Ziņas

Maheršalas Ali karjeras spilgtākās lomas

Ja pēdējā laikā jums sāk likties, ka aktieris Maheršala Ali ir redzams visās malās, tad jūs nekļūdāties, jo viņa karjera pēdējos pāris gados piedzīvo patiesus ziedu laikus, un tās nākamie posmi ir galvenā loma HBO seriāla “Īsts detektīvs” trešajā sezonā un pianista Dona Šērlija loma filmā "Ceļvedis", kas, ļoti iespējams, Maheršalam sagādās otro "Oskaru" dažu gadu laikā! 

14.01.2019

Ja pēdējā laikā jums sāk likties, ka aktieris Maheršala Ali ir redzams visās malās, tad jūs nekļūdāties, jo viņa karjera pēdējos pāris gados piedzīvo patiesus ziedu laikus, un tās nākamie posmi ir galvenā loma HBO seriāla “Īsts detektīvs” (“True Detective”) trešajā sezonā un pianista Dona Šērlija loma filmā “Ceļvedis” (“Green Book”), kas, ļoti iespējams, Maheršalam sagādās otro “Oskaru” dažu gadu laikā! Tāpēc ir īstais brīdis, lai par godu Maheršalam un viņa sasniegumiem palūkotos uz viņa karjeras līdz šim spilgtākajām lomām!

“Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu” (“The Curious Case of Benjamin Button”, 2008)

The Curious Case of Benjamin Button, Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu

Lai gan Maheršala Ali ir bijis redzams dažādās lomiņās TV seriālos un filmās jau kopš 2000. gadu sākuma, tā pa īstam viņu pirmoreiz pamanījām Deivida Finčera 2008. gada veikumā “The Curious Case of Benjamin Button”, ko režisors bieži arī dēvē par savu vispersoniskāko filmu. Šajā filmā Ali atveido Breda Pita atpakaļgaitā novecojošā Bendžamina audžutēvu, kurš kopā ar Taradži P. Hensones atveidoto audžumāti pieņem zīdaini ar sirmo galvu un laika gaitā Bendžaminam iemāca visas svarīgākās lietas dzīvē, turklāt darot to ar patiesu un atmiņā paliekošu sirsnību.

“Kāršu nams” (“House of Cards”, 2013-2018)

House of Cards, Kāršu nams

Deividam Finčeram Ali lielā mērā var teikt lielu paldies par savu šībrīža karjeru, jo Finčers viņam arī piešķīra lomu “Netflix” seriālā “House of Cards”, kur Ali atveido politisko lobētāju Remī Dantonu. Lai gan seriālu tagad pārklāj ļoti tumša ēna Kevina Speisija apsūdzību dēļ, tas nemazina faktu, ka savā top formā tas bija viens no skatāmākajiem un interesantākajiem politisko intrigu vērpieniem, kur savu artavu pārliecinoši pielika arī Ali kā veikls manipulētājs Vašingtonas tumšajos gaiteņos un nostūros.

“Mēnesgaisma” (“Moonlight”, 2016)

Moonlight, Mēnesgaisma

Ali karjeras neapšaubāmi augstākais punkts (vismaz līdz šim) tika sasniegts pirms dažiem gadiem ar Berija Dženkinsa lielisko un plašu atzinību izpelnījušos filmu “Moonlight”. Filma saņēma trīs “Oskara” balvas (“Labākās filmas” kategorijā triumfējot ļoti neaizmirstamā veidā), un viena no balvām tika piešķirta tieši Ali par savu sniegumu otrā plāna lomā. Filmā Ali atveido narkotiku tirgoni Huanu, kurš nejauši sastop filmas galveno varoni Čironu viņa jaunības gados un pieņem savā paspārnē. Interesanti, ka šogad, kad Ali atkal ir lielas cerības tikt pie “Oskara” nominācijas un, iespējams, arī uzvaras (skat. viņa nākamo pieminēto veikumu), par augstākajām godalgām sacenšas arī jaunā Berija Dženkinsa filma “If Beale Street Could Talk” – kā redzam, “Moonlight” komandai viss iet no rokas.

“Īsts detektīvs” (“True Detective”, 2014-…)

True Detective, Īsts detektīvs

Publicitātes foto – Warrick Page/HBO

Vēl vienu zvaigžņu stundu Ali piedzīvo jau šobrīd – tieši viņam ir uzticēta viena no galvenajām lomām HBO seriāla “True Detective” trešajā sezonā. Kā zināms, šis seriāls tiek veidots antoloģijas formātā – katra sezona ir patstāvīgs, ar iepriekšējo sezonu nesaistīts stāsts. Ali jaunajā sezonā atveido vienu no detektīviem, kuri izmeklē divu bērnu pazušanu, turklāt šoreiz stāsta darbība norisinās veselos trijos laikos – bērnu pazušanas brīdi, desmit gadus vēlāk, lietai atkal nonākot uzmanības centrā, un vēl Ali atveidotā varoņa vecumdienās, kad oriģinālie notikumi atkal tiek pārcilāti. Tas nozīmē, ka Ali ir jāspēj iejusties sava varoņa ādā trīs dažādos vecumos, un viņam tas izdodas pārliecinoši un meistarīgi – pēc pirmajām piecām noskatītajām svaigākās sezonas sērijām (šeit arī recenzija) varam droši apgalvot, ka tieši Ali ir šīs stāsta nodaļas “vērtīgākais spēlētājs” un emocionālais centrs.

“Ceļvedis” (“Green Book”, 2018)

Green Book, Ceļvedis

Bet vēl viens no Ali aktuālākajiem veikumiem ir džeza pianista Dona Šērlija atveidojums filmā “Green Book”. Lai gan pašu filmu pēdējā laikā aizēno dažāda veida skandāli, par vienu lietu gan visi ir absolūti vienisprātis – Maheršalas Ali sniegums šajā filmā ir nevainojams. Viņš eleganti un ar stilu atveido Šērliju viņa piedzīvotajos triuma brīžos, bet tikpat lielisks Ali ir arī pārdzīvojumiem bagātākās un sāpīgās ainās, kur viņa sejā varam redzēt visas Šērlija bieži vien apspiestās emocijas. Ne velti tieši Ali saņēma “Zelta globusa” balvu kā labākais otrā plāna aktieris – visticamāk, viņa vārdu dzirdēsim arī starp “Oskara” nominantiem.

“Green Book” pie mums kinoteātros būs skatāma jau pavisam drīz – no 25. janvāra!