Ziņas

Kino pasākumi šonedēļ (FEB 6 – FEB 12)

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

06.02.2017

Projekts “Kinoblogeri” turpina jau iesākto rakstu sēriju par tepat, Latvijā, notiekošajiem kino pasākumiem, lai pierādītu jums, dārgie lasītāji, ka pie mums tādu netrūkst. Tādēļ arī tiem, kas šo faktu jau iepriekš zināja, piedāvājam ērtu sarakstu ar kino pasākumiem katram kinomīlim.

Svarīgi: ja kāds pasākums tika aizmirsts, noteikti ir vērts padalīties ar to komentāros.
Vēl svarīgāk: ja izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem, liels lūgums padalīties ar saviem iespaidiem komentāros.

Slepenā pirmizrāde 07/02

FEB 7 // 18:30 // Kino Citadele

Esi gatavs doties nezināmajā, lai piedzīvotu jaunu kino pieredzi un paplašinātu savus kino skatītāja apvāršņus? Tad Slepenā pirmizrāde ir paredzēta tieši tev!

Kas ir Slepenā pirmizrāde?

Tā ir ekskluzīva iespēja pašam pirmajam noskatīties kādu no gaidāmajām filmām! Un slepenību šai pirmizrādei piešķir fakts, ka neviens no skatītājiem līdz pat seansa sākumam nezina, kāda filma tiks demonstrēta.

Biļetes / FB event

KINO // Apzagt Āfriku

FEB 8 // 19:00 // KKC

Zambijas vara resursi nav padarījuši valsti bagātu. Praktiski visas Zambijas vara raktuves pieder korporācijām. Pēdējo 10 gadu laikā ir iegūts varš $29 miljardu vērtībā, bet Zambija joprojām ierindojas 20 nabadzīgāko pasaules valstu sarakstā. 

Kādēļ vara bagātības nav samazinājušas Zambijas nabadzību? Te nu vēlreiz viss ir pakārtots nodokļu sistēmai, un Zambijas gadījumā tā ir nodokļu nemaksāšana un nodokļu oāzes. Korporāciju izvairīšanās no nodokļu apmaksas nabadzīgākām valstīm maksā apmēram $160 miljardus gadā, kas ir gandrīz divkārši no tā, ko tās saņem no starptautiskās palīdzības. Ar to pietiek, lai katru gadu izglābtu 350 tūkstošus bērnu, kas ir jaunāki par pieciem gadiem.

Par katru ziedoto dolāru nabadzīgai valstij 10 dolāri tiek aizskaloti – īpaši svarīga nauda, kas palīdzētu apmaksāt veselības aprūpi, skolas, pensijas un infrastruktūru. Tā ir nauda, kas palīdzētu nabadzīgām valstīm kļūt neatkarīgām no ziedojumiem.

Ieeja – bez maksas / FB event

M, M

Tas, ko tu nedrīksti nezināt / “M”

FEB 8 // 19:00 // Splendid Palace

“M” – filma, kas nereti sastopama dažādos sarakstos, kas apkopo svarīgākās filmas kino vēsturē, – un tas noteikti ir pelnīti. Šī filma ir stāsts par sērijveida slepkavu, kurš nogalina bērnus, un viņa pastrādāto noziegumu ietekmi uz pilsētu, kas pamazām slīkst arvien pieaugošās bailēs. Vīlušies policijas darbā, bērnu slepkavu sāk meklēt arī citi noziedznieki, kuri izmanto savu pagrīdes kontaktu tīklu, kas izpleties pa visu pilsētu, tādējādi pakāpeniski ielencot bērnu slepkavu.

