Ziņas

“Radiohead” kinematogrāfiskie ekskursi

Izdzirdot vārdu “rīmeiks”, lielākoties pirmā reakcija mums visiem ir skeptiski saraukt uzacis. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka ne visus sākotnēji sajūsmināja ziņas par to, ka tiks veidota jauna versija Dario Ardžento šaušalu klasikai “Suspiria”. Taču, iespējams, velns nemaz nesanāks tik melns, kā to mālē, - turklāt nesenie muzikālie jaunumi par filmu liek to gaidīt ar vēl lielāku nepacietību.

17.05.2017

Izdzirdot vārdu “rīmeiks”, lielākoties pirmā reakcija mums visiem ir skeptiski saraukt uzacis. It sevišķi, ja oriģinālais veikums ir mīlēts, cienīts un apbrīnots. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka ne visus sākotnēji sajūsmināja ziņas par to, ka tiks veidota jauna versija Dario Ardžento šaušalu klasikai “Suspiria”. Taču, iespējams, velns nemaz nesanāks tik melns, kā to mālē, jo talanti kameras abās pusēs ir gana iespaidīgi, turklāt nesen tika izziņoti interesanti jaunumi par topošo filmu, kas liek rīmeika virzienā lūkoties ar nu jau pavisam pieklājīgu ziņkārību.

Svaigākās ziņas par jauno “Suspiria” versiju vēsta, ka filmas mūzikas sacerēšanu ir uzņēmies neviens cits kā grupas “Radiohead” solists Toms Jorks. Jorkam šis būs pirmais solo mēģinājums izpausties kādas filmas muzikālā pavadījuma radīšanā. “Suspiria” filmēšana režisora Lukas Gvadanjīno vadībā jau ir noslēgusies, un filmas pirmizrāde gaidāma šī gada otrajā pusē. Galvenajās lomās šajā šausmu stāstā par baisām izdarībām smalkā baleta skolā redzēsim Dakotu Džonsoni (“Fifty Shades of Grey”, “A Bigger Splash”), Hloju Greisu Morecu (“Kick-Ass”, “Carrie”) un Tildu Svintoni (“Michael Clayton”, “Snowpiercer”), kā arī oriģinālās filmas galvenās lomas atveidotāju Džesiku Hārperi.

Radiohead

Bet, atgriežoties pie muzikālām sarunām, Jorks nav vienīgais “Radiohead” dalībnieks, kuru ir piesaistījis darbs kino industrijā. Nu jau kādu laiku šajā lauciņā darbojas arī Jorka kolēģis Džonijs Grīnvuds, kurš ir atradis sev vietu pie Pola Tomasa Andersona sāniem. Tieši pirms 10 gadiem iznāca pirmā Andersona filma, kuras mūzikas autors bija tieši Grīnvuds, – “There Will Be Blood”. Šī sadarbība bija vairāk nekā veiksmīga, un tai sekoja darbs arī pie nākamajām Andersona filmām “The Master” un “Inherent Vice” (pa vidu Grīnvudam vēl iestarpinot pāris citu režisoru filmas).

Tāpēc tas nav nekāds pārsteigums, ka tieši Grīnvuds būs tas, kurš sagādās muzikālos pārdzīvojumus nākamajā PTA veikumā – modes pasaules drāmā, kurai pagaidām vēl nav oficiāla nosaukuma (vietām filma tiek dēvēta par “Phantom Thread”, bet oficiāla apstiprinājuma vēl līdz šim nav bijis). Patiesībā ziņas, ka Grīnvuds būs filmas muzikālais autors, ir vienas no retajām, kas līdz šim par filmu ir izpaustas. Šobrīd par Andersona jauno filmu ir zināms tikai tas, ka tās darbība norisinās 1950. gados Londonā un tās uzmanības centrā ir modes dizaineris vārdā Čārlzs Džeimss. Galvenajā lomā – filmu ziņā ārkārtīgi izvēlīgais, bet nenoliedzami viens no talantīgākajiem un fascinējošākajiem mūsdienu aktieriem Daniels Dejs Lūiss. Un mēs visi, protams, atceramies, ar ko beidzās iepriekšējā PTA un DDL sadarbība, vai ne? Arī Andersona jaunās filmas pirmizrāde ASV gaidāma gada beigās – ap Ziemassvētkiem.