kuru sezonas sākumā nozaga Dvaits. Tas varētu apstiprināt vienu no seriāla teorijām, ka 6. sezonas 6. sērijā redzētais Dvaits patiešām ir saistīts ar Pestītājiem un ir tas pats Dvaits no komiksa. Kopumā, šī atslodze no galvenā sižeta nemaz nebija tik mierīga, kā tas ir ierasts ar pildītāj-sērijām. Visas sērijas garumā skatītāju pavada baiļu un uztraukuma sajūta, kāda šim seriālam ir ļoti piemērota. Var jau sākt domāt, ka seriāla veidotāji ir spējuši mācīties no savām kļūdām. Ja tas tā turpināsies, varēsim droši sākt piedot šīs sezonas pirmo pusi. 9,5/10