Ziņas

Ieskats ambiciozā vēsturiskā kinoeposa “Vikings” veidošanā

No 6. janvāra kinoteātros varēs noskatīties iespaidīgo, grandiozo, pašu dārgāko Krievijas gada filmu “Vikings”. Šis kinodarbs gaidīts gadiem – tikai sagatavošanās periods, dekorāciju un ainu veidošana vien prasīja septiņus gadus, bet filmēšana, montāža un pēcapstrādes darbi ilga vairāk nekā gadu.

04.01.2017

No 6. janvāra kinoteātros varēs noskatīties iespaidīgo, grandiozo, pašu dārgāko Krievijas gada filmu “Vikings”. Šis kinodarbs gaidīts gadiem – tikai sagatavošanās periods, dekorāciju un ainu veidošana vien prasīja septiņus gadus, bet filmēšana, montāža un pēcapstrādes darbi ilga vairāk nekā gadu. Vēl vairāk sagatavošanās laika vajadzējis tikai Holivudas filmām “Avatars” un “Simpsonu filma”, kā arī dažām konceptuālām filmām  – “Kafija un cigaretes” un “Grūti būt Dievam”.

Gatavojoties “Vikinga” uzņemšanai, tika atveidota X gadsimta realitāte – pilsētas, kņaza nams un pagalms, zvejnieku mājas, divi tūkstoši unikālu kostīmu un ieroču, 50 metrus garš cietokšņa mūris. Mākslinieki radīja ne vien ēkas, bet arī interjerus, materiālus, vissīkākās detaļas. Viss tika izgatavots ar rokām, un darbā no pirmās skices līdz pēdējam kadram piedalījās 3000 cilvēku. Nekādas elementu pavairošanas datorā – katrs kostīms bija domāts priekšplānam, katram aktierim bija jābūt gatavam filmēties tuvplānā. Dekorācijas izgatavotas pilnā apjomā – kāp iekšā, un laika mašīna tevi aizvedīs desmit gadsimtu senā pagātnē.

Vikings

Dabiskā lielumā tika uzbūvēts vikingu kuģis drakars. 20 metrus garo un desmit tonnas smago drakaru uzbūvēja uzņemšanas laukumā, pirms sāka filmēt vienu no sarežģītākajām epizodēm. Ērtības labad kuģis bija izjaucams, lai dažādās ainās varētu izmantot tā daļas  – priekšgalu, pakaļgalu un vidu. Darbs pie katras ainas sākās ar skici. Pēc tam mākslinieks inscenētājs kopā ar palīgiem pārvērta skices par rasējumiem, tad par projektiem un galu galā – par 3D maketu. Filmēšanai uzbūvēja 10 pilsētu maketus, un katrai mājai bija sacerēta leģenda, lai mitekļi šķistu patiešām apdzīvoti.

Vikings

Tas ir jāredz, lai noticētu, – uzbūvētas grandiozas dekorācijas, šāds mērogs Krievijas kino vēl nav redzēts! Vēsturiskās drāmas “Admirālis” autora režisora Andreja Kravčuka filmā “Vikings” galvenās lomas tēlo Daņila Kozlovskis (“Ekipāža”, “Hardcore”, “Statuss: Brīvs”) , Svetlana Hodčenkova (“Klasesbiedrenes”, “Metro”, “Mīlestība lielpilsētā 3”) un citi aktieri.

Raksts sagatavots pēc filmas izplatītāja materiāliem.