Ziņas

Katastrofu filma “Ekipāža”: leģendāra filma, jauns scenārijs

Vairāk nekā pirms trīsdesmit gadiem režisora Aleksandra Mitas radītā filma “Ekipāža” vairāku paaudžu skatītājiem bija pati iespaidīgākā filma par aviāciju, daudziem tā ir atmiņā vēl joprojām. Šogad startējošā katastrofu filma “Ekipāža” nav agrākās filmas kopija, taču ir ar to cieši saistīta.

20.04.2016

Vairāk nekā pirms trīsdesmit gadiem režisora Aleksandra Mitas radītā filma “Ekipāža” vairāku paaudžu skatītājiem bija pati iespaidīgākā filma par aviāciju, daudziem tā ir atmiņā vēl joprojām. Šogad startējošā katastrofu filma “Ekipāža” nav agrākās filmas kopija, taču ir ar to cieši saistīta. Jaunās “Ekipāžas” iedvesmas avots ir leģendārais šedevrs, un tā gluži tāpat ierauj skatītājus dramatiskos notikumos, kurus starp dzīvību un nāvi piedzīvo lidmašīnas ekipāža un pasažieri:

Režisors un scenārists Nikolajs Ļebedevs (“Leģenda Nr.17”) teic, ka kopš bērnības sapņojis radīt tādu filmu. Viņu apbūris katastrofu filmas žanrs un īstas emocijas, ko skatītāji izjūt seansa laikā. Nesācis rakstīt scenāriju, kinematogrāfists analizējis veco „Ekipāžu“ un pārliecinājies, ka veidot šis filmas kopiju nozīmētu savā ziņā to zaimot – savulaik „Ekipāžu“ noskatījušies (pareizāk sakot, pārdzīvojuši) apmēram 100 miljoni skatītāju. Galu galā N. Ļebedevs nolēmis radīt pavisam jaunu stāstu, bet nosaukumam jāveido tilts starp abām filmām, tā apliecinot cieņu agrākās filmas autoriem.

Vēlmei atsaukties uz veco filmu pamatā bijis arī nodoms parādīt, cik tālu uz priekšu gandrīz četrdesmit gadu laikā aizgājusi kinotehnoloģija. Darbs pie jaunās filmas bija tikko sācies, bet to jau uzskatīja par vienu no vērienīgākajiem mūsdienu Krievijas kinoprojektiem. Pirmoreiz krievu kino vēsturē „Ekipāža“ uzņemta, izmantojot IMAX tehnoloģiju. Lai saistītu lielāku ārzemju skatītāju uzmanību, filma ir dublēta angļu valodā, Āzijas un Rietumu auditorijai tiks radītas atsevišķas scenārija versijas, kas īpaši pielāgotas katrai no tām.

Filmā piedalās viens no pašiem pazīstamākajiem krievu aktieriem Vladimirs Maškovs un pavisam nesen milzīgu popularitāti guvušais jaunais aktieris Daņila Kozlovskis, blakus viņiem uzlēkusi lietuviešu izcelsmes aktrises Agnes Grudītes zvaigzne. Filmas pasaules pirmizrāde paredzēta 22. aprīlī arī Latvijā.

Raksts sagatavots pēc filmas izplatītāja materiāliem.