Ziņas

Diženas kaujas un mīlestība iespaidīgajā vēsturiskajā eposā “Vikings”!

“Nakts sardzes” un “Dienas sardzes” producenti piedāvā ambiciozāko un dārgāko Krievijas projektu, kinoeposu “Vikings”! Vērienīgākā Krievijas vēsturiskā sāga skar laiku, kurā vēl neviens nav tik dziļi ielūkojies un kurš vēl joprojām tīts noslēpumu plīvurā, bet 20 miljonu dolāru budžets palīdzējis līdz sīkākajām detaļām atainot viduslaikus visā to skaistumā un nežēlībā.

22.12.2016

Raksts sagatavots pēc filmas izplatītāja iesniegtajiem materiāliem. Daži teikumi vai apgalvojumi bija tik labi, ka atstājām tos bez izmaiņām – jums par prieku.

“Nakts sardzes” un “Dienas sardzes” producenti piedāvā pašu ambiciozāko un dārgāko Krievijas gada projektu, kinoeposu “Vikings”:

Agrie viduslaiki. Smagu zobenu un tumšu asins likumu laiki. Pēc Kijevas Krievzemes apvienotāja Svjatoslava nāves vara valstī pieder trīs viņa dēliem – brāļiem Jaropolkam, Oļegam un jaunākajam brālim bastardam Vladimiram. Kņazu Jaropolku apsūdz piepešajā viņa brāļa Oļega nāvē, un pēc likuma izlietās asinis jāatriebj jaunākajam brālim. Vladimirs atsakās no atriebības un atkāpjas uz ziemeļiem, uz Ledusjūru, kur izdzīvo tikai vikingi. Ne uz ilgu laiku – lielkņazs Vladimirs atgriežas, lai kāptu tronī. Viņa ceļš ir apvīts intrigām un slacīts kritušo karavīru asinīm. Mīlestība pret precētu sievu kņazam ir liktenīga. Alkas pēc viņas sirds ieved kņazu jūtu un pienākumu labirintā…

Līdz šim vērienīgākā Krievijas vēsturiskā sāga skar laiku, kurā vēl neviens nav tik dziļi ielūkojies un kurš vēl joprojām tīts noslēpumu plīvurā. Kinoeposa scenārijs rakstīts, balstoties viduslaiku vēsturnieka Nestora hronikā, un pārspēj “Troņu spēles”, vizuāli filma nemaz neatpaliek no “Gredzenu pavēlnieka”. Septiņus gadus ilgais filmas uzņemšanas sagatavošanas periods un 20 miljonu dolāru budžets palīdzējis līdz sīkākajām detaļām atainot viduslaikus visā to skaistumā un nežēlībā.

Viking, Vikings

Lielkņazu Vladimiru tēlo talantīgais, vīrišķīgais un harizmātiskais Daņila Kozlovskis (“Ekipāža”, “Hardcore” un vēl miljons filmu), kņaza iemīļoto Irinu – burvīgā aktrise Svetlana Hodčenkova (“Klasesbiedrenes”, “Metro”, “The Wolverine”). Režisoram Andrejam Kravčukam jau ir pieredze šādu filmu veidošanā – 2008. gadā tapusi aizraujošā kara drāma “Admirālis” ar reālos notikumos balstītu sižetu un Konstantīnu Habenski galvenajā lomā.

Vizuāli satriecošais un vērienīgais vēsturiskais asa sižeta eposs “Vikings” visos Latvijas kinoteātros no 6. janvāra.

Raksts sagatavots pēc filmas izplatītāja materiāliem.