Ziņas

“Gears of War” filma uzņem apgriezienus!

"Microsoft" un videospēļu izstrādes studija "The Coalition" ir nākuši klajā ar ilgi gaidīto "Gears of War 4", un nekam citam vairs neatliek laika! Bet vajadzētu, jo kopā ar spēles relīzi nāca arī ziņa par to, ka atsākts darbs pie... pilnmetrāžas ekranizācijas!

28.01.2017

Vispār jau, protams, te vajadzēja kādu jēlu joku par to, ka “zobrati atkal sāk griezties” vai līdzīgi, bet tam šobrīd nav ne spēka, ne vēlēšanās – “Microsoft” un videospēļu izstrādes studija “The Coalition”, kura nomainīja sērijas veidotājus “Epic Games”, ir nākuši klajā ar ilgi gaidīto “Gears of War 4”, un nekam citam vairs neatliek laika! Bet vajadzētu, jo kopā ar spēles relīzi nāca arī ziņa par to, ka atsākts darbs pie… pilnmetrāžas ekranizācijas!

Par spēli var stāstīt daudz, bet daudz labāk to izdarīs kāds interneta video par tēmu (piemēram, šis). Spēles darbība norisinās kādā alternatīvā realitātē un uz citas planētas, kurā cilvēki ir iesaistīti nāvējošā cīņā ar citiem cilvēkiem, kā arī humanoīdu insektveidīgu citplanētiešu rasi “The Locust” (kuras rindās arī briest nemieri… viss ir ļoti sarežģīti), un izceļas ar ļoti interesantu, renesanses laikmeta iedvesmotu vides dizainu, ļoti lieliem varoņu muskuļiem un zābakiem (!), kā arī visu laiku labāko videospēļu ieroci – šauteni, kura sakrustota ar motorzāģi. Jā, tas tiešām ir tik episki, kā izklausās! Priekšstatu par to visu dos svaigākās daļas treileris, kuru noskatīsimies tūlīt pat:

Šobrīd ir iznākušas četras spēles daļas, neskaitot prequel sēriju un pirmās daļas “uzfrišinājumu” (jeb remaster), kā arī bezgalīgi daudz grāmatu mīkstos vākos, grāmatu ar bildēm teksta vietā (jeb komiksu), dažāda lieluma un dārguma rotaļlietu (var iegādāties arī minēto šauteni-motorzāģi, diemžēl šautene nešauj un arī motorzāģis nedarbojas – bet kā izskatās!), ledusskapja magnētu un citu solīda, peļņu nesoša zīmola neiztrūkstošu atribūtu! Un nevar teikt, ka cilvēkiem nepatīk, – šobrīd pārdoti vairāk kā 22 miljoni (!) spēles kopiju, kas kopā ar “Halo”, “Tomb Raider” un “Final Fantasy” padara šo par vienu no veiksmīgākajiem projektiem modernajā videospēļu vēsturē.

Protams, ka bija plānota arī filma! Vēl 2007. gadā “New Line Cinema” iegādājās tiesības veidot filmu pēc spēles motīviem un pat bija norīkojusi scenāristu Stjuartu Bitiju (“Collateral”, “30 Days of Night”) sarakstīt topošās filmas scenāriju. Tas (acīmredzot) bijis tik iespaidīgs, ka to režisēt parakstījās Lens Vaizmens, “Underworld” un “Die Hard 4.0” veidotājs, taču projekts turpat arī palika. Vispirms filmai nogrieza budžetu, tad to nolēma filmēt “300” stilistikā (t.i., vēl lētāk), pēc tam aizgāja prom Vaizmens un projektu slēdza.

Interesanti, ka jaunais “Microsoft” partneris darbā pie “Gears of War” filmas ir… “Universal Pictures”, studija, kurai pavisam nesen iznāca neviennozīmīgi vērtētā videospēles ekranizācija “Warcraft” (mūsu pozitīvā recenzija). Prieks, ka šādas lietas neaptur cilvēku entuziasmu, – tā tik turēt, lai tik top!