Ziņas

“Splendid Palace” notiks jauniešu kinolektoriju cikls “Kino žanri II”

Jaunatnes kultūras portāls Jest; sadarbībā ar kinoteātri "Splendid Palace" jau otro sezonu rīkos skolēnu un jauniešu kinolektoriju ciklu - par vēsturiskām filmām, fantāzijas kino, mūzikliem un vesterniem stāstīs gan sabiedrībā zināmi eksperti, gan arī jaunākās paaudzes kino censoņi – jaunie režisori, aktieri un žanra kino entuziasti.

26.09.2016

Jaunatnes kultūras portāls “Jest;” sadarbībā ar kinoteātri “Splendid Palace” jau otro sezonu rīkos skolēnu un jauniešu kinolektoriju ciklu. Lektoriju cikls “Kino žanri II” vecāko pamatskolas klašu un vidusskolas skolēnus atraktīvā formātā iepazīstinās ar četru kino žanru specifiku. Par vēsturiskām filmām, fantāzijas kino, mūzikliem un vesterniem stāstīs gan sabiedrībā zināmi eksperti, gan arī jaunākās paaudzes kino censoņi – jaunie režisori, aktieri un žanra kino entuziasti.

Šosezon kino lektoriju ciklā gaidāms arī kāds būtisks papildinājums. Katrai kultūrizglītojošai lekcijai sekos arī attiecīgā žanra pilnmetrāžas filmas seanss.

Melānijas hronika

Lektoriju sezona sāksies jau šā gada 17. novembrī, kad valsts svētku noskaņojumā jaunieši iepazīsies ar vēsturiskā kino uzņemšanas īpatnībām. Par šo žanru stāstīs filmas “Melānijas hronika” autors Viesturs Kairišs kopā ar debitantu Rūdolfu Anži, kura pirmā (un vēsturiskā) īsfilma nominēta Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” par labāko debijas filmu. Stāstījumam par vēsturisko kino sekos īpašs latviešu vēsturiskās drāmas “Melānijas hronika” seanss.

Fantastic Beasts and Where to Find Them; Fantastiskās būtnes - un kur tās meklēt

15. decembrī Harija Potera maģiskajam visumam pievērsīsies populārais žurnālists un pasniedzējs, arī Harija Potera fans Kārlis Streips. Ar viņu kopā uzstāsies jaunā fantāzijas kino un literatūras eksperte Paula Anna Koškina, kura klātesošos iepazīstinās ar fantāzijas kino vēsturi un ietekmēm – no “Oza zemes burvja” līdz pat “Troņu spēlēm”. Kino seansā – Dž. K. Roulingas darba “Fantastiskās būtnes – un kur tās meklēt” ekranizācija ar “Oskara” balvas ieguvēju Ediju Redmeinu galvenajā lomā.

La La Land

2017. gads lektoriju ciklā sāksies kopā ar dīdžeju un radio personību Tomu Grēviņu un jauno multimākslinieku Kirilu Ēci. Viņu lekcija 12. janvārī būs par kino mūzikliem. No Brodvejas skatuvēm līdz lielajam ekrānam – tieši šādu ceļu bijis jāmēro daudziem no pazīstamākajiem kino mūzikliem. Lektorijā tiks sniegts ieskats par šī žanra filmu tapšanu gan mūziklu zelta laikmetā, gan mūsdienās. Tam sekos Venēcijas kinofestivāla atklāšanas filma – romantiskais mūzikls “La La Land” ar Emmu Stounu un Raienu Goslingu galvenajās lomās.

Slow West; Gausie rietumi

Kovboji ar neapskaužamiem likteņiem. Ātri zirgi un liktenīgas sievietes. Amerikas rietumu plašumi un bīstamās indiāņu zemes. Kārtīga izšaudīšanas pašā dienas vidū. Runa, protams, ir par vesternu – mūsdienu spriedzes filmu priekšteci. Par šo ārēji it kā tik vienkāršo, bet īstenībā ļoti niansēto un daudzveidīgo žanru 9. martā stāstīs kinoblogeris Sergejs Timoņins un jaunā aktrise, filmas “Es esmu šeit” galvenās lomas atveidotāja Elīna Vaska. Noslēgumā – pēdējo gadu savdabīgākā vesterna “Gausie rietumi” seanss.

Kinolektoriju ciklam “Kino žanri II” tiek aicinātas pieteikties skolēnu grupas no Rīgas un rajonu skolām. Abonementa cena par četriem lektorijiem (ieskaitot četru filmu seansus) vienam skolēnam ir 16 eiro. Skolotājiem ieeja būs bez maksas. Pieteikt skolēnu grupas aicinām uz e-pasta adresi splendid@riga.lv vai pa telefonu – 67043678. Atsevišķiem interesentiem abonementi būs pieejami kinoteātra “Splendid Palace” kasēs īsi pirms lektoriju cikla sākuma.