TV

“The Walking Dead” s07e10: “New Best Friends”

Iepriekšējās nedēļas sērija ne tikai ieviesa seriālā jaunu dzīvības dvesmu, bet arī beidzās uz visai pārsteidzošas nots – Riks ar saviem līdzgaitniekiem uzdūrās pavisam jaunai izdzīvotāju grupai. Ņemot vērā to, ka šī ir jau otrā reize, kad seriāla veidotāji paplašina uz komiksa balstīto pasauli, stāsts kļūst arvien aizraujošāks un neparedzamāks nekā līdz šim.

21.02.2017

Iepriekšējās nedēļas sērija ne tikai ieviesa seriālā jaunu dzīvības dvesmu, bet arī beidzās uz visai pārsteidzošas nots – Riks ar saviem līdzgaitniekiem uzdūrās pavisam jaunai izdzīvotāju grupai. It kā jau nekā īpaša tur nav, jo pilnībā jauni sabiedrotie situāciju krietni vien uzlabo, t.i., cīņa pret Nīganu kļūst mazāk neiespējama. Bet, ņemot vērā to, ka šī ir jau otrā reize, kad seriāla veidotāji paplašina uz komiksa balstīto pasauli (pirmā reize bija 7. sezonas 6. sērijā, kad Tara satika sieviešu nometni), stāsts kļūst arvien aizraujošāks un neparedzamāks nekā līdz šim.

Šoreiz jaunā grupa sastāv no atkritumu vācējiem, kuri sev ir izveidojuši savdabīgu ciltsveidīgas vadības sistēmu ar vēl īpatnējāku vadoni – Džeidisu (Poļanna Makintoša). Un, ja ar to un iepriekšējās sērijas tērauda kabeļa ainu seriālā bija par maz dīvainību, tad Riks pavisam negaidīti tiek iesviests gladiatoru izgāztuves ringā, lai mērotos spēkiem ar bruņās tērptu zombiju. Tas viss, protams, ir ļoti izklaidējoši, bet šādi brīži jau sāk tuvoties tai robežai, kad redzamie notikumi ir pārāk muļķīgi, lai seriālu uztvertu nopietni. Katrā ziņā noteikti būs interesanti vērot to, kur un kā Riks sadabūs solītos ieročus, un vai šī misija netiks sasaistīta ar Taras iepriekš atrasto grupu.

The Walking Dead, Staigājošie miroņi

Tikmēr Derilam nācās sadzīvot ar Karaļvalsts nomocītajiem iedzīvotājiem. Pirmkārt, Ričardu, kurš šobrīd ir viens no lielākajiem pretošanās atbalstītājiem, tomēr viņa konflikti ar Glābējiem jau sāk kavēties ar atrisinājumu. Ja ne drīz, tad vismaz kaut kad ir jānotiek kaut kam tādam, kas attaisnotu šo vilcināšanos. Otrkārt (un diezgan loģiski) – Derilu sagaida emocionāla atkalsatikšanās ar Kerolu. Un tāda tā arī paliek, jo arī šī, lai kā tam negribētos ticēt, nebija tā reize, kad Kerola tiktu pārliecināta atgriezties spēles laukumā. Kā nekā Derilam tomēr ir īpaša saikne ar Kerolu, un viņš ļoti labi saprot, ka viņas iekšējais miers ir svarīgāks par lomu cīņā pret Nīganu. Viens jautājums gan paliek neskaidrs – vai Kerola patiešām noticēja Derila stastītajam? Pirms gada tomēr ļoti labi redzējām, cik labi viņa spēj notēlot nevainīgu jēriņu.

Kopumā seriāls vairāk vai mazāk veiksmīgi turpina iepriekš iesākto ceļu nedaudz citā virzienā. Pretošanās lēnām, bet virzās uz priekšu, tomēr galvenajā lomā tiek nostādīti personāži un to savstarpējās attiecības. Rezultāts ir nedaudz vājāks nekā pirms nedēļas, bet patiesībā jau viss turpinās pēc seriāla ierastajām tradīcijām. Tikai šoreiz bonusā saņemam zombiju-gladiatoru un tīģeri.  7.5/10

“The Walking Dead” skatāms katru pirmdienu plkst. 22.00 kanālā FOX, kurš pieejams “Lattelecom Interaktīvās TV” un “Shortcut TV” abonentiem! Bet “Shortcut Films” skaties visas iepriekšējās “The Walking Dead” sezonas!

Raksta autors un Kinoblogeri.lv izsaka vissirsnīgāko pateicību “Lattelecom” un “FOX Latvia” par iespēju noskatīties seriālu un uzrakstīt par to vēl pirms tā iznākšanas uz TV ekrāniem!