Biļetes / FB event

Kino, filozofija & runas

FEB 9 // 19:00 // KKC

Šajās sērijās tiek izrādītas filozofu un dažādu ekspertu video konferences, runas un apaļo galdu sarunas par mūsdienu sabiedrību. Skatītāji tiek aicināti pievienoties video seansiem un papildināt šīs idejas ar saviem komentāriem, idejām un viedokļiem. Šajā sērijā: nauda, Džozefs Štiglics: “Eiro”

Ieeja – bez maksas / FB event

Kino teorijas vakarskola. Dokumentālais kino I

FEB 9 // 18:30 // Rīgas Kino muzejs

Lai veicinātu sarunu par kino un celtu diskusiju kvalitāti, Rīgas Kino muzejs 2017. gadā sāk jaunu projektu – Kino teorijas vakarskolu, kurā trīs dažādos blokos ceturtdienu vakaros tiks apskatītas vairākas teorijas, iepazīsimies ar terminiem, kas ļauj runāt par kino konkrētākā veidā, un tiks apspriestas idejas, kas dod iespēju domāt par kino kā mākslas formu. Pirmais, kas tiks apskatīts, būs dokumentālais kino, projektu turpinās kino semiotika ar Viktoru Freibergu un autora teorija ar Jāni Putniņu.

Ieeja – bez maksas / FB event

Džons Viks 2, John Wick Chapter 2

Kinoblogeri piedāvā “Džons Viks 2” (John Wick: Chapter 2)

FEB 9 // 19:00 // Kino Citadele

Kinoblogeri, “ACME Film Latvija” un “Cēsu alus” aicina uz īpašo pirmizrādes seansu gaidītajam turpinājumam “Džons Viks 2” – mēs viņu ļoti gaidījām, un nu viņš ir atgriezies!

Kianu Rīvss atgriežas asa sižeta gravējfilmas “Džons Viks” turpinājumā! Leģendārais algotais slepkava Džons Viks jau bija licis punktu savai nodarbei, taču ir spiests atgriezties, uzzinot par bijušā kolēģa plāniem sagrābt kontroli pār slepenu starptautisku slepkavu ģildi. Asins zvērests liek viņam doties palīgā biedram, un Džons ceļo uz Romu, kur stājas pretī pasaules zvērīgākajiem slepkavām…

Biļetes / FB event

“Viņa” / “Elle” – Izabella Ipēra – tikai Splendid Palace

FEB 10 // 17:30 // Splendid Palace

Manipulāciju meistars un provokators Pols Verhovens uzņēmis vienu no gada skandalozākajām filmām “Viņa”, pārkāpjot drāmas sižeta kanonus, šokējot un izklaidējot. Galvenajā lomā Izabella Ipēra, kura par šo lomu saņēmusi “Zelta globusa” balvu un nominēta “Oskara” apbalvojumam. 

Kad Mišelas mājās ielaužas varmāka, viņu tikai uz mirkli pārņem mulsums. Mērķtiecīgā sieviete apņemas pati atrast varmāku. Izmeklēšanas gaitā viņas dzīves telpā atklājas slēptas kaislības un apslāpēts naidīgums. Mišelai jātiek galā arī ar tuvinieku problēmām. Mīkstmiesis dēls sapinies ar pagalam nejauku meiču, viņiem gaidāms bērns, māte krietnos gados grasās precēt žigolo, draudzenes vīrs grib seksu. Netālu dzīvo nepiedienīgi skaists vīrietis…

Biļetes / FB event

Īsfilmu vakars

FEB 10 // 21:00 // K-SUNS

“Kvadrāts” – filma par sapņiem, filma par atmiņām. Skatītājs novēro svešo likteni bez vārdiem un ierastas morāles caur atslēgas caurumu. Tas ir ceļš mūsu tālā un tuvā cilvēka, vienkārši pazīstama cilvēka skatiens no malas. Skatītājs var būt bende ar cirvi vai vienkāršs slepens sabiedrotais . Laipni lūdzam kvadrāta pasaulē!

“Zvaigžņotās debesis” – sirreāla īsfilma, kas ir stāsts par sabrukušu ģimeni. Brālis un māsa, kuri dodas uz tēva bērēm Latvijas nomalē. Tikai pāris dienas ciemojoties pie vecmāmiņas, Ivars iepazīstas un iemīlas Baibā. Viņu mīlestība nonāk dažādu šķēršļu varā, bet it nekas to nespēj apslāpēt… Tomēr liktenis ir tāds kāds ir, lai arī Ivars vēl to nenojauš, viņam zvaigznēs ierakstīts tieši nesen mirušā tēva ceļš.

“Maskarāde” – Stāsts par jauno pāri, kuri nolēma mainīt dienas noteiktās kārtības struktūru .

Ieeja – bez maksas / Info

Moonlight, Mēnessgaisma

“Mēnessgaisma” / “Moonlight”

FEB 10 // Splendid Palace / Kino Citadele

Saņēmusi “Zeta globusu” kā labākā drāma un nominēta astoņām “Oskaru” balvām, “Mēnessgaisma” ir vairākkārtēji atzīta par vienu no 2016. gada labākajām filmām. Balstīta uz autora bērnības atmiņām, filma atklāj kādu sāpīgu pieaugšanas stāstu nabadzīgā Maiami rajonā, ko dēvē par “Liberty City”.

Vidē, kur valda nauda un narkotikas, jauns melnādainais zēns mēģina atrast sevi, cīnoties ar aizspriedumiem un vardarbību, kas mēģina viņu salauzt. Filma veidota no trim daļām par zēna Čirona dzīvi un pieaugšanu, stāstot par dažādiem pieaugšanas un vides aspektiem, bet galvenokārt koncentrējoties uz vīrišķību un tās nozīmi. Cik stipram tev jābūt? Cik nežēlīgam? Cik maigam? Cik drosmīgam? Varoni attēlo trīs aktieri – fascinējošais zēns Aleks Hiberts, pusaudzis Eštons Sanderss un jau pieaugušais Čirona tēls – Trevante Roudss.

Biļetes un info: SP / KC

Filma “Paradīze” un radoša tikšanās ar režisoru Andreju Končalovski

FEB 12 // 14:45 // Splendid Palace

“Sudraba lauvas” balva 2016.gada Venēcijas kinofestivālā.

“Paradīze” – izcila, negaidīta, satriecoša, viena no pašām interesantākajām šī gada filmām. Tā ir jāskatās, iepriekš neko nezinot. Atliek vien piebilst, ka aktieru ansamblis ir brīnišķīgs, operatora darbs nevainojami grezns un režisors ir Andrejs Končalovskis.

“Paradīze” – filma par liktenīgiem pavērsieniem cilvēku dzīvē kara laikā. Polistilistisks darbs, mistikas, paradoksu, provokāciju pilns. Spēcīga, stingra, skarba un enerģiska filma, kurā kara ainas satriec ar dokumentālo reālismu, bet atmiņas par neaizmirstamo vasaru Toskānā ir rotaļīgi stilizētas mēmā kino garā ar ilgu pilniem Viskonti elementiem. Stingrā melnbaltā bilde, kas emocionāli mazliet iekrāsota ar nostalģisko Brāmsa mūziku aizkadrā, noslēdz paradīzes zemes virsū kā utopijas tēmu, kura ir ne vien neīstenojama, bet arī nāvīgi bīstama. Jo nav iespējams radīt paradīzi zemes virsū, neradot tai blakus elli.

Biļetes un Info

Divas sievietes, divas režisores, divas īsfilmas, viens seanss

FEB 12 // 16:00 // Splendid Palace

Katrīnas Neiburgas debijas dokumentālā īsfilma “Garāžas” un Lienes Lindes spēles īsfilma “Septiņas neveikla seksa reizes” no 12.februāra tiks izrādīta kopīgā seansā kinoteātrī “Splendid Palace”. Abas īsfilmas pirmizrādi piedzīvoja 2016.gada decembrī Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā un ir sieviešu asprātīgs pasaules vērojums portretēts divas īsfilmās.

Biļetes un Info

European Film Challenge

JAN 17 – APR 11

Šonedēļ turpinās jaunais “European Film Challenge” posms, šoreiz ar iespēju aizbraukt uz Kannām! Nosacījumi, lai piedalītos konkursā, ir gana viegli — līdz 11. aprīlim ir jānoskatās 10 filmas no Eiropas. Labas ziņas, ka vairāk nekā pusi no filmām var noskatīties arī šonedēļ, ieskaitot arī filmas, kuras piedāvā kinoprojekts “Spektrs”: “Tas ir tikai pasaules gals” (“Juste la fin du monde”, Francija), “Komūna” (“Kollektivet”), “Gaišā nākotne” (“L’avenir”).

Info

Gaidīsim ziņu, vai kaut kas tika palaists garām, vai šādi raksti jums liekas lietderīgi, vai izdevās apmeklēt kādu no pasākumiem